» »

Zamenjava ventilatorja

Zamenjava ventilatorja

igralec17 ::

Pozdravljeni,

Zanima me, s katerim ventilatorjem bi lahko zamenjal ventilator Intel E30307-001. Ventilator ni nujno, da je enak. Pomembno je samo, da stvar deluje.
Nameščen je na procesorju IntelŸ Core™2 Quad Processor Q8200.

Kaj mi predlagate? Ali lahko zamenjam samo ventilator ali celoten hladilnik + ventilator?

Lep pozdrav

axee ::

Stock hladilniki so čisto custom zgrajeni, ventilator je povezan z push-pin-i, drži hladilnik, menjava je nesmislna. Nekje najdi nov hladilnik, več kot 5€ zih ni..

igralec17 ::

Nameravam kupiti ARCTIC-COOLING Alpine 11 GT Rev.2, kaj pravite?

Janac ::

če paše na 775, cena ni pretirana, je ok.

stock ::

Nevem koliko je menjava hlajenja smiselna. Dajat 20-30€ za hlajenje medtem ko bo proc kmalu out of date, je malce nesmiselno. Navija se pa tale tudi ne kaj preveč takoda bol škoda keša. Pomoje če že si kupi eno dobro termalno past, pa najdi kak rabljen hladilnik ;)

dela ::

Če mu je ventilator crknil (in je dost nestandarden, da se ne da poceni zamenjat samo tega), je IMO čisto smiselno dat tudi 20 evrov za nov hladilnik.

Igralec17, za majhen denar bi jaz vzel tega. Na prvi pogled deluje kar zmogljiv (posebej za ta drobiž), poleg tega pa ima 92 mm ventilator standardne oblike, za razliko od arctic coolinga, kar pomeni, da boš, v kolikor bo crknil, menjal samo tega. Ravno to, česar zaradi nestandardnega dizajna zdaj ne moreš. Pazi pa na to, da ti paše v ohišje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dela ()

dela ::

Še ceneje tukaj, če so ga sposobni dobavit.

igralec17 ::

Ta serija procesorja, kot sem opazil tukaj, ima podnožje 775. Tako, da bi ta hladilnik se moral ujemati z njim. Torej najbolje, da naročim tega...

Zgodovina sprememb…

Brias ::

ne kupuj pri solo ...

freesty ::

Za 10€ pac ni vazno kje kupi. Kupi kjer je ceneje.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

dela ::

S kosom bakra in aluminija je težko kaj narobe, če slučajno crkne ventilator, je zamenjava 2,5 €. Zato zadevo brez nekega rizika kupiš tud na lokalni tržnici, če je treba.

amigo_no1 ::

freesty je izjavil:

Za 10€ pac ni vazno kje kupi. Kupi kjer je ceneje.

Zato ker ga boš dobil če 5 let.

freesty ::

Sem kupil plato, ram, procesor tam in sem dobil v 3 dneh.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

amigo_no1 ::

Veselo branje:
spletna trgovina solo.si

freesty ::

Ja saj ne priporocam nakupa pri njih vendar za 10€ in procesorski hladilnik ne vidim problema.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

dela ::

Đizs, če ne dobiš v nekem normalnem času, pač storniraš in naročiš drugje. Če rabiš nujno danes, itak greš prečesavat fizične štacune in ob pol manjši izbiri in mal višji ceni dobiš robo še isti dan. OP se glede tega ni opredelil, če rabi hitreje, je pa logično, da bo raje kupil tam, kjer izrecno piše, da je izdelek na zalogi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup CPU hladilnika

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
375174 (4207) kixs
»

Navijanje Procesor-a AMD Phenom X3 8450 2,1Ghz

Oddelek: Navijanje
221517 (1252) dzinks63
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za LGA 755?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
427509 (6220) kmetek
»

Tih in zmogljiv računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
142412 (2170) bate
»

Hlajenje LGA755 Core 2 Duo - kateri hladilnik kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
579681 (7816) Jst

Več podobnih tem