» »

Amazon predstavil nove kindle

Amazon predstavil nove kindle

TechCrunch - Amazon je na današnji novinarski konferenci predstavil novi bralnik e-knjig iz družine Kindle, ki se imenuje Kindle Fire HD. Poganja ga čip OMAP 4470 iz Texas Instruments in je po Amazonovih navedbah 41 odstotkov hitrejši od Tegre 3. Opremili so ga z 8,9-palčnim HD-zaslonom (dobi se tudi šibkejša verzija s 7-palčnim), ki zmore ločljivost 1920 x 1200 (254 ppi) in se za 25 odstotkov manj blešči. Shrani lahko do 16 GB podatkov in seveda podpira Wi-Fi. Od stare različice se razlikuje po dveh novih funkcionalnostih - stereo zvočnikih Dolby Digital Plus in WhisperSync Voiceu, ki omogoča sinhronizacijo med tekstovnimi in avdio e-knjigami. To pomeni, da knjigo poslušate v avto, potem pa doma nadaljujete branje tam, kjer ste ostali. Kindle vas bo na ustrezno stran napotil sam. Stal bo 200 (7-palčna) ali 300 dolarjev (8,9-palčna verzija), na voljo od 14. septembra (manjši zaslon) ali 20. novembra (večji zaslon). Na voljo pa bo še gigantska verzija, ki bo imela 4G LTE, 32 GB spomina in velik 8,9-palčni zaslon - za 500 dolarjev, kar pa je še vedno ceneje od iPada 3.

Amazon je prenovil tudi obstoječe Kindle. Tako imenovani Kindle 2 bo po novem stal 160 dolarjev. Ohranil bo 7-palčni zaslon, a bo imel dvakrat več spomina in močnejši procesor. Hkrati se je Amazon pohvalil, da je v ZDA osvojil 22-odstotni tržni delež, medtem ko drugod itak sploh ni bil dobavljiv. Novi Kindle bo dobavljiv od 14. septembra, s ceno pa bo več kot konkurenčen, saj bo cenejši od na primer Nexusa 7.

Naslednja novost je Kindle Paperwhite, ki ima 62 odstotkov več pikslov kot stari kindli. Razlika je v osvetlitvi, ki bo po novem navzdol, s čimer ga bo lažje brati podnevi. Imel bo gostoto točk 212 ppi, avtonomija pa naj bi bila njegova glavna odlika. V debelino meri le 9,1 milimetra, na voljo pa bo v verzijah Wi-Fi (120) dolarjev in 3G (180 dolarjev). Prodaja se začne 1. oktobra.

Povzetek konference.

48 komentarjev

lmorgh ::

emm???

The Wi-Fi on the Fire HD is supposed to be 41 percent faster than the iPad’s according to Amazone CEO Jeff Bezos, thanks to the new antena design.


hitrost ne velja za procesor, pač pa wifi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lmorgh ()

bojsi ::

Amazon je prenovil tudi obstoječe Kindle. Tako imenovani Kindle 2 bo po novem stal 160 dolarjev. Ohranil bo 7-palčni zaslon, a bo imel dvakrat več spomina in močnejši procesor.

Kakšen Kindle 2? To nadgradnjo je dobil Kindle Fire.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bojsi ()

genesiss ::

Bo 3G na paperwhitu odprt za browsanje?

jlpktnst ::

Ja to tudi mene zanima, bo 3g odprt za vse ali samo wiki+nakup?

Pa zanima me ali se da to paperwhite lučko sklopit?

Pa še en podatek manjka, bo končno fire tudi za EU? pa amazon movie store?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jlpktnst ()

elKaktus ::

1. da, verjetno bolj oskubljeno
Search Wikipedia and the Web
Kindle Paperwhite makes it easy for you to search. Enter a word or phrase and Kindle will search every instance across your Kindle library, in the Kindle Store, on Wikipedia, or the Web using Google search. Kindle Paperwhite features an experimental WebKit-based browser to provide a better experience on your e-reader.

uradno iz Amazon.com

2. da, a naj bi tudi s prizgano lucko deloval okoli 8 tednov (http://www.engadget.com/2012/09/06/amaz...)
3. da, UK (http://www.theverge.com/2012/9/6/329848...)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: elKaktus ()

genesiss ::

Zelo v redu. Hvala kaktus!

jerry2 ::

Kaj so zdaj te tablice čisto zasenčile prave bralnike knjig, kot je bil Kindle DX. Ta je imel še e-paper, naslednika pa še kar čakam, zdaj imajo vsi raje LCD-je ali kaj :-( Kaj pa gretje in bralnost na odprtem?
tom & jerry

JayKay ::

paperwhiteje us only release, 7 inch fire in in 7 inch fire hd prideta v uk, no amazon prime video, dobis samo 30dni free za lovefilm (amazon uk). za ostale neuporabno.

D-monLord ::

Narobe:
Amazon je na današnji novinarski konferenci predstavil novi bralnik e-knjig iz družine Kindle, ki se imenuje Kindle Fire HD.


Resnica: Kindle Fire HD ni bralnik e-knjig ampak je tablica.

------------------------------------------------------------

Narobe:
Amazonovih navedbah 41 odstotkov hitrejši od Tegre 3.


Resnica: Wi-Fi je hitrejši.

------------------------------------------------------------

Narobe:
Amazon je prenovil tudi obstoječe Kindle.


Resnica: Obnovil je Kindle Fire, tablico.


------------------------------------------------------------

imel dvakrat več spomina in močnejši procesor

imel bo dvakrat več POMNILNIKA...

------------------------------------------------------------

Narobe:
Razlika je v osvetlitvi, ki bo po novem navzdol, s čimer ga bo lažje brati podnevi.


Resnica: Ni razlike v osvetlitvi, če prej ni bilo nobene osvetlitve. E-ink ne 'sveti', ne dela tako kot LCD. Da lahko e-ink vidiš moraš imeti zunanji vir svetlobe (kot za papir) in ker e-ink ni prosojen (kot LCD, ki prepušča vir svetlobe, ki se nahaja pod ekranom), mora biti osvetlitev od zgoraj navzdol in ga zato ne bo lažje brati podnevi, ampak ponoči.

Zgodovina sprememb…

Mandi ::

jlpktnst je izjavil:

Pa še en podatek manjka, bo končno fire tudi za EU? pa amazon movie store?


Za store ne vem, najbrž ne.

Kupil pa boš lahko vse tablice, razen najdražje, pač s sprehodom čez italijansko mejo.

Offering the Kindle Fire outside the US for the first time, all except the new bigger-screen version will go on sale later this year in five European countries - Britain, France, Germany, Italy and Spain. (sauce)



Mimogrede, lani je skoraj vsa torrent screna preklopila z .avi (divx) na .mp4 (h.264), tako za filme kot tv epizode. Not saying I approve, but given the lack of legal alternatives ...

pirlo ::

To da knjigo poslušaš v avtu pa je res ful pametno :D.

nUUb ::

pirlo je izjavil:

To da knjigo poslušaš v avtu pa je res ful pametno :D.

Kot da ni dovolj da se koncentriraš, nevem recimo na dogajanje v prometu?
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

pirlo ::

nUUb je izjavil:

pirlo je izjavil:

To da knjigo poslušaš v avtu pa je res ful pametno :D.

Kot da ni dovolj da se koncentriraš, nevem recimo na dogajanje v prometu?

... pa saj to sem mislil.

Bor H ::

Zanimivo bo videti Fire HD 7" vs Nexus 7 primerjavo, občutek imam da lahko Fire samo v ekranu premaga Nexusa, škoda, sem upal na mal cenovne vojne.

jlpktnst ::

D-monLord je izjavil:

Narobe:
Amazon je na današnji novinarski konferenci predstavil novi bralnik e-knjig iz družine Kindle, ki se imenuje Kindle Fire HD.


Resnica: Kindle Fire HD ni bralnik e-knjig ampak je tablica.

------------------------------------------------------------

Narobe:
Amazonovih navedbah 41 odstotkov hitrejši od Tegre 3.


Resnica: Wi-Fi je hitrejši.

------------------------------------------------------------

Narobe:
Amazon je prenovil tudi obstoječe Kindle.


Resnica: Obnovil je Kindle Fire, tablico.

------------------------------------------------------------

Resnica: Obnovili so Kindle Fire (tablico), predstavili so nov Fire 9", obnovili so Kindle (e-ink reader). Poglej si amazonovo ponudbo če ne verjameš.

imel dvakrat več spomina in močnejši procesor

imel bo dvakrat več POMNILNIKA...

------------------------------------------------------------

Narobe:
Razlika je v osvetlitvi, ki bo po novem navzdol, s čimer ga bo lažje brati podnevi.


Resnica: Ni razlike v osvetlitvi, če prej ni bilo nobene osvetlitve. E-ink ne 'sveti', ne dela tako kot LCD. Da lahko e-ink vidiš moraš imeti zunanji vir svetlobe (kot za papir) in ker e-ink ni prosojen (kot LCD, ki prepušča vir svetlobe, ki se nahaja pod ekranom), mora biti osvetlitev od zgoraj navzdol in ga zato ne bo lažje brati podnevi, ampak ponoči.

Ja kot praviš, po novem je v kindle readerju lučka zgoraj nad zaslonom. Tako da osvetli sam zaslon. Vendar je spredaj kot praviš ja. osebno sem rahlo skeptičen. Kontrast je bil že zdej dost dober. Preveč kontrasta + lučka? Upam da niso pretiravali. Ker kaj kmalu zadeva postane preostra in to spet ni dobro za oči.

Bor H je izjavil:

Zanimivo bo videti Fire HD 7" vs Nexus 7 primerjavo, občutek imam da lahko Fire samo v ekranu premaga Nexusa, škoda, sem upal na mal cenovne vojne.


Saj je cenovna vojna! Kindle 9" tablica 4G bo 500$. To je ceneje kot ostale tablice tega ranga. Pa mislim da ima fullhd resolucijo! Pri nas se splača kvečjemu navaden kindle fire 9" in pa flash na klasičen android sistem. Ker tale built-in trgovina bo verjetno za EU bolj prazna. Brez slabe vesti imho.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jlpktnst ()

Bor H ::

Ok, 9" za 300 dolarjev je zelo ugodno, je pa pol tale neprijetnost s flashanjem. Treba počakat teste da vidmo kako se primerja tale CPU v Kindlu z S4 in T3

RockyS ::

In zakaj nikjer v novici ni omenjeno da bodo na bralnikih(tablicah) oglasi,torej spam!

JayKay ::

no, gps no google maps, no video content. V usa za 79 dolarjev dodas prime free next day shipping in dobis dostop do vsebin. tega v uk (in posledicno v eu) ni, tako fire hd zgubi prednost napram nexus 7. omap vs tegra mi je stranskega pomena.
8.9" nikdar ne bo prisel v eu, ker pac LTE ni kompatibilen.

oglasi so samo na lock screen.

bojsi ::

RockyS je izjavil:

In zakaj nikjer v novici ni omenjeno da bodo na bralnikih(tablicah) oglasi,torej spam!


Oglasi so samo na napravah, namenjenim za ameriški trg. Imajo pa tudi take brez oglasov.

JayKay ::

ne, vse tablice majo to. tudi uk verzija.

"Includes special offers personalised for you and sponsored screensavers."

updejtan, non paperwhite kindle e-reader za UK trg ma tudi

bojsi ::

JayKay je izjavil:

ne, vse tablice majo to. tudi uk verzija.

"Includes special offers personalised for you and sponsored screensavers."

updejtan, non paperwhite kindle e-reader za UK trg ma tudi

Aja, maš kakšen link?

murmur ::

Amazonovih navedbah 41 odstotkov hitrejši od Tegre 3


PowerVR SGX544 graphics. Torej ja, brez problema 41% hitrejsi od tegre 3.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murmur ()

JayKay ::

ja poglej amazon.co.uk kindle stran

djordjevic ::

Bah, zame dejansko najbolj zanimiv - paperwhite - pa ni EU available. Bo spet treba trike delat. ;((
No grave is deep enough to keep us in chains.

bojsi ::

JayKay je izjavil:

ja poglej amazon.co.uk kindle stran

Aha, v bistvu sem imel v mislih bralnike (e-ink). Tam ni oglasov, razen na US trgu. Fire in Fire HD pa imata oglase tudi izven USA, ja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bojsi ()

Roadkill ::

Ü

cebelar123 ::

Meni ni niti malo jasno zakaj ne prodajajo novih Kindlov paperwhite tudi v EU.

Sem mislil da so probleme z zakonodajo rešli ko so začeli prodajati Kindle touch v EU.

Ales ::

Čisto možno, da na začetku še nimajo zadostnih količin na voljo in se pač osredotočajo na ZDA.

Lahko bi nekdo končno popravil očitne napake v članku, ki jih je izpostavil D-monLord, vsaj nekatere od njih so popolni lapsusi ("Kindle 2", "lažje branje podnevi", itd.).

zmaugy ::

"Hkrati se je Amazon pohvalil, da je v ZDA osvojil 22-odstotni tržni delež, medtem ko drugod itak sploh ni bil dobavljiv."

Ko sem petič v zadnjem letu ali dveh preko Amazona hotel kupiti glasbo in sem dobil dobro znani odgovor o kategorizaciji Amazonovih kupcev na prvorazredne in tretjerazredne, sem kupil Ipad 3. Tam ni teh težav. Tudi sama tablica je dobavljiva v našem zakotju, imajo celo knjige in revije, o katerih na Amazonu lahko samo sanjam.

PS: Zanimivo da jim moj denar ne smrdi če hočem kupiti knjige.

Marat ::

RockyS je izjavil:

In zakaj nikjer v novici ni omenjeno da bodo na bralnikih(tablicah) oglasi,torej spam!


A se da pol rootat kindla pa naložit kak mod brez oglasov? :)

JayKay ::

btw, paperwhite nima vec 3.5mm izhoda in read-to-me funkcije, pravtako samo 2gb placa, namesto 4gb na current gen.

Bor H ::

Šele zdj opazu: Fire HD ima za isti denar kot Nuxus 7 dvakrat več spomina, efektivno to pomen da je 50€ cenejši, mogoče bo pa vseen bolj zanimiv.

cebelar123 ::

Škoda da Firei nimajo GPSa, potem bi to bilo to, za mene.

jlpktnst ::

No ja, čeprav ne vidim zakaj bi človek rabil gps na tablici... to ni neka reč ki jo vlačiš povsod s sabo. Zadeva je mišljena za v dnevni gledat filme, surfat po netu in zaigrat kako igro.

Hm, ta nedobavljivost kindle paperwhite je čudna. Si ziher da si dal model brez oglasov? Lahko pa da kot so rekli nekateri - bo trajalo nekaj časa predno bodo meli dost količin za v EU. Star je ziher dobavljiv :) Pa tudi ko bodo bo samo verzija brez oglasov.

djordjevic ::

GPS na 7" tablici? Itak da pride prav. 7" je ravno dovolj majhno, da paše v torbico in je super portable. Spomladi sem skakal po Istanbulu s flyerjem v roki. :D
No grave is deep enough to keep us in chains.

JayKay ::

se par stvari: nova verzija silk browserja s 'popular by other users' feature, bing je default search (ni jasno ce se da izklopit) in celotni nov kindle line ma take ali drugacne oglase.

glede fhd 7 vs n7: native gmail, maps in ostala google integracija je za mene killer feature.

glede gps: nexusa mam vedno zraven (ker ke lahek in mali), tako da raje pogledam tam gmaps kot tel. pravtako opcija na car nav (velikost naprave to omogoca)

fujtajksel ::

JayKay je izjavil:

btw, paperwhite nima vec 3.5mm izhoda in read-to-me funkcije...

Kolkr vem so to skenslal že pri touchu. Zato pa imaš zdaj tisti nov feature sinhronizacije če kupiš hkrati ebook in audiobook :) :) :)

mtosev ::

kdaj se bo dalo tole naročiti v slovenijo
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

kombinezon ::

fujtajksel :: danes, 10:57:02
Kolkr vem so to skenslal že pri touchu. Zato pa imaš zdaj tisti nov feature sinhronizacije če kupiš hkrati ebook in audiobook :) :) :)


Touch je še imel, nov feature sinhronizacije je pa dost neuporaben za moje pojme. Ali poslušaš celo ali pa jo prebereš. Verjetno pa itak ne boš dobil oba formata za 1 ceno.

noraguta ::

glede fhd 7 vs n7: native gmail, maps in ostala google integracija je za mene killer feature.

kva pa vem pomoje je sam še vprašanje časa kdaj bo šel še gmail na activesync v gapps je že integriran. pa tud sicer med gmailom al pa hotmailom ni neke hude razlike na androidu. glede map pa a se ni nekaj čvakalo, da bo kindle vljučil nokia maps?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

JayKay ::

ne gre za protokol, gre za sam app in workflow. delat z maili v android gmail app in recimo mail v ios je vlka razlika. ios mail app je podn.

btw, za doplacilo 15 dolarjev bodo uporabniki lahko izklopili special offers reklame :8)

damjanll ::

Torej +20 za napajalnik in +15 za brez reklam je ze +35 na zacetnih 200 = 235

opeter ::

Eno vprašanje, ali je to res?

Odlomek iz Jokerjeve strani:
http://joker.si/novica.php?novicaid=100...

Novi kindli, a ne za nas (Objavil Quattro, 10.09.2012)

...

Akoprav se nam ob vseh napovedanih cedijo sline, bomo v naših koncih spet ostali praznih rok. Četudi pustimo vnemar, da LTE pri nas ne deluje na istih frekvencah, nobenega od omenjenih ne bo moč naročiti k nam, niti paper whita. Lahko pa poleg kindla keyboard, ki je bil doslej edini na voljo, zdaj kupimo še najcenejšega in najšibkejšega družinskega člana, za relativno ugodnih 90 dolarjev, plus davek in ladjarjenje, kar nanese natančno 112 evrov.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

JayKay ::

zaenkrat kaze tak.

teoo ::

Če koga zanima, prodam Kindle Touch. info na DM
defying gravity

andper ::

Na žalost kaže, da bodo novi kindli 'internationally available' šele drugo leto, podobno kot je bilo z zakasnitvijo pri zdajšnji generaciji. Upam, da bodo na voljo že prej.

JayKay ::

Bor H ::

In tu: http://www.engadget.com/2012/09/11/amaz...

Očitno se kot tablico vseeno bolj splača Nexusa, razen če ga flashas.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon je osvežil svoje Kindle

Oddelek: Novice / Android
228616 (6973) kuglvinkl
»

Kindle Fire HD 8.9 je cenejši, na voljo v Evropi

Oddelek: Novice / Android
156041 (4101) fantasycamp
»

Amazon predstavil nove kindle

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
4813225 (10454) Bor H
»

Samsung Galaxy Tab 7.0 Plus

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
238713 (7302) salesky
»

Google predstavlja bralnik e-knjig

Oddelek: Novice / Android
3710013 (7322) kuglvinkl

Več podobnih tem