» »

Kompatibilnost procesorjev z matično ploščo

Kompatibilnost procesorjev z matično ploščo

1
2
»

einstein :P ::

Vem, da se dogaja to in tudi popolnoma razumem, kaj mi razlagate. Ampak dejstvo je, da ima že v specifikacijah 8150 možnost večjega navitja, kot 8120. Janac, ti me pa poznaš le toliko, kot si me spoznal na facebooku in nič več. V trenutku lahko dodam v fb-ju enega američana za prijatelja in rečem, da ga poznam, kar sploh ni res, ker se tudi srečala nisva. To, če z enim neznancem govoriš preko fbja, še ne pomeni, da ga dejansko poznaš oz. o njem ne veš niti pribl. toliko, da bi lahko govoril s čim se ukvarja, kaj on rabi in kaj ne. V poklicu za katerega se šolam je kar precej zahtevne programske opreme, kar zahteva tudi dobro strojno opremo... Trenutno še nismo na tako visokem nivoju ampak bi se pozneje to kar lepo splačalo. Če nekdo ne igra veliko igric, še ne pomeni, da ne dela kaj drugega, kar bi zahtevalo odlično opremo. Tudi recimo z roadrunnerjem (superračunalnikom) verjetno ravno ne igrajo igric :P ampak vseeno ima ogromno zmogljivost.

lp :)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Janac ::

Ne seri. Samo to lahko rečem!

Kupi nov 2500k za 160EUR + neko z77 ali rabljeno z68plato pa tko naprej če hočeš met dobro.

einstein :P ::

tako neumen pa tudi nisem, da bi kupoval nek 2500k, ki se kar lepo skrije za 8150. raje dodam tistih 30€ in dobim dosti boljši proc, kot 2500k. oz. za še manj denarja, kot 2500k lahko kupim 8120 in je še vedno boljši, kot 2500k. le zakaj bi kupoval manj zmogljivosti za večjo ceno?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

einstein :P ::

pa še vprašal bi te zakaj se ti zdi, da serjem?

lp
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Janac ::

http://www.anandtech.com/bench/Product/...

poglej si

2500k skrije za FX-8150 hahah you just made my day!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

einstein :P ::

hahaha, you just made my day too:

poglej, kje na lestvici je 8150 in kje je 2500k: http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu...

lp

med rezultatoma 8161(fx 8150) in 6719(2500k) je kar precejšnja razlika, se ti ne zdi? to je še posebej opazno pri kakšnem cinebenchu.

lp
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

einstein :P ::

če pa bi rabil ne vem kakšen performance bi pa itak kupil xeone, s katerimi se zelo težko drugi primerjajo (če bi imel denar :D ).
STAY OUT OF MY TERRITORY!

einstein :P ::

poglej janac, da ne boš užaljen, tudi 2500k je zelo dober procesor, v nekaterih primerih (ko gre za aplikacije z manj jedri) je 2500k tudi boljši od 8150, ker ima boljši per core performance. ampak ko gre za aplikacije z več jedri pa 8150 zmaga. je pa tudi pri 8150 dobro, ker se očitno lahko zelo dobro navija, kar dokazuje rekord preko 8ghz. seveda s tekočim dušikom.


lp

vsak procesor ima svoje prednosti in slabosti. vsaka stvar ima svoje prednosti in slabosti. lahko pač poiščeš teste med 8150 in 2500k (oba z enim jedrom) in seveda da pri single core 2500k zmaga, če pa najdeš teste z maksimalnimi jedri pa je zmaga na strani 8150.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

einstein :P ::

zanimivo: ob takem performancu ti gre kar na smeh, ko pomisliš, da bi zadevo primerjal z običajnimi procesorji. :D
STAY OUT OF MY TERRITORY!

stock ::

Če si sestavljaš nek buđet komp bi jaz raje vzel i3 npr. 3220 če paza kaj več €€ pa sigurno i5, 3450 ali pa kar 3570K.

einstein :P ::

zakaj pa, če so amdjevi bolj price/performance?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

stock ::

Kdo je to rekel? performance/core je i3 par let pred 8150.

Res je da gre moda na vedno več thredov ampak zmeraj se bo našla kakšna aplikacija, ki bo tekla na 1 jedro in tam je ta 3220 cca 3x hitrejši od 8150..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stock ()

Janac ::

To mu hočem tudi jaz dopovedati... verjetno ni kliknil na tisti anandtech link.

einstein :P ::

sem kliknil janac, brez skrbi. vsekakor si se potrudil poiskati test z enim jedrom ampak ti očitno nisi prebral, kar sem zgoraj napisal. in sicer, da je pri enem jedru že boljši, pri osmih pa ne. vse več je aplikacij, ki podpirajo več jeder, tako da bo stvar bolje izkoriščena. in kot sem že napisal, vsaka stvar ima prednosti in pomanjkljivosti. na passmarku je 8150 cca še enkrat hitrejši od 3220. pa lahko date linke še od tisočih testov z enim jedrom, pa še vseeno ne bo noben pomislil na ostala jedra. zakaj so sploh začeli delati večjedrne procesorje, če pa jih vi primerjate samo po enem jedru?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Janac ::

od kej ti da ima FX-8120 IN FX-8150 8 jedrov?

einstein :P ::

haha od kej pa tep da nima?

fx 8150:

št. jeder: 8
št. niti: 8
frekvenca: 3,6ghz
turbo frek.: 3,9ghz
max. turbo frek.: 4,2ghz
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Diesel ::

fake 8-jederc... nekako tako kot hyperthreading pri intelu...

einstein :P ::

janac, misliš, da ti bo dieslov račun pomagal pri podpiranju samega sebe?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Diesel ::

to kar sem napisal je res

einstein :P ::

in zakaj preprosto ne napišeš z janacovim računom? pa tudi ni res, kar ti zagotavljam, št. niti imaš že posebej napisano, ločeno od št. jeder. in tako kot jeder je tudi threadov 8.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Janac ::

zato ker sem mel chrome odprt pa se mi ni dal opere odpret ok? Bmk kje pišem.

D3m ::

einstein400 vzemi FX-8150. Ne, da se mi brati. ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

einstein :P ::

joj no, pa kaj je narobe z vami, da me na vsak način poskušate naštimati na 2500k? saj ne mislim, da je slabši procesor ampak, da je v aplikacijah z več jedri slabši. če pa ga naviješ še na ene 5ghz potem tudi z enim jedrom ni problema... pa še dobra razmera med ceno in performancom je.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

D3m ::

Kar, kupi. Drugi malo preveč pretiravajo. Če boš pol kdaj nadgrajeval pa vzameš Steamrollerja.
|HP EliteBook|R5 6650U|

einstein :P ::

resno misliš ali se tudi ti zafrkavaš? za nadgradnjo bi pa tudi lahko kakšnega excavatorja vzel. :D

STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Nič se ne zafrkavam.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Xserces ::

D3m je izjavil:

einstein400 vzemi FX-8150. Ne, da se mi brati. ;)

8120... 8150 je stan vržen denar
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Siddh ::

8120 ni stran vržen denar, če znaš procesor uporabit, ker ima 8 threadov, 8150 pa je v vsakem primeru stran vržen denar


stock ::

Večjedrne procesorje so začel delat zato ker je ceneje = crap, samo da folk kupuje. Enako je s tem AMDjem 8jedr ima ampak si cache delita kar 2 skupaj, kar pomeni zopet šparanje. In ko vzameš vse v račun AMDjeu proc je poceni točno toliko kot je tudi zanič. Saj za dan danes je vrh glave in ni napačen nakup, preden bo potreben menjave bo tako že šlo par generacij grafičnih pa boš še procesor menjal ob enem takoda ni za bat da bi te razočaral. če pa bi rad mel dlje časa, pa za svoj denar najbol futureproof računalnik pa bolš bit pri intelu.

Če pa že pa jasno 8120, ker je 8150 toliko dražji da ne upraviči cene, pol je isto če greš še malo gor pa kupiš i5? Torej a šparaš ali ne? 8150 = najbolj neumen nakup.

einstein :P ::

@stock

kaj, ti bi naredil enojedrne procesorje pa da imajo 50ghz? kateri intel predlagate, da se primerja z 8150 in ima nižjo ceno od le tega?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Siddh ::

i5 2500 in kaj je zdaj 3470 ali nekaj takega


einstein :P ::

jah na passmarku noben i5 ne doseže 8150 pri testiranju z vsemi jedri. obstaja kakšen cenejši i7?

mslim, da je i7 težko dobiti pod 300€.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Siddh ::

i7 3770 ali pa i7 2600 sta najcenejši i7, dobijo pa se 800 in 900 serija, ampak rabljeni in so že dolgo stara generacija


Diesel ::

niso nič dolgo stara generacija...

i5 2500k je boljsi od fx-8150 za 160eur

einstein :P ::

ni res, 8150 je 30eur dražji od 2500k in 2500k ima 6700točk, 8150 pa 8100točk. se pravi razlike za 1350 točk za samo 30eur več.

za najcenejše i7ke pa nimam denarja.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Janac ::

LOL Samo en bench test gledaš si normalen? kaj pa igre in programi?

i5 2500k je nov 160 in prehiti BREZ PROBLEMA FX-8150 + Intel ma še določene bombončke

einstein :P ::

ga prehiti tudi v aplikaciji, ki ima možnost osmih jeder?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Janac ::

FX-8150 NI pravo osemjedernik....

einstein :P ::

ima 4 module, ki so povezani tako, da delujejo kot osemjedrnik, se pravi, da je osemjedrnik. pa sem te že vprašal, če ga prehiti v aplikacijah z osmimi jedri, ti pa potem zamenjaš temo... če že ne moreš ti odgovoriti, ti kar jaz povem, da 8150 prehiti 2500k v osemjedrnih aplikacijah...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

TOP ::

einstein :P je izjavil:

ima 4 module, ki so povezani tako, da delujejo kot osemjedrnik, se pravi, da je osemjedrnik. pa sem te že vprašal, če ga prehiti v aplikacijah z osmimi jedri, ti pa potem zamenjaš temo... če že ne moreš ti odgovoriti, ti kar jaz povem, da 8150 prehiti 2500k v osemjedrnih aplikacijah...

Ti pa mi odgovor,katere aplikacje znajo uporabljat vseh 8 KAO jeder in koliko ljudi tole uporablja.za domačo uporabo totalno neuporabno kot 8 niti pri I7 procih.

einstein :P ::

benchmarki recimo? :D drugače pa lahko več stvari naenkrat delaš.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

einstein :P ::

verjetno bom kar nekaj 4 jedernega nabavil in 8 threadov. bi bila tale plata v redu: http://www.mimovrste.com/artikel/238001... ?
brezveze da se prepiramo... in konec koncev itak ne rabim 100 jeder za enkrat. kak i3 ali i5 bi bil v redu.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

TOP ::

einstein :P je izjavil:

benchmarki recimo? :D drugače pa lahko več stvari naenkrat delaš.

Več stvari naenkrat lahko delaš tud na I3 procih.

einstein :P ::

jah vem, ampak ne toliko več. no, itak bom pa verjetno kakega i3 ali i5 vzel za nižjo ceno.

kak predlog? naj bo čim cenejši.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

einstein :P ::

STAY OUT OF MY TERRITORY!

Janac ::

Zaklenjen je, nebos mogo navijat.

einstein :P ::

kako, če pise da gre do 3,6ghz? to je cisto dovolj...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

einstein :P ::

kako, če pise da gre do 3,6ghz? to je cisto dovolj...

ne vem kaj je narobe s slotechom ampak dobro veste, da nisem mogel 6 postov v isti sekundi poslat
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

einstein :P ::

kaj potem pravite na i5 3470 razen tega, da je zaklenjen?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Siddh ::

super je


1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amd Fx-8150 Ali Intel I5 3450

Oddelek: Kaj kupiti
152610 (2416) fr4nc
»

nadgradnja za 400€

Oddelek: Kaj kupiti
475682 (4939) Shegevara
»

Nakup PC (850€) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7020279 (18616) Nuke_H2
»

Nakup računalnika do 1000€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7110970 (10194) fr4nc
»

AMD Bulldozerji FX so tu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Procesorji
12328112 (20388) Isotropic

Več podobnih tem