» »

Ultrapoceni noname monitorji na Ebayu

Ultrapoceni noname monitorji na Ebayu

1 2
3
»

darkolord ::

Ideja s FPGA je sicer super, se pa pomoje hitro zakomplicira, ker je treba generirat signal z >1.5GHz in ga potem prek LVDS spravit do panela; pri taki frekvenci ne vem če lahko kar žice zalotaš gor.

Brane22 ::

Tanovi FPGAji brez problema hendlajo hitre signale.

Signali do LCD panelov pa sploh nise več tako hitri. vsekakor daleč od GHz območja. Če snameš recimo specse za 30 inčni LCD, boš videl, da hoče krmiljenje s 8 paralelnimi bankami (vsaka z mislim da 4 biti, vsak bit pa dve žici) in to ob clocku samo 75MHz.

Dobro, data linije šibajo ene 4x hitreje ( clk je samo osnova, na katero se sinhronizira interni clk) ampak to ni nič izven tehničnih zmožnosti.

Brane22 ::

Če odpreš LCD monitor, boš videl,d a je signal predvsem pazjivo speljan od DP/HDMI/DVI vhoda do glavnega čipa.

Od čipa do LCDja je te pozornosti bistveno manj.

darkolord ::

No gledu sm enga 27 inčarja z 2560x1440, pa ma 5 linij po 7 bitov, pixel rate je 241.5MHz ((2560*1440 + malo šare)*60), kar pol znese cca. 1.7GHz bit rate, če moja matematika ni napačna. Pri tem pa se mi zdi da maš pol že problem pri dolžini linij, raznih motnjah pa sploh. Tisti ribboni so npr. kar lepo shieldani.

Pa čisto iz praktičnega vidika, tisti konektorji za ribbon so PITA za sestavljat (tako da bi ob trenutkih raje vrgel vse v smeti in šel po nov monitor v trgovino).

Brane22 ::

Tanovi FPGAji imajo vdelan hardver za 6+ GHz. Nekateri tudi bistveno več.

če to dobiš po recimo DP vhodu, nato pa drajvaš kup paralelnih bitov z ustrezno nižjo hitrostjo, bi to moralo laufat.

Brane22 ::

Ravnokar vlečem dol specse za zadnji displayport ( braća Kinezi so zakon ;o) ampak vsaj glede na to, kar pravi Wikipedia, bi to moralo laufat.

DP-1.2 ima štiri bitlane, preko katerih spravi skupaj 17+ Gb/s. Se pravi 4+ Gb/s na lane. Na prvi uč povsem dosegljivo.

SplitCookie ::

Brane22, če rabiš kaj 1024x768 ekranov s LVDS vmesnikom, reci, lahko dobiš za drobiž.

Imam ene 4 komade tega. Eni so še 14", jih nimam za kaj več nucat
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Zgodovina sprememb…

Brane22 ::

Hvala, tega mam tud jaz ko dreka. mel sem v mislih tiste replacement panele za Dell prenosnike 1920x1200

Majhni, varčni, relativno high-res. Sploh za 17 col.

SplitCookie ::

Hmm
Glede varčnosti - niti ni tako, ker trade-off-aš varčnost za nižjo svetilnost

Meni 23" full hd led lcd na najnižji svetilnosti pali 11.3W, na najvišji, 20.7W
Sploh ni kritično

Čeprav, če skupaj spacaš FPGA ki bo npr, 3 ekrane futral kot 1-ga - se ne bom branil
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Zgodovina sprememb…

Brane22 ::

Tiste stavri so varčne, ker imajo RGB namesto belih LEDic.

V bistvu je trade off bolj v smislu vernosti barv. kar me za moje potrebe ne moti.

Imam Dell-ov Inspiron 1720 z natanko takim displejem ( le da je moj glossy) in se mi nekako sanja, kako bi stvar zgledala.

Čeprav, če skupaj spacaš FPGA ki bo npr, 3 ekrane futral kot 1-ga - se ne bom branil


bolj sem mel v mislih nekaj v smislu matrike 3x5 ali kaj podobnega.

3 20 colarje 1600x1200 mam na mizi že zdaj.

Update: Brača Kinezi so zakon, samo tisti great firewall of China mi gre pa na K.

V glavnem, Dp-1.2 ima tri bitrateje: 5.4Gb/s, 2.7Gb/s in 1.62Gb/s.

vse tri so v dosegu novih FPGAjev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

huelz ::

Jaz bi to rad vidu v praksi, nekih 6 zalonov (3x2) ali vec v DIY varianti. Ker seamless, torej brez bezelov oz. robov resitve so drage ko zafran. Pa se vedno je za moje pojme bolj uporaben IPS, ker s TN matrikami in vidnimi koti je problem. Ze pri setupu treh 24 colarjev side by side je obupno.

darkolord ::

Brane, katere FPGAje pa si imel v mislih?

Brane22 ::

Tanove serije. Artix recimo.

Icematxyz ::

Glede "multi monitor" sestavov nekako dobivam občutek, da računalniški zasloni že počasi postajajo dovolj "veliki/zmogljivi", da bi lahko pri nekaterih obstoječih uporabnikih to potrebo izrinili že samo na ta račun. Glede "no name" računalniških zaslonov pa bi verjetno bilo dobro zadevo pred nakupom preizkusiti v praksi in se potem pač odločiš.

Oziroma torej, če bo kdo takšen zaslon naročil naj sem napiše še lastne izkušnje s takšnim zaslonom!

Zgodovina sprememb…

Brane22 ::

Nisem čist ziher.
Če bi lahko imel po horizontali 5 tamalih WUGXA 17-colarjev, bi jih 100% imel.

Si videl kje monitor z 5 x 1920 = 9.600 piksli ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

Icematxyz ::

V bistvu je tako, ko govoriš o "multi monitor" sestavu je takoj prisoten "ločilni rob", ko pa kakšen že ta "no name" zaslon pogledaš na fotografiji pa se načeloma že vprašaš, če pa morda to že ne bilo za večino potreb popolnoma dovolj. Glede na to torej, da po neki dokaj nizki ceni dobiš takšen zaslon in če temu še dodaš, kako raste na policah v trgovinah zadnje čase na tem področju velikost/ločljivost razno raznih zaslonov in pada cena preprosto ne vem, če ne bo kmalu potreba po "multi monitor" sestavu za večino nalog odpadla.

Verjetno bo torej kmalu dosežena meja, da boš potreboval za pregled "po diagonali" ali stol na koleščkih ali daljnogled in torej še dodatna enota je potem popolnoma odveč!

Brane22 ::

V bistvu ne bi. Hočem več, pravzaprav čimveč površin.

bezeli me ne motijo toliko, če niso predebeli, ker itak vsaka delovna površina ima robove.

In s temi tamalimi modulčki bi lahko bila kombinirana debelina obeh bezelov skupaj manj ko 1cm, če ni jih pa prekril z nekaj rezerve pa samo kakih 6mm.

Ne vidim kje ti vidiš rast ločljivosti.

Za male pare dobiš 1920x1080. Če hočeš 1920x1200, je že precej dražje.

2560x1440 pa še veliko dražje. Sedaj pa imam na mizi 3 x 1600x 1200.

Zame skok na 2560x1600 s tega kar imam, ni ravno korak navzgor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

freesty ::



Tole je lustno:)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Brane22 ::

No, tle še vedno motijo bezeli, p anjihova korekcija je potrebna za najubioljši efekt ( da se njihova širina, izražena v pikslih vkalkulira pri določitvi položaja oken. Pri pisarniški uporabi tega ni treba.

Zame bi bil optimum recimo 3x5 setup, kjer bi se na nekem pbrobnem monitorju mogoče vrtel kak film, v zgornji vrsti bi imel 5 oken browserja, v sredini 5 kopij delovnega okolja pa recimo spodaj pomožna okna za pdf viewerje etc.

Pa fajn bi blo, če bi setup znal izkoriščat switching facility tanovih X-ov. Da i pritisnil na knof in bi se mi prižgal recimo samo centralni screen v matriki, nato bi z naslednjim pritiskom dobil 1 x 3, za naslednjim recimo 2 x 3 pa 3 x 3 in na koncu polnih 3 x 5.

Icematxyz ::

Ne vidim kje ti vidiš rast ločljivosti.


The Next Big Thing.

darkolord ::

Ne vidim kje ti vidiš rast ločljivosti.
Zdaj visoka ločljivost spet postaja "in" (v stilu "retina" zaslona). Ko zadeva postane mainstream, se relativno hitro in ugodno pojavijo tudi replacement paneli.

Brane22 ::

Daj bože.

Samo bojim se, da tega še kar dolgo ne bo. Pa tudi če pride, še vedno bi bilo izrazito koristno imet N delovnih površin.

darkolord ::

No ja, prvi primerki so že - 15.4 2880x1800 (90% tvojih obstoječih pikslov) za $300. Tole ima že kar na panelu eDP tako da ne rabiš nobene posebne elektronike za šofirat, če je nočeš. Je sicer zelo majhen, več takih skupaj pa zna tudi biti kul.

Zgodovina sprememb…

Brane22 ::

Ja, ampak vseh teh pikslov ne vidm, prenesti jih pa moram.

DP bandwidth pa je omejen. Če bi bili na recimo vsaj 20 colarju, ne rečem.

15 col je premalo za tole IMHO.

Mislim da je unih 1920x1200 na 17colarju kar optimalnih v tem trenutku

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

Icematxyz ::

Dvoje bo verjetno vodilo v skorajšnjo razpoložljivost zaslonov z večjo ločljivostjo na mersko enoto in sicer:

-Mobilna industrija, ravno prebiram: Sharp starts mass production of 5-inch 1080p displays for smartphones
-Velikost zaslona na prodajnih policah je počasi že "neomejena" in torej na voljo po razumni ceni, nenazadnje kaj pravi naslov te teme in logičen korak je torej višanje ločljivosti in najverjetneje se lahko temu vsaj deloma zahvalimo mobilni industriji!

SplitCookie ::

Zahvaljevati se ni treba nikomur.

Če že, lahko skurcaš trenutne HD standarde.

Šlo se je iz slabšega na še slabše

5:4 ekrani so bili nekaj najboljšega ever
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

z večjo ločljivostjo na mersko enoto
Braneta ne zanima večja ločljivost, ker že pri fullHD na 15" ne vidiš vseh pik z razdalje, kot običajno gledaš monitor. Njega zanima nižja cena, da bi lahko imel več monitorjev.

O.

Brane22 ::

Braneta ne zanima večja ločljivost, ker že pri fullHD na 15" ne vidiš vseh pik z razdalje, kot običajno gledaš monitor. Njega zanima nižja cena, da bi lahko imel več monitorjev.


Točno to. Tisti primeri niso ravno relevantni. Ja, dobil boš HD zaslon za smartphone, ampak to ne skalira. Kakovostno obdelano steklo in ostali procesi niso poceni. kar je sprejemljivo na 5-colskem zaslonu, bi prineslo lahko astronomsko ceno na 20-colskem.

Sploh pa, ne rabim retina-tehnologije pri delu. Zasloni prave velikosti in ločljivosti že obstajajo.
Zame je to recimo 1600x1200 na 15-col ali 1920x1200 na 17 colah.

Sedaj samo še rabim:

-hitrost ( 120Hz min, raje 240Hz)
- možnost 3D s cvikerji
- nizko ceno panela
-nizko porabo energije

Ekstra piskli na col, ki jih ne vidim, mi ne prinesejo nič. Samo prenašat jih moram, pa stanejo me potreben RAM in njihov prenos in obdelava mi upočasnjujejo stroj.

Sploh pa se mi zdi vleiko malih monitorjev dosti boljša rešitev od enega velikega. Male monitojr lahko postaviš v loku tako, da vidiš vse pri delu približno naravnost, kar bi bilo pri enem ogromnem 60-colskem nerešljiv problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

SplitCookie ::

Vsi paneli lavfajo pri 50-60Hz
Vse ostalo je brezveze
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Brane22 ::

Saj jih ne bi laufal stalno na več. Za določene aplikacije bi blo pa fino.

Recimo da imaš binokularno "povečevalno steklo" - dve majhni CCD kameri s pripadajočo optiko, s katerimi gledaš recimo neko tiskano vezje ali kaj podobnega, na monitorju pa dobiš 3D povečavo. Ni treba na vseh panelih, dosti je že eden.

Ali recimo laufaš neko 3D vizualizacijo ali kaj podobnega.

Recimo kul uporaba bi bila za simulacijo klasičnega osciloskopa ali recimo frekvenčnega analizatorja, kjer bi signal s časom bledel in izginjal v daljavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

Icematxyz ::

Okapi je izjavil:

z večjo ločljivostjo na mersko enoto
Braneta ne zanima večja ločljivost, ker že pri fullHD na 15" ne vidiš vseh pik z razdalje, kot običajno gledaš monitor. Njega zanima nižja cena, da bi lahko imel več monitorjev.

O.


Ta "problem" je za moje pojme že rešen, beri torej naslov teme, če želiš konkreten primer. ;)

barakus ::

Ali se na te monitorje plača tudi carino?

jesskoman ::

barakus je izjavil:

Ali se na te monitorje plača tudi carino?


Če naročim ta korejski monitor preko nemškega ali angleškega ebaya,a se to vseeno shippa iz Koreje? Torej je potrebno plačilo carine + DDV?

bluefish ::

Na eBay-u imaš nekje pri izdelku navedeno lokacijo produkta.

barakus ::

Ni carine, je pa DDV. Pomoje se vshi shippajo iz koreje, tisti, ki pa se ne, pa to odraža tudi njihova cena.

Steinkauz ::

http://www.ebay.com/itm/New-CROSSOVER-3...
Kej tazga me precej mika. Ker ni tko okrnjen kot večina(pivot, dost priključkov) pa 30" 16:10
650eur pa maš majka monitor za kar nekaj let(če ne crkne :()
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

4K monitorji (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
29271346 (21188) Yenk
»

27inch monitor (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Kaj kupiti
719196969 (96927) Crni_Dejan
»

Nakup ekrana/monitorja 2012 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8121510 (16585) Spock83
»

Samsung predstavil novo linijo LCD-monitorjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
7324525 (22068) ST-777

Več podobnih tem