» »

Prijava osebe

Prijava osebe

Quantum ::

Zanima me, kakšen postopek prijave osebe, glede kaznivega dejanja. Kakšni so postopki itd.. Če je kdo pravnik in mi malo lahko opiše postopke. Hvala! "

Gigahertz ::

pokličeš 113:))
"670#2500#8"

Uporabnik ::

Lahko greš k odvetniku pa napiše prijavo ter pošlje na tožistvo, lahko greš na policijo in na zapisnik podaš prijavo, lahko greš direkt na tožilstvo in na zapisnik podaš prijavo, lahko tudi sam napišeš in pošlješ na tožilstvo, lahko tudi prek spletne strani policije (z digitalnim potrdilom) oddaš prijvo.

mtosev ::

lahko pokličeš na anomimno številko. da tisti katerega boš prijavil slučajno ne izve da si ga ti prijavil
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

St235 ::

Prijavo podaš pristojnemu uradnemu organu. Torej policiji, ki je pristojna za reševanje zadeve. Ker seveda ti nisi dolžan vedet katera policijska postaja je pristojna (krajevna pristojnost) lahko zadevo urediš na katerikoli policijski postaji in bodo zadevo posredovali kamor treba. Enako lahko to storiš na tožilstvu. Prijavo lahko oddaš osebno ali pisno.

Seveda lahko nekoga pooblastiš (odvetnika) da to stori zate, ampak to seveda ni zastonj.

Če gre zgolj za naznanitev KD lahko to storiš tudi preko telefona (113).

Pri tem je pomembno vedet, da lahko za krivo ovadbo tudi odgovarjaš. Pri tem je pomembno to, da kriva ovadba je zgolj če ti nekoga prijaviš in veš, da ni kriv oziroma mu podtakneš dokaze. Zgolj to, da ovadiš napačno osebo ni kriva ovadba.

Nekaj o tem:
http://www.policija.si/index.php/katalo...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali d.o.o. v lasti učitelja lahko dela za šolo?

Oddelek: Šola
375624 (3982) St235
»

Zaseg računalnikov in odškodnina

Oddelek: Loža
469459 (6926) an3333
»

Kako izsledit Android telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6629649 (27923) St235
»

Lažna izjava na policiji

Oddelek: Na cesti
357376 (954) St235
»

Inšpekcije in te stvari

Oddelek: Loža
193246 (2307) NeMeTko

Več podobnih tem