» »

Kaj narediti ko se vam na cesti pokvari avto?

Kaj narediti ko se vam na cesti pokvari avto?

draciel ::

Pozdravljeni!

V kratkem grem na dopust pa bi se rad pripravil na vse možne situacije. Zanima me kaj narediti če se vam nekje ( po možnosti v tujini - moj primer Hrvaška ) pokvari avto?

Pričakujem resne odgovore..

Hvala.

jype ::

Počakaš AMZS.

chucki ::

Težko boš dobil resne odgvore na takšno vprašanje..:):D
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

draciel ::

chucki je izjavil:

Težko boš dobil resne odgvore na takšno vprašanje..:):D



Po tvoje zakaj? Recimo pelješ se nekam , se ti pokvari avto in kaj pol?

jype je rekel počakaš AMZS.

A je sploh vredna vleka 200km dolge poti za 500€ vreden avto ? pomoje da ne.

black ice ::

jype je izjavil:

Počakaš AMZS.

Ponavadi imajo dogovor s podizvajalci v tujini. Imaš pa prav, da je potrebno kontaktirati AMZS oz. asistenco zavarovalnice, kjer imaš zavarovan avto (če seveda imaš asistenco zraven).

BTW: asistenca te stane nekaj 10EUR. Če ti je to preveč potem se vozi s kolesom.

Zgodovina sprememb…

jype ::

draciel> A je sploh vredna vleka 200km dolge poti za 500€ vreden avto ? pomoje da ne.

Pozabu si povedat da je avto vreden 500. V tem primeru pokličeš na odpad in greš z avtobusom naprej ali domov.

Letalec ::

Odvisno od okvare. Če poči guma, jo lahko sam zamenjaš, če avto zakuha je po možnosti termostat. Tega lahko odstraniš na licu mesta in se brez skrbi voziš dalje. Če pa je avto vreden 500€ pa vprašaš domačina "kolko da".

chucki ::

draciel je izjavil:

chucki je izjavil:

Težko boš dobil resne odgvore na takšno vprašanje..:):D



Po tvoje zakaj? Recimo pelješ se nekam , se ti pokvari avto in kaj pol?

jype je rekel počakaš AMZS.

A je sploh vredna vleka 200km dolge poti za 500€ vreden avto ? pomoje da ne.



Če te tako skrbi si vzami asistenco, ki pride cirka 40€ in ti pripeljejo avto v Slovenijo do najbližjega servisa.
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

TRIROG ::

Predlagam sklenitev asistence pri triglavu... po informacijah mehanika, ki mi je izvedel avtovleko, ko mi je odpovedal senzor odmične gredi imajo oni edini dovolj kritja, da ne rabiš nič doplačevati...

draciel ::

Ja asistence nisem nikoli imel. Vem sem se že zanimal in pride okoli 30€. Vendar jo tudi nisem potreboval ker mi je bilo vseeno ker sem se vedno vozil v radiju največ 50km od doma. Za to bi pa že kakšnega poklical da bi me povlekel do najbližjega mehanika =).

Vendar sedaj pa res nastaja problem. Mislit moram na vse dejavnike..

bond007 ::

Maš asistenco že od 7€ na leto naprej - recimo: http://ugodnozavarovanje.si/avtomobilsk...

draciel ::

bond007 je izjavil:

Maš asistenco že od 7€ na leto naprej - recimo: http://ugodnozavarovanje.si/avtomobilsk...


A ma to moraš biti pri njih zavarovan? Ker jaz sem pri triglavu drugače.

IceIceBaby ::

Pri teh asistencah se dobro pozanimajte kaj točno vključujejo. Sem slišal že par zanimivih zgodbic, ko so ljudje imeli asistenco, ki je veljala samo za Slovenijo, ali pa je bila brezplačna samo v eno smer in podobno.

madog ::

Sploh nimaš kaj premišljevat al daš pri triglavu 30€ al boš pa dal nekemu x k ga boš dobu na hrvaškem 800€.

Ne morš verjet kolk lahko ljudje napihnejo eno tako direktno stvar.
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

#000000 ::

Pri teh asistencah je res dobro pazit in orng preštudirat ponudbo. cca 2 meseca nazaj sem šel v nabavo oz. jest sem čakal v avtu, nasprot Tuša je nek dealer ter grem jest mal pogledat če je kej zanimivega tk da mi mine cajt, stopim na tist parkpalc in tip v količkah zapraska po šodru proti meni " a tu si j***** + ********** + *****" iz nekje prletita še dva v z enakimi nameni, no potem je prvi videl da nisem taprav in je blo OK. UFF. uglavnem long stroy short, prvi tip je pri njem kupil Passata in ker je bila dokaj visoka cena je kupca navabil s tem da mu uredi vse zavarovanje za 50% ceneje, seveda nema da nema-all inclusive, tudi asistenca seveda, no ta tip je šel par dni po nakupu v Bosno in tam mu je avto crknil, in si je mislil pa sej imam asistenco ipd. ga bom za đabe dopeljal v Slovenijo in naj ga popravijo, ko je prišel v Lj. so ugotovili da ni nič zastonj in je plačal (po njegovih besedah) 1200 samo za avtovleko :)

kalko ::

Asistence preko zavarovalnice imajo običajno omejitve glede starosti avtomobila, ponavadi 10 ali 12 let. Glede na to, da ima OP avto, ki je vreden 500€, je verjetno nad to mejo in si lahko s takšno asistenco samo obriše tazadnjo. Veliko se jih je že tako nadrsalo, ker agent ob sklenitvi asistence tega ni povedal, ljudje pa ponavadi tudi ne berejo drobnega tiska. Potem ob okvari pa jok in stok.

AMZS starostne omejitve nima, pa še ena prednost je pri njih in sicer, da je asistenca vezana na osebo in ne na vozilo. Lahko jo koristiš ne glede na to, kateri in čigav avto voziš. Mednarodna pride nekaj čez 60 eur.

draciel ::

Sem zdej šel do zavarovalnice in urihtal zadevo :D . Nič nas ne sme presenetiti..:/

draciel ::

Imam še eno vprašanje. Če narediš nesrečo oz. si udeležen v nesreči npr na Hrvaški in nimaš zelene karte ter zavarovalne police s sabo. (vprašam informativno)

Kaj se lahko zgodi v tem primeru?

black ice ::

Zdaj pa že trolaš.

draciel ::

Kako si vedel? najbolje da nekdo kar zaklene temo..

blink ::

draciel je izjavil:

Sem zdej šel do zavarovalnice in urihtal zadevo :D . Nič nas ne sme presenetiti..:/


Tukaj si poglej kaj krije posamezni tip asistence pri Triglavu:
http://www.triglav.si/wps/wcm/connect/d...

draciel ::

ja vem sem že uredil tole. sem bil na zavarovalnici in sem si uštimal asistenco plus.

@black ice

Vprašal sem zato ker danes tudi če te ustavi npr policaj in nimaš s sabo vozniškega ( pa tudi če ga imaš ) te bo prekontroliral, če si v bazi in imaš izpit.

Zato sem vprašal ali je kaj podobnega mogoče za zavarovanje.

gzibret ::

draciel je izjavil:

Imam še eno vprašanje. Če narediš nesrečo oz. si udeležen v nesreči npr na Hrvaški in nimaš zelene karte ter zavarovalne police s sabo. (vprašam informativno)

Kaj se lahko zgodi v tem primeru?


He he... odvisno od tvojih pogajalskih spretnosti ;)
Vse je za neki dobr!

DonMatejo ::

Jaz vedno poskusim pripeljat v Slovenijo. Pri razbitem karterju recimo pomaga vijak v luknjo ali pa navaden žvečilni gumi. In nekaj olja v avto... :) Preživel. Tistih nekaj kapljic na cesti je pa zanemarljivo, če gledamo razlitje tankerja. Ali pa, s čim se vozijo k nam sezonski delavci iz juga.

DimmniBurek ::

Ma ta s starostjo avta in asistenco je malo čudna.
Jest mam 22 let star avto in ima asistenco. Prej je bil 21 let star, isto imel asistenco. Kolegi isto.

Kaj je pa point imet asistenco, če ne moreš met na stari kanti? Na Triglavu je bilo zavarovano obakrat.

draciel je izjavil:

Imam še eno vprašanje. Če narediš nesrečo oz. si udeležen v nesreči npr na Hrvaški in nimaš zelene karte ter zavarovalne police s sabo. (vprašam informativno)

Kaj se lahko zgodi v tem primeru?

V bosno te brez zelene karte niti spustili ne bojo. Tudi prometno čekirajo.
There Is No Stronger Drug Than Reality

Zgodovina sprememb…

.:joco:. ::

+1 za Triglav asistenco.
Nikoli ne komplicirajo.
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

d4vid ::

Sosedu je crknil Reno na hrvaškem in menda bi moral precej plačat. Ampak je potem klical sorodnika ki ima asistenco in so prek njega naredil :)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

.:joco:. ::

Kdaj je bilo to?
Ker mislim da zadnja leta dosti bolj preverjajo.
Se ne splača goljufat, ker je res poceni. Četudi jo koristiš 1x na 10 let, se splača.
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

fosil ::

draciel je izjavil:

Imam še eno vprašanje. Če narediš nesrečo oz. si udeležen v nesreči npr na Hrvaški in nimaš zelene karte ter zavarovalne police s sabo. (vprašam informativno)
Kaj se lahko zgodi v tem primeru?

Sedaj greš lahko še enkrat na Triglav in si zrihtaš še zeleno karto, kar stane okrog 1 €.
Sicer pa imam tudi jaz dobre izkušnje s Triglav asistenco.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Zheegec ::

Triglav asistenca je menda super stvar. Na srečo še ni bilo treba koristiti :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

draciel ::

fosil je izjavil:

draciel je izjavil:

Imam še eno vprašanje. Če narediš nesrečo oz. si udeležen v nesreči npr na Hrvaški in nimaš zelene karte ter zavarovalne police s sabo. (vprašam informativno)
Kaj se lahko zgodi v tem primeru?

Sedaj greš lahko še enkrat na Triglav in si zrihtaš še zeleno karto, kar stane okrog 1 €.
Sicer pa imam tudi jaz dobre izkušnje s Triglav asistenco.


Ja tudi to si bom zrihtal. A če imaš zeleno karto, ne potrebuješ police? A lahko služi kot nek dokument / dokaz. Vprašam ker sem polico nekam založil..

lol

energetik ::

Številko police moraš vedeti. Jaz imam pri Generaliju pa original police ni treba voziti s sabo, samo številko moraš vedeti. Ki pa je mislim da tudi zapisana na Zeleni karti.
Sicer pa imam tudi razširjeno asistenco pri Generaliju, po podrobno prebranih pogojih sem ugotovil, da je le malenkost slabša od Triglava na določenih področjih, ampak nič bistvenega. Itak pokličejo pogodbenike v tisti državi, kjer ti crkne avto. Verjetno oboji iste.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Asistenca izven Triglava, amzs

Oddelek: Na cesti
284499 (3593) matobeli
»

Koliko plačujete za avtomobilsko zavarovanje? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
26671824 (39415) ;-)
»

Članstvo AMZS , vleka vozil omejitev km ??

Oddelek: Na cesti
2810001 (5891) lopov
»

Asistenca Triglav, avtovleka

Oddelek: Loža
4519397 (18189) AngelOfDeath

Več podobnih tem