» »

Big disk problem

Big disk problem

piko ::

Mam en problem!
Odkar sem zamenjal disk mi se nonstop sesuvajo winsi - blue screen. Ni važno kaj delam (naključno) mi se vsaki tuk cajta zrušijo (prišlo je do izjemne napake bla, bla neki FAT.vxd)
Prvo sm mislu da so windofsi krivi zat sem formatiru pa jovo na novo. Win98 spet isto, win ME, spet isto!
Konfiguracija:
MB MSI BX MASTER
c2566@893
disk QUANTUM Fireball AS plus - ATA100, 7200
promise ATA 66 kontroler onboard.

Kolko vem kontroler ne bi smeu bit problem saj naj bi te naprave bile zdruzljive za nazaj. Fora je v tem da mi dela napake tudi na navadnem ATA 33 kontrolerju.

A ve kdo kaj vec o tem?
(aha, scandisk ne najde noben bad sectorjev, tak da tu ni problem)
:|
H C O C

EnergY ::

Možno da imaš problem s particijo (kr se je men tud to dogajalo) sem pa rešil tako da sem zbrisal celo part. in jo na novo generiral pa še za vsak slučaj uporabil komando fdisk /mbr (ki ti na novo zapiše zagonski sektor al nekaj takega ),potem pa format in instal windowsov .

bastadu ::

Si mogoče pomislu procesor malo odviti? Probi! Če se ti še vedno sesuva, pol pa nevem...

Jinxy ::

Tocno tko...dej tistih 5 MHz FSB-ja stran, pa bo mogoce boljs, ce ne bo, pa nimam pojma...

Lith ::

he he he, prigode in nezgode navijačev. To je sam zato (VFAT...) ker vodilo diska in mamaplate ne zmoreta pravilno prenašat podatke (navijanje FSBja preko 34.5MHz pač ni vsepovsod dobro), sej je že nekje napisan kako se zadeve večajo z FSB (npr. FSB 100MHz je PCI/AGP 33MHz, 113MHZ pa 37MHz al nekaj takega...)
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

me2rd ::

Probi na disku preklopit na udma4, men je pri IBM na udma 5 ful sral z erorji. Mam MSI BX master celeronII 600@750 WIN ME.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi
dabis ad capultuum saxum immane mittam.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ulra66 Bios is not installed - kaj naj naredim?

Oddelek: Pomoč in nasveti
361741 (1406) amigo_no1
»

BSOD v winsih

Oddelek: Pomoč in nasveti
8895 (771) knibl
»

Eno overclokarsko uprašanje

Oddelek: Navijanje
101104 (897) VASkO
»

katero matično pl.?

Oddelek: Kaj kupiti
261687 (1166) mojsterpeter
»

Problem s hitrostjo ram-a

Oddelek: Strojna oprema
161817 (1529) luni

Več podobnih tem