» »

Eno overclokarsko uprašanje

Eno overclokarsko uprašanje

HardwareMaster ::

Vprašal bi neslednje: Katero plato bi vzel za overclokanje 700MHz celerona? Vzel bi neki od Abit - a (BH6, BX6, BF6,...). Zanima me še, zakaj nekateri pravijo da naj se izogibam Abitove plate VA6? Kaj je na njej tako slabega?
In ali grejo te plate samo do 100MHz FSB ali grejo tudi čez?

LP HardwareMaster

RayFidelity ::

Za specifikacije plat pojdi na www.abit.nl. Sam sem mel Abit BX6 rev 2.0 in lahko rečem da je to zakon plata, nobenih problemov, FSB gre do mal pod 150MHz (ne spomnem se točno kolk 147). Na njen sm mel P3 750@930, to je 124 FSB-ja in je vse delalo tko kot treba.

Lp
[It's The Little Things That Make You Crazy]

sirotka ::

Zakaj ne vzameš MSI BX-master do 150fsb, prostor za 4 ram ploščice, 8 ide enot,...

_Tejc_ ::

ST6 :D

RayFidelity ::

Ja!, jst mam tudi sedaj Abit ST6, ql plata!, 6x PCI, 1x CNR, FSB do 200MHz, softmenu 3 itd..:D
[It's The Little Things That Make You Crazy]

Zgodovina sprememb…

neki123 ::

me zanima, kaj bo pridobil, če bo overclockal celerona 700. kje sploh se mu bo poznala razlika v tistih nekaj megahercih, ki jih bo pridobil.
ali pa mogoče misli, da bo naredil iz celerona P3 ali celo P4.

_Tejc_ ::

celeron 1300 na 133 fsb :D leti k zmesan

msmiha ::

Nikar ne kupuj MSIjevih plat takokot ti je nasvetoval sirotka, ker so največji k****.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

BustA ::

Sam imam MSI BX MASTER in zadeva rula. Res je, da je bom v kratkem zamenjal, ampak to samo zato, ker grem na AMDjeve procosorje. :D
Kar poglej si teste na netu, eden je na anandtech.com
Je pa en problem, plata je slot 1, zato boš rabil adapter za FC-PGA, ki pa ga nažalost ne prodajajo več>:D
Devide Et Impera

HardwareMaster ::

Hej! Kupi bi ABIT in ne MSI, ker imam z MSI slabe izkušnje. Celerona bom navijov zato, ker se mi zdi škoda denarja za p3 ali p4 AMD pa imam že total navit ( ATHLON IN DURON - oba).
Zato bi rd probu tud kakeka intela in najprimernejši se mi zdi celeron 700.
A kdo proda ali pozna koga, ki bi prodal kero od zgoraj naštetih plat?

LP HardwareMaster

VASkO ::

VA6 ne zato, ker ima cipset z napako gor, zaradi katere je sistem zelo pocasen in sicer je to VIA Apollo Pro133 in ne tisti taboljsi VIA Apollo Pro133A


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tully in BX čipovje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
61081 (938) Spajky
»

Tualatin+BX-brezPowerLeap-a !!!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
262292 (1565) HardwareMaster
»

Abitov Slotket in hlajenje

Oddelek: Navijanje
121145 (931) BroTheR
»

katero matično pl.?

Oddelek: Kaj kupiti
261600 (1079) mojsterpeter
»

Problem s hitrostjo ram-a

Oddelek: Strojna oprema
161740 (1452) luni

Več podobnih tem