» »

Problem s hitrostjo ram-a

Problem s hitrostjo ram-a

Marjan ::

Sisoft Sandra 2001: Memory benchmark.....zalaufam mi testira ene 5 al pa še vex minut.
Pol mi pa ven vrze rezultat:
Int ALU/RAM Bandwidth: 101MB/s
Float FPU/RAM Bandwidth: 106 MB/s
napise mi pa da je 128 - 78% true allocated load
Mam pa Ram micron 128/133mhz!!!

Aa ni to nekam hudo mal? kolk mate pa vi te benchmarke? ker mi cel komp dela nekam pocas! in verjetn je problem lih v ramu(?)

Shadowman-x ::

Kot že tolikokrat poprej, napiši svojo strojno opremo. Via chipset je znan po tem, da ga je potrebno obdelati oz. nastaviti, da dobiš dobre rezultate, Ali sux, za Intela pa je absolutno premalo.
Pa še to, v Biosu nastavi Cas latency na 2 in boš videl razliko!8-)

Zipper ::

Marjan: Res imas zelo slabe rezultate v Sandri.
Za primerjavo:
WinMe
Msi Bx Master
P3 600/832 139MHz Fsb
128MB 133MHz (Xerox)
Sandra2001:
Alu/ram Bandw.: 425 MB/s
Fpu/ram Bandw.:483 MB/s
Prenosi so zelo odvisni od Fsb-ja. Res nisi nic napisal kaj imas v systemu, da bi ti lahko kaj vec svetovali. Predhodnik ti je povedal kako nastavi parametre v biosu.
Jaz bi lahko dodal , da poglej v nadzorni plosci-system-device manager-system devices, ce imas pravilno nalozen controller:direct memory access controller.Mozno je, da ni pravilno nalozen. Zazeni inf. file iz cd-ja tvojega Os-a. Kaj vec je res tesko svetovati, ker nisi povedal kaksen hrdw. imas in kaksen Os. toplo ti priporocam, da preberes LUNIJEVE trike in nasvete na Slo-Techu.
Z veseljem ti bi pomagal, ce bi imel moznost. Zelo me zanima kaj bos ugotovil-sporoci!
L.p

Marjan ::

ja sm ugotovu da skor sigrn nimam ustmanih via chipseta.(kako?)....
Mam 14 dni stare via4in1, instalirano vse!
sem dal cas 2 in se je povecal le za 1mb/s.
moj sistem je CII566@709, abit-va6(vem da je slaba, sam tolk pa tud ne), disk 15GB, v3 2000, ram mt/128/133. in win98, s cd-ja sm instaleru vse ze zdavni,
ne vem kam v nadzorni pogledat, ker mam slo win -kaksen controller -sistemski timer?, podpora za procesor?....

drgac mam pa u biosu optimalne nastavitve po lunijevem clanku!
Jao, jao......

Zipper ::

Marjan: Danes je dal Luni novico, da je VIA izdala nove gonilnike 4in1 beta 4.28. Probaj jih instalirat. Mislim pa, da ti bo sistem se najbolje delal, da das vse gonilnike iz cd-ja, ki si ga dobil zraven plosce. L.p

Marjan ::

zipper ni to, verjetn je tko k je reku shadowman obdelati oz. nastaviti morm via cipovje, sam men se tud prbližen ne sanja kje, kako...

se kaksna ideja?

frudi ::

heh, jaz sem kolegu na isti plati nameril 80MB/s - je pa res, da je laufal ram na 66MHz. zgleda, da ma va6 res neke hude probleme.
jaz takrat nisem našel rešitve, je pa res, da tud nisem mel pri roki kakih novejših gonilnikov.
ne vem, čist možno, da je plata res v k***u...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Zipper ::

Marjan: Pa to je to!!!!Vzemi v roke cd, ki si ga dobil od proizvajalca plosce in instaliraj na novo vse gonilnike za VIA chipset. V nekaterih primerih je potrebno v nadzorni plosci-system- device manager-rocno odstraniti stare gonilnike in jih po restartu na novo namestiti iz cd-ja. Pravim ti, da je LUNI danes objavil novico, da je VIA izdala nove gonilnike 4in1 beta verzije. Probaj tudi z njimi. Jaz teh gonilnikov ne poznam in ti podrobno ne morem svetovati. INTEL ko izda nove gonilnike, jih izda v programu, ki ima setup in zato instalacija ni problematicna. Upam, da VIA dela enako. Nazalost nisi prisel na ta forum pravi cas. Na Slo-Tech-u ti bi vsi svetovali za celerona BX plosco!!
:(

Marjan ::

sej vem, sam jest nism hotu/mogu dat vec kot 25k za MB, sem pa najcenej abit k se da navijat uzev...
...ene driverje za MB sem na netu najdu, in sicer HighPoint Xstore t363 (v1.25)... in to nimam instaliran k je tud na cd-ju od mb!!(sam starejsa verzija 1.2)
SAMO je pa problem: pise da mors instalerat takoj k instaleras operacijski sistem.......shit.... a morm formaterat, al je kaksna druga resitev?

Tzar ::

ZIPPER --> Mene sam neki zanima. imam enako plato (Msi Bx Master) ampak proc je pa C700.FSB mam na 81MHz, tko da je zunanja 850. Zej ce bi ti imel FSB na 139MHz, bi imel proc navit na 1320MHz (preprosta matematika,ker imas množilnik 9,5)
Tvoja izjava.Citat:" P3 600/832 139MHz Fsb"
Kar se pa tiče SiSoft Sandre je pa to en šit od programa.Moj naviti Celron ima boljšo karekteristiko od PIII 800MHz.Se testiral v službi oba in kr neki.Pa še disk probajte,vsakič drgač pokaže, pa če sam računalnik restartaš.
:D
Življenje je lepo!

Shadowman-x ::

Za vse lastnike plošč z Via chipsetom (in nekaterih drugih) bi bilo aktualno pogledati tole stran in presneti program WPCREDIT in WPCRSET. Nato pa nastavite ram iz 1-way ali 2-way v 4-way - POGOJ - DOBER RAM!!!
Pa veliko uspeha.

piko ::

tzar:

Napisal je p3 600 in ne c600!

p3 600 = 6 x 100
c2 700 = 10,5 x 66

Zipper ::

piko: tocno tako!
tzar:Sandra je relativno tocen program za meritev parametrov sistema. Posamezno meritev lahko opravis recimo petkrat in odstopanja so zelo zelo malenkostna. Razlika pa ne nastane zaradi programa temvec zaradi tvojega sistema!!

luni ::

Za ABIT VA6 ti ne bo pomagal niti trikratni ples plodnosti okol plate. To je najbolj jajcasta abitova plata in ena najbolj jajcastih plat na splosno, ki sem jo jaz kdaj videl. Krivec vsega je ultra stari VIA Apollo Pro133 brez A čipset, ki je skoraj vecja jajca od te plate. Marjan si le eden izmed mnogih ki je samega sebe na suho nategnil in kupil to sranje, zal. Ce je ABIT se ne pomeni da je dobro...
Artificial Intelligentia

Marjan ::

ja prov mas luni, res je jajc ta plata, sm se tolk zaj**!!
sam da si na Abitu prvošjo tako shit plato delat????!!!!:(
bom novo kupu (glej temo: katero matično?)

Loki ::

Luni prov mas, ta plata je jajc, ampak tist proggy pa bo pomagal - ce ga bo pravilno skonfiguriral.

luni ::

za kar sicer more bit manjsi genij ampak ok :)
Artificial Intelligentia


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eno overclokarsko uprašanje

Oddelek: Navijanje
101049 (842) VASkO
»

3d mark 2001 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
1017157 (6030) Doc
»

Kdo od vas ima ECS K7S5A?

Oddelek: Kaj kupiti
201281 (902) g0Run7
»

EPOX 8KTA3

Oddelek: Navijanje
351819 (1524) danielka84
»

katero matično pl.?

Oddelek: Kaj kupiti
261600 (1079) mojsterpeter

Več podobnih tem