» »

BSOD v winsih

BSOD v winsih

knibl ::

Ce imam racunalnik prizgan dlje casa, se mi pojavi blue screen (ker sem rebootanej pac izklopil). Racunalnik lahko laufa par ur in ko po parih urah odprem explorer in pozenem kaksen divx, ali pa ce zacnem kopirat kaksne datoteke po disku, mi winsi takoj javijo blue screen. Enako se zgodi tudi, ce nic ne delam par ur z racunalnikom (vendar se takrat pojavi blue screen po daljsem casu). javi IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL in neko adresso, in v debuggerju je bilo videti da gre za NTOSKERN...
Imel sem instalirane XP-je (delalo je tako brez SP-ja, kot z SP-jem - brez razlike). Instaliral sem Windows 2000. Rezultat je bil enak kot prej. Probal sem tudi z SP2 in SP3 za w2k. Rezultat nespremenjen. V BIOS-u sem nastavil na Optimalne nastavitve- spet enako; v BIOS-u sem nastavil FAIL SAFE nastavitve.... brez izboljsanja. Odlocil sem se upgrejdati BIOS. Tudi potem brez razlike. Izklopil sem tudi video shadow in bios shadow - enako.
Pa v winsih je tudi izklopljeno, da mi izklaplja diske in ugasa monitor.

Imam pa AMD 1500+
Epox 8k3a+ (apgrejdan bios iz ver. 2.31 na ver. 2.34)
256 DDR2100
GeForce 2 Ti
Asuscom ISDN
Realtec mrežna
Teac CDRW 40x
napajalnik 300W

Windowsi niso za noben driver jokali, ko sem instaliral (edino pri XP-jih). Preizkusil sem mali miljon razlicnih drajverjev za grafično in 4in1 drajverje. Brez sprememb.
Disk sem tudi sformatiral in ponovno vse naložil. Brez sprememb.
Prepričan sem da gre za hardwersko napako, vendar ne vem točno kaj bi lahko bilo... sumim na osnovno ploščo, disk in grafično. Lahko da se kaj pregreva?!
Procesor ima med delovanjem nekje med 59-61 C v ohisju pa je nekje med 30 in 32 C.
Racunalnik je v garanciji, vendar sem preprican da ga bodo tam "stestirali" in nic naredili in potem bo spet isto in se bo ponavljalo. Ne smem odpreti kište in sam analizirati problema...
Ima kdo kaksno idejo, ali pa imel podobne izkušnje?
LP
  • spremenilo: knibl ()

gkovac ::

en čist bedn predlog... nalož windows 98 pa še z njimi prever. Če boš pa mel tut s tem probleme pa nes nazaj v firmo in jim ga zabriš v glavo pa zahtevi novega!
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

AngelOfDeath ::

če je v garanciji nesi nazaj :)

drugač pa mislim da je problem v irq provaj jih spremenit :)

knibl ::

No malo prejle sem klical na servis in je racunalnik ze 17 ur prizgan (pri meni je sicer zdrzal najvec 23 ur) in pravijo, da je zaenkrat vse ok. No ko sem zdaj malo omenil, naj kaj muvajo ali kopirajo po disku, sem jim ocitno dal idejo, da bi bilo fino vsaj malo obremeniti kaksno komponento... zaenkrat je vse tako kot sem napovedoval; oni FUL testirajo in vse ok...ko bo masina doma bo pa spet podn...

Ziga Dolhar ::

Jao.

Ko sem sam enkrat dal računalo na servis, rekoč da je težava v tem, da se ob igranju iger/nameščanju stvari/... stvar preprosto sesuje/zmrzne (slika ostane enaka, zvočna kartica pošilja ponavljajočo se zadnjo predvajano sekundo)... In to se mi še "POSEBEJ" dogaja v Unreal Tournamentu...

To se je dogajalo na vseh sistemih: 2k, me, 98.

Njihova obrazložitev: "Že deset ur se rola uvodna scena v UT, pa ni nič zmrznilo."

--

Prinesem domov, težave. Problem? MSI BX Master 2 plata ter nalotani udma66 kontrolerji niso radi sodelovali. Na udma33 je delal bp.

--

Menjava plate. Na moje stroške.

boštjan ::

Njihova obrazložitev: "Že deset ur se rola uvodna scena v UT, pa ni nič zmrznilo."

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

knibl ::

Masina jim se evdno dela normalno...celo noc so kopirali fajle po disku..po mrezi...in nazaj...masina se vedno deluje bp (menda). Predlagali so mi, da mi vgradijo se dodaten ventilarot na ohisje, da bo pretok zraka hitrejsi...
Kaj vec mi bodo jutri povedali.

Boky ::

Vprasanje koliko so se res posvetili tvoji masini. Predlagam ti da pozenes sandrin ali passmarkov burn in test, ki ti obremeni vse komponente(oz tiste ki jih zberes). Mogoce bos tako lazje nasel krivca za nestabilnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boky ()

knibl ::

Danes verjetno dobim masino nazaj.
Sandro sem ze poganjal in je vse laufalo normalno.
Bom pa takoj ko dobim masino sprobal se tale Passmarkov BurnIn test. Hvala za info.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Blue screen

Oddelek: Programska oprema
384125 (3394) solatko
»

instalacija XP na HP ProBook4514S

Oddelek: Pomoč in nasveti
221652 (1245) 333333
»

RAčunalnik se samodejno restarta!

Oddelek: Pomoč in nasveti
251792 (1328) maxsustar
»

Resen problem?

Oddelek: Strojna oprema
101215 (1015) mohha53
»

WinXP resetiranje&stuff

Oddelek: Operacijski sistemi
191234 (995) AvAkI

Več podobnih tem