» »

Prihajajo novi Kindli

Prihajajo novi Kindli

Barker Hangar v Santa Monici, na severnem obrobju Los Angelesa.

vir: The Verge
The Verge - Malo manj kot leto dni po predstavitvi Kindla Touch ter tablice Fire bodo zgleda na voljo nasledniki. Amazon je za naslednji četrtek, 6. septembra napovedal poseben predstavitveni dogodek v ne ravno majhnem Barker hangarju v Santa Monici (na sliki). Podrobnosti so skope oziroma jih sploh ni, tuji mediji pa vsi po spisku napovedujejo predstavitev novih Kindlov.

Čas bo že pravi. V drugi polovici septembra bodo svoj jesenski dogodek imeli tudi pri Applu, pri tem pa se na široko pričakuje predstavitev manjše različice iPada, ki bi tako direktno konkurirala Kindlu Fire na segmentu manjših tablic. Na voljo naj bi bila že oktobra. Bržkone ne po tako ugodni ceni kot Fire (dvojka naj bi se prodajala za vsega 150 dolarjev), a bo gotovo odrezala zajeten kos božično-novoletne pogače, potem pa še nakupov medijskih vsebin, ki si jih Amazon tako zelo želi (in zavoljo katerih dajejo kindle napol zastonj). Ob tem ne gre pozabiti še Googlove 7'' palčne tablice Nexus 7, ki se je pravkar začela prodajati ponekod v Evropi, po ceni €199 oz. €249 za 8 oz. 16GB model. Amazon bi si več kot očitno rad prisvojil svoj delež medijske pozornosti, zdaj ko je zanimanje za Nexusa že malo popustilo, a še preden pride manjši iPad.

Pri tem je zanimivo, da modelov Kindle Touch ter Touch 3G od včeraj več ni mogoče kupiti preko Amazonove spletne strani (out of stock). Naprodaj ostajajo le še najcenejši model za $79, tipkovnična Keyboard 3G in DX, ter seveda tablica Fire. Ugiba se, da kani Amazon poenostaviti svojo produktno linijo na samo dva segmenta - klasični Kindle brez na dotik občutljivega zaslona, ter prenovljeno tablico Fire 2. O slednji se ve le, da bodo nadgradili zaslon na 1280x800 pikslov, kar ustreza Googlovemu Nexusu 7, ter morda še malo zmanjšali debelino in težo.

Več čez teden dni.

75 komentarjev

«
1
2

FlyingBee ::

evo, super, konkurenca je pokazala spet boljše rezultate ... hail to the google

Master_Yoda ::

Amazon ne Google :P.

Upam da ne bodo dali Keyboard verzije iz prodaje oziroma da mi moj ne crne se vsaj 20 let, ker touch mi ne disi prevec (po ekranu tapkat vedno ko hoces naslednjo stran mi ne disi prevec).

antonija ::

Touch reader je zakon. Samo "polistas" po njemu in gre stran naprej. Meni veliko bolj komfortno kot pritiskanje gumbov (ki cisto iskreno ni ravno mucenje, ampak ce lahko izbiram mam raje touch e-ink zaslon).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

lmorgh ::

sem imel priložnost sprobat kindle touch in sem bil totalno razočaran. zadeva je počasnejša kot moj skoraj 5 let star cybook gen3. žal so mu začele bledeti barve, zato upam, da ima amazon kaj dobrega v mislih.

3furious ::

Upam na povišanje resolucije na Kindle Touchu, ker bi ga imel rad tudi za branje mange. Ali pa vsaj boljšo zoom funkcionalnost.
In the age of information, ignorance is a choice.

antonija ::

Jaz imam sicer sonyjev reader in se mi zdi "spdoben" za e-ink. Je pa logicno da nima za burek proti LCDjem.

EDIT: Tukajle se pa najde (tudi video) primerjave ereaderjev.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antonija ()

vidz81 ::

upam da naredijo še kaj DXu podobnega

Jst ::

Jaz imam pa nek no No-Name e-reader. Na zadnji strani je napisana samo neka "XXXX-XXX v2" števila (ki jo google ne najde - verjetno kakšen inženirski primerek), ima samo USB in ko ga priklopiš, vidiš USB Mass Storage. Gor daš .epub ali txt (ostale nisem probaval). Mogoče ima še kak feature, ampak ga jaz nisem odkril. Dobil sem ga pa od enega kolega kakšnih par tisoč KM stran od Slovenije.

Meni se zdi, da je 6" in mi služi super.

Ampak me pa matra Kindle...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

fujtajksel ::

vidz81 je izjavil:

upam da naredijo še kaj DXu podobnega

Mam DX in se mi zdi softver precej underwhelming, branje pdfjev pod kritiko.
So me totalno razočarali ker je uradni firmver ostal na 2.x, pri čemer so hekerji dokazali da lohk poganja trojko.
Tolk da vsakemu vajenemu sodobnih smartfonov svetujem da Amazonovo tabličasto robo najprej sproba pri prjatlih, ne kar naroča na blef.

DonMatejo ::

jst sm sprobal Kindla in Nooka (eReader) in seveda bil odločen v eni sekundi. Nook kadarkoli, lightglow je tak feature, da ga ni čez to.

Jux ::

3furious je izjavil:

Upam na povišanje resolucije na Kindle Touchu, ker bi ga imel rad tudi za branje mange. Ali pa vsaj boljšo zoom funkcionalnost.


Povišanja resolucije na kindle touchu, če bo ostal eink, ne bo.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Matev ::

Upam na povišanje resolucije na Kindle Touchu, ker bi ga imel rad tudi za branje mange. Ali pa vsaj boljšo zoom funkcionalnost.


bi se verjetno še vseeno mučil z majnimi črkami, tudi če bi povišali ločljivost

zate je bolj primeren kindle dx
ki je večja različica kindla in je primernejši za pregledovanje pdf stripov

fujtajksel ::

Matev je izjavil:


zate je bolj primeren kindle dx
ki je večja različica kindla in je primernejši za pregledovanje pdf stripov


Kindle DX je trenutno močno precenjeno počasno slepo črevo zataknjeno na v2 softveru ki pdf zelo slabo podpira.

yayo ::

Jux je izjavil:

3furious je izjavil:

Upam na povišanje resolucije na Kindle Touchu, ker bi ga imel rad tudi za branje mange. Ali pa vsaj boljšo zoom funkcionalnost.


Povišanja resolucije na kindle touchu, če bo ostal eink, ne bo.


Povišana resolucija 1024x758 na 6' e ink bralniku, ki podpira, med ostalimi formati, tako epub kot mobi.

antonija ::

epub bojo podpirali kindli?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

yayo ::

Dvomim, ker Kindle je narejen zato, da bi Amazonon lastne knjige prodajal. Morda bo kdo shekal Kindle in ponudil "neuradno" podporo za epub. V vsakem primeru raje počakati na 6. semptember, ko bodo povedali, kaj imajo novega za bregom. Je pa sranje dejstvo, da raje vsakih nekaj mesecev mečejo nove izdelke na tržišče kot bi poštimali firmware za obstoječe naprave. Novi Sonijev PRS T2 na primer baje ni nič drugega PRS T1 z popravljenim firmwerjem in kozmetično dodelanii gumbi, podobno zna novi Kindle Touch dobiti osvetljen ekran in nič drugega.

DolLoad ::

A ni dosti da dobi osvetljen zaslon?

Okapi ::

Novi Sonijev PRS T2 na primer baje ni nič drugega PRS T1 z popravljenim firmwerjem in kozmetično dodelanii gumbi,
Glede na to, da je cena ista, kaj dosti več tudi ni bilo za pričakovati (oziroma jim ne moremo zamerit, da ni kakšnega posebnega napredka). Sicer pa nihče nikogar ne sili vsako leto menjat bralnik.

O.

yayo ::

Jaz nič ne zamerim, želel bi le, da bi bil vsake toliko moj bralnik deležen kake bistvene firwerske izboljšave, ne pa pozabljen, ravo zato ker ne mislim vsako leto kupovati novega. No, ko bodo prišli 10 colski z barvnim e inkom, cenejši od 300€, takrat si bom rade volje enega omislil za brnje stripov. 8-)

Ales ::

yayo je izjavil:

Morda bo kdo shekal Kindle in ponudil "neuradno" podporo za epub.

Je že kar nekaj časa na voljo. Moj Kindle 3 ("Keyboard", al kaj je že zdaj) je rootan, omogočil sem ssh dostop preko USB in Wi-fi, aktiviral terminal, namestil tri različne readerje (tudi s podporo za epub, med drugim), mplayer z GUI-jem, naredil launchpad shortcut za voice recorder, itd. In disejblal pošiljanje logov Amazonu. Kot reader sicer še vedno uporabljam največ kar original.

Hekerska skupnost je kar aktivna, kar se tiče Kindla. Velik plus, IMHO.

MrStein ::

po ceni €199 oz. €249 za 8 oz. 16GB model.

50 EUR za dodatnih 16 GB flasha?

Če pa ves Vertex 4 64 GB stane 80 EUR.
(oziroma 32 GB za okoli 50 EUR - to je MPC !!!)

Kje je tu logika?
100 EUR za 32 GB več (pri tabletih nasploh).

Ker dvomim, da to dajejo not čipe, ki zmorejo stotine MB/s prenosov.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jlpktnst ::

Ales je izjavil:

yayo je izjavil:

Morda bo kdo shekal Kindle in ponudil "neuradno" podporo za epub.

Je že kar nekaj časa na voljo. Moj Kindle 3 ("Keyboard", al kaj je že zdaj) je rootan, omogočil sem ssh dostop preko USB in Wi-fi, aktiviral terminal, namestil tri različne readerje (tudi s podporo za epub, med drugim), mplayer z GUI-jem, naredil launchpad shortcut za voice recorder, itd. In disejblal pošiljanje logov Amazonu. Kot reader sicer še vedno uporabljam največ kar original.

Hekerska skupnost je kar aktivna, kar se tiče Kindla. Velik plus, IMHO.


Domnevam da bi se jim posvetlo če bi rootal kindla keyboard 3g pa začel na veliko browsat po netu a?

B_U_R_I ::

Kindle je out of stock samo na mednarodni strani. To sem ugotovil že prejšnji teden, ko sem ga skušal naročit in preko mednarodne strani ni šlo. Potem sem ga naročil preko amazon.co.uk (žal ne pošiljajo v SLO, zato sem ga naročil preko kolega v UK).

Upam, da ne bo kakšnih velikih novosti, ker si bom populu lase :)

St235 ::

jlpktnst je izjavil:

Ales je izjavil:

yayo je izjavil:

Morda bo kdo shekal Kindle in ponudil "neuradno" podporo za epub.

Je že kar nekaj časa na voljo. Moj Kindle 3 ("Keyboard", al kaj je že zdaj) je rootan, omogočil sem ssh dostop preko USB in Wi-fi, aktiviral terminal, namestil tri različne readerje (tudi s podporo za epub, med drugim), mplayer z GUI-jem, naredil launchpad shortcut za voice recorder, itd. In disejblal pošiljanje logov Amazonu. Kot reader sicer še vedno uporabljam največ kar original.

Hekerska skupnost je kar aktivna, kar se tiče Kindla. Velik plus, IMHO.


Domnevam da bi se jim posvetlo če bi rootal kindla keyboard 3g pa začel na veliko browsat po netu a?


kindl keyboard 3g že tako omogoča browsanje po netu, ne vem zakaj bi kaj več browsal, če bi bil hackan.

yayo ::

Tudi Touch ima internte browser, bolj "za silo" sicer, za čekiranje mejla, kaj drugega, npr. visenje na Facebooku ne pride v poštev, pa video pozabite. Sem pa nekje bral, da epub hack na Kindlu ne podpira odpiranje posameznih besed v leksikonih, kar je prava škoda, če je res.

fujtajksel ::

St235 je izjavil:

jlpktnst je izjavil:


Domnevam da bi se jim posvetlo če bi rootal kindla keyboard 3g pa začel na veliko browsat po netu a?


kindl keyboard 3g že tako omogoča browsanje po netu, ne vem zakaj bi kaj več browsal, če bi bil hackan.


Jep, browsaš lahko načeloma po mili volji, dokler ne znoriš :) :) :)
Mogoče bi postal problem, če imaš na shackanem boljši browser?

thramos ::

Kaj pa če vzameš ven SIM in jo vtakneš v kaj bolj uporabnega?

St235 ::

nima sim:) Vsaj ne tega, kar si ti predstavljaš kot SIM.

buneech ::

A ni blo nekje rečeno, da v kolikor pridobiš root dostop, da naj bi se ga dalo naštimati kot WiFi access point? Pol pa z notebookom surfaš.

St235 ::

Ne vem, nisem še zasledil, da bi blo možno naredit access poit in preko 3g z laptopa dostopat do neta. ČE maš kak link bi blo super.

thramos ::

Kaj pa je to?

Kindle SIM

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

St235 ::

Kot vem si s tem ne moreš popolnoma nič pomagat, če vtakneš v telefon. Bom pa vesel linka, če se je kaj na tem področju spremenilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

thramos ::

St235 ::

ql, jaz sem iskal za kindle 3, sam nisem nič našel. Zgleda da so to spremenili.

antonija ::

2010
Yeah, they changed the APN basically routes you can only use "Amazon's" services.

Free ride's over. I guess it was fun while it lasted.
Baje. Lahko pa kdo proba in poroca.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Ales ::

Wi-fi od Kindle 3 podpira delovanje kot access point, softwersko seveda ne out of the box. Še lažje je routati promet preko USB networkinga na laptop/komp. Če kreiraš VPN lahko uporabljaš vse porte... Amazon je menda že opazil, žal.

zeleni ::

antonija je izjavil:

Jaz imam sicer sonyjev reader in se mi zdi "spdoben" za e-ink. Je pa logicno da nima za burek proti LCDjem.

EDIT: Tukajle se pa najde (tudi video) primerjave ereaderjev.


Meni se pa zdi da LCDji nimajo za burek proti einku vsaj kar se tice knjig. Vmes (blizu eink) je se prava knjiga in nato dalec nic in nato lcd in podoben crap. Prava knjiga ne nudi dovolj fleksibilnosti (velikost crk, iskanje,..) da bi bila pred einkom, mu je pa lahko zelo blizu.

Za video je pa drugo. Tam je pa LCD seveda dalec pred einkom in knjigo :)

Okapi ::

E-ink ima samo dve prednosti pred LCD-jem - lahko bereš na plaži, ko pribija sonce, in celo knjigo lahko prebereš, ne da bi ga moral polnit.

Sicer pa je (dober) LCD boljši v praktično vseh pogledih - barve, kontrast, ostrina, hitrost ..., vse je na strani LCD-ja.

Mimogrede, jaz sem 7-8 let z užitkom bral knjige na Palmu T3 (3,7" lcd, 320x480 pik). Tudi dober telefon je za branje knjig odlična izbira, zlasti doma, ko ni nevarnosti, da bi ga izpraznil.

V praksi se izkaže, da sta tisti dve prednosti e-inka dovolj, da ga ima smisel imeti za branje knjig, tudi če imaš še ipad, zlasti sedaj, ko so cene bralnikov dovolj prijazne. Pa večje tablice so tudi rahlo pretežke za res udobno branje.

No, tudi papir ima par prednosti - lahko si z njim zakuriš, če te zebe, ali obrišeš rit.;)

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

St235 ::

Sicer pa je (dober) LCD boljši v praktično vseh pogledih - barve, kontrast, ostrina, hitrost ..., vse je na strani LCD-ja.


Popolnoma vsi argumenti so popolnoma mimo dokler govorimo o knjigah. Bistvena prednost einka je da ne obremenjuje oči oziroma jih ne obremenjuje več kot papir. LCD že načinom osvetlitve ni v isti konkurenci.

Okapi ::

Obremenjevanje oči z lcd-jem je pravljica. Je čisto vseeno, a prihajajo fotoni iz žarnice in se od papirja odbijejo v oči, ali pa zaslon sam sveti. V resnici je celo bolje, če sveti zaslon, ker imaš lahko boljši nadzor nad svetlostjo in kontrastom.

Ljudje po cele dneve brez posebnih težav gledamo LCD (dopoldan 6 ur pc v službi, zvečer 5 ur tv doma), potem pa nekdo misli, da bo par ur branja z LCD-ja bolj obremenilo oči kot branje s papirja.

O.

St235 ::

ravno zato, ker XY nadan buliš v lcd ne škodi če fotoni pridejo tudi indirektno. ampak nima veze. Ti veš da je tako in s tem je debata zaključena. Ostali bomo pa še naprej ebralnike uporabljal.

Matev ::

a knjige so pa že čist out

sedaj je lcd vs eink

yayo ::

Stvar je v temu, da kdor kupuje ereader ga kupuje zato, da bi bral ine ne zato, da bi googlal in drkal po Facebooku ipd. Ereader je knjiga in pika, meni osebno že dolgo ni nobena napravica prinesla toliko užika kot Kindle, ampak spadam med ljudi, ki berejo. Če ne bereš ti noben ereader ne bo nikoli nič pomenil, kupi tablico pa mir. Ampak pri branju lcd ekran ne pride do nožnih nohtov e-inku, pa lahko modrujete o fotonih in bozonih...

Matev ::

Ampak pri branju lcd ekran ne pride do nožnih nohtov e-inku, pa lahko modrujete o fotonih in bozonih...


kaj pa knjiga
tista klasična iz zmletega drevesa

St235 ::

Razen nostalgičnega občutka da držiš papir v rokah nič ne pogrešam paprinatih knjig. Sploh recimo za na morje kjer precej berem in sem vsakič tovoril potovalko knjig je kidnle zlata vreden. Tudi drugače je priročen format in ga imaš vedno sabo.

Kar je verjetno najbolj smešno pri vsem tem pa je to, da knjige dejansko ne bi hotel oziroma jo nisem hotel sabo nosti, ker se zmečka/umaže/strga, za kidnla pa teh pomislekov nimam.

Fizične knjige sedaj striktno kupujem hardback in so primarno namenjene zbiralteljstvu in dekoraciji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

yayo ::

Matev je izjavil:

Ampak pri branju lcd ekran ne pride do nožnih nohtov e-inku, pa lahko modrujete o fotonih in bozonih...


kaj pa knjiga
tista klasična iz zmletega drevesa


Nimam absolutno nič proti knjigi, imam veliko knjig ampak pomanjkanje prostora za shranjevanje je poglavitni razlog, da sem se odločil kupiti E-bralnik. E bralniki so v trenutni fazi razvoja daleč od perfekcije, niso barvni, problem je ogledovanje slik in risb. Knjige kot npr. roman House Of Leaves Marka Danielewskega

je neomogoče objaviti v E Reader formatu, pika

Zato sem jo naročil fizični izvod, in mi bo še dolgo potem, ko jo bom prebral, nabirala prah v sobi. ;) Prednost e-bookov je nakup, ki ga opraviš mimogrede, takoj dobiš kar želiš in takoj lahko začneš brati, kjerkoli, kadarkoli. Seveda knjige v bolj razširjenih evropskih jezikih, sigurno ne v slovenščini. Ok, koprska knjižnica ima precej elektronskih knjig v italijanščini dobljenih v darilo od italijanskega ministrstva za kulturo, ;)
yup, govorim italijansko 8-)

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

nodrim ::

kar se tiče branja knjig in praktičnosti pri tem ...

papirnata knjiga:
+ ne rabi baterije
+ lahko jo zvijaš, poliješ s kavo, opališ po komarju in še vedno deluje
+ na njo se lahko tudi usedeš in še vedno deluje
+ lahko jo vržeš po tleh in še vedno deluje
+ v glavnem zelo malo te skrbi za njeno dobro počutje
- hitro se nabirata volumen in kilaža
- z eno roko je branje na boku tečno :)

e-bralniki:
+ ena res mini napravica namesto kupov oz. kilogramov knjig (na potovanjih pa tudi doma je to zelo zelo velik plus)
+ baterija drži 2-3 tedne, neprimerljivo z nobeno elektronsko napravo razen z ročnimi urami :)
+ branje na boku je zakon, ker je samo ena stran in gumba za naslednjo/prejšnjo stran sta na obeh robovih (touch je pri tem recimo ful beden, gumbi so, pa čeprav kao zastareli, veliko boljši za uporabo, kot touch)
- obvezno je treba kupit ovitek
- vsakič, ko ga odložiš, moraš pomislit in bit pazljiv kam in s kako močjo ga odlagaš ali spuščaš na kakršnokoli površino (pri papirnatih knjigah ti je popolnoma sproščeno vseeno)
- ponoči rabiš dodatno luč
- s PDFji je branje totalno mučenje (vsaj pri Kindlih)

LCD-tablice:
+ super za brat ponoči
+ PDFje se dejansko da brat, medtem ko recimo na Kindlu je to popolnoma brezveze ...
- bedno trajanje baterije
- nikakršno za brat na sončni svetlobi
- vsakič, ko ga odložiš, moraš pomislit in bit pazljiv kam in s kako močjo ga odlagaš ali spuščaš na kakršnokoli površino (pri papirnatih knjigah ti je popolnoma sproščeno vseeno)

St235 ::

- vsakič, ko ga odložiš, moraš pomislit in bit pazljiv kam in s kako močjo ga odlagaš ali spuščaš na kakršnokoli površino (pri papirnatih knjigah ti je popolnoma sproščeno vseeno)


Za kidnla v bistvu skrbim slabše kot za papirnate knijge:)

zeleni ::

Okapi je izjavil:

Obremenjevanje oči z lcd-jem je pravljica. Je čisto vseeno, a prihajajo fotoni iz žarnice in se od papirja odbijejo v oči, ali pa zaslon sam sveti. V resnici je celo bolje, če sveti zaslon, ker imaš lahko boljši nadzor nad svetlostjo in kontrastom.

Ljudje po cele dneve brez posebnih težav gledamo LCD (dopoldan 6 ur pc v službi, zvečer 5 ur tv doma), potem pa nekdo misli, da bo par ur branja z LCD-ja bolj obremenilo oči kot branje s papirja.

O.

Ni to isto gledat LCD v sluzbi vec ur ali pa brati knjigo z LCDja vec ur.
Ko beres v sluzbi LCD, ne beres knjige. Ampak preberes kaksen clanek, preklopis okno sem, preklopis tja. Poklepetas s kolegom, pogledas skozi okno, pogledas za lepo kolegico, gres na kosilo, cik pauzo... V glavnem oci ti grejo ves cas sem ter tja. Redko "bulis" v zaslon eno uro kaj sele vec ur brez premorov.

Ko pa beres knjigo, pa to pri mnogih traja vec ur in se prakticno odklopijo od sveta. Pri tem LCD gladko pogrne. Jaz z LCDja ne morem prebrat 40 strani knjige, ne da bi gledal naokoli, ceprav sem za njim vec kot 10h dnevno.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel novi Kindle Paperwhite (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
8222411 (15468) ales85
»

Amazon predstavil nove kindle

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
4813164 (10393) Bor H
»

Kindle 2011

Oddelek: Novice / Android
3913403 (9758) WarLord11
»

Novi Kindli (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
11137567 (32318) bojsi

Več podobnih tem