» »

Android aplikacija in restrikcije

Android aplikacija in restrikcije

dacker ::

Pred časom sem se lotil razvijanja aplikacije za Android ker nisem našel ustrezne rešitve na Google Play-u. Namreč pogrešal sem client-side enkripcijo/dekripcijo tako da bi lahko dejansko datoteko zakriptiral na telefonu. Potem pa dal na cloud (npr. Google Drive) oziroma katerokoli online lokacijo ter po potrebi dekriptiral na PC ali Mac-u (oz. lahko dekriptiral tudi na telefonu). OK sedaj sem po mesecu trdega dela to rešil. Nakar hočem rešitev dati na Google Play in me na koncu formularja čaka cvetka ki se ji reče Export Compliance.

Kolikor razumem moram, ker moj program vsebuje močno enkripcijo(AES) to prijaviti pri določeni službi ZDA, ki skrbi za omejevanje izvoza kriptografskih rešitev. Kar sem bral je ena opcija, da sam razglasim moj program kot OK za izvoz (self-classify). S tem da omejim program na vse države razen tiste z "osi zla" (Kuba, Iran, Irak, Libija, Severna Koreja, Sirija, Sudan). Glede na to da je Google ameriško podjetja in nočem imeti še kakšnih dodatnih težav se sicer nagibam na to možnost. Vendar pa ne vem ali bo to dovolj, oziroma če je mogoče še kakšna druga opcija.

Torej zanima me ali se je že kdo s tem ukvarjal, oziroma pozna problematiko. Bi bil vesel kakršnekoli informacije glede tega.

_Dormage_ ::

Prvič slišim. Kaj pa se ti lahko zgodi, če to zanemariš?
Najhujše je, da ti aplikacijo umaknejo iz prodaje..

dacker ::

Sem se odločil da tvegam in bom dal aplikacijo na Google Play. Upam da je res najhuje kar lahko storijo da umaknejo aplikacijo iz Play-a.
Če se bo kaj zgodilo bom objavil v tej temi.

vorantz ::

če se ne oglasiš nazaj v roku 2 tednov bom predpostavil, da te je cia ugrabla

Marat ::

Nared se francoza pa objav. Če bo pa kaka pi*darija in bodo teroristi veliki fani tvojega appa, pa lahko še zmeri zbežiš na ekvadorsko veleposlaništvo >:D

dacker ::

Evo moja aplikacija. Pa da vidimo koliko časa bo ostala na Google Play.
Crypt4All Lite

Marat ::

luštna ikona :)

ales85 ::

Sedaj ti pa ostane še stress test, da vidiš koliko varnostnih pomanjkljivosti je v aplikaciji :)

dacker ::

No 3 meseci so okoli od kar sem dal aplikacijo na Google Play. In je še vedno tam. Tudi CIA se še ne mota okrog moje hiše tako da mislim da bo OK. [trk trk po lesu]

Sedaj pa me zanima ali je možno na Google Play prodajati aplikacije. Vem da Slovenija ni podprta za prodajanje aplikacij. Vendar sta Italija ali Avstrija podprti. Če grem v katero od teh dveh držav in tam odprem bančni račun, bi teoretično lahko prodajal. Zanima me ali je kdo to opcijo izkoristil? Pa brez komentarjev o tem kako lahko odprem podjetje v tujini, ali pa prodaja preko posrednika. Te dve možnosti me ne zanimata.

mihies ::

dacker je izjavil:

No 3 meseci so okoli od kar sem dal aplikacijo na Google Play. In je še vedno tam. Tudi CIA se še ne mota okrog moje hiše tako da mislim da bo OK. [trk trk po lesu]


Ha, CIA deluje nevidno in prav to, da jih ne opaziš, je znak, da te opazujejo. :P
http://blog.rthand.com/
SLODUG - uporabniška skupina
https://www.facebook.com/groups/slodug/

dacker ::

No pa pustimo CIA na miru. Mogoče kdo ve kako je z prodajanjem aplikacij na Google Play-u?

Cacamas ::

Določiš ceno in jo prodajaš.

Kaj točno misliš? Široko vprašanje si postavil.

draciel ::

Cacamas je izjavil:

Določiš ceno in jo prodajaš.

Kaj točno misliš? Široko vprašanje si postavil.



Ne moreš določiti cene, ker aplikacij ne moreš prodajati iz Slovenije. @dacker, veliko je že bilo povedanega tukaj o tem, vendar jaz mislim da veliko ne boš izvedel:

1. Zato ker ni nobenega ki bi to dejansko delal ( odprl račun v tujini in potem prodajal iz SLO )
2. Mogoče zato ker noben noče posredovati informacij kako je s tem ( se boji slovenske konkurence ? )

Tukaj maš nekatere teme:
[android]market prodaja aplikacij
[Android] Prodajanje aplikacij
Android - Prodaja v sloveniji

In da ti prihranim čas z branjem: V nobeni ni konkretnega odgovora!

dacker ::

Ja to sem se malo bal. Dejansko sem videl že veliko vprašanj na to temo pa nobenega konkretnega odgovora.
Če se slučajno lotim prodajati in mi uspe bom objavil tu gor postopek.

Marat ::

dacker, probaj s predplačljivo kreditno kartico iz tujine (nisem probal, ampak mogoče bi šlo). Naročit se jo da prek spleta.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Android 10 je tu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5416621 (11424) pirlo
»

[Android] Prodajanje aplikacij (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
11027280 (12086) shadeX
»

Plačilo Google Play Developer Registration Fee

Oddelek: Pomoč in nasveti
122217 (1875) hurlimannxt
»

Virus za Android, ki spremeni kodo PIN (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
6437418 (29915) klinker
»

Mobilni development (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
7513740 (10119) Gandalfar

Več podobnih tem