» »

Grafična kartica Asus Radeon 6870 na Lenovo plošči? Kako?

Grafična kartica Asus Radeon 6870 na Lenovo plošči? Kako?

«
1
2 3

rzidar1 ::

Zdravo!

Imam sledečo težavo.
V glavnem. Kolega ima eno mašino sestavljeno iz Lenovo osnovne plošče (mislim, da je iz modela m91p - vsaj kolikor sem lahko razbrala iz bios-a), katera ima integrirano grafično kartico. Danes je kupil grafično kartico Asus AMD Radeon 6870. Ima Corsair 650W napajalnik, tako da to ni problem (bilo je stestirano tudi v kompletu grafika + napajalnik in zadeva je delovala brezhibno!).
Ko sem grafiko zmontirala, sem šla v BIOS in šla v nastavitve video kartice. Tam je bilo prej Auto, vendar je pisalo, da tako ali tako vzame vrstni red: PCIe, PCI, integrirana grafika. Če dam Auto ali če izberem za PCIe, mi vedno zažene sliko na integrirani grafiki.
Zdaj me zanima, če lahko še kako drugače spremenim? Namreč, takoj v prvem zavihku v prvi vrstici ko daš enter, napiše, da je kao aktivna tista integrirana grafika.
Sem pa to grafično 6870 priključila v svojo mašino z Gigabyte osnovno ploščo in deluje brezhibno, tako da s kartico ni nič narobe.

Kakšna ideja zakaj tako? Kaj lahko storim?
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

Janac ::

kaj bi sploh rada naredila?

Siddh ::

najbolše da kar kompletno izklopiš integrirano, ne pa da določaš vrstni red


rzidar1 ::

Siddh... Ne vem, kako jo naj izklopim. Problem je v tem, da imam samo možnost, da nastavim na Auto (v tem primeru izbere vrstni red: PCIe, PCI, integrirana grafika), PCI, PCIe ali integrirana grafika. In karkoli od tega izberem, vedno mi samodejno izbere integrirano grafiko.

Janac... nastavila v BIOS-u, da mi da sliko na 6870 grafiko in ne na integrirano!
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

rzidar1 ::

Janac... razumem to... Ampak... Kako to narediti? Nikjer ni možnosti, da bi izbrala Disable!
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

Siddh ::

ziher je pod drugim zavihkom


Janac ::

a ti grafo sploh zazna?

stock ::

Em, da ni slučajno monitor priklopljen na plato in ne na izhod iz grafe.

rzidar1 ::

Siddh... prilagam nekaj slik...
Janac... ko priključim gor HDMI kabel, mi na TV-ju napiše, kao da je gor priključena naprava, vendar piše, da ne najde signala.
stock... na VGA imam priključen izhod na plati, na HDMI izhod na grafični. Ampak, ne glede na to, če izklopim VGA iz plate, mi na HDMI-ju ne pokaže slike.

Tukaj ne morem nič spreminjat, piše pa, da je aktivna integrirana grafična kartica, ne glede na to, katero nastavitev izberem.













Lp
Rosvita Zidar - RoZi

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: rzidar1 ()

_koki_ ::

Priklopi monitor z dvi-vga adapterjem na izhod grafične kartice in dodatno še hdmi, ki ti bo deloval ko boš namestil gonilnike od ločene grafične kartice in ustrezno nastavil v nastavitvah.

rzidar1 ::

koki... tudi na ta način še vedno da sliko preko integrirane grafike.
sem odklopila kabel iz integrirane kartice dol in sem priključila na dvi in hdmi na kartici in ni slike. potem sem dala nazaj vga na integrirano kartico in so se takoj pojavili windowsi.
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

Senitel ::

Pa grafično vidiš v windowsih (device manager) in lahko namestiš driverje?

rzidar1 ::

Senitel... ne, v windows je ne vidim.
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

Janac ::

potem je nekaj z hardwarem narobe!

je dobro vstavljena noter in prikljuceno dodatno napajanje?

rzidar1 ::

Janac... kartica deluje (preizkušena z napajalnikom, ki je v ohišju, je v drugem računalniku super delovala). Kadar jo priključim v svoj računalnik, ki ima Gigabyte ploščo, zadeva super deluje.
Dobro je vstavljena in priključeno 2x 6 pin konektor.
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

Siddh ::

resetiraj biso (baterijo ven za minuto) in vse kable priklopi na pci e grafično, nobenega na integrirano


Janac ::

daj slikaj kako imas graficno prikljuceno.

Ali je defekten PCI-E ali pa je plata defektna... si pgoledala v skrbniska orodja?

rzidar1 ::

Siddh... sem naredila to in je še vedno isto (ni slike).

Janac... kaj naj pogledam v skrbniška orodja?

Lp
Rosvita Zidar - RoZi

Janac ::

se ventilator na grafi vrti?

rzidar1 ::

Imam 2 možnosti. Zraven je original hladilnik z ventilatorjem ali pa pasivno hlajenje. Trenutno je gor pasivno hlajenje, tako da ne vem.
Je pa tako... Grafična in napajalnik 100% delujeta!
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

Janac ::

kaksno pasivno hlajenje na 6870???

takoj dej ventilator gor... pa linkaj kako grafo mas, to postaja vse cudno.

rzidar1 ::

Asus 6870
drugače pa... ne bova razpravljala ali grafična in napajalnik delujeta ali ne, ker zadeva deluje! preizkušeno!
iščem samo rešitev, kako na plošči spremenit, da bo spoznalo to grafično kartico!

hlajenje je pa takšno:

Lp
Rosvita Zidar - RoZi

rzidar1 ::

Še tole sem ugotovila... Dala sem grafično in napajalnik v mašino Lenovo M58 in je grafično kartico takoj prepoznalo in deluje brezhibno! Nisem potrebovala nobenih dodatnih nastavitev.
Še kakšna ideja?
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

AlienRR ::

Torej, driverjev za grafično ne moreš inštalirat in v device managerju ne najdeš te grafične? Kakšno napako vrže, če inštaliraš driverje?

Kar se BIOSa tiče imaš prav nastavljeno -PEG (a.k.a. PCIe). Tudi na "avto" bi moralo najti pravo, zanimivo, da je ne namreč se zaporedje začne z PCIe.

Do zdaj se mi zdi najbolj vrjetna napaka na matični. Poskusi BIOS resetirat, če še nisi - izklopiš omrežno napananje nato odstraniš baterijo za par sekund (seveda lahko komot za par minut).
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

rzidar1 ::

AlienRR... jaz mislim, da je stvar v tem, da ta matična plošča ne podpira te grafične kartice. Namreč... Isti napajalnik in grafično sem priključila v Lenovo M58 in zadeva je takoj delovala. Potem sem priključila v drugi (ne isti kot prvič!) računalnik z matično ploščo Lenovo M91p in zadeva spet ne deluje.
Dejansko mislim, da je problem v tem, da ta osnovna plošča enostavno ne podpira omenjene grafične kartice.
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

AlienRR ::

Imaš možnost to preverit z drugo grafično? Po možnosti starjejšo.
Samo nevem zakaj je nebi podpiralo, PCIe je tako standrden, enako napajanje ..ostane software.
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

rzidar1 ::

Na eni mašini (v obeh primerih M91p) so naloženi Win 7 Ultimate 32 bit, na drugi Win 7 Ultimate 64 bit. Lahko poskusim z original, samo dvomim, da bo pomagalo, če že iz BIOS-a ne spusti naprej.
Grem iskat, če imam še kako grafično kje v bližini.
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

Janac ::

mene bolj skrbi da se ti nebo pregrevala...ker vec kot 6850 na pasivnem se nisem vido...

rzidar1 ::

Janac... Ni mi problem zamenjat! Sploh ne, samo zdaj to ni bistvenega pomena!
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

Janac ::

probaj naloziti novejso verzijo biosa?

AlienRR ::

Potem pač doda en ali dva ventilatorja na ta hladilnik pa je spet aktivno hlajena.:)

Ja mogoče obstaja novejša verzija BIOSa?
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

stock ::

Novejša verzija ne bo nič pomagala, če že bi kvečjemu reset CMOSa kot že omenjeno, če je pač po biosu že proveč pomešano vse. Probaj drugo kartico v tem računalniku, zveni kot defektna PCIe reža.

Janac ::

ja, prestavi v drugi slot.

rzidar1 ::

Zdaj sem zmontirala not eno staro grafično (Club 3D Radeon X550) in kartica deluje - takoj da sliko na kartico, brez dodatnih nastavitev bios-a.
Bios je na najnovejši verziji (to sem storila včeraj), baterijo sem odstranila za 10 minut, naredila ponovne nastavitve boot-a in zadeva je ista.

Še vedno predvidevam, da ne podpira te grafične kartice.

Janac... samo 1 slot je!
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: rzidar1 ()

stock ::

Sej ta zadeva ma sam en slot verjetno ne.

rzidar1 ::

stock... ja!
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

Janac ::

Potem pac probaj drugo plato 1155 kupit.

drzni86 ::

Pokvarjen PCI-e slot???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: drzni86 ()

rzidar1 ::

drzni86... zakaj pa potem druga grafična deluje?
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

bluefish ::

Je BIOS na plati najnovejši?

Janac ::

bluefish je izjavil:

Je BIOS na plati najnovejši?

To je ze povedala da je.

drzni86 ::

aja... sem spregledal da s staro grafično deluje...

stock ::

Potem ostane edino ena razlaga. Grafična je premočna xD tvoj PCIe slot žal ne nese 75W kot bi moral ampak le 45W in se grafična ne zažene! Kljub dovolj moči preko dveh 6pin, mora najprej plata dat svojih 75W.

Maš kak manual za plato, ali pa preberi če ti na plati zraven PCIe slota piše kaj takega kot max 45w. Polek tega poglej koliko napajanja dobiva plata, je 20 ali 24 pin molex, ma proc 4pin dodatno?..

Janac ::

Verjetno imas prav Stock, zdaj pa amte ko kupujete skret plate za par 10eur.

bluefish ::

Janac je izjavil:

Verjetno imas prav Stock, zdaj pa amte ko kupujete skret plate za par 10eur.
Dragi, tole je plata iz Lenovo računalnika, ki je namenjen pisarniškim opravilom in kupec nima prav veliko izbire.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Janac ::

ups my bad:)

rzidar1 ::

stock... Manual še iščem. Zraven PCIe slota nič ne piše. Na plato so priključeni 20+4 pin in dodatno še 4 pin.
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

Janac ::

Manual lahko potegnes tut iz neta

rzidar1 ::

Janac... res je!
Manual
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

dzinks63 ::

priklopljeno 20+4 pin in dodatno še 4 pin.

To je ok, kaj pa dodatno napajanje na grafični 2x 6-pin je priklopljeno, je napajalnik dovolj močan? , kartica zahteva 500 Watt (in to ne od kakšne leve firme) or greater power supply with two 75W 6-pin PCI Express® power connectors recommended
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ugani avtomobil (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Na cesti
41648728 (33663) dottor
»

Nakup: Gamers PC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
626734 (6073) eninedini
»

Sesuvanje i7 3820, 64GB sistema, NUJNO (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
507065 (5072) Icematxyz
»

grafična kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7922356 (21167) LukaTCE
»

RepRap, 3d printer, sposoben 60% avtoreplikacije (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
8622529 (18024) WarpedGone

Več podobnih tem