» »

ganymede 822+ povezava z linksys WRT54G

ganymede 822+ povezava z linksys WRT54G

free_k_shot ::

lp!

mi lahko kdo pomaga. že 2 dni brskam ko neumn po netu pa nix ne najdem.
imam ganymede 822+ modem od siola. sedaj sem pa dobil wireles router linksys WRT54G in
bi jih rad dal skupaj tako da bi imeli študentje v zgornjem štuku net. nikakor mi tega ne rata narediti. sedaj sta povezana tako kot je na slikci.
 slika povezave

slika povezave


najde mi linksysa vendar ne moram dostopat do njega. tut prek 192.168.1.1 ne--> pridem vbistvu v sistem ganymede-a. please help, če je možno celotni postopek :S

na momente mi celo uspe pridt v linksysa kjer sem nastavil že vse PPPoE, username, password, od isp-ja tudi DNSje. za kratek čas je delalo (cca 30 min), potem pa the end.

misek ::

Na modemu si onemogočil PPPoE, torej da ti deluje samo kot bridge?
Aja, pa povezavo iz modema imaš v WAN port na routerju?
Pa stacionarni računalnik prestavi na LAN port routerja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: misek ()

free_k_shot ::

na modemu imam PPPoE bridge enabled, tako sem nastavil tudi na routerju. emmm...DHCP mora bit enabled al disabled?

povezava je iz modema port1 v router internet(mislm da je to wan), ker ni druzga. na voljo imam le internet in 1-4 porte. :)

če stacionarni comp prklopm tko k si reku imam le dostop do linksysa. to je fajn. ampak ne reši težave.

še kkšna ideja?

sry k sm tak newbie :P

misek ::

Ok, na modemu ne smeš imeti vpisanih podatkov za PPPoE (username, password). To vpišeš samo na routerju in ti bo router vzpostavil PPPoE sejo. Zato moraš stacionaren računalnik priključiti v router (v port 1-4). V WAN port pa imaš priključen router. Na routerju omogoči DHCP, kasneje ga lahko onemogočiš, če boš na vseh računalnikh ročno vpisal IP, masko in ostale podatke. Pa na računalnikih morajo biti vpisani pravi IP naslovi, maska, ... kot so na routerju. Zato je najbolje, če vse pustiš na DHCP vsaj za začetek, da ti vse zašpila.

free_k_shot ::

bom probal...samo nekaj me zanima. tam ko si napisal da morm v WAN port priključit router.... wan port na modemu ne? če ja, kam potem vklučim kabl za net ki pride iz vtičnice? namreč zdaj je naštiman tko da pride ta kabl direkt v modem WAN port.

tnx

misek ::

Pardon, sem se zmotil. Kabl iz vtičnice priključiš na WAN port modema. Prvi LAN port na modemu povežeš z WAN portom routerja. Na LAN porte routerja priključiš stacionarne računalnike. Na ostale LAN porte modema pa ne priključuješ računalnikov ampak kvečjemu terminalni adapter za telefonijo ali set top box za TV.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova škatla, novi problemi

Oddelek: Omrežja in internet
198262 (4155) kihc
»

Težava Amis

Oddelek: Omrežja in internet
133370 (3256) Hayabusa
»

problem s povezavo routerja na amisov modem

Oddelek: Omrežja in internet
161912 (1777) IvoJan
»

Siol modem žično na wrt54gl v1.1 dd-wrt za WiFi

Oddelek: Omrežja in internet
217608 (7444) NeMeTko
»

Nastavitev modema za vidnost računalnikov povezanih v router?!

Oddelek: Omrežja in internet
169441 (9110) Hanzek

Več podobnih tem