» »

Ob preklopu žic crkne internet?

Ob preklopu žic crkne internet?

švrk ::

Pozdravljeni,
imam eno težavo oz. mi ni jasno zakaj se to zgodi. Spodaj na sliki je prikazana napeljava ki jo imam. Iz glavnega razdelilca na strehi (slika 1) sem speljal utp kabel do telefonske vtičnice( slika 2). Vse deluje ok internet in telefon. Kabel A (slika 3) je speljan pod vtičnico (slika 4) v razdelilc (slika 5). Kabel A je med drugim nujen, da mi deluje telefon.

Da bi se znebil kabla A, ki grdo gleda iz vtičnice (slika 4) in je speljan v razdelilec (slika 5), sem naredil naslednje. Prerezal sem žički veliki E in F (slika 3) ter jih direktno zvezal na kabla mali e in f (slika 2). V tem primeru mi telefon deluje internet pa ne.
Zanima me zakaj se to zgodi in kako bi rešil ta problem?

slika

Hvala,
lp
  • spremenil: švrk ()

NeMeTko ::

Ta tvoja vezava nekako ni logična. Praviloma bi moral imeti splitter PRED kakršnimkoli telefonom.

Tisti UTP s podstrešja bi moral napeljati NAJPREJ v splitter in od tam telefonski del v telefonsko vtičnico, podatkovni del pa v modem.

Če imaš kakšen telefon priključen pred splitter, ta najbrž lahko ustvarja motnje v delu spektra, po katerem se prenašajo podatki, posledično tudi splitter ne more več ustrezno prefiltrirati podatkovnega dela spektra in internet pač potem ne deluje.

BlaY0 ::

Te splitterji so danes že tako majhni da gredo v dozo (če ni notri preveč kablov) in se potem zadeva zelo elegantno reši s telefonsko vtičnico z dvema priključkoma... en je potem za telefon, drugi pa za DSL. V tem primeru to ne bo šlo, ker je splitter prevelik pa še v dozi ima gužvo. Gre pa drugače takole... iz glavne razvodnice pripelješ parico v splitter, od tam pa gre ena na vtičnico/telefon, druga pa na ruter.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

švrk ::

Ta tvoja vezava nekako ni logična. Praviloma bi moral imeti splitter PRED kakršnimkoli telefonom.

To mojo vezavo je napeljal mojster za internet, ker sem imel preslabe kable po hiši in je direkt speljal iz strehe. Jaz sem samo njegov kabel, ki mi je šel preko okna v stanovanje zamenjal z utp kablom, ki sem ga lepo speljal čez podstrešje. In vse deluje kot mora. Samo v primeru, da direkt vežem kabla E,F na e,f pa crkne internet.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

povezava RJ11 vtičnice - pomoč prosim

Oddelek: Omrežja in internet
2813140 (3357) wexor
»

Povezava do RJ11 modula za modem

Oddelek: Omrežja in internet
71862 (1767) WarMaker
»

ADSL Splitter

Oddelek: Omrežja in internet
192093 (1965) Malajlo
»

SiOL - Premestitev modema

Oddelek: Omrežja in internet
182316 (1770) crniangeo
»

Kako kvalitetno naštukati telefonsko parico ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
509490 (8008) Vanich

Več podobnih tem