» »

Trans punce / ženske

Trans punce / ženske

Temo vidijo: vsi
««
10 / 16
»»

Pithlit ::

para! je izjavil:

Verjetno je primerov, kjer pride do težav, relativno malo.

Do težavi ki so 'rešljive' na kakršenkoli način (najblažje so tiste ko posameznik takšno težavo hitro reši samo z oblačili - nosi spodnje perilo nasprotnega spola ali pa se v zasebnosti doma gre transvestita)? Takih je, po ameriških cifrah, 1 na 250 (po angleških 1 na 128).

Takih ki so rešljive z operativnimi postopki... takih je pa okoli 1 na 3000.

Relativno malo. Ampak spet ne tako zelo malo da bi se lahko ignoriralo.

Spol pa določajo glede na spolovila zato, ker je to edini (trenutno) možni način. Hudo je edino to da se to odločitev pogosto sprejema kot edino možno. Se pa to popravlja in se tako spremeba spola (oz. bolj natančno življenje kot ciljni spol) omogoča že zelo zgodaj. Poznamo tudi primere mlajše od 6 let. Operativna sprememba je možna ko otrok preneha rasti (vsaj opazno)... torej tam nekje od 16 let naprej.

Hudo, hudo narobe pa je da se nekaterim otrokom spol vsili takoj ali kmalu po rojstvu. Ponavadi takrat ko genitalije niso dovolj jasno izražene. To se, jasno, zgodi brez otrokovega privoljenja... pogosto pa tudi brez vedenja staršev, tudi v t.i. razvitih (v Nemčiji je kakih 5 let nazaj padla ena taka tožba). Pa pričevanje ene trans ženske iz UK ki ji je kirurg po opravljeni operativni spremembi spola povedal "your plumbing was all wrong".
Life is as complicated as we make it...

Meizu ::

Truga je izjavil:

@Meizu Ja, ampak koncentriras se lahko na eno stvar naenkrat. Ce delas vec stvari "hkrati", jih bos delal slabse in/ali pocasneje.

@win95 A ti si spet eden tistih, ki si misli da zato ker je upravicen do svojega mnenja da lahko nakladas karkoli, ceprav je to mnenje poplnoma zgreseno in napacno?


Ja, kar je logično, hkrati pa ne pomeni, da so zaradi tega možgani zaporedni procesor, ker niso. Zmožni so simultanega paralelnega computinga, kar noben procesor danes ni zmožen, če ravno nima večnitnosti ali večih jeder. Pa še tu je vsak tak paralelizacijski način še vedno zaporeden.

Zatorej je primerjava možganov z P4 non HT totalno nesmiselna in absurdna. Še današnji sistemi komaj dohajajo oz. ne dohajajo računsko moč oz. nasploh procesno moč možganov. Ja, v zaporednem izvajanju ukazov je CPU veliko hitrejši kot možgani, kot overall data load pri možganih pa nima noben CPU na svetu jajc, da to shendla.

Poglej si kaj van neumannov sistem računalnika, ter si oglej, kako procesorji dejansko delujejo.

win95<3 ::

first_line je izjavil:

Avtorica sprašuje za mnenje, vi se pa jokate čez svoj užaljen ego ker se nekdo ne strinja z vami, še bolj pa boli ker ne morete vsiliti svojega prav.

Sama ima še najbolj porihtano v glavi, preostali pa (za ali proti) znašate svoje frustracije nad drugače mislečimi in izkazujete svoj ogromen intelekt. Se vidi da vsi na dablju AM postaji (What About Me).


That's why we can't have nice things!


Jaz ne jokam cez uzaljen ego, to pocno moji sogovorniki ki me zalijo in zato jaz "jokam", jaz sem pisal skrajno nevsiljivo, kjer sem bil bolj agresiven je bilo to za to, ker sem zelel speljati debato v pravo smer, ker ce ti hoces debatirat o mackah a sogovornik vneto razglablja o macjih straniscih je zelo moteca stvar.

In ne, nisem delal raziskav kaj povprecen moski misli, ampak prav tako ne rabis delat raziskav, da vecina ljudi ne mara narkomanov ... Pa glejte napisal sem ze 100x da ljudi ne mores prisilit da te dozivljajo na nacin kot si ga ti zelis in vsiljevati svoje mnenja kako te morajo dozivljati, to je cel point in problem ki ga ima avtorica tema, ker si zeli da bi jo vsi obravnavali kot zensko kar je pa zaradi vsega tega kar sem napisal nemogoce...


In vsi ki me na vsak nacin zelite prepricat drugace ste enako nestrpni kot kaksni homofobi, verjetno ce bi debatirali na fizicnem dosegu in bi bil jaz v primerjavi z vami primerno telesno zakrnel bi me se kaksen udaril ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: win95<3 ()

Pithlit ::

Aja, mimogrede... po pričevanjih je večini ljudi povsem vseeno za spolno identiteto kogarkoli. Sem že povedala... 'if it talks like a duck, walks like a duck... it's probably a duck'.

They just don't give a fuck if a person is trans or not. Ženska je ženska.. in, razen nekaterih zafrustrirancev, na ulici nihče ne tuli "to pa ni ženska!".

First-line: se opravičujem. Jaz osebno sicer mislim da nima nič manj šans kot katerakoli druga ženska. Sploh ker (če ne poznaš njene zgodovine) nimaš prav dosti možnosti za karkoli posumiti (vsaj po videzu - trust me on this one).
Life is as complicated as we make it...

Truga ::

Ja, jaz vem da mozgani delajo vec stvari hkrati. To je dejstvo. Ampak lej, gor sem ti dal link. Kaj mozgani delajo mimo zavesti je popolnoma brezpredmetno, ker te take reci pri multitaskingu ne zanimajo. Kaj dela "kontroler" za "grafiko" in ostala cutila, pa reflex za dihanje itd je cist mimo tega kaj ti zavestno pocnes. In zavestno se lahko koncentriras na najvec eno stvar, ce jo hoces opravljat z vsaj neko pol-kvaliteto in hitrostjo. Zdej, ce mas ti tako delo, da ga lahko podzavestno opravljas, super zate. Za vse ostale pa pac multitasking ne obstaja. To je dejstvo. Multitasking je mit.

Pa pri tem ne mislim reci kot so zvecit cigumi in hodit obenem, ampak reci kot je pozorno poslusat nekoga, tacajt pa prebirat posto, recimo. Enostavno ni mogoce, in nakoncu ne bos razumel ne poste, ne sogovorca.

Meizu ::

Truga je izjavil:

Ja, jaz vem da mozgani delajo vec stvari hkrati. To je dejstvo. Ampak lej, gor sem ti dal link. Kaj mozgani delajo mimo zavesti je popolnoma brezpredmetno, ker te take reci pri multitaskingu ne zanimajo. Kaj dela "kontroler" za "grafiko" in ostala cutila, pa reflex za dihanje itd je cist mimo tega kaj ti zavestno pocnes. In zavestno se lahko koncentriras na najvec eno stvar, ce jo hoces opravljat z vsaj neko pol-kvaliteto in hitrostjo. Zdej, ce mas ti tako delo, da ga lahko podzavestno opravljas, super zate. Za vse ostale pa pac multitasking ne obstaja. To je dejstvo. Multitasking je mit.

Pa pri tem ne mislim reci kot so zvecit cigumi in hodit obenem, ampak reci kot je pozorno poslusat nekoga, tacajt pa prebirat posto, recimo. Enostavno ni mogoce, in nakoncu ne bos razumel ne poste, ne sogovorca.


https://docs.google.com/viewer?a=v&q=ca...

Po dosti offtopica potem.

win95<3 ::

jaz osebno sicer mislim da nima nič manj šans kot katerakoli druga ženska. Sploh ker (če ne poznaš njene zgodovine) nimaš prav dosti možnosti za karkoli posumiti (vsaj po videzu - trust me on this one).


Kako da ne ? Ce je sama omenjala moznost, da je verjetno, da v Sloveniji sploh ne bo nasla partnerja ... Lahko je 100% zenska (kar po tvoji teoriji tudi je) ampak ce je moski spol ne bo tako dozivljal se tudi za njo ne bo interesiral v taksnem smislu ... In to je bil cel point moje debate, da ni vazno kaj ona dejansko je (ce je to sploh mozno dolociti), ni vazno kaj si ona misli da je, ce jo pa tisti z katerem hoce imeti kakrsnekoli partnerske odnose ne smatra kot zenske in jo zato zavraca.

Seveda ce bi bila dovolj anatomsko podobna zenski tudi med nogami, marsikdo ne bi posumil da ni zenska in bi jo obravnaval kot kakrsnokoli drugo zensko. Ampak zakaj potem Maja tega ne naredi in je tiho ? Zakaj mora povedat, da se je rodila v moskem telesu ? Zato ker tisti osebi to ocitno veliko pomeni, kar je bistveno pri temu ali mu bo se naprej vsec ali ne, kar je pa odvisno od njegovega dozivljanja takih oseb. Sem povedal jasno ? Zanikate, da stvari nekako tako potekajo ?

PurpleMoo ::

@win95: Poglej, ti bom probala na svoj, enostaven način razložiti. Če se midva srečava, in me obravnavaš kot moškega, me boš s tem užalil, ker pomeni, da me ne priznavaš kot osebe, ki sem, torej ženska. Lahko sem debela ženska, visoka ženska, grda ženska, ali pa trans ženska, je popolnoma vseeno. Četudi ti veš, da nisem bila rojena kot ženska, pa se sedaj identificiram (in izgledam) kot ženska, zato tudi pričakujem, da me obravnavaš kot žensko. Je popolnoma vseeno, kaj ti misliš, gre se za vljudnost do osebe, s katero si trenutno v stiku. Če me že ne moreš sprejeti tako, kot sem, ker sem drugačna od genetske ženske, še ne pomeni, da moraš popolnoma zavrniti moj obstoj kot žensko.

Popolnoma enako je, kot če bi te jaz klicala "ona", s tem samodejno zavrnem tvojo identifikacijo kot moški, in smatram, da si ženska, ker je pač tako moje osebno mnenje. Zdiš se mi ženska, zato te bom pač obravnavala kot žensko.

A sedaj razumeš?

^ tole je bilo mišljeno za prejšnje poste, ne tvojega zadnjega.

In ja, potrebno je pa povedati zato, ker je naša družba (ne samo slovenska) še zelo nedojemljiva do takih stvari. Zato je potrebno potencialnemu partnerju povedati, kakšen je moj status.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: PurpleMoo ()

noraguta ::

Pithlit je izjavil:

para! je izjavil:

Verjetno je primerov, kjer pride do težav, relativno malo.

Do težavi ki so 'rešljive' na kakršenkoli način (najblažje so tiste ko posameznik takšno težavo hitro reši samo z oblačili - nosi spodnje perilo nasprotnega spola ali pa se v zasebnosti doma gre transvestita)? Takih je, po ameriških cifrah, 1 na 250 (po angleških 1 na 128).

Takih ki so rešljive z operativnimi postopki... takih je pa okoli 1 na 3000.

Relativno malo. Ampak spet ne tako zelo malo da bi se lahko ignoriralo.

Spol pa določajo glede na spolovila zato, ker je to edini (trenutno) možni način. Hudo je edino to da se to odločitev pogosto sprejema kot edino možno. Se pa to popravlja in se tako spremeba spola (oz. bolj natančno življenje kot ciljni spol) omogoča že zelo zgodaj. Poznamo tudi primere mlajše od 6 let. Operativna sprememba je možna ko otrok preneha rasti (vsaj opazno)... torej tam nekje od 16 let naprej.

Hudo, hudo narobe pa je da se nekaterim otrokom spol vsili takoj ali kmalu po rojstvu. Ponavadi takrat ko genitalije niso dovolj jasno izražene. To se, jasno, zgodi brez otrokovega privoljenja... pogosto pa tudi brez vedenja staršev, tudi v t.i. razvitih (v Nemčiji je kakih 5 let nazaj padla ena taka tožba). Pa pričevanje ene trans ženske iz UK ki ji je kirurg po opravljeni operativni spremembi spola povedal "your plumbing was all wrong".
vse ostalo me niti ne moti in se povsem strinjam. ampak glede boldija bi pa dejal da je tu posredi reprodukcija.
maš hude psihične bolnice ker ne morejo imet otrok ker so desci.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

Meizu ::

Popolnoma enako je, kot če bi te jaz klicala "ona", s tem samodejno zavrnem tvojo identifikacijo kot moški, in smatram, da si ženska, ker je pač tako moje osebno mnenje. Zdiš se mi ženska, zato te bom pač obravnavala kot žensko.


Sicer se meni to ne zdi enako ampak ok... naj bo.

win95<3 ::

@Maja: Jaz te ze zdaj in te bom vedno nasljavljal kot zensko, ker si ti to tudi zelis in nimam nobene zelje po nepotrebnem in nesmiselnem zaljenju.

Četudi ti veš, da nisem bila rojena kot ženska, pa se sedaj identificiram (in izgledam) kot ženska, zato tudi pričakujem, da me obravnavaš kot žensko.


Seveda je za pricakovati, da te obravnavam kot zensko, ampak do neke mere ! Glej meni ni problem nicesar od tega kar za vecino moskih je ... A bos pricakovala, da te bo moski custveno dozivljal enako in poseksal kot vsako drugo zensko, ki bi tako izgledala kot ti, pa ceprav mu poves v kaksni podobi si se rodila ? Mislim da ne ... To ti zelim povedat in ne negirati tvoj obstoj ali dati vedeti da si kakorkoli drugace manjvredna od ostalih ljudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: win95<3 ()

Double_J ::

The sex of most mammals, including humans, is genetically determined by the XY sex-determination system where males have X and Y (as opposed to X and X) sex chromosomes.

Avtorica je po definiciji moškega spola.

Gender identity refers to a person's private sense of, and subjective experience of, their own gender.

Ima spolno identiteto ženska.



Kaj si nek posameznik misli pa je čisto njegova izbira, ker tu sploh ni nobene definicije, ampak je to čisto subjektivno. Za nekoga je moški, za nekoga ženska, za nekoga pa nič od tega. Tako kot pri lepoti torej.
Dve šivanki...

PurpleMoo ::

@win95: S tem se načeloma strinjam, in se tudi zavedam tega, da je malo možnosti, oz. ni nobene, da bi me moški čustveno doživljal na popolnoma enak način, kot genetsko žensko, najsi bom še tako ženstvena. Želim si samo približek, v smislu, da če bi tip rekel "Ženske rade nakupujejo", bi s tem mislil tudi mene, in ne bi bila izvzeta iz te skupine. Nočem biti nekaj "posebnega", v tem smislu.

Matako ::

PurpleMoo je izjavil:

Želim si samo približek, v smislu, da če bi tip rekel "Ženske rade nakupujejo", bi s tem mislil tudi mene, in ne bi bila izvzeta iz te skupine. Nočem biti nekaj "posebnega", v tem smislu.


Želiš si biti vključena v stereotipe? Za to se pitaš s hormoni? Svaka čast. Potem pa najbolje, da si najdeš šovinistično svinjo. On bo rekel "baba mora bit' doma in kuhat'" in ti boš vsa srečna, ker te ni izvzel iz te skupine!

Sanjsko.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Meizu ::

Saj jo nekako razumem, pač če se že zaveda da se genetsko ne bo mogla poistovetiti z žensko bi se rada z ženskim spolom ujela vsaj karakterno. Določeni stereotipi pa itak pridejo zraven, hočeš nočeš.

PurpleMoo ::

@Matako: Bil je samo enostaven primer, s katerim sem hotela ponazoriti, kaj mislim.

@Meizu: Tako je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: PurpleMoo ()

win95<3 ::

In ja, potrebno je pa povedati zato, ker je naša družba (ne samo slovenska) še zelo nedojemljiva do takih stvari. Zato je potrebno potencialnemu partnerju povedati, kakšen je moj status.


Potrebno je povedat zato ker njim to precej pomeni in ne da so nedojemljivi, mislim da te marsikdo v tej temi dojema precej bolje kot jaz, pa nikoli ne bi bil z teboj, ker ga ne privlacis zaradi tega kar si.

Evo bom Jypeta vzel za "prostovoljca" in ga vprasal: Glede na to, da jo ti smatras isto kot druge zenske ali bi bil z Majo v intimnem odnosu ? Pa predstavljal si da je vizualno/karakterno ista kot tvoja zena/punca. Zdaj ce je odgovor pritrdilen gremo naprej: Ali bi bil z to isto osebo ce si le ta ne bi spremenila se zadnjo stvar (penisa v vagino) ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: win95<3 ()

Pithlit ::

In spet se delamo norce...
Life is as complicated as we make it...

win95<3 ::

Pithlit je izjavil:

In spet se delamo norce...

ne ampak ti spammas za brezveze, jaz samo dajem primer kje se pri straight moskemu ustavi zadeva oz. kje je ta bistveni problem zakaj ima Maja tako majhne moznosti za najdbo ustreznega partnerja ...

p.s. kaj pomeni beseda spet ? Ni cudno da se je debata tako razvila, ce pa je zate vse to bilo norcevanje ...

@korenje3(odgovor na ta tvoj post pod mojem): Tebe smo izbrisali popolnoma upraviceno, ker tvoj prvi komentar je bil zaljenje z gayi ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: win95<3 ()

jype ::

win95<3> Glede na to, da jo ti smatras isto kot druge zenske ali bi bil z Majo v intimnem odnosu ?

Ne, ker tudi z drugimi ženskami nisem v intimnem odnosu.

noraguta ::

win95<3 je izjavil:

In ja, potrebno je pa povedati zato, ker je naša družba (ne samo slovenska) še zelo nedojemljiva do takih stvari. Zato je potrebno potencialnemu partnerju povedati, kakšen je moj status.


Potrebno je povedat zato ker njim to precej pomeni in ne da so nedojemljivi, mislim da te marsikdo v tej temi dojema precej bolje kot jaz, pa nikoli ne bi bil z teboj, ker ga ne privlacis zaradi tega kar si.

Evo bom Jypeta vzel za "prostovoljca" in ga vprasal: Glede na to, da jo ti smatras isto kot druge zenske ali bi bil z Majo v intimnem odnosu ? Pa predstavljal si da je vizualno/karakterno ista kot tvoja zena/punca. Zdaj ce je odgovor pritrdilen gremo naprej: Ali bi bil z to isto osebo ce si le ta ne bi spremenila se zadnjo stvar (penisa v vagino) ?

ja kva paj tle narobe? a maš babo zarad vagine?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

win95<3 ::

jype je izjavil:

win95<3> Glede na to, da jo ti smatras isto kot druge zenske ali bi bil z Majo v intimnem odnosu ?

Ne, ker tudi z drugimi ženskami nisem v intimnem odnosu.


Pa si prebral kaj dalje ? Ker tam namrec tvojo zeno/punco postavljam v vlogo transseksualca z istem videzu in karakterju, le njena zgodovina je drugacna ... Ce ti je nerodno odgovoriti ne rabis, ker moj point bo dokazan ...

PurpleMoo ::

@win95: Eksperiment spodletel. :p

@first_line: Ravno gledam My Transsexual Summer. Šele zdaj mi je jasno, da kar se tiče izgleda, imam precej srečo. Pa da sem začela razmeroma mlada.

@noraguta: Dobro vprašanje. :p

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: PurpleMoo ()

win95<3 ::

noraguta je izjavil:


ja kva paj tle narobe? a maš babo zarad vagine?


Ja to skusam izvedeti :D Pa se Jype noce igrati

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: win95<3 ()

jype ::

win95<3> Pa si prebral kaj dalje ? Ker tam namrec tvojo zeno/punco postavljam v vlogo transseksualca z istem videzu in karakterju, le njena zgodovina je drugacna ... Ce ti je nerodno odgovoriti ne rabis, ker moj point bo dokazan ...

Vseeno bi mi bilo. Glede na izkušnje s spolnostjo je sicer vaginalni odnos bolj praktičen od analnega, ker tam za lubrikacijo skrbijo za to vgrajene žleze, ampak po drugi strani je toliko oblik spolnega odnosa dovolj prijetnih, da si sploh ne predstavljam, da bi jih v doglednem času zmanjkalo, če ne bi bilo narobe kaj bolj fundamentalnega, recimo odnos na intelektualnem ali čustvenem nivoju.

Otrok je po svetu toliko, da mene ne bi nič motilo, če bi našel kakega drugega in ne bi ustvarjal svojih. Žal je v Sloveniji to precej komplicirano, tako da bi se med "rojevanjem" posvojencev verjetno preselil, če bi se "poročil" s transseksualno osebo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

noraguta ::

Vseeno bi mi bilo. Glede na izkušnje s spolnostjo je sicer vaginalni odnos bolj praktičen od analnega, ker tam za lubrikacijo skrbijo za to vgrajene žleze, ampak po drugi strani je toliko oblik spolnega odnosa dovolj prijetnih, da si sploh ne predstavljam, da bi jih v doglednem času zmanjkalo, če ne bi bilo narobe kaj bolj fundamentalnega, recimo odnos na intelektualnem ali čustvenem nivoju.
dej ne picajzli rt pa kurca glih en tacajt namažeš kt kondom natakneš. ni tle enga racionalnega prihranka na času.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

win95<3 ::

Hvala za odgovor (ampak se mores zavedati, da tukaj bi vecina moskih odgovorila negativno ali pa se zlagali )

Eksperiment spodletel. :p


res je, spodletel je (ker ga nisem zasnoval pravilno z zadovoljivem stevilu vprasanih) Ce bi vsi tako odgovarjali kot Jype, bi ti sedaj ze imela 2. 3. ali 4. fanta :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: win95<3 ()

noraguta ::

res je, spodletel je pa ker sem vzel premajhen vzorec ljudi in ce bi vsi tako odgovarjali kot Jype, bi ti sedaj ze imela 2. 3. ali 4. fanta
po svoje maš pa prov :~\. je pa druga reč slovenija sama po seb ni reprazantativni vzorec.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

Pithlit ::

win95<3 je izjavil:

bi ti sedaj ze imela 2. 3. ali 4. fanta :P

Ona bi jih komot imela tud 10, če bi jih hotla.
Life is as complicated as we make it...

Mipe ::

Pa naj še kdo reče, da vam ni lahko!

Pithlit ::

Komu?

Jaz že skoz trdim da je življenje lepo...
Life is as complicated as we make it...

Double_J ::

Glede na izkušnje s spolnostjo je sicer vaginalni odnos bolj praktičen od analnega


Dosti ljudem se to gabi...

Ona bi jih komot imela tud 10, če bi jih hotla.


Pravi da ni tako...
Dve šivanki...

Mipe ::

@Pithlit: opravka imam z ženskami, ki se mi jočejo, kakšna krivica da se jim godi. Komaj jih pobaram, kako so kaj, se name usuje plaz pritožb.

Je kaj v kromosomih ali pa v mojih feromonih, da privlači samo take? :|

(frdamani smajliji, never get 'em right the first or second time...)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

Double_J ::

res je, spodletel je (ker ga nisem zasnoval pravilno z zadovoljivem stevilu vprasanih) Ce bi vsi tako odgovarjali kot Jype, bi ti sedaj ze imela 2. 3. ali 4. fanta :P


jype marsikaj govori, to moraš tudi vedeti. Realnost je pa vseeno realnost.
Dve šivanki...

win95<3 ::

Double_J je izjavil:

res je, spodletel je (ker ga nisem zasnoval pravilno z zadovoljivem stevilu vprasanih) Ce bi vsi tako odgovarjali kot Jype, bi ti sedaj ze imela 2. 3. ali 4. fanta :P


jype marsikaj govori, to moraš tudi vedeti. Realnost je pa vseeno realnost.


Na to sem tudi ciljal, ampak ga ne bom obtozeval da laze, ker verjetnost le obstaja, da tudi v resnici tako misli. Vendar on je na svojo zeno/punco ze navezan in bi ji sedaj marsikaj pogledal skozi prste kar pa na zacetku zveze zagotovo ne bi, ker ljudje ki so dlje casa v nekem odnosu so z casom pripravljeni tolerirat vecje stvari. Zanimivo bi bilo ce bi njegova punca mu to tudi povedala takrat ko sta se spoznala in ne bi imel o njej nobenega mnenja(kot ga ima sedaj in cuti neko navezanost/simpatije itd), ce bi se se vedno tako odlocil in ji tudi dal priloznost. Ker jaz sem ga sedaj vprasal na teoreticen nacin, (ki v realnosti ni mozen) v katerem se je ona spremenila kar cez noc in jo je ze prej poznal in se nanjo tudi custveno navezal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: win95<3 ()

Pithlit ::

Mipe je izjavil:

@Pithlit: opravka imam z ženskami, ki se mi jočejo, kakšna krivica da se jim godi. Komaj jih pobaram, kako so kaj, se name usuje plaz pritožb.

Aja, to... Jah, res je. Sam da ne boš mislu da je z deci kaj drugač... delam za šankom (včasih je prav hudo poslušat).

Double_J je izjavil:

Pravi da ni tako...

Ampak to ni zato ker jih ona ne bi mogla imet. Ona se, za razliko od cis žensk, ubada še s kar nekaj dodatnimi problemi ki ji onemogočajo sproščen pristop. In tako se v takšne situacije niti ne podaja.

Jo imam pa tudi na sumu da si nekih nepomembnih kratkotrajnih (da ne rečem 'one night stand') razmerij niti ne želi.

Drugače pa, glede na izgled... problemov z iskanjem fantov ne bi smela imeti. Šment, še name se obešajo kot mravlje na med. Še dobro da imam prstan pa večino že to ustavi. Bom morala za kak teden dol dat pa da vidimo.
Life is as complicated as we make it...

Double_J ::

Jo imam pa tudi na sumu da si nekih nepomembnih kratkotrajnih (da ne rečem 'one night stand') razmerij niti ne želi.


Kako pa bi to sploh šlo? Da bi bili fantje toliko pod dozo, da ne bi sploh dojeli?
Dve šivanki...

PurpleMoo ::

@Pithlit: Res je, si ne želim kratkotrajnih razmerij.

@Double J: Se najdejo taki, ki jih privlači dejstvo, da bi izpolnili eno od svojih spolnih fantazij (tako kot jo ima na primer win95).

Pithlit ::

Double_J je izjavil:

Kako pa bi to sploh šlo? Da bi bili fantje toliko pod dozo, da ne bi sploh dojeli?

Hja no... pa saj ne šteje samo penetracija, ali pač?
Life is as complicated as we make it...

win95<3 ::

@Double J: Se najdejo taki, ki jih privlači dejstvo, da bi izpolnili eno od svojih spolnih fantazij (tako kot jo ima na primer win95).


In kdo si ti, da me tako dobro poznas ? Kot sem ze povedal me privlacijo navadna dekleta, prav tako tudi tranny-iji, ampak zadnje tako kot prvo zagotovo ni samo fantazija. Glej ni me sram povedati, da pri 23letih nimam spolnih izkusenj. Zakaj ? Moja osebna stvar ,ki je ne mislim v detajle razlagati po forumu, mednje lahko stejes tudi to da sem geek, ki je kot najstnik ogromno prezivel na racunalniku in sem zato brez nekih dobrih socialnih vescin in mi je marsikje nerodno kar drugim ocitno niti slucajno ni, po izgledu glede na ponudbev preteklosti ko sem se bil v druzbi zensk (tu predvsem mislim srednjo solo) niti nisem dobil obcutka da sem grd, ker so se zame zanimale lepe in predvsem pametne (sem bil pac kot najstnik bedak, ki ga je bilo sram necesar kar je popolnoma naravno, verjetno zaradi taksne konzervativne vzgoje ki sem je bil delezen). Ce bi si res neizmerno zelel seksa z punco bi to tako ali drugace lahko dobil.Pri trannyijih je pa tako, da tudi ce bi si to res res res zelel storiti verjetno ne bi mogel storiti, ker jih v Sloveniji preprosto ni ... Ampak verjemi, da za samo spolno fantazijo se magari zapeljem v sosednjo Avstrijo v kaksen bordel in jo poseksam kakor jaz hocem in grem ... Pa se nisem storil tega ravno tako kot nisem se seksal z navadno zensko iz dokaj podobnega razloga, ki je pa ta da iscem pravo z katero bom vsaj imel neke dolgorocne sanse in glede da studiram IT so moji sosolci hmmm predvsem sosolci :)) ....

Fantaziranje je domisljanje in predstavljanje necesar kar v realnosti ponavadi ne bi naredil ...

in se to: Ne delam si utvar, ker najverjetneje bom koncal z navadno zensko, ampak mislim da skoraj nihce ne dobi sanjskega partnerja, ki mu v vsakem pogledu ustreza. Pac mene najbolj privlacijo tansseksualci z nespremenjenimi spolnimi organi, kar pa se ne pomeni da z recimo nekomu ki je podoben Maji ne bi mogel biti, ali pa z cist navadno punco. Je podobno kot ko si nekdo zeli joskato blondinko, z perfektnimi linijami, dobi pa joskato rdecelasko ali pa ploh blodinko pa jo ima vseeno rad in jo sprejme, ker izgled pac se zdalec ni vse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: win95<3 ()

PurpleMoo ::

Ah, z omembo tebe nisem mislila nič slabega. Se oproščam.

jype ::

noraguta> kt kondom natakneš.

Ga ne.

Truga ::

win95<3 je izjavil:

Ne delam si utvar, ker najverjetneje bom koncal z navadno zensko, ampak mislim da skoraj nihce ne dobi sanjskega partnerja

Nimas pojma. To je samo zato ker isces samo po 3D svetu: https://encyclopediadramatica.se/Mai_Wa...

korenje3 ::

lepo da se slo-techovci učijo spolnosti.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Looooooka ::

He he, ni edini. En znanec hodi parkrat na leto dol in zmeraj pove vse. Edino ko ga kaj povprašam o ladyboyih- smrtna tišina.

Cist tko...dol moras bit mrtvo pijan kreten...pa met zravn trezne kolege, ki si te privoscijo, da "ponesreci" koncas z ladyboyem.
Se glih ne skrivajo, nepretvarjajo da so zenske...in se tudi ne mesajo med zenske prostitutke.
Pa ce ga slucajno res fases, ko "ne dela" v baru...ti bo tud povedal preden gre kamorkol s tabo.
Kdorkol trdi drugace je full of shit...in je vedel kaj isce :)

Pithlit ::

win95<3 je izjavil:

sem zato brez nekih dobrih socialnih vescin

In potem boš nas učil socializacije?

win95<3 je izjavil:

Pri trannyijih je pa tako, da tudi ce bi si to res res res zelel storiti verjetno ne bi mogel storiti, ker jih v Sloveniji preprosto ni

Ne... sploh ne... niti ene trans osebe ni pri nas. A to tko kot je Iran edina država na svetu brez homoseksualcev?

Po drugi strani pa se sploh ne čudim da ti, s tvojim žaljivim odnosom, nobene ne najdeš

win95<3 je izjavil:

ampak mislim da skoraj nihce ne dobi sanjskega partnerja

I feel special... oh so special... pa še strinjam se s tabo.

Looooooka je izjavil:

Kdorkol trdi drugace je full of shit...in je vedel kaj isce :)

Saj v temu je fora. Tukaj se vsi tako širokoustijo pol pa padejo na izpitu. In to prostovoljno. Valda da je bolš da so tiho.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

win95<3 ::

@Pithlit : kaksen zaljivi odnos ? Jaz sem le svoje misljenje/teorije/blodnje izjasnil, ker je to forum in v "resnicnem svetu" (kjer je vse bolj osebno) bi 90% zadeve zamolcal in bil tiho. Tako kot vecina ljudi za vecino stvari ne gre kar do drugih in jim zacne lapat, da jim ta frizura ne pase in da te serije o kateri debatirajo gledajo samo se mentalno prizadeti ljudje...

Ne... sploh ne... niti ene trans osebe ni pri nas. A to tko kot je Iran edina država na svetu brez homoseksualcev?


Mislim, da si kar razumela kaj sem hotel povedat, ampak ti si se zmeraj ego pumpas, to je pac tvoj problem ...

sem zato brez nekih dobrih socialnih vescin

In potem boš nas učil socializacije?


Kaj imata teorija definicije in socializacija tako skupnega, da brez slednje ne bi mogel debatirati o prvi ? Saj nisem vceraj po 23 letih prvic iz jame pokukal ... Tudi ti imas ociten problem z socializacijo, glede da se celo na forumu zelis biti razsodnik kaj je pravilno in kaj ne (seveda po tvojem subjektivnem mnenju, katerega oznanjas kot najbolj objektivna dejstva) Le da jaz mirne duse svoje tezave priznam (vsaj pod aninimnem vzdevku) ti pa ocitno se tega nisi sposobna ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: win95<3 ()

Pithlit ::

win95<3 je izjavil:

@Pithlit : kaksen zaljivi odnos ?

To da vztrajno zanikaš identiteto nekoga drugega in se postavljaš v vlogo razsodnika nad nečim tako osebnim kot je dojemanje samega sebe seveda niti najmanj ni žaljivo?

To je bolj žaljivo od unega korenjevega bruhanja. Pri njem vsaj veš točno pri čem si...

win95<3 je izjavil:

Mislim, da si kar razumela kaj sem hotel povedat, ampak ti si se zmeraj ego pumpas, to je pac tvoj problem ...

A torej nisi napisal da pri nas transseksualcev preprosto ni? Sem mogoče kaj narobe prebrala?

win95<3 je izjavil:

seveda po tvojem subjektivnem mnenju, katerega oznanjas kot najbolj objektivna dejstva

Smo nazaj pri znanstvena dognanja vs. tvoje mnenje kaj. Mja... obdelano, večkrat. Ti pa še kar goniš svojo.

win95<3 je izjavil:

Le da jaz mirne duse svoje tezave priznam (vsaj pod aninimnem vzdevku) ti pa ocitno se tega nisi sposobna ...

Brez skrbi. Jaz sem svoje probleme dokaj nazorno predstavila celotni sloveniji. Pod lastnim imenom (čeprav mi je bilo ponujeno da ostanem anonimna). Če ti tega ne veš pa ni moj problem.
Life is as complicated as we make it...

Double_J ::

pithlit njemu so pač takšni všeč in mu je vseeno kaj si oni predstavljajo da so. To je tako kot da bi bile meni všeč morske deklice, ti pa bi zahtevala da so to ženske.
Dve šivanki...

Pithlit ::

Sploh ne.

Morska deklica je morska deklica. Ženska je ženska. Tako da tu ni nobenega problema. Če pa bi se morska deklice identificirala kot ženska... in bi ti vztrajno trdil da je še vedno morska deklica (ali celo kaj tretjega), pol bi pa bil problem. Sicer primerjava ni niti na mestu... niti realna. Tko da bomo to jemal z veliko rezerve.

Naprej. Tudi to da je njemu vseeno kaj si drugi predstavljajo da so (sicer to ni res, ker on vztrajno trdi da niso to kar si predstavljajo da so)... je čisto v redu. Čisto v redu je tudi to kar si on sam misli da so. Ni pa v redu ko on te svoje zmote javno širi. Sploh po tem ko se mu dokaže da se moti.
Life is as complicated as we make it...
««
10 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Na FDV odstranili pisoarje (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
64071649 (62638) vostok_1

Sprememba spola in upokojitev kot? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8310693 (8826) ahac

Več podobnih tem