» »

Trans punce / ženske

Trans punce / ženske

Temo vidijo: vsi
««
9 / 16
»»

Pithlit ::

Čakaj... o čem gre zdaj debata? O tem da se spolna identiteta oblikuje v mošganih zarodka? Ker če govorimo o tem smo že obdelali. Oz. je imagodei. Do napak pa (še najbolj verjetno, ne pa izključno) pride zaradi *drumroll* yeah, we all guessed it, hormonov.

Ampak tisti hormoni ki pa ljudem krožijo po telesu zaradi njihovega lastnega endokrinega sistema... hja, tisti pa ne vplivajo kaj dosti na spolno identiteto. Res škoda. Ker če bi odločilno vplivali pol trans ljudje... ne bi obstajali. Kar pa vemo da ni ravno the case.

Torej... o čem že mi govorimo, sam tolk da bo jasno... ker meni ni.
Life is as complicated as we make it...

figula ::

Vsi skupaj se pa že pošteno neresno obnašate do avtorice teme in njene usmeritve poteka debate. ;(

Kup stvari ste natrosili, ki jih mora prebirati, pa je to sploh ni zanimalo. Še enkrat si preberite njen prvi post in ga nehajte sračkat o spolih - ali pa si zato odprite svojo temo, če vam je ne bodo admini po hitrem postopku zaprli.

Maja je prav prijazno pripravljena z nami deliti svojo izkušnjo. Spoštujte to.

first_line ::

figula je izjavil:

Vsi skupaj se pa že pošteno neresno obnašate do avtorice teme in njene usmeritve poteka debate. ;(

Kup stvari ste natrosili, ki jih mora prebirati, pa je to sploh ni zanimalo. Še enkrat si preberite njen prvi post in ga nehajte sračkat o spolih - ali pa si zato odprite svojo temo, če vam je ne bodo admini po hitrem postopku zaprli.

Maja je prav prijazno pripravljena z nami deliti svojo izkušnjo. Spoštujte to.


Se strinjam s tabo.

Se pa sicer spet ne strinjam z večino tukajšnih znanstvenikov in svetnikov- sem mnenja da lahko Maja tudi v Sloveniji najde srečo, ljubezen ali kar že išče.

Če bi našo državo poznal samo s tega foruma, bi bil 100% prepričan da izven prestolnice visijo zastave s kljukastimi križi, po vaseh prebičajo vsakega ki v nedeljo ne da 100€ v pehar, če nisi popolnoma enak med enakimi pa v fojbo.

Upam da se (a je chick with a stick politično korekten naziv?) vrne še kaj nazaj.

Mesar ::

PurpleMoo je izjavil:

Zdravo!

Za tiste ki ne veste, kdo oz. kaj smo transseksualni ljudje, na hitrico - tisti, ki smo ujeti v telesu napačnega spola, tako rekoč. Zelo veliko nas to spozna, ko smo še otroci, oz. ko preidemo v puberteto. Takrat je navadno za tako osebo, da ima neznansko željo biti nasprotnega spola (želja ne izgine), in ko ugotovi, da ga / jo neko čudežno, nadnaravno bitje ne bo spremenilo oz., da se sam od sebe ne bo spremenil(a), padejo v hudo depresijo. Nato je le še vprašanje časa, preden odkrijemo, kaj je vzrok depresije, velik odstotek pa stori samomor pred tem, ker ne vidi drugega izhoda.

Kakorkoli že, zanima me slednje: fantje, spoznate čudovito punco, ima super humor, izgleda res luštno (čeprav je mogoče malce visoka in ima široka ramena), ful se zaštekata. Nato pa na koncu zmenka ali dveh, po večerji, po kinu, ali karkoli, vam pove, da je trans, in da je prej, dolgo nazaj, bila moški.


Šel bi na WC pa bi sam sebe enkrat pošteno vžgal preko lap. Pa ko bi prišo k sebi, še enkrat.

PurpleMoo je izjavil:


Kako bi se vi odzvali na to? Kaj bi porekli, če sploh kaj? Po dolgem premisleku, glede na to, da je fantastična deklina in sta se res dobro ujela, bi jo poklicali? Bi jo še hoteli videti?


Ne. Lepo bi razložil, da tega niti nočem niti ne morem. Verjetno se iz vljudnosti nebo spuščal v debato zakaj, niti to druge ne rabi brigat.

PurpleMoo je izjavil:


Vem, da je tema malce ... Delikatna? Ne vem. Res me zanimajo vaši odgovori, da vidim, če imam sploh kakšno možnost, da najdem partnerja v Sloveniji. In ja, vem da vsi slovenci ne odgovarjajo na tem forumu, ampak tu je povprečna inteligenca uporabnikov vsaj za nekaj odstotkov višja in verjamem, da mi ne boste pametovali z religijo, kako smo satanovi otroci, pa ne vem še kaj.

Prosila bi za malček civilizirane diskusije, in lepa hvala za odgovore.

~ Maja


Sicer pa mi to deluje kot provokacija, ampak dobro... jype pravi, da moremo bit odprti do vseh če ne bo me označil še za ksenofoba.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

PurpleMoo ::

@Mesar: Zakaj pa ti to deluje kot provokacija? S temo nisem želela provocirati nikogar, iskreno me zanimajo samo mnenja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: PurpleMoo ()

PurpleMoo ::

figula je izjavil:

Vsi skupaj se pa že pošteno neresno obnašate do avtorice teme in njene usmeritve poteka debate. ;(

Kup stvari ste natrosili, ki jih mora prebirati, pa je to sploh ni zanimalo. Še enkrat si preberite njen prvi post in ga nehajte sračkat o spolih - ali pa si zato odprite svojo temo, če vam je ne bodo admini po hitrem postopku zaprli.

Maja je prav prijazno pripravljena z nami deliti svojo izkušnjo. Spoštujte to.


Me ne moti, da se debata razvija (pač v katerokoli smer). Vendar je pa problem v tem, da se že zadnjih par strani le-ta vrti v krogu. Drugače pa ja, z veseljem odgovorim na (smiselna) vprašanja. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: PurpleMoo ()

vorantz ::

PurpleMoo je izjavil:

Vendar je pa problem v tem, da se že zadnjih par strani le-ta vrti v krogu.


Welcome to slo-tech!
Če se že komu uspe izvit iz tega kroga pride nek nov človek in ga spet začne :D
Pravi circlejerk

first_line ::

PurpleMoo je izjavil:

figula je izjavil:

Vsi skupaj se pa že pošteno neresno obnašate do avtorice teme in njene usmeritve poteka debate. ;(

Kup stvari ste natrosili, ki jih mora prebirati, pa je to sploh ni zanimalo. Še enkrat si preberite njen prvi post in ga nehajte sračkat o spolih - ali pa si zato odprite svojo temo, če vam je ne bodo admini po hitrem postopku zaprli.

Maja je prav prijazno pripravljena z nami deliti svojo izkušnjo. Spoštujte to.


Me ne moti, da se debata razvija (pač v katerokoli smer). Vendar je pa problem v tem, da se že zadnjih par strani le-ta vrti v krogu. Drugače pa ja, z veseljem odgovorim na (smiselna) vprašanja. :)


Me zanima če si gledala My transexual summer?

PurpleMoo ::

Nisem (še) gledala, vendar sem pa prebrala, da v veliko primerih preveč pretiravajo. Konec koncev je le oddaja, ki skuša privabiti čim več gledalcev, in s tem čim več dobička. Bom si pa enkrat vzela čas, da pogledam. :)

first_line ::

PurpleMoo je izjavil:

Nisem (še) gledala, vendar sem pa prebrala, da v veliko primerih preveč pretiravajo. Konec koncev je le oddaja, ki skuša privabiti čim več gledalcev, in s tem čim več dobička. Bom si pa enkrat vzela čas, da pogledam. :)


Jaz nisem imel občutka da je neka pretirana drama? Težko ocenim koliko je napihnjeno, tako da poglej pa povej.

Truga ::

vorantz je izjavil:

Pravi circlejerk
Circlejerk je ko se ves folk strinja in samim sebi cestitajo kako kul in awesome so, neke debate pa ni.

kr1ženska ::

vorantz je izjavil:

PurpleMoo je izjavil:

Vendar je pa problem v tem, da se že zadnjih par strani le-ta vrti v krogu.


Welcome to slo-tech!
Če se že komu uspe izvit iz tega kroga pride nek nov človek in ga spet začne :D
Pravi circlejerk


To ni le slo-teh. Več kot povedati svoje mnenje ter razmišljanje podpreti z nekimi konkretnimi članki ne moreš. Oziroma, kar koli več je napisanega je trolanje. IMO boš težko dobila še kak konkreten odgovor. Tema je že izčrpana.

Zgodovina sprememb…

first_line ::

Imam idejo kako naj se prepriča če bo njen zmenek uspešen: Se predstavi kot Lola, naroči kokakolo nato predvaja komad od The kinks: Lola.

Kako bo razumljen zadnji refren iz te pesmi pa lepo pokaže koliko je ura.

Mipe ::

Le izredno majhen odstotek ljudi prebere celo temo. Zanimata jih le prva in zadnja stran, potem pa morajo obelodaniti svoje že stokrat obdelano mnenje. Zato se vrtimo v krogu.

kr1ženska ::

first_line je izjavil:

Imam idejo kako naj se prepriča če bo njen zmenek uspešen: Se predstavi kot Lola, naroči kokakolo nato predvaja komad od The kinks: Lola.

Kako bo razumljen zadnji refren iz te pesmi pa lepo pokaže koliko je ura.


Se pravi, ko se ti dobiš z bejbo, raje poslušaš musko ozadju kot njo?? :)) Samo v vednost. Veliko moških se vsaj trudi poslušati ženske, vsaj toliko, da vedo kdaj prikimat. Težko se je ob tem osedotočiti na besedilo muske v ozadju. Namreč če se ne motim, moški težko počnete več stvari hkrati ;)

Looooooka ::

Seveda da je izcrpana. Ce so jo spet hijackali borci za pravice homoseksualcev, borci za neke bioloske pravilnost in bogve kdo se.
Nihce pa niti ni odgovoril na vprasanje.
In seveda...potem smo sli vsi delat replike na njihove teorije :D
classic slo-tech!

Mipe ::

Ne vem, no, sem čistokrvni mačo, pa obvladam multitasking bolj kot vse sodelavke skupaj.

Previdno s temi izjavami :P

kr1ženska ::

Mipe je izjavil:

Ne vem, no, sem čistokrvni mačo, pa obvladam multitasking bolj kot vse sodelavke skupaj.

Previdno s temi izjavami :P


Wopala, se opravičujem... in kaj spada pod tvoj multitasking?

Looooka< IMO je bilo glede na temo tokrat kar nekaj konkretnih odgovorov. Preberi si temo malo bolje.

Zgodovina sprememb…

Truga ::

Looooooka ::

Temo sm celo prebral.In tocno vidim kdo je zacel delat probleme.
Tole z multitaskingom recimo tud nima nobene veze s temo.
In ja...zenske mate sposobnost vec stvari naenkrat zajebat.That's about it.
Kar se tice multitaskinga so nasi mozgani lepo enakovredno omejeni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

kr1ženska ::

Looooooka je izjavil:


In ja...zenske mate sposobnost vec stvari naenkrat zajebat.That's about it.

LMAO :)):)) Včasih je treba tut kj zaj** Iz napak se nejveč nučimo. Vsaj, če si en tok pri pameti, da greš svoje napake sam popravljat.

opeter ::

Saj je včasih treba kaj zaj*bat, da se učiš na napaki. Samo ne več stvari naenkrat.

Pithlit je izjavil:

opeter je izjavil:

Samo človek vidi zunanjost. Četudi izgleda kot ženska, a mu med nogami binglja tista zadeva ni ženska in pika.

Moti te torej tisto česar, po vsej verjetnosti, nikoli ne boš videl? Tako mišljenje je včasih imel tudi en moj znanec. Pol se je pa s tajske vrnil.


Kaj je bilo na Tajski?

Pithlit je izjavil:

Mal resnosti: Kaj pa ko ji med nogami tista zadeva ne binglja (več)?


Ne vem, v taki situaciji še nisem bil, zato ti ne znam napisal reakcije.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

kr1ženska ::

Saj je včasih treba kaj zaj*bat, da se učiš na napaki. Samo ne več stvari naenkrat.


Pa to res velja samo za ženske? Murphy"s law.

Mipe ::

Multitasking oziroma večopravilnost je zmožnost opravljanja več nalog naenkrat. To ne pomeni, da hkrati umivamo zobe in se brijemo. To je zgolj izjemna spretnost (in drznost). Ne, večopravilnost je, ko hkrati kuhaš, paziš na otroke, se pogovarjaš po telefonu o prihajajočih razprodajah, s pogledom skozi okno preveriš, če je perilo že posušeno... Khm, no, ja, ženske ste res lahko večopravilne.

Jaz? Jaz si pač naloge razdelim tako, da jih lahko opravljam paralelno. Tako kot pri večjedrnih procesorjih. Ko kompajlam kodo, ne čakam nanjo, pač pa delam kaj drugega. Je veliko nalog, ki se lahko hkrati izvajajo.

Truga ::

Ja, ampak pa to ni multitasking. Multitasking je da ti delas vec reci hkrati. Ne da ko cakas da se neki konca delas neki drugega.

Multitasking v mozganih je tak kot multitasking pri single-core non-HT procesorju. Izvaja se ena rec, pol se da na pavzo, da se lahko izvaja druga. Sicer ni tok on-off kot pri racunalniku, je pa zelo blizu. In ce bos delal 2 reci naenkrat bos obe naredil slabo, ali pa bo trajalo dlje kot ce bi delal najprej eno stvar, pol pa se drugo.

first_line ::

kr1ženska je izjavil:

first_line je izjavil:

Imam idejo kako naj se prepriča če bo njen zmenek uspešen: Se predstavi kot Lola, naroči kokakolo nato predvaja komad od The kinks: Lola.

Kako bo razumljen zadnji refren iz te pesmi pa lepo pokaže koliko je ura.


Se pravi, ko se ti dobiš z bejbo, raje poslušaš musko ozadju kot njo?? :)) Samo v vednost. Veliko moških se vsaj trudi poslušati ženske, vsaj toliko, da vedo kdaj prikimat. Težko se je ob tem osedotočiti na besedilo muske v ozadju. Namreč če se ne motim, moški težko počnete več stvari hkrati ;)


Sam punci rečem: Sedaj pa čista tišina in nato spustim komad od Dj Valentino- suck my motherF D*ck.
Po koncu jo vprašam kaj bi rada počela, in če pravilno odgovori na zastavljeno vprašanje lahko plača za ananasov sok.

imagodei ::

win95<3 je izjavil:

pa ne dojames niti pojma kaj je to definicija ... "Prava" definicija ne obstaja in je zgolj stvar dogovora ! Ma kaj ti bom razlagal .. zgooglaj si ...

Ti se moraš počas odločit, kaj želiš. Ne moreš se enkrat zanašat na argument A, ko ti tako paše, ko ti pa ne paše, pa ta isti argument A polivat z gnojnico.

En cajt trdiš, da definicija obstaja (govoril si med drugim o definiciji v SSKJ), ko ti pokažemo, da ni ustrezna skočiš v drugo skrajnost in trdiš, da je definicija stvar dogovora, nato spet nekaj trdiš o lastnih definicijah...

Tako ne gre. Če ti z besedo Troll označuješ babičino orehovo potico, je to čist kul. Če pa hočeš debatirat z ostalim svetom, je pa treba imeti za besede neke splošne definicije. Ne morem jaz reči Jabolko, ti pa pod tem imenom razumeš Krompir.

Je pa res, da obstajajo različne definicije glede na socialne, interesne oz. strokovne okoliščine. Za laike je spol enolično določen z bingeljnom ali fufljo. Biologi in genetiki vedo, da spol ni binarna logika. Psihologi in ostali strokovnjaki iz področja pa sploh razumejo, da je poleg nepravilnega razvoja genitalij lahko prišlo tudi do nepravilne maskulinizacije/feminizacije možganov oz. do kakšnih drugih zapletov, kar pripelje do spolne identitete, ki se razlikuje od telesnih pritiklin.

Zdej moraš povedat, a ti debatiraš s terminologijo iz vrtca? Na slo-techu smo navajeni na mal višji nivo debate, ne na nivo iz 24ur in Zadovoljna.si. Tle se ne bojimo znanstvenih razlag in večina obiskovalcev (po tihem dogovoru oz. konsenzu, ne boš verjel) znanost tudi priznava kot tisto, ki poglablja naše razumevanje sveta.

Ideje za v vrtec spadajo v vrtec.
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

win95<3 je izjavil:

Skoraj nikjer nisem trdil, da je moje mnenje 100% pravilno, tu pa kar dezujejo stavki "ker imam jaz prav, ti pa ne "

Ni res. Govorimo, da smo prebrali (in razumeli) malce več kot ti in da zato vemo več kot ti. Ne gre za to, da imamo mi prav, ti pa ne. Gre za to, da najnovejša dognanja znanosti kažejo, da spola (spolne identitete) ne moremo enoznačno opredeljevat na to, da ima nekdo penis, nekdo drug pa vulvo. Možne (in popolnoma veljavne) so mnoge variacije.

Pred dobrimi 100 leti so mislili, da vejo že vse, kar se od fizike da vedet. Newton je bil car. Pa pride mimo en patentni uradnik in - hop, postavi fiziko na glavo s posebno in splošno teorijo relativnosti. Nič več ni tako, kot je bilo v Newtnovem vesolju. Nedolgo za tem pa še en udarec - pogruntajo kvantno mehaniko. Kr nekej. Na nano nivoju kar naenkrat ne velja več nič, kar velja še na mikro nivoju.

In ja - v osnovni in srednji šoli še vedno učijo Newtnovo fiziko. Še vedno je dobra za opis sveta, s katerim pride v stik srednješolec. Tako kot je čist sprejemljivo, da svoje otroke še vedno učimo, da imajo fantki lulčke, deklice pa lulike. Ampak, tako kot v LHC-ju Newton nima kaj iskat, tako pri resni debati o spolni identiteti nima kaj iskat sklicevanje na fuflje in bingeljne.

Ne. Tudi če vsi definirajo narobe, je še vedno narobe.


win95<3 je izjavil:

Ne, ker lastna definicija ne more biti napacna ... Napacna definicija je lahko zgolj definicija kjer definiras neko stvar po tujih kriterijih in zafrknes z opisom pojma, ki ni tak kot si ga predstavlja oseba od katere definicijo definiras ...

To je tko, kot da bi trdil, da je čist OK, če ti beli barvi praviš oranžna. Ali pa, da tekoči vodi v strugi v naravi praviš pivo. In se pri tem morda niti ne zavedaš svoje napake ter bizarnosti tega.

Kul, dokler v svojem svetu debatiraš sam s sabo, je to lahko čisto OK. Kakor hitro pa začneš komunicirat z drugimi ljudmi, boš pa v nerešljivem konfliktu. Morda je čas, da popraviš svoje definicije.
- Hoc est qui sumus -

win95<3 ::

Maja sebe definira kot žensko. Ti pa trdiš da to ni. Ejga. Dej mal razmisli preden kozle streljaš.


Vidis zato se mi vrtimo v takem krogu ... Ja seveda njena definicija zanjo ne more biti napacna, ker vsak ima pravico do svoje definicije. V primerjavi z mojo je njena napacna in obratno. Ker sem ze 100x napisal da definicija ni nekaj ze v naprej dolocenega in cesar se moramo drzati kot pijanec plota. Seveda v soli smo morali vedno povedat tocno zahtevano definicijo, ker drugace smo dobili zaradi napacnega odgovora slabo oceno. Pa tudi tam obstaja o istih stvareh vec definicij razlicnih raziskovalcev.

To debato sem pa zacel zato, ker za Majo ocitno ni dovolj samo, da se sama definiira. Jaz sem o tem ze napisal prakticno vse in enih par tukaj ocitno se vedno ni sposobno tega sprocesirat ...

Se ena in zadnja primerjava na otroskem nivoju:

oseba A: transseksualec, ki vidi sebe kot zensko in se tako tudi definiria
oseba B: vidi in definira tansseksualca kot moskega
oseba C: vidi in definira transeksualca kot xy

no ce poenostavim in samo zamenjam tematiko definicije...

Oseba A: vidi dobro zivljenje in ga definira kot nekaj kjer je treba izkusiti cisto vse tudi hardcore droge, obozuje adrenelinske sporte, ker brez tega zanjo ni zivljenja

oseba B: vidi zivljenje in ga definira kot nekaj kjer mores imeti otroke in zanje cimbolje poskrbeti, jih siliti v cerkev, da bojo ja dobri ljudje, ki koncajo v nebesih. V zivljenju cim manj tvegati, saj se ne splaca ...

oseba C: vidi in definira zivljenje kot nekaj kjer mores biti boljsi kot ostali, ker z njimi tekmujes. Materialne dobrine so merilo uspeha itd ...


Torej za zadnji del se vsi strinjamo, da prav gotovo obstajajo vse 3 sorte ljudi za katere sem napisal nekaj znacilnosti njihove definicije o zivljenju ... Torej lahko bi se kregali zakaj je kdo v zmoti, ampak ce smo realni prave poti skozi zivljenje ni in zato so tudi definicije skoraj pri vsakem cloveku drugacne...

In to skusam ze od prvega posta povedat, da Majo bojo imeli za zensko samo tisti ki jo tako tudi dozivljajo in kar nima skoraj nobene zveze z tem ce jo imajo radi , je pa res da tisti, ki sovrazijo drugacnost bodo vedno imeli negativno definicijo za transseksualce...

se en primer:

V razlicnih drzavah so razlicni zakoniki in za doloceno dejanje v eni drzavi ne bos kaznovan, medtem ko v drugi gres ekspresno sedet na hladno ... Zakaj je temu tako ? Zato, ker ljudje imajo razlicna mnenja o vseh stvareh in na podlagi teh so ponavadi tudi sprejeti zakoni... Naprimer nekateri ljudje se strinjajo da ce govoris cez njihovega Alaha gres po hitrem postopku sedet (ce imas sreco), po drugi strani se pa imas take, ki skoraj tolerirajo uboj in sredstva opravicujejo z ciljem ... Kdo ima prav ? Seveda mi lahko podas SVOJE MNENJE kdo ima prav, ampak bo vredno ravno toliko kot od kogarkoli drugega in ne bo zato nic bolj ali manj pravilno, ker je ni stvari ki bi dolocala kaj je pravilno in kaj ne ( no ja za nekateri je to bog, dohhhhh ampak skoraj vsi vemo da je ta bog clovesko bitje oziroma bitja, ki so svoja mnenja vsiljavala drugim in jih skusala kontrolirat in nekatere se dandanes kontrolirajo z to lazjo)

Lahko bi naredil se bolj nadzorno primerjavo na nacin vstavi poljubno besedo zakonik/dobro zivljenje/ transeksualec , ampak mislim da ste dovolj pametni da vam bo potegnilo kaj sem hotel povedati z vsemi temi posti .

Pithlit ::

Lej. imagodei ima potrpljenje in ti razlaga pa razlaga. Pa ne gre in ne gre.

Ker pa jaz nimam njegovega potrpljenja... te sedaj javno proglašam za butlja with a tic tac sized brain. Saj ni važno kaj pravi znanost. Niti ni važno kaj praviš ti. Merodajno je, seveda, samo moje mnenje. Pa četudi je že v osnovi popolnoma zgrešeno. Ane? Saj se strinjaš z mano?

Šalo na stran... dovolj smo pametni da smo že par strani nazaj pogruntali da ti nekako nimaš pojma o čem govoriš.

opeter je izjavil:

Kaj je bilo na Tajski?

Ne govori o tem. V bistvu se vsakršni debati o trans osebah izogiba.

Osebno sicer mislim da je dobil eno tako fajn življenjsko lekcijo. Za ziher pa seveda ne vem.
Life is as complicated as we make it...

first_line ::

Pithlit je izjavil:

Lej. imagodei ima potrpljenje in ti razlaga pa razlaga. Pa ne gre in ne gre.

Ker pa jaz nimam njegovega potrpljenja... te sedaj javno proglašam za butlja with a tic tac sized brain. Saj ni važno kaj pravi znanost. Niti ni važno kaj praviš ti. Merodajno je, seveda, samo moje mnenje. Pa četudi je že v osnovi popolnoma zgrešeno. Ane? Saj se strinjaš z mano?

Šalo na stran... dovolj smo pametni da smo že par strani nazaj pogruntali da ti nekako nimaš pojma o čem govoriš.

opeter je izjavil:

Kaj je bilo na Tajski?

Ne govori o tem. V bistvu se vsakršni debati o trans osebah izogiba.

Osebno sicer mislim da je dobil eno tako fajn življenjsko lekcijo. Za ziher pa seveda ne vem.


He he, ni edini. En znanec hodi parkrat na leto dol in zmeraj pove vse. Edino ko ga kaj povprašam o ladyboyih- smrtna tišina.

win95<3 ::

@Pithlit: jaz imam tudi svoje mnenje o tebi, ampak vem da ni primerno za na forum ... Jaz se z tvojim ne strinjam da sem butelj z mozgani v velikosti tictac bonbonckov in verjemi da se bi ti z mojem mnenju se manj ... Le da sem jaz toliko kulturen in v debatah ne zalim drugace mislicih pa cetudi oni zalijo mene skusam obdrzati nek nivo spostovanja.

@imagodei:
En cajt trdiš, da definicija obstaja (govoril si med drugim o definiciji v SSKJ), ko ti pokažemo, da ni ustrezna skočiš v drugo skrajnost in trdiš, da je definicija stvar dogovora, nato spet nekaj trdiš o lastnih definicijah...


v sskj je ena izmed definicij, ki je neko splosno mnenje oziroma vecina ljudi si ustvari svojo definicijo po okviru tiste in zato sem jo pac omenjal, ker je ravno ona tista ki transseksualcev ne uvrsca med zenske. Lahko naredijo novo, ampak se zmeraj bo to le ena izmed definicij in nic drugega ... Ti locis neko splosno prepricanje od lastnega ? Ne ?

Jaz sem to ze vse napisal in potem jaz dobivam odgovore v stilu kako sem trd, ker ne dovolim da me posilite z vasim mnenjem(katerega skrbno preberem in tudi razumem a se ne strinjam z njim, vsaj v popolnosti ne). Nekje sem priznal napake, ker o transseskualcih vem manj kot nekateri tukaj , vendar bistvo se vedno ostaja nespremenjeno in od vas tudi ne pricakujem, da spremenite svoje mnenje, ampak zgolj zelim da priznate, da ni to tako crno-belo (punca-moski).

Vendar se ne sekiram, sem videl ze bolj brutalno zavozene teme ... tebe sicer se nisem registiral na forumu, Jype je pa ponavadi glavni akter zavozenih tem, sploh kaksnih fitneserskih ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: win95<3 ()

imagodei ::

> "Jaz sem to ze vse napisal in potem jaz dobivam odgovore v stilu kako sem trd, ker ne dovolim da me posilite z vasim mnenjem"

Ma, nehaj se smilit samemu sebi oz. nehaj trolat. Ne gre za naše mnenje, gre za cel "body of evidence", ki se kopiči, ko raziskujejo delovanje možganov, razvoj zarodka, ko skozi trial and error preučujejo razvojno psihologijo (primer že večkrat omenjenega Davida Reimerja), itd.

Ti imaš vso možnost trdoglavo vztrajat pri svojem mnenju, čeprav te zasuvamo z argumenti. Ampak ne jokat, če ti potem povemo, da si bebec. Eno je živet v nevednosti, drugo je pa vztrajat pri napačnem mnenju, čeprav ti jasno pokažemo, kje se motiš.

Kar se tiče lastnih nazorov si celo slabši od kakih haterjev. Ti nimaš svojih prepričanj zato, ker bi si jih ustvaril na podlagi nekih (zgrešenih) argumentov. Ti tle prodajaš, da so stvari take kot so zgolj zato, ker imaš ti pravico misliti, da so take.

Super. Vse, kar si povedal je, da imaš pravico do svojega mnenja, najsi bo še tako butasto. Krasno. Zdej pa zlezi nazaj pod tisto skalo, izpod katere si prišel širit svoje navdušenje nad "ladyboyi".

Over & out.
- Hoc est qui sumus -

Pithlit ::

win95<3 je izjavil:

oseba B: vidi in definira tansseksualca kot moskega

Kar je seveda napačno.

win95<3 je izjavil:

oseba C: vidi in definira transeksualca kot xy

Ponovno... povsem napačno (saj še vedno govorim o trans ženskah?)

win95<3 je izjavil:

Oseba A: vidi dobro zivljenje in ga definira kot nekaj kjer je treba izkusiti cisto vse tudi hardcore droge, obozuje adrenelinske sporte, ker brez tega zanjo ni zivljenja

oseba B: vidi zivljenje in ga definira kot nekaj kjer mores imeti otroke in zanje cimbolje poskrbeti, jih siliti v cerkev, da bojo ja dobri ljudje, ki koncajo v nebesih. V zivljenju cim manj tvegati, saj se ne splaca ...

oseba C: vidi in definira zivljenje kot nekaj kjer mores biti boljsi kot ostali, ker z njimi tekmujes. Materialne dobrine so merilo uspeha itd ...

Lej. Tvoja osnovna zmota je da mešaš nekaj kar LAHKO IZBEREŠ (življenjski stil) z nečim česar NE MOREŠ IZBRATI (spolna identiteta). Jabolke in Ananas! Ne gre pač.


win95<3 je izjavil:

Torej za zadnji del se vsi strinjamo, da prav gotovo obstajajo vse 3 sorte ljudi za katere sem napisal nekaj znacilnosti njihove definicije o zivljenju ... Torej lahko bi se kregali zakaj je kdo v zmoti, ampak ce smo realni prave poti skozi zivljenje ni in zato so tudi definicije skoraj pri vsakem cloveku drugacne...

Obstaja več sort ljudi. Bom pa sedaj predpostavila da hočeš povedat da obstajajo trije spoli (ker se pač o tem nekako pogovarjamo)... res je (če poenostavimo, spolov je drugače kar nekaj, pa niso vsi jasno definirani - ne na papirji, ne v možganih). Seveda s s tem strinjamo. Pa vendar... če je spolna identiteta nekoga ženska (tako kot pri Maji) nima nihče prav nobene pravice jo označit za nekaj drugega. Ne moreš ti, ali jaz, vsiljevati nekomu nekaj kar (ta nekdo) ve da ni prav že na najbolj osnovnem nivoju. To je hudo, kot pravi imagodei, otročje... in ne sodi v resno debato.

win95<3 je izjavil:

In to skusam ze od prvega posta povedat, da Majo bojo imeli za zensko samo tisti ki jo tako tudi dozivljajo in kar nima skoraj nobene zveze z tem ce jo imajo radi , je pa res da tisti, ki sovrazijo drugacnost bodo vedno imeli negativno definicijo za transseksualce...

Mi in znanost pa ti skušamo dopovedati da se vsi ti, kljub vsemu, motijo. Fižol je fižol. Ne moreš ti imeti (javno - sam zase si lahko misliš tudi da je lubenica) mnenja da je pomaranča.

win95<3 je izjavil:

V razlicnih drzavah so razlicni zakoniki in za doloceno dejanje v eni drzavi ne bos kaznovan, medtem ko v drugi gres ekspresno sedet na hladno ... Zakaj je temu tako ?

Izbira vs. prirojeno. Pač ni isto. V 'pametnih' državah se prirojenih 'napak' ne kaznuje. Zato pa lahko istospolno usmerjeni pri nas prosto hodijo naokoli in počnejo (skoraj) vse kar lahko počnejo tudi vsi ostali. V kakšni malo bolj 'backwards' državi jih pa streljajo. Mnenje ali predsodek (pazi, velika razlika)?

win95<3 je izjavil:

Le da sem jaz toliko kulturen in v debatah ne zalim drugace mislicih pa cetudi oni zalijo mene skusam obdrzati nek nivo spostovanja.

Na žalost se ti sploh ne zavedaš kako žaljiv si na trenutke.

Veliko bolj kot nekdo ki popolnoma načrtno izvede tak manever.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Meizu ::

Truga je izjavil:

Ja, ampak pa to ni multitasking. Multitasking je da ti delas vec reci hkrati. Ne da ko cakas da se neki konca delas neki drugega.

Multitasking v mozganih je tak kot multitasking pri single-core non-HT procesorju. Izvaja se ena rec, pol se da na pavzo, da se lahko izvaja druga. Sicer ni tok on-off kot pri racunalniku, je pa zelo blizu. In ce bos delal 2 reci naenkrat bos obe naredil slabo, ali pa bo trajalo dlje kot ce bi delal najprej eno stvar, pol pa se drugo.


Uf uff, moram se vmešati.

Možgani so veliko bolj paralelen procesor kot bo kdajkoli CPU bil, dokler ne preidemo na model kvantnega računalnika.

Kar preberi si kaj na to temo. Mogoče imaš v zavesti res samo eno stvar hkrati (kar ni nujno, to se da trenirat) vendar se vsako sekundo v možganih kljub temu izvaja na miljone mikrooperacij HKRATI (kar van neumanov CPU ni zmožen, ker je zaporedni) in prenese vsako sekundo ogromne količine podatkov. Samo en las DNKja vsebuje zelo glomazno število bajtov.

Iz enega članka:

The human brain consists of about one billion neurons. Each neuron forms about 1,000 connections to other neurons, amounting to more than a trillion connections. If each neuron could only help store a single memory, running out of space would be a problem. You might have only a few gigabytes of storage space, similar to the space in an iPod or a USB flash drive. Yet neurons combine so that each one helps with many memories at a time, exponentially increasing the brain’s memory storage capacity to something closer to around 2.5 petabytes (or a million gigabytes). For comparison, if your brain worked like a digital video recorder in a television, 2.5 petabytes would be enough to hold three million hours of TV shows. You would have to leave the TV running continuously for more than 300 years to use up all that storage.


Kar se tiče paralelnosti možganov - http://www.willamette.edu/~gorr/classes... - to pove vse.

Edit: Aja pa sori za offtopic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

win95<3 ::

Ma, nehaj se smilit samemu sebi oz. nehaj trolat. Ne gre za naše mnenje, gre za cel "body of evidence", ki se kopiči, ko raziskujejo delovanje možganov, razvoj zarodka, ko skozi trial and error preučujejo razvojno psihologijo (primer že večkrat omenjenega Davida Reimerja), itd.

Ti imaš vso možnost trdoglavo vztrajat pri svojem mnenju, čeprav te zasuvamo z argumenti. Ampak ne jokat, če ti potem povemo, da si bebec. Eno je živet v nevednosti, drugo je pa vztrajat pri napačnem mnenju, čeprav ti jasno pokažemo, kje se motiš.

Kar se tiče lastnih nazorov si celo slabši od kakih haterjev. Ti nimaš svojih prepričanj zato, ker bi si jih ustvaril na podlagi nekih (zgrešenih) argumentov. Ti tle prodajaš, da so stvari take kot so zgolj zato, ker imaš ti pravico misliti, da so take.

Super. Vse, kar si povedal je, da imaš pravico do svojega mnenja, najsi bo še tako butasto. Krasno. Zdej pa zlezi nazaj pod tisto skalo, izpod katere si prišel širit svoje navdušenje nad "ladyboyi".

Over & out.

Ne ti si meni pokazal kjer ti MISLIS da se motim in jaz sem tebi pokazal kjer jaz MISLIM da se ti motis !

Sicer pa na vas nivo se ne bom spuscal imam toliko samospostovanja, nimam se za pametneje od vas, ampak zadnjih nekaj postov samo po sebi kaze drugace ... Niste sposobni niti bralnega razumevanja ...

Moj point je bil da tudi ce bi obstajalo neizpodbitno dejstvo da je definicija besede zenska taksna da so notri tudi transseksualci ne bi pomenila, da bi jo vsi dozivljali kot zensko. Danes sploh ko straight ljudje radi pravjo, da imajo radi samo zenske, a si ze kaksnega slisal da je rekel da ima rad samo zenske in je zraven mislis se transseksualce ? Seveda nisi, ker on jih loci od zensk in zato zanjga to ne bo nikoli isto ! On jih ne definira kot zenske, ker jih pac ne bo pa iz svojih razlogov pa ceprav je to po TVOJEM mnenju napacno (iz tvojih razlogov), ker bi jih moral ...Jaz skusam razloziti zakaj je Majina zelja po tem, da jo vsi dozivljajo kot zensko nerealna ... Pa isto je pri definicije lepote zensk, kar je nekomu lepo je drugim grdo in obratno, pa se kregate sedaj da so znanstveniki dokazali zakaj je Pamela Andreson lepa in Ljudmila Volk grda ? Ja so nekaj fantazirali o simetricnosti obraza itd, ampak se zmeraj se najdejo ljudje, ki jim nekateri "najlepsi" ljudje na svetu niso vsec in jim je bolj vsec nekdo, ki po splosnem mnenju ni tako visoko na lepotni lestvici. To je cel point mojega pisanja, ampak kot sem ze rekel, nisem jaz trd ampak kvecjemu vi !


win95 je danes ob 13:50:56 izjavil:
Oseba A: vidi dobro zivljenje in ga definira kot nekaj kjer je treba izkusiti cisto vse tudi hardcore droge, obozuje adrenelinske sporte, ker brez tega zanjo ni zivljenja

oseba B: vidi zivljenje in ga definira kot nekaj kjer mores imeti otroke in zanje cimbolje poskrbeti, jih siliti v cerkev, da bojo ja dobri ljudje, ki koncajo v nebesih. V zivljenju cim manj tvegati, saj se ne splaca ...

oseba C: vidi in definira zivljenje kot nekaj kjer mores biti boljsi kot ostali, ker z njimi tekmujes. Materialne dobrine so merilo uspeha itd ...

Lej. Tvoja osnovna zmota je da mešaš nekaj kar LAHKO IZBEREŠ (življenjski stil) z nečim česar NE MOREŠ IZBRATI (spolna identiteta). Jabolke in Ananas! Ne gre pač.


ma ej nevem zakaj ti se sploh pisem, ker se mi ne da se 1x ... TO SE NI NANASALO NA TRANSSEKSUALCE NEPOSREDNO AMPAK NA LJUDI KAKO DOZIVLJAJO TRANSKESKAULCE OZIROMA KOT KAKSEN SPOL ! Isto kot ljudi dozivljajo druge ljudi, ki se imajo za lepa pa to niso kot grde ... (kaj so je pa subjektivno mnenje) Isto kot zivljenjski stil lahko izberes svojo definicijo kaj je zate lepa zenska in kaj ni in prav tako kaj je zate zenska in kaj ni ... Nihce te ne more prisilit, da bos trensseksalca imel za zensko in jo tako tudi obravnaval ... Ce grem se malo dalje, straight ljudje tudi z vsako zensko ne bi seksali ampak jih je veliko z katerimi bi, a kako da tukaj ni nobenega transeksualca ce pa so to kot ostale zenske ?


Ce transseksuaca nekateri ne bojo imeli za zensko to se zmeraj nima vpliva na to osebo, ce ji seveda tega ne nabijajo v glavo in jo ponizujejo drugi strani je isto pricakovanje in vsiljevanje da jo MORAMO vsi imeti za zensko enako posiljevanje kot teh homofobov, ki ne prenesejo drucnih. Ce je jaz nocem imeti za zensko me ne more noben prisiliti da jo imam, kakor me tudi ne more nobeden prisiliti da mi bo Ljudmila Volk vizualno ali kako drugace vsec in to je cel point tega , da se drugih ne da prislit kako jo bojo dozivljali ! Zgledea da se zmeraj ne razumete pojma "definicija " in kaksno vlogo igra na tem svetu ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: win95<3 ()

Truga ::

@Meizu Ja, ampak koncentriras se lahko na eno stvar naenkrat. Ce delas vec stvari "hkrati", jih bos delal slabse in/ali pocasneje.

@win95 A ti si spet eden tistih, ki si misli da zato ker je upravicen do svojega mnenja da lahko nakladas karkoli, ceprav je to mnenje poplnoma zgreseno in napacno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truga ()

para! ::

Določanje spola ob rojstvu je potemtakem fail? Se da razliko v možganih videt ob rojstvu, al se razvije kasneje?

lp
Death before dishonor!

Truga ::

Dalo bi se jo zaznat, sigurno. Ampak ne z naso tehnologijo.

jype ::

Kasneje se razvije sposobnost komunikacije. Če bi mulc znal govort... Bi babice nosile glušnike.

win95<3 ::

P.S. nevem zakaj je tako kratka omejitev spreminjanja postov, ampak pri zadnjem sem dal v navednice tudi del svojega odgovora. Vglavem jaz se umikam iz debate, ker se je spremenila v enostransko zaljenje, moderatorji seveda spijo ...

Pithlit ::

para! je izjavil:

Določanje spola ob rojstvu je potemtakem fail?

V bistvu ja. Določanje spola na podlagi genitalij je educated guess (ponavadi rata, včasih pa ne).

para! je izjavil:

Se da razliko v možganih videt ob rojstvu, al se razvije kasneje?

Po mojem ne (še). Vprašanje če sploh kdaj.

win95<3 je izjavil:

Vglavem jaz se umikam iz debate, ker se je spremenila v enostransko zaljenje, moderatorji seveda spijo ...

Srečno. Moderatorji pa budno opazujejo.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

para! ::

A z vesoljsko pa?

Zakaj spol določajo glede na spolovila, če je zgoraj polinkal nekdo, da to ne deluje?

Verjetno je primerov, kjer pride do težav, relativno malo. Precej ignorantsko, glede na težo ugotovitve. Zdravnik (master of knowledge to many) reče mamici, da je njen novorojenček fantek, saj se vidi lulija! In mamica pove fantku, da je fantek, ker ima lulija. Funny, but lies! Na to kako posameznik dojema spol, pa je verjtno odvisno kako mu zadevo predstavi okolica. Pa maš krog, kjer maš ljudi, ki nimajo nič proti nikomur, pa bojo vseeno pimple povezoval z moškim spolom. Precej jebeno za manjšino, ki pade v "napačno" telo, ampak dolgoletna napačna definicija spola naredi svoje.

Ko pa te nekdo prosi, da ga jemlješ tako in tako, ker se sicer slabše počuti, pa je stvar kulture kako se boš obnašal.
Death before dishonor!

jype ::

Drži!

kr1ženska ::

win95<3 je izjavil:

P.S. nevem zakaj je tako kratka omejitev spreminjanja postov, ampak pri zadnjem sem dal v navednice tudi del svojega odgovora. Vglavem az se umikam iz debate, ker se je spremenila v enostransko zaljenje, moderatorji seveda spijo ...


Nekje na 4strani debate se je že dalo razbrati, da si zakoličen v svoja prepričanja in se te ne da premakniti niti za pol milimetra. Mislim, da še nisem brala debate, kjer bi se ljudje toliko trudilo nekomu nekaj tako močno dopovedati.
Sem nekako pričakovala da te bodo veliko prej začeli preprosto ignorirati.

In ne, nismo vsi tuki gor proti tebi, No offence... Nekje si nekomu očital, mislim da Pithlit, da ti vsiljuje svoje mnenje. Mogoč bi se moral vprašati kdo komu kaj vsiljuje.

Double_J ::

Ali nekateri mešate pojma, spolna identiteta ter spol?

Trans ženske imajo spolno identiteto žensko, spol pa imajo moški. Če si pogledate definiciji spola in spolne identitete, vidite da to drži.
Dve šivanki...

Truga ::

para! je izjavil:

A z vesoljsko pa?

Z vesoljsko mogoce. Rabi se naprava ki "zmapira" mozgane. Zaenkrat je pac nimamo.

win95<3 ::

Jaz sem skozi 4 strani bolj ali manj pisal o enem in istem a na razlicne nacine, ker sem skusal doseci da bi nekateri sogovorniki opazili kam pes taco moli, kaj pa bi oni z tem naredili je njihova stvar. Vendar sem dobival odgovore popolnoma izven konteksta. Kot da jaz pisem da je Pamela Anderson po mojem mnenju res najlepsa zenska na svetu in za odgovor namesto da dobim zakaj po njihovem mneju to ni, dobim odgovor da obstajajo lepotna tekmovanja in da je se niso izbrali za najlepse in da nimam nobene pravice misliti, da je ona najlepsa. Ker moji posti so se nanasali na razmisljanje povprecnih moskih oseb in njihovo dozivljanje transseksualnih oseb. In tole je resnicno moj zadnji odgovor in pojasnilo, pac dokler se debata ne spremeni, ker tocno to smo ze skusali nickolikokrat predebatirat ampak ocitno ne razumemo drug drugega o cemu se naj bi debatiralo, v tem primeru sem jaz vrgel kost a vi ste mi vsiljevali neko drugo razlicico debate in smo se nonstop ponavljali, kar je podobno kot da bi jaz hotel debatirati o tem katera barva za avtomobil je najkvalitetnejsa a vi bi mi vsiljevali katera je najlepsa ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: win95<3 ()

first_line ::

Avtorica sprašuje za mnenje, vi se pa jokate čez svoj užaljen ego ker se nekdo ne strinja z vami, še bolj pa boli ker ne morete vsiliti svojega prav.

Sama ima še najbolj porihtano v glavi, preostali pa (za ali proti) znašate svoje frustracije nad drugače mislečimi in izkazujete svoj ogromen intelekt. Se vidi da vsi na dablju AM postaji (What About Me).

That's why we can't have nice things!

Truga ::

In vsi smo opazili kam pes taco moli, in smo ti hoteli povedat da jo moli v napacno smer. Da razmisljas ti (in po tvojih besedah tud povprecen moski) narobe. Pa ne razumes, ocitno. Kako pa ves kako razmislja povprecen moski pa ne vem. A si delal kaksne raziskave?
««
9 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Na FDV odstranili pisoarje (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
64071648 (62637) vostok_1

Sprememba spola in upokojitev kot? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8310693 (8826) ahac

Več podobnih tem