» »

Trans punce / ženske

Trans punce / ženske

Temo vidijo: vsi
««
14 / 16
»»

PurpleMoo ::

Ne morem izbirati glasu :p

Sem pa kvaka, jap. Povečini.

SplitCookie ::

A se glas ne spremeni oz. reverzira tako kot pri puberteti ?

SplitCookie ::

first_line je izjavil:

MajVee- kako je pa kaj s tvojim glasom? Meni je pri vseh lastnostih žensk glas še najbolj pomemben (non stop drgnete, tako da četudi nič ne poslušam še zmeraj slišim :( )


Drgnete, what ?

win95<3 ::

In kaksne so kaj moznosti, da gre operacija po zlu in na koncu recimo piskas kot robot ?

jype ::

SplitCookie> Drgnete, what ?

Seksistična opazka. Lahko ignoriraš.

first_line ::

SplitCookie je izjavil:

first_line je izjavil:

MajVee- kako je pa kaj s tvojim glasom? Meni je pri vseh lastnostih žensk glas še najbolj pomemben (non stop drgnete, tako da četudi nič ne poslušam še zmeraj slišim :( )


Drgnete, what ?


Govorijo- primorska fora.

PurpleMoo ::

@SplitCookie: Glas, tako kot okostje in dlake na obrazu, se ne spremenijo. Glas je potrebno natrenirati ali pa spremeniti s pomočjo operacije (več različnih).

@Win95: Da piskaš, kot robot, ničelna. Da izgubiš glas je izjemno majhna. Naj bi bila nemogoča na način, ki ga izvaja dotični kirurg, ampak nekako ne verjamem. Niso pa še imeli takega primera.

first_line ::

Maja, a s hormoni se ti glas ni nič spremenil? Ker poznam par fantov s fitnesa ki se jim glas sezonsko zelo poglobi (ponavadi kakšen mesec preden je sezona za brez majice. Verjetno od vlage v zraku ali kaj).

PurpleMoo ::

Haha. Ja, testosteron spremeni glas(ilke), estrogen žal ne. Tu si trans moški precej na boljšem, kot me.

FlyingBee ::

kako pa potem sploh lahko sprašuješ, kaj be nekdo naredil, če šele po nekaj časa izve, da nisi ženska od rojstva, če le ni gluh pa slaboviden ... dobro tvoje vprašanje je bolj za začetek teme, ki kot vidim lepo raste

first_line ::

PurpleMoo je izjavil:

Haha. Ja, testosteron spremeni glas(ilke), estrogen žal ne. Tu si trans moški precej na boljšem, kot me.


Z veseljem te dam čez kolena ;)

PurpleMoo ::

Stojansto, do zdaj me še nihče ni 'spregledal'. Ne po glasu, ne po videzu. Glede na to, da se povečini družim z mlajšimi ljudmi, dvomim da so slabovidni in naglušni. Poleg tega mi tudi nihče ne da kakšnega čudnega pogleda, ali pa da bi kdo na ulici vpil za mano, ali kaj takega.

first_line, mislila sem napisati 'so'. :p Sem pisala s telefona. Se opravičujem!

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: PurpleMoo ()

FlyingBee ::

kaj res? kaj širša ramena, nič bokov, močnejša spodnja čeljust in brada (ponavadi), globji glas ... vsaj posumi pa večina, da neki ni ravno kot pri večini

PurpleMoo ::

Obstaja ničkoliko različnih tipov ljudi oz. v tem primeru žensk. Sem že kar precej žensk videla, ki so izgledale kot moški.

Brado in čeljust je možno feminizirati z lepotnimi operacijami (kar si bom tudi sama dala spremeniti, ko bodo finance dopuščale, poleg parih drugih stvari, ki me motijo).

In nekatere imamo tudi boke. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: PurpleMoo ()

jype ::

Joj, ne se preveč na te lepotne operacije zanašat... Da ne boš na koncu zgledala kot Michael Jackson.

first_line ::

V žepu imam korenje za zajca. Da ne bo pomote.

http://en.rocketnews24.com/2012/08/22/t...

PurpleMoo ::

jype, brez skrbi, skoraj vse je samo obdelovanje okostja, in ne mehkih tkiv :) Razen nos.

first_line, sem tudi to hotela enkrat linkat, pa ni bilo priložnosti :p Drugače pa se on identificira kot moški, le zelo androgynous (ne poznam slo. besede za to) izgled ima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: PurpleMoo ()

first_line ::

Ne bi lepil če ni bi pisalo The star of the commercial is 19-year-old Ukrainian transgender model.

FlyingBee ::

ne vem no, jaz mislim da bi hitro pogruntal, recimo pri pokojnem doktarju (o mrtvih samo dobro) sem ob prvi sliki (nikoli videl v živo) sumil ... res pa je, da nisem vedel, da je bil rojen kot ženska, sem pa opazil na fotki nekaj odklanjanja od "normalnega" ... tako da mislim, da bi tudi tebe sumil, ni rečeno pa, da bi vedel s fotke že, v živo pa bi verjetno po 5 minutah če ne že prej

win95<3 ::

FlyingBee je izjavil:

ne vem no, jaz mislim da bi hitro pogruntal, recimo pri pokojnem doktarju (o mrtvih samo dobro) sem ob prvi sliki (nikoli videl v živo) sumil ... res pa je, da nisem vedel, da je bil rojen kot ženska, sem pa opazil na fotki nekaj odklanjanja od "normalnega" ... tako da mislim, da bi tudi tebe sumil, ni rečeno pa, da bi vedel s fotke že, v živo pa bi verjetno po 5 minutah če ne že prej


Ma od tega doktarja je bila ocitno se najmansja tezava to, da je bil rojen kot zenska ... in bil po mojem mnenju mocna antireklama za trans

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: win95<3 ()

PurpleMoo ::

@first_line: youtubaj making of oz. intervju z njim. On sam reče to, kar sem napisala.

@Stojansto: ne pravim da ne bi, ni pa tudi nujno, da bi.

pobalinka2 ::

jype je izjavil:



Double_J> A ima kdo slučajno rad imena kot so Klavdija, Maruša, Tadeja... teh pa jaz ne maram.:D

Maruša pa Tadeja je čist prima, Klavdija pa tut men ni všeč.



THANK YOU.:)

S svojim imenom tut jaz ne vidim nič napačnega; pač ni ultra sexi - sam Teja pa tut ni.

M.:)

Double_J ::

Ah sedaj ko je odprta ta tema, bodo ljudje še veliko bolj pozorni. Že ko grem v trgovino malo razmišljam, katera je morda tip.:)
Dve šivanki...

Double_J ::

russhie, imena ni težko spremeniti v ulta-sexi. Moškega v ultra-sexi žensko pa zelo težko, ker tudi povprečno žensko ne moreš spremeniti v nekaj takega.

Operacije se seveda vidijo in tudi v osnovi lepe ženske si močno pokvarijo videz s tem...
Dve šivanki...

Shegevara ::

Double_J je izjavil:

Ah sedaj ko je odprta ta tema, bodo ljudje še veliko bolj pozorni. Že ko grem v trgovino malo razmišljam, katera je morda tip.:)


Ah niti jih ni toliko, da bi jih kar vsak dan v trgovini videl, sploh če nisi iz ljubljane.

Še gejev in lezbik je komej ene 5%, pa smo vedno vsi začudeni, ko kdo reče tale al pa oni, da je v resnici homosexualnež.

PurpleMoo ::

@Double J: Lol :D Saj samo čakam, da bo nekdo čisto na random prišel do mene, pa me nagovoril: "Ah, ti si pa tista Maja s slo-techa?" :p
Načeloma dobri kirurgi tudi opravijo dobro delo, tako da se kakšnih rezov ali pa kaj takega skoraj da ne vidi, razen če si resnično ful pozoren. In še to se da s kančkom makeupa skriti.

@Shegevara: In ja, nas je precej malo. Zato brez skrbi. :p

win95<3 ::

Saj samo čakam, da bo nekdo čisto na random prišel do mene, pa me nagovoril: "Ah, ti si pa tista Maja s slo-techa?" :p


Jaz te sedaj opazujem in moram priznat da imate lepo fasado na hisi. Lahko odgrnes zaveso poisces tisto drevo v visini tvojega okna in mi pomahas :)) jaja paranoja ni nikoli odvec

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: win95<3 ()

PurpleMoo ::

Haha, mislim, da kukaš v napačno hišo. Naša fasada je že zelo stara in razpokana, tako da žal!:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: PurpleMoo ()

Double_J ::

Samo kako to zgleda ko gre človek potem na kakšno obletnico osnovne šole ali gimnazije. Pri nas že ko je bila obletnica osnovne šole in je nekdo rekel da je gay... hahaha.

Da ti pa pride en sošolec s katerim si sedel v klopi kot ženska... ta bi bila pa prehuda, pomojem bi to zamorilo sceno.
Dve šivanki...

Pithlit ::

FlyingBee je izjavil:

kaj res? kaj širša ramena, nič bokov, močnejša spodnja čeljust in brada (ponavadi), globji glas ... vsaj posumi pa večina, da neki ni ravno kot pri večini

Ah bejž no. Ženske s širšimi rameni, brez bokov pa mal bolj moškimi potezami... take seveda sploh ne obstajajo (no ja, na televiziji res ne). Take z glasom pod 200Hz tud ne. Pfft. Sami heroji.

first_line je izjavil:

Ne bi lepil če ni bi pisalo The star of the commercial is 19-year-old Ukrainian transgender model.

Hja, androgene ljudi se šteje pod 'transgender'. Tako kot transvestite. Pa transseksulce... pa še ogromno drugih ki jih je malo brez veze mešat sem noter. Transgender je tisti najširši pojem za vse ljudi ki ne pašejo ravno v profil moški/ženska.

All transsexuals are transgender... not all transgender are transsexuals.

Angleško govoreči svet temu pravi 'umbrella term'.

FlyingBee je izjavil:

jaz mislim da bi hitro pogruntal

Misliš. Tko kot večina ostalih. Fora je pa v tem da si verjetno trans žensko že kdaj srečal. Pa je šla mimo tebe brez da bi ti sploh opazil. Ja, opaziš tiste ki 'odstopajo' ampak delež takih je dokaj majhen. Še posebej 'IRL'. Jih poznam kar nekaj za katere ne bi _nikoli_ rekla da so kdaj bile v življenju karkoli drugega kot ženske.

Lahko je pa biti heroj potem ko ti kdo kaj pove ali namigne. Do takrat pa ti, v najboljšem primeru, ostane dvom. In živeti v dvomu ni ravno zdravo. Če drugega ne... za psiho. Ker ti bo onemogočal sproščen dostop do nasprotnega spola. 'What if...' is a bitch.
Life is as complicated as we make it...

tpleko ::

Pithlit je pa sigurno lezbijka. preveč čudno piše za žensko.

Pithlit ::

Perceptive my dear Watson.
Life is as complicated as we make it...

PurpleMoo ::

Double J: Zadnja stvar, na katero bi šla, je osnovnošolska obletnica. Gimnazijska je pa tudi tam nekje, vendar tja bi še šla, če bi me res uspeli prepričati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: PurpleMoo ()

FlyingBee ::

Pithlit, napaka, površno bereš in se ne osredotočaš na konkretno Majino vprašanje, s katerim je odprla temo

spoštujem druga mnenja, vendar se hitro vidi kdo iz jeze (stopenj jeze je več) piše

ponovi nalogo in preberi začetni post, pametuješ lahko še vedno kasneje

on topic: Maja, glede na tvoje poste, moram reč, da si zelo skulirana oseba, vendar tvoje vprašanje na začetku ne temelji na kaj dosti možnem primeru - da se fant s transeksualcem ful dobro zašteka in mu mora šele na recimo 5 zmenku povedati, da je bila rojena kot moški

first_line ::

FlyingBee je izjavil:

Maja, glede na tvoje poste, moram reč, da si zelo skulirana oseba, vendar tvoje vprašanje na začetku ne temelji na kaj dosti možnem primeru - da se fant s transeksualcem ful dobro zašteka in mu mora šele na recimo 5 zmenku povedati, da je bila rojena kot moški


Meni bi motilo skrivanje, da bi šele po letih izvedel kaj je bila prej. Pa sploh ni problem v temu de je trans, ampak da je toliko časa 'lagala' kar pomeni da mi ne zaupa in da me tudi sama nima dovolj rada da bi bila iskrena.

Je pa ta Maja res fejst punca in če bi mi po ~petem zmenku zaupala, bi mi bila še bolj zanimiva. Skupna prihodnost bi bila pa v veliki meri odvisna od njenega načina življenja. Sam slabo prenašam razna feministična, PETA, gay in podobna paradiranja- ljudi ki se osredotočijo samo na eno stvar v življenju in nato z njo posiljujejo še okolico.

Aja, pa mačke mora imeti rada. Pa mojo Bird of paradise rožo. Pa lucky bamboo. In Venus flytrap. Še kaj?

PurpleMoo ::

@Stojansto: Če bi šla na zmenek s fantom, bi mu že na koncu prvega povedala, da sem trans. Sicer je po eni strani to zelo osebna stvar, po drugi pa je absolutno potrebno to povedati osebi, ki bi bila pripravljena na romantično zvezo. O tem sploh ni dvoma. Mene je samo zanimalo, kaj bi moški storili po tem, ko bi taka oseba povedala, da je trans.

@first_line: Kar se mene tiče, nisem za kakršnekoli shode, skupine, ali kaj takega, je pa res, da imam zelo rada živali (razen pajke, nagnusno!). Rajem imam pse kot mačke, vendar če so le-te prijazne in normalne (beri: mi ne bodo ponoči spraskale obraza) pa še luštne zapovrh, pa jih zelo rada vzljubim in razvajam. Rastlin, ki si jih navedel sicer v živo še nisem videla (razen flytrap), na slikah pa izgledajo zakon. Pa nasploh imam rada rastline.

FlyingBee ::

potem je odgovor zelo enostaven, počutili bi se prevarani in ne bi se dobro končalo, še posebej, če moškega izključno privlačijo le ženske, možnosti je še več, lahko bi postala prijatelja, ... večini bi usekalo na EGO, saj bi si mislili: kako to, da nisem že takoj opazil? kar je tudi precej negativna zadeva

kako bi se ti odzvala, če ti na 3. zmenku reče, da je bil rojen kot ženska?

first_line ::

Za moje pojme se tu narobe uporablja beseda moški. Moški se ne bi razburjal itd, ker je to odziv otrok in ne moških. Za prizadet EGO je tudi treba kaj več kot nek zunanji dogodek na katerega sploh nimaš vpliva.

Če bi meni punca na zmenku zaupala da je trans, se ne bi čisto nič razburjal. Ko bi mi pa rekla da ima rajši pse kot mačke, bi pa presekal mizo, izpulil šank in polomil vrata... Zunaj na pločniku bi se pa zjokal ;)

Zgodovina sprememb…

PurpleMoo ::

@Stojansto: Kako bi se odzvala? Z navdušenjem v stilu "Kaaaaaaaaaaj? Ful hudo!! Ej, nikoli ne bi pogruntala, če mi ne bi povedal ... Noro!". Sem precej odprtomiselna, in sprejemam ljudi takšne, kakršne so in s kakršnokoli čustveno 'prtljago' pridejo. Seveda imam tudi jaz predsodke, vendar jih praviloma ne upoštevam. Najboljše je spoznati človeka, preden se ga / jo obsoja. :)

@first_line: Mislim, da lastnik ne bi bil preveč zadovoljen s tem. :p In *gasp* kako nasilno!

first_line ::

Nekaj pa nič ne omenjaš in niti noben ne vpraša. A fantje nič ne pristopajo do tebe in te osvajajo? Ali pa punce?

PurpleMoo ::

Do zdaj, ne. Sicer priznam, da nisem kaj dolgo v javnosti kot punca (kmalu bo 1 mesec), pa tudi okoli dosti ne hodim (počitnice, delo, itd.). Niti nisem take sorte, da bi šla v klube plesati pa piti. Hrupa ne maram, alkohol pa še manj.

Raje se dobim na pijači s prijatelji, v kinu, ali pa kaj takega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: PurpleMoo ()

Vajenc ::

Jaz transeksualce lažje zastopim kot geje. Preden se transformirajo v željeni oz. pravi spol se zavedajo, da je z njimi nekaj narobe. Ko je polna transformacija narejena, za njih tudi ni nobenih pravnih ovir. Če se preseli v drugo vas odpadejo tudi vsi kvazi moralni predsodki sosedov.

Četudi se ne maram strinjati z napihljivo in nesramno Pithlit, se v tem primeru bom. Če punca zgleda kot punca, diši kot punca in ima (bo imela) vse ostale ženske atribute, potem je to punca. Če bi kot taka šla z mano v kino in me spolno privlačila, bila simpatično smešna, neneumna in nasploh punca za zaljubit, bi se pač zaljubil. Edini pomislek pri razodetju bi bil, kaj bodo rekli meni dragi. Pa bi zaljubljenost verjetno tudi to premagala ...Po moje imaš možnosti za zvezo tudi pri nas v SLO ;)
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Pithlit ::

FlyingBee je izjavil:

Pithlit, napaka, površno bereš in se ne osredotočaš na konkretno Majino vprašanje, s katerim je odprla temo

Za razliko od tebe vem o čem govorim. Sicer pa to, da bi ti ziher takoj pogruntal... nima nobene veze z original vprašanjem (in je navadna puhlica...). Mimogrede, vem kako Maja zgleda... in ti bi pogorel na celi črti (i.e. ne bi imel nobene šanse pogruntat). Prav tako Double_J, ki se podobno hvali.

Osredotočat se na vprašanje 14 strani nazaj je pa tudi mal (pre)pozno. In sem se že.

FlyingBee je izjavil:

potem je odgovor zelo enostaven, počutili bi se prevarani in ne bi se dobro končalo

Lepo posploševanje. Zakaj pol poznam kar nekaj (relativno, seveda... in ne v sloveniji) takih, ki so sedaj srečno poročeni? Odgovor nikakor ni enostaven. Verjamem pa, da je skozi tvoje oči, vse skupaj... hja... 'simpl ko pasulj'.
Life is as complicated as we make it...

Pithlit ::

Vajenc je izjavil:

Četudi se ne maram strinjati z napihljivo in nesramno Pithlit, se v tem primeru bom.

Uhhh... hvala? Sicer nisi ne prvi ne zadnji... Je pa marsikdo že pogruntal da sem taka samo do ljudi ki si to zaslužijo. In ne, ni to moja izjava... to je izjavila ena ženska, ki je ka teden pred tem izjavila tudi tole: "I wish you were dead". Pa si je pol očitno premislila ko je zgruntala kakšna je moja motivacija za tem kar počnem. Pa ni malo takih.

Napihljiva? Hmmm... mogoče... oglašam se takrat ko vem o čem govorim. Mogoče zato.
Nesramna? Absolutno! Premnogi drugega sploh ne razumejo.
Posmehljiva, arogantna, etc... vse služi namenu.
Ampak zgoraj našteto ima zelo majhno težo za tiste ki se z mano družijo. Tisti vedo da sem jaz poštena in odkrita. Lahko me vprašajo karkoli in dobili bodo odkrit odgovor/mnenje. Če mislim da je kateri od mojih prijateljev v danem trenutku totalni bebec mu to tudi povem. On bo znal to sprejeti. Sveda pa to povem tudi vsem drugim ki si to zaslužijo... ampak pol sem pa *zgoraj našteto*. Fact of life. 30 let sem se skušala prilagajat svetu okrog mene (in za ta konformizem žrtvovala veliko preveč). Ne več... Jaz sem jaz, deal with it.
Life is as complicated as we make it...

first_line ::

Pithlit je izjavil:

Vajenc je izjavil:

Četudi se ne maram strinjati z napihljivo in nesramno Pithlit, se v tem primeru bom.

Uhhh... hvala? Sicer nisi ne prvi ne zadnji... Je pa marsikdo že pogruntal da sem taka samo do ljudi ki si to zaslužijo. In ne, ni to moja izjava... to je izjavila ena ženska, ki je ka teden pred tem izjavila tudi tole: "I wish you were dead". Pa si je pol očitno premislila ko je zgruntala kakšna je moja motivacija za tem kar počnem. Pa ni malo takih.

Napihljiva? Hmmm... mogoče... oglašam se takrat ko vem o čem govorim. Mogoče zato.
Nesramna? Absolutno! Premnogi drugega sploh ne razumejo.
Posmehljiva, arogantna, etc... vse služi namenu.
Ampak zgoraj našteto ima zelo majhno težo za tiste ki se z mano družijo. Tisti vedo da sem jaz poštena in odkrita. Lahko me vprašajo karkoli in dobili bodo odkrit odgovor/mnenje. Če mislim da je kateri od mojih prijateljev v danem trenutku totalni bebec mu to tudi povem. On bo znal to sprejeti. Sveda pa to povem tudi vsem drugim ki si to zaslužijo... ampak pol sem pa *zgoraj našteto*. Fact of life. 30 let sem se skušala prilagajat svetu okrog mene (in za ta konformizem žrtvovala veliko preveč). Ne več... Jaz sem jaz, deal with it.


Ko meni kakšna razlaga kakšen kreten sem dobro vem koliko je ura.

FlyingBee ::

Pithlit, napačano in naivno razmišljaš in sprejemaš, na začetku tvoje EGO izpovedi sem se celo zamislil za trenutek, vendar, ko sem prebral ..."takih, ki so sedaj srečno poročeni" me je minilo, da bi bral še vse ostalo kar si morala pač napisati, da sama sebi nekaj dokazuješ.

to poznaš nekaj takih, ki so zdaj srečno poročeni? so ti oni tako rekli, to sklepaš na podlagi česa ... kakšna bedarija, pa si očitno 30 let stara ali več

Pithlit ::

FlyingBee je izjavil:

to sklepaš na podlagi česa

Mogoče na podlagi tega da so poročeni po več let in o ločitvi (ali umoru) ne razmišljajo? Ne vem, no... mogoče so pa tolko let skupaj iz čistega koristoljubja (ne vem sicer kakšne koristi se lahko pričakuje od takšne zveze... mogoče brezskrben seks?) pa se jim trans partnerji v resnici gabijo.

Point je v tem da niso vsi (moški) taki kot ti. Celo v tej temi je nekaj sodelujočih ki s tem ne bi imeli nekih groznih problemov, kaj šele da "bi se počutili prevarani in ne bi se dobro končalo" (malenkost drugače postavljene besede).

first_line je izjavil:

Ko meni kakšna razlaga kakšen kreten sem dobro vem koliko je ura.

Sicer je moj sarkazem detektor odpovedal... ampak upam da v 'dobrem' smislu.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

FlyingBee ::

čakaj malo, če gre moški z žensko na zmenek gre z žensko na zmenek in ne z moškim, ki ima polno še za urediti od zunaj in po streho

first_line ::

Maja ima kar dobro urejeno podstrešje. Za od zunaj se pa trudi in ji kar uspeva (kot pravi).

Malo kdo lahko podobno trdi zase.

lambda ::

Pithlit je izjavil:

...
Sveda pa to povem tudi vsem drugim ki si to zaslužijo... ampak pol sem pa *zgoraj našteto*. Fact of life. 30 let sem se skušala prilagajat svetu okrog mene (in za ta konformizem žrtvovala veliko preveč). Ne več... Jaz sem jaz, deal with it.

"Težek tip človeka". Takšen, ki ima vedno prav, če je pa kdo okrog njega drugačnega mnenja, se mu pa to pove (ker si zasluži). S takimi je pogosto težko. Saj se ni treba prilagajat - le spoštovat moraš drugačna stališča in drugačno mnenje, pa je vse ok.
««
14 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Na FDV odstranili pisoarje (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
64073208 (64197) vostok_1

Sprememba spola in upokojitev kot? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8310943 (9076) ahac

Več podobnih tem