» »

Povečan domet routerja wrt56gl

Povečan domet routerja wrt56gl

meXem ::

Pozdravljeni,

Slišal sem da gre pri omenjenem routerju linksys wrt54gl, nastaviti oz. povečati domet signala ...
Ker imam težave s signalom (nadstropje višje), bi prosil za pomoč, kje v nadzorni plošči se nastavi ta domet, saj sem že iskal in nisem našel ali pa bil prepričan da je to to!

Nameščen imam dd-wrt, tako da mislim, da bi morala nekje biti opcija.

Lep pozdrav,
Mitja

Janac ::

nalozi mu drug firmware npr. DDWRT ali Tomato.

aha, potem pa probaj zamenjati antene?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

meXem ::

Menjava antene je v planu ja :)

Še vedno pa nevem kje se večji domet nastavi. Je to mogoče pod radius ?

NeMeTko ::

Ne pozabi:

'večji domet' je vedno sestavljen iz DVEH komponent: večja moč oddajanja (da te dlje slišijo) in boljša antena in občutljivost sprejemnega dela (da bolje slišiš).

Včasih zadošča, če zadeve uštimaš na eni strani, včasih pa moraš na obeh, da bi dosegel željen efekt.

mcgeek ::

Sam uporabljam Wireless Range Extender - Linksys RE1000:
http://homestore.cisco.eu/store/ciscoeu...

Postaviš ga na rob signala, ta pa ga ojača oz. mu podaljša obseg. Uporabno.

meXem ::

Zanimivo, ampak je v primerjavi z kakšno novo anteno malo drag...

na laptopu mi kaže signal 1/5, za surfanje po netu je dovolj (večinoma), slabost pa vidim na torrentih in podobno kjer mi namesto 600kb/s, vleče s hitrostjo max. 100kb/s.

bi kakšna nova antena na routerju rešila tak problem?

NeMeTko ::

Po moji logiki (pa naj me kdo popravi, če ve bolje), na samo število črtic signala na laptopu ne vpliva antena na routerju, temveč antena na laptopu in ojačanje signala na njemu.
Na routerju moraš dvigniti moč oddajanja signala, da se bo na laptopu poznalo več črtic.

Vendar če imaš na routerju slabo anteno, ta spet ne bo zaznal (dovolj močnega) signala z laptopa, tako da mu moraš izboljšati anteno, ali pa na laptopu povečati moč oddajanja.

Na trgu imaš različne variante USB ključkov, ki imajo oznako 'high gain', nekateri pa se dajo tudi prepričati v nekoliko večjo moč oddajanja. Če na takega dodaš še kakšno 'močnejšo' (8+dbi) anteno, lahko pridobiš za eno ali dve črtici.

Po drugi strani pa, tiste vgrajene antene v malo boljših novejših prenosnikih, tudi niso tako slabe. Jaz sem na morje vzel USB ključek + 8 dBi anteno, pa sem videl prednost USB variante predvsem v tem, da sem lahko anteno postavil tudi 3m proč od prenosnika, tam, kjer je bil signal boljši (na okensko polico). Če sem imel USB z anteno na istem mestu kot prenosnik, pa nisem opazil kaj bistveno močnejšega signala. Če imaš dolg USB kabel (moj je 3m), na temu delu ni izgub - ne potrebuješ dolg antenski kabel, na katerem pa so izgube.

Veliko stvari bi moralo v teoriji prinesti nora izboljšanja, pa se na koncu v praksi izkaže, da temu le ni tako. Če le imaš možnost, bi si na tvojem mestu izposodil soliden USB high gain wireless adapter in močno anteno (8-9 dBi) in v praksi preveril, kaj ti zadeva prinese.

nUUb ::

Za daljše linke priporočam ALFA AWUS036H, košta pa slabih 35eur. Realno ima ~300mW oddajne moči. Od tega prodajalca sem dobil v petih delovnih dnevih paket.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nUUb ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB wireless antena

Oddelek: Pomoč in nasveti
161293 (1073) blackbfm
»

Kitajske antene 10dbi+

Oddelek: Omrežja in internet
276263 (5285) krop
»

kako izboljšati domet routerja

Oddelek: Omrežja in internet
4011751 (9605) Pyr0Beast
»

wi-fi podaljšanje dometa ?

Oddelek: Omrežja in internet
296851 (6051) blackbfm
»

Kateri brezžični router kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
407800 (5671) OmegaBlue

Več podobnih tem