» »

Vprašanje glede monitorja

Vprašanje glede monitorja

dynr la ::

Pozdrav,
zanima me kaj moram storiti, da ne bo prišlo do ''ožgane slike''. Namreč v navodilih piše da na monitorju ne sme biti dalj časa prikazana ena nepremična slika ker lahko pride do t.i. ''ožgane slike''. Jaz sm nastavu ohranjevalnik zaslona po eni minuti mirovanja; pokažejo se tisti mehurčki se pa čez nekaj časa (samo ne vem točno koliko ker nisem bil zraven) monitor da v Power saving mode.

Kaj moram nardit da se izognem ožgani sliki in drugim nevšečnostim? Na kaj moram še paziti glede monitorja?

Hvala lepa

Nagi Bator ::

Kaksen monitor pa imas to? Plazmo? LCD-ji s tem nimajo problemov.

dynr la ::

lg e2441t

Še nekaj me zanima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dynr la ()

gendale ::

brez skrbi, da bi se ti to zgodilo na lcdju bi se moral potrudit, ornk potrutit
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

bluefish ::

Pri LCD-jih ni strahu, da bi se ob običajni rabi slika zapekla.

Po zaustavitvi računalnika je vseeno. Če se ti gre za tistih par W in kak € letno, potem ugašaj.

dynr la ::

Kolk časa pa je priporočljivo pust ekran pržgan če nič ne delam na njemu oz. me ni zraven.
Še nekaj me zanima. Kaj je bolj priporočljivo da monitor po zaustavitvi računalnika ugasnem ali ga pustim v Power Saving Mode-u kamor gre, ko se računalnik ugasne?

bluefish je izjavil:

Pri LCD-jih ni strahu, da bi se ob običajni rabi slika zapekla.

Po zaustavitvi računalnika je vseeno. Če se ti gre za tistih par W in kak € letno, potem ugašaj.

Ma ne men se gre bolj za to, da ne bo ekran po dveh leth čisto zrabljen, ker bi bil vedno prižgan ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dynr la ()

Nagi Bator ::

Elektronika se bo verjetno bolj "matrala" ce ga ugasas na gumb off/on.
Ugasni ga samo (bolje potegni iz stroma) ob nevihtah.
LCD nima problemov, tudi ce pustis enako mirujoco sliko ure in ure na njem.
LCD-ji so primarno bili narajeni za prikazovanje mirujoce slike!

Zgodovina sprememb…

dynr la ::

Nagi Bator je izjavil:

Elektronika se bo verjetno bolj "matrala" ce ga ugasas na gumb off/on.
LCD nima problemov, tudi ce pustis enako morujoco sliko ure in ure na njem.
LCD-ji so primarno bili narajeni za prikazovanje mirujoce slike!

Hvala za tole.
Potem je boljše da ko ugasnem računalnik monitorja sploh ne ugašam in ga pustim da miruje v Power Saving Mode-u do naslednjega zagona računalnika?!

Nagi Bator ::

Ce si pikolovski bi se lahko zdaj okrog tega spuscali v detajle. Odvisno je celo od monitorja do monitorja. Ali ima gumb off/on na nek senzor ali pa pritisk na ta gumb fizicno prekine napajanje. Ne beli si glave okrog tega in elektroniko izklapljaj iz napajanja samo ob nevihtah in ob daljsi odsotnosti od doma.

dynr la ::

Ne ne nč posebnga, mene je sam zanimal a je bolš da ga pustim v Power Saving Mode-u al ga z s pritiskom na gumb izklopim ko računalnik ni prižgan.

NeMeTko ::

Tole z 'matranjem' elektronike mi je pa rahlo privlečeno za lase!

Prej bi rekel da se matrajo kondenzatorji če je stvar stalno priključena na elektriko. Ravno ti pa so eden najpogostejših vzrokov zakaj crknejo monitorji in druge elektronske naprave.

Ni mogoče tisto o 'matranju elektronike' predsodek, ki izvira še iz časov dobrih starih elektronk? Te so se namreč dejansko 'matrale' sa so se ponovno ogrele na delovno temperaturo.

spirit ::

Ok sliko se na LCD da zapečt, je pa res da se moraš k r potreudit, nam jo je uspelo v kakem mesecu stalno ista slika čez dan in občasno tudi ponoči, dejansko se mora človek precej potrudit da sliko zapeče tako da se ne boj če te par ur ne bo na računalniku, je pa še vedno fina opcija da ti gre zaslon ''spat'' če ga dlje časa ne uporabljaš in tako tudi špara za energijo.

Nagi Bator ::

Prej bi rekel da se matrajo kondenzatorji če je stvar stalno priključena na elektriko. Ravno ti pa so eden najpogostejših vzrokov zakaj crknejo monitorji in druge elektronske naprave.

Kondenzatorji in ostala elektronika v napajelnem delu naprave se IMO najbolj "matrajo" ravno v trenutku, ko napravo prizges.
Glede na moje izkusnje ima elektronika "najraje", ce je skozi prizgana. Ne bi pa dal roke v ogenj, da to velja za sam panel pri monitorju.
Je pa fajn, da nisi spregledal narekovajev.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave z novim SAMSUNG monitorjem

Oddelek: Strojna oprema
281445 (1051) Sami
»

Tih LCD monitor

Oddelek: Kaj kupiti
162076 (1280) Veron
»

Power saving mode

Oddelek: Pomoč in nasveti
173178 (2827) amigo_no1
»

Izklop računalnika

Oddelek: Operacijski sistemi
101650 (1489) jlpktnst
»

koliko elektrike porabi PC?

Oddelek: Pomoč in nasveti
103199 (2869) Borci

Več podobnih tem