» »

Lajanje psov - rešitev?

Lajanje psov - rešitev?

1
2
»

mat xxl ::

Ste pa pacienti ......psički niso nič krivi, torej imam rešitev za te. Kupiš pasjo sireno lajevec, se uporablja v alarmnih sistemih, da nekdo, ki opreza okoli hiše sliši lajanje v hiši ..... no tak lajevec montiraš, na max glasnosti krepko preglasi vsakega psa , usmeriš proti sosedom in naj se zabava začne ..... milo za drago ........ ko bodo pa sosedje Policaje klicali, ko vidiš ponoči, da nekdo gre, pa seveda vse ugasneš, povabiš plave na kavico in jim pokažeš, da psa sploh nimaš in, da ja gre za malo motene sosede...... ko pa plavi gredo pa spet akcija ..... verjemi tako sireno imam celo mi jo je znanec že ene 20 let nazaj tako priredil, da je narejena za vgradnjo v os. avto in jo sprožiš z daljincem ......... in take salve smeha, kot mi je ta zadeva nudila nisem imel z drugimi stvarmi........

oemdzi ::

Kaj pa operacija glasilk ? >:D bo sam se hrescal potiho ;((

Vice ::

Edina rešitev bi bila, da mora vsak lastnik po zakonu socializirat psa. Če ima psa brez opravljenega izpita naj plača kazen

Poldi112 ::

>Motenje z glasbo je prekršek!

Kaj pa če predvajaš pasji lajež?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

francek1 ::

Enako. Motenje z audio napravo je prekršek!
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

jype ::

Pa saj pes je audio naprava.

MTm2H37rqt7B ::

Torej,

vsi se strinjamo da bi morali lastniki (psov) poskrbeti za mir. Vendar tudi v mojem
primeru to ni tako. Non-stop lajanje, cez dan niti ne moti toliko, ponoci je bolj kriza.

Pogovor ne deluje (sem slisal naj se odselimo, cepraj smo bili prej tam), ukvarjanje z psom cez ograjo tudi ne deluje. Pasji
lajez ni v nasprotju z javnim mirom, tako da tuid policija tukaj ne reagira. Redarji pa nehajo delat ob 21:00 (njihova informacija), kar mi je dalo jasno vedeti, da se pravna drzava vsaj na nasem kraju (glede lajeza) ob 21:00 konca.

Cucki so zasciteni, saj je ja za vse kriv lastnik, lastnika pa non-stop dretje ne moti, saj "nas kuza je pa ja priden".

Torej, kaj mi preostane? Ultrazvocna sirena? Konkretni predlogi prosim?

Se dodatek. Zakaj se moram jaz ukvarjati s tem, kako utisati njihovega psa? Je to fer?

Zgodovina sprememb…

gzibret ::

Transmission je izjavil:

Torej zadeva je taka, da smo naseljeni malo izven nekega naselja, kjer pa imajo štirje sosedi te majhne psičke, ko na baterije uni tamali so.

In ta "golazn" mala mi že prav najeda sej mi gredo njihovi glasni ter cvileči zvoki, ki jih izvajajo, prav na živce. To se cele dneve derejo od 5ih zjutraj do 12 zvečer. Vzrok tega sranja pa mislim da je v tem, da se te zverince male med sabo kregajo al kaj.

Sem že šel do vsakega soseda pa jih prosu naj jih nekako utišajo al pa jih prodajo, a s to prošnjo nisem dosegu nič, le "lep" odziv od soseda sem dobu, češ naj se pa preselim, če mi kaj ne paše.


Občutek ko veš da ne moreš nič doseči, policija ne ukrepa kolker sem po drugih forumih brav, ta občutek je grozljiv. Te zgage male bi najraje postrelu pa bi biv mir, a kaj ko me bodo potem tožli itd.


Res ne vem kaj naj še naredim, sicer so psi tiho tut za kakšno uro, ampak js jih stalno slišm, vsaj tako se mi dogaja, ker enostavno tisti čas ko ne lajajo je isto k da bi, ne vem, neka jeza, ki te skos sprejmlja. Ima mogoč kdo od vas kakšen pameten predlog?



Začni se učiti res kakšnega glasnega inštrumenta. Takšnega, kjer gre zvok dobesedno skozi steno. Recimo pozavno, trobento, klarinet... Udari nazaj še z več decibeli ;)
Vse je za neki dobr!

MTm2H37rqt7B ::


Začni se učiti res kakšnega glasnega inštrumenta. Takšnega, kjer gre zvok dobesedno skozi steno. Recimo pozavno, trobento, klarinet... Udari nazaj še z več decibeli ;)


Tole je krsenje javnega reda, ce pretiravas z urami. Tako da odpade.

jype ::

pux> Je to fer?

Življenje žal ni fer. Jaz sem moral naučiti sosedovo psico, da ne teka za odraslimi in otroci na kolesih. Ni bilo težko, je pa vzelo čas.

Druge možnosti so seveda vse slabše, tako za sosede kot zame.

BlaY0 ::

Saj ni treba to delat ponoči. Zapelješ cirkularko tik ob mejo s sosedom in začneš žagat takoj ko pridejo iz službe ter žagaš do 22h.

MTm2H37rqt7B ::

BlaY0 je izjavil:

Saj ni treba to delat ponoči. Zapelješ cirkularko tik ob mejo s sosedom in začneš žagat takoj ko pridejo iz službe ter žagaš do 22h.


Nja, problem je v tem ker nisem tak, da bi nagajal...

m0LN4r ::

Če boš htel mir in te moti, boš moral nekaj žrtvovat. Milo za žajfo.

V naši vasi je ena starejša tetka ko ima 5 takih baterijcev in so prav zvečer začeli lajat pa do jutranjih ur. Podnevi pa so bili tiho.
Lajali so zaradi enga drugega psa v vasi ki je bil ponoči spuščen oni pa ne. Ko je tist pes umrl je blo tiho dokler niso nabavili novega, ki spet živcira teh pet energizerjev.

Je pa res, da včasih zvečer so spuščeni in tekajo po vasi. Takrat so pa tiho, ko so zaprti pa lajajo za vsak drek, ki ga slišijo.

Sam verjetno je vzrok da lajajo psi pri vas povsem drugačen. Lahko da jih moti sova, mačka al kaj drugega. Kukr vem pes ne laja kr tak brezveze. Je pa včasih težko ugotovit, ker psi slišijo boljše kot mi. Zvečer pa še bolj ker je prag hrupa nižji.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Assass1n ::

Poglej film God bless America če boš dobu kakšno idejo :D
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

RejZoR ::

Men sploh ni jasno zakaj si folk kupi psa, za katerega se jim pol kratkomalo jebe in je spuščen ter dela sranje po naseljih. Pes res ni kriv, pač živi svoje življenje, ampak ni pa mi jasno kaj debilen folk sploh razmišlja, ko gre kupit psa. Kreteni.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

BlaY0 ::

m0LN4r je izjavil:


Je pa res, da včasih zvečer so spuščeni in tekajo po vasi. Takrat so pa tiho, ko so zaprti pa lajajo za vsak drek, ki ga slišijo.

Klasika, spet lastniki potrebni dresure. Si nabavjo psa pol ga pa nimajo cajta na sprehod vozit in ga ponoči lepo spustijo da hara naokoli. Take se polovi in odpelje na azil za živali pa naj jih lastniki potem iščejo okoli...

oemdzi ::

Assass1n je izjavil:

Poglej film God bless America če boš dobu kakšno idejo :D


kaj pa me myself and irene ? Tip lepo gre k sosedom po cajtge ki so mu jih sunli, medtem ko se vraca se se pocepne in zacne vracat za tisti kakec ki ga je njihov pes pustil pred njegovim pragom :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

T-h-o-r ::

RejZoR je izjavil:

Men sploh ni jasno zakaj si folk kupi psa, za katerega se jim pol kratkomalo jebe in je spuščen ter dela sranje po naseljih. Pes res ni kriv, pač živi svoje življenje, ampak ni pa mi jasno kaj debilen folk sploh razmišlja, ko gre kupit psa. Kreteni.

v našem stanovanjskem naselju si je v zadnjih 2h letih pse omislilo praktično 90 % gospodinjstev


norišnica

ampak zaenkrat je ponoči mir, ker imajo večinoma take baterijske in jih skrbno zapirajo v stanovanje
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

BlaY0 ::

Al jim pa zvečer baterije ven poberejo :P

joze67 ::

Zanimivo, da na vprašanje "Za sosede imam same primitivce. Kaj mi je storiti?" kar po tekočem traku padajo predlogi, kako postati (ali razkriti v sebi latentnega) še večji primitivec.

pux:
Nja, problem je v tem ker nisem tak, da bi nagajal...

Yesss! Ostani človek.

pux:
Zakaj se moram jaz ukvarjati s tem, kako utisati njihovega psa?

Dejansko se moraš ukvarjat s tem, kako socializirat lastnika.

Sosedje so bolj ali manj dano dejstvo. Pri nas (blok) sosedov praktično ne poznamo - kar seveda tudi manjša naš vpliv nanje (in obratno) - tako da je število in učinkovitost instrumentov pritiska odvisno od odnosov v skupnosti.

Za nasvet lahko povprašaš v kakem kinološkem društvu, zavetišču.... Zanesljivo imajo izkušnje (ali vsaj več izkušenj) in morda znajo svetovati.

Nazadnje, if you can't beat them, join them.
Bodisi postaneš primitivec kot drugi (ali še bolje, večji in zmagaš), ali pa si kupiš psa. Otroški jok je tako nenavadno lažje prenašati, ko imaš enkrat svojega otroka 8-)

first_line ::

Če se je s človekom že pogovarjal in mu je odvrnil naj se preseli imaš 2 opciji:

-Se ukloniš njegovi volji in bo popoldne v gostlini lahko govoril kaj ti jih je pokazal.
-Izvedeš kakšen drastičen ukrep in nosiš posledice. Ponavadi moraš ponoviti 2x in ti kar na enkrat cela okolica da mir.

Venum ::

Če hočeš mir se preseli v kake rovte par km vožnje po gozdu. Čene pa moraš vzet v zakup tut take reči. A avto recimo niso moteči? Se praktično vozijo nonstop cel dan mimo? Kaj pa košenje trave?

SasoS ::

Zakaj moje muzike sosedje ne vzamejo v zakup? Pa nimam nikol dlje ko do enih zjutraj...

GregiB ::

Heh... pa saj niso le psi problem... živim v hiši nasproti blokovskega naselja, kjer ima eden od stanovalcev na balkonu papigo, ki začne vreščati na vso grlo skoraj točno ob 4:45AM... V najbolj obupnih dneh ugotavljam, ali imam s svojega balkona "clean shot"...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

MTm2H37rqt7B ::

Venum je izjavil:

Če hočeš mir se preseli v kake rovte par km vožnje po gozdu. Čene pa moraš vzet v zakup tut take reči. A avto recimo niso moteči? Se praktično vozijo nonstop cel dan mimo? Kaj pa košenje trave?


Preselil sem se v rovte, pa so prisli za mano.

Travo se pravilma kosi podnevi, ne od 23:00 - 6:00.

Zal je tole no-win situacija.

Go-ahead ::

Ko ti bodo prvič vlomili v hišo, boš drugi dan pripeljal domov kar veliko zverinico.

Raje glej na lajanje kot preventiven ukrep.

MTm2H37rqt7B ::

A sedaj naj bom se hvalezen? Kaj pa je problem cucka zastrupit ce nekdo zeli vlomit?

oemdzi ::

In kaj cucki pomagajo proti vlomilcem ? Itak skos lajajo pa ce je vlomilec ali samo nadlezna bolha ...

francek1 ::

joze67 je izjavil:

Zanimivo, da na vprašanje "Za sosede imam same primitivce. Kaj mi je storiti?" kar po tekočem traku padajo predlogi, kako postati (ali razkriti v sebi latentnega) še večji primitivec.

pux:
Nja, problem je v tem ker nisem tak, da bi nagajal...

Yesss! Ostani človek.

pux:
Zakaj se moram jaz ukvarjati s tem, kako utisati njihovega psa?

Dejansko se moraš ukvarjat s tem, kako socializirat lastnika.

Sosedje so bolj ali manj dano dejstvo. Pri nas (blok) sosedov praktično ne poznamo - kar seveda tudi manjša naš vpliv nanje (in obratno) - tako da je število in učinkovitost instrumentov pritiska odvisno od odnosov v skupnosti.

Za nasvet lahko povprašaš v kakem kinološkem društvu, zavetišču.... Zanesljivo imajo izkušnje (ali vsaj več izkušenj) in morda znajo svetovati.

Nazadnje, if you can't beat them, join them.
Bodisi postaneš primitivec kot drugi (ali še bolje, večji in zmagaš), ali pa si kupiš psa. Otroški jok je tako nenavadno lažje prenašati, ko imaš enkrat svojega otroka 8-)


S tem se ne strinjam. Imam tri pse in prvi, ki bi brez veze lajal ponoči in se ne bi pustil spreobrnit, bi bil hitro bivši.

GregiB je izjavil:

Heh... pa saj niso le psi problem... živim v hiši nasproti blokovskega naselja, kjer ima eden od stanovalcev na balkonu papigo, ki začne vreščati na vso grlo skoraj točno ob 4:45AM... V najbolj obupnih dneh ugotavljam, ali imam s svojega balkona "clean shot"...

Si na pol poti do uspeha...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

francek1 ::

Go-ahead je izjavil:

Ko ti bodo prvič vlomili v hišo, boš drugi dan pripeljal domov kar veliko zverinico.

Raje glej na lajanje kot preventiven ukrep.

In potem, ko bo kužek malce prežvečil vlomilca, do konca dni plačeval odškodnino...

Ta mali cucki pa bi se tedaj, ko bi res prišel vlomilec, poskrili...Izjema so čivave, ki so res pogumne.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

joze67 ::

@francek1: se ne strinjaš s ... čim? Če nisem hudo narobe spisal svojega prispevka, tvoj ne more leteti nanj. Ne glede na izdaten citat.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako utišati zlo glasno mrcino? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9515772 (2180) FrRoSt
»

Sosedov pes laja celo noc ko zmesan kaj narediti,vasi predlogi. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9132434 (16271) Invictus
»

Soseda me obtožuje... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9920438 (13928) Unknown_001
»

prepovejmo pse v mestih! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10922150 (20399) krneki0001

Več podobnih tem