» »

data roaming ne deluje

data roaming ne deluje

Schrei ::

Pozdrav!

Pred kratkim sem zamenjal omrežje mobitel za bob. Doma mi vse deluje v redu, ko pa sem v tujini pa dostopa do interneta nimam. Klici delajo normalno, MMSa pa nisem probal. Zadnjič v Avstriji sem videl, da telefon (HTC one S) vrne napako, da je APN (access point name) narobe nastavljen. V bistvu sploh nisem vedel kaj to je, saj naj bi bile te nastavitve avtomatične za pametne telefone. Poiskusil sem različna omrežja, ampak se je telefon priključil le na enega (na žalost se sedaj ne spomnim točno katerega) in na tem internet ni deloval.

Obrnil sem se na Bob, ampak so mi vrnili neuporaben odgovor, da je problem na strani omrežja, ki ga uporabljam v tujini!? Kaj to sploh pomeni? Sem mislil, da je poanta roaminga ravno v tem, da ti vseh teh stvari ni potrebno vedeti. Ker sem na ta odgovor čakal dva dni, odpotujem pa kmalu, si ne obetam bolj natančnih podatkov od boba.

APN, ki je bil avtomatično nastavljen je od simobila (sem zvedel, da je to ok, ker pač gostujejo na simobilu).
Je imel kdo že podobne probleme in jih je znal rešit?
Oziroma, če teh težav nimate, če ima kdo idejo kje bi ta težava lahko bila?

Hvala! :)

Schrei ::

Mi lahko vsaj kdo približno razloži kako zadeva deluje. Kako je možno da telefoniranje deluje, podatki pa ne?
Sklepam, da je stvar nastavitev. Toda zakaj potem, ne bi delovalo v tujini, če deluje doma?

Je kriv Bob in imajo napačno prirejene nastavitve?
Je mogoče lahko kriva kakšna moja napaka, ali celo napaka telefona?

Telefon sem kupil v tujini, ima telefon lahko neke notranje nastavitve, ki preprečujejo dostope do podatkovnega omrežja?

Hvala

amigo_no1 ::

Mogoče imaš izklopljen data roaming v tujini.

Bob preverjeno (vsaj v Slo) z APN od Simobila.

klemenSLO ::

 data roaming

data roaming



Ali imaš odkljukano 'connect do data services when roaming?
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Zgodovina sprememb…

jl ::

Podatkovne storitve in klici niso ista zadeva in tudi roaming se odpira za vsako od teh stritev loceno. Tako da, mozno je, da Bob oz Simobil nima sklenjenega data roaminga z operaterjem, kjer si gostoval. Probaj se rocno prijaviti na drugega operaterja (ce je mogoce na Vodafone) in poskusi ponovno. Kot prvo pa preveri nastavitve dostopovne tocke, se imas vpisan napacen APN, potem zadeva gotovo ne bo delovala...

Schrei ::

Data roaming imam vklopljen. Tudi telefon te opozori, ce je to izklopljeno.

Poiskusil sem z razlicnimi operaterji v Avstriji : A1, Orange A, T-Mobile A

Uporabljam pa APN, ki so mi ga posredovali sami:
APN: internet.bob.si
Username: bob
Password: internet
Proxy: 80.95.224.17
Port: 9201 in 9090
URL: http://wap.bob.si

Poiskusil sem tudi s tem, da sem izklopil cisto vse aplikacije, da ne bi katera na kakrsen koli nacin vplivala.
Isti rezultat.
Ko vklopim, se zacne povezovati, to pocne nekaj casa, potem pa samo napise disconected.
Edina varjanta, ki jo vidim je, da je nekaj narobe z bobom. Morda sploh nimajo pogodbe s tujimi operaterji. Ceprav bi to bilo cudno saj se gre le za avstrijo. Od njih pa tudi ni veliko pomoci.

Izgleda da bo bolje kar zamenjati...?

BadWolf ::

sam sem imel v franciji in italiji podobne težave
prvih deset dni je delovalo normalno, potem pa ne več. Poskusil z več njihovimi operaterji, chekiral vse nastavitve.
Mogoče so kaj prestavljali na simobilu? Sam sem se bal, da sem prekoračil kako kvoto, ampak simobil info ni kazal kake hude cifre

Schrei ::

Telefon sem kupil prek ebaya iz nemcije. Je mozno, da bi originalni operater od telefona imel neke notranje nastavitve, ki bi onemogocali data roaming? Kljub temu, da je telefon sicer odklenjen?

Bi rootanje telefona to lahko resilo? Ali to nima veze?

jeso ::

Zaenkrat v sloveniji se deluje z nastavitvami od simobila, v tujini pa ne.

V tujini preverjeno deluje samo z bobovimi apn nastavitvami, ki so dostopne na njihovi spletni strani.

Ime povezave: bob internet
Podatkovni nosilec: Paketni prenos
Ime dostopne točke: internet.bob.si
Uporabniško ime: bob
Zahtevaj geslo: ne
Geslo: internet
Preverjanje: običajno
domača stran: http://bob.si
dodatne nastavitve:
Vrsta omrežja: IPv4
Naslov IP telefona: Samodejni
Naslov DNS: Samodejno
Naslov posredn.str. Brez *
Št. vrat posr. strežn: 0 **

hribovc06 ::

Živjo, že 1 teden imam v tujini problem s prenosom podatkov. Imam paket pri A1. Roaming je vklopljen. Prve dva dni je še za silo delovalo, sedaj pa je vrhunec prenosa tja do 30K/s. Kot bi imel samo 2G. Mal sem zmeden, ker nekaj minimalnega prenosa imam.

Klical sem že na A1, po navodilih ročno izbral drugo omrežje. Sedaj preverjam APN nastavitve, ampak ne najdem na internetu kako je prav za A1.

Ima kdo kakšno idejo?

Morison ::

Moja ideja je, da si pokuru limit, ki ga imaš v gostovanju. Sedaj ti vleče samo še tisti minimum kolikor je po limitu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bob (nova ponudba Simobila) (strani: 1 2 3 4107 108 109 110 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
54661274357 (5735) MrStein
»

Težava s signalom (razpisujem simbolično nagrado! :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
549827 (4687) Ahim
»

Mobilne meje so padle (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
15250366 (41122) MrStein
»

Bob - data roaming ne deluje

Oddelek: Mobilne tehnologije
186457 (6048) MrStein
»

Nokia Lumia 800 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
32681685 (48105) Ciklamen

Več podobnih tem