» »

Google Nexus 7 (2012)

Google Nexus 7 (2012)

Temo vidijo: vsi
««
23 / 32
»»

delfinus ::

Hoj, je kdo uspel instalirati NLB Klik certifikat in da mu potem deluje dostop do NLB Klika? Certifikat sicer nekako uspem uvoziti med Trusted Credentials, ampak zadeva vseeno ne deluje. Poskusil bi tudi rad s SandroB, ampak ni vec verzije za Android 4.X. Hvala za pomoc.

lp, d.

yayo ::

Alamar je izjavil:

Kateri tip nosilca se bi najbolj obnesel, kaj mislite? Hočem, da je čim bolj minimalističen, a vseeno dovolj robusten, da zadostno varuje tablico

za na šipo
http://www.ebay.com/itm/Windscreen-Car-...
za armaturo na nezdrsljivi podlagi
http://www.ebay.com/itm/Dashboard-Non-S...
za ogledalo
http://www.ebay.com/itm/Car-Rearview-Mi...


Najbolj ergonomičen, v smislu, da ti ne bo zakrival vidnega polja je nosilec za na armaturno ploščo ampak v kakem ostrem ovinku ti bo garant tablico odneslo med sedeže. Najbolj stabilen je zagotovo nosilec za na šipo, tistega za na ogledalo jaz ne bi vzel, nikoli ne veš kako močno je ogledalo pritrjeno na steklo. Je pa problem v temu, da tablica na vetrobranskem steklu zakriva pogled na cesto. Najbolje je da jo pritrdiš visoko zgoraj ali pa zelo nizko spodaj. Na Ebayu sem gledal prav iste nosilce kot si jih ti linkal ampak sem enega nujno rabil, tako da sem kupil tega
http://www.enaa.com/oddelki/avdioVideo/...
Absolutno je predrag, material je isti šmorn kot pri cenejših kitajskih, ampak moram priznati, da prav lepo "nosi" mojega Nexusa.

Alamar ::

Bom kar za na šipo enega vzel.

Ima mogoče kdo tale myrin dock za nexus 7. Deluje mi precej estetsko in ga bom verjetno naročil, čeprav ni ravno poceni.
http://www.ebay.com/itm/Myrin-Crown-Sta...

damjan1980 ::

delfinus je izjavil:

Hoj, je kdo uspel instalirati NLB Klik certifikat in da mu potem deluje dostop do NLB Klika? Certifikat sicer nekako uspem uvoziti med Trusted Credentials, ampak zadeva vseeno ne deluje. Poskusil bi tudi rad s SandroB, ampak ni vec verzije za Android 4.X. Hvala za pomoc.

lp, d.


Ne deluje zato, ker noben browser ne zna najt tega certifikata. Stock browser je to znal, zdaj pa ga je nasledil polizdelek chrome, ki tega ne zna. FAIL

boolsheat ::

Kaj pa neka aplikacija NLB klik na marketu? Nimam androida, samo videl sem, da obstaja neka NLB aplikacija.

harvey ::

Je pri Android ver 4.2.1 morda že komu uspelo usposobiti flash videe na rtvslo.si?

Na 24ur.com deluje krasno v kombinaciji z firefox 18 beta in flash ver 11.1.115.27.
 24ur.com - flash

24ur.com - flash

Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

delfinus ::

@Damjan1980; hvala za odgovor. Hja res mal sramotno. Ampak verjetno je krivec kar NLB, ki ima pac tak certifikat kot ga ima, da se ga ne da enostavno uvazat. Sicer pa ni panike, verjetno bo treba se mal pocakat, da pride kak izdelek, ki bo to omogocal.

boolsheat je izjavil:

Kaj pa neka aplikacija NLB klik na marketu? Nimam androida, samo videl sem, da obstaja neka NLB aplikacija.

Ja delovalo naj bi na SandroB, ampak slednji ni vec kompatibilen z Android 4 in visje, tako da trenutno kot vidim ni resitve.

lp, d.

damjan1980 ::

Tudi sparkasse ima p12 certifikat, ki seveda ne dela. Za znoret. Se bolj za znoret pa je dejstvo da je to prav fino delalo, dokler niso stock browserja z smetjo od chroma nadomestili

Ce se ti da zajebavat z rootanjem, se da tudi stock browser gor spravit. So na xda navodila

Zgodovina sprememb…

chercc ::

še en "i told you so" trenutek za vse, ki nismo navdušeni nad famoznimi updejti:P

klinker ::

Jst sem prav zadovoljen z updatei, ampak ne uporabljam telefona za bancnistvo in ga nikoli ne bi. Je prevec tvegano imet take zadeve na telefonu.

boolsheat ::

P12 je končnica certifikata? Katere vrste certifikatov pa sprejme Cheome? Ker načeloma se lahko certifikat "pretvori" v drugo obliko...

damjan1980 ::

Bom sprobal ce dela ce ga pretvorim iz p12 v drugi format. Na telefonu galaxy nexus dela bp, na nexus 7 pa ne.
Drugace pa se meni zdi dovolj varno. Ce je na telefonu certifikat, moras na lock screenu imet pin oz pattern, pol pa se ob uporabi napisat geslo. Za mene cisto dovolj varno

damjanll ::

Kekec ::

Krivec je google ker ne podpira certifikatov v chromu, v starem stock browserju delajo banke ampak tega zal ni na N7, edino če vam ni problem rootat tablico in gor namestit star browser potem vam bo delal tudi podpora za certifikate in tudi klik dela bp. Je pa to bolj tak tak ... nevem kaj google muti s tem. Ni pa zato kriva nobena banka.

d0rK ::

Damjan si ti submital ta bug? Kako ti je uspelo uvoziti certifikat da je viden pod Personal > Security > Credential storage >Trusted credentials > User? Je govora o Klik certifikatu?

Problem imam na Note 2, Android 4.1.1 da se mi certifikat ne pokaže v seznamu in me grozno iritira. Sistem očitno ve da je certifikat inštaliran ker ga lahko izberem ko grem na klik.nlb.si, tudi dobim obvestilo da je inštaliran ko ga uvozim, ampak vseeno ga ni na seznamu.

damjan1980 ::

Na 4.2 ga vidim da je not. Je pa od postarce. Sicer pa nima veze od koga je, certifikat je certifikat. Kako koncnico ima? Jaz sem ga kot p12 uvozil. Stock browser ga lepo prepozna, chrome pa ne

d0rK ::

Niti ni nujno da je vseeno od koga je certifikat. Vsaj v mojem primeru. Stržniški certifikat od NLBja je lepo viden pri meni, uporabniški ni.

The Settings -> Security -> Trusted Certificates -> User list is intended to display CA certificates installed by the user. That is as intended by Android 4.0 and according to the documentation and menu description. Does the certificate you are trying to install have the BasicConstraints extension with CA set on true?

Only if the message you see after tapping "Installing on SD card" is referring one or more CA certificates, e.g. "The package contains one CA certificate" (which is based on the BasicConstraints, CA=true) the certificate will be displayed in the Settings -> Security -> Trusted Certificates -> User list. For example, the attached certificate which has CA set on true should be displayed.

Although the list is called "User" it is actually referring to User installed CA certificates, while user installed non-CA certificates are called User certificates and not displaying there - a bit misleading. But you can see and/or use them for VPN IPSec RSA or IMAP SSL connections, for example.


Meni ga noče pokazati na seznamu če je uvožen kot p12, niti če je pfx. Tako da je možno da manjka Klik certifikatu kak property.

popo985 ::

Pozdravljeni, ve mogoče kdo če se da v Sloveniji (lahko tudi tujina) kupiti Nexus 7 z mobilno povezavo (cellular)?

sulaco ::

V Avstriji ga že imajo. Pri nas bo baje od 13.1....tako so rekli par strani nazaj.


Raje počakaj še 14 dni (CES 2013), ker bodo kitajci predstavili boljše alternaative...

damjan1980 ::

Kitajci bodo predstavili boljse alternative ? Verjetno si mislil leta 2023

MacGyver141 ::

sulaco ::

damjan: na endgadgetu je bila že slika te "hude" kitajske tablice in link, kjer si se lahko postavil v vrsto za nakup, a žal ne najdem več linka...

Zato pa bo Google/Asus udaril nazaj: http://www.techieopus.com/2012/12/asus-...

...zato še enkrat. Počakaj, samo še 10 dni je do CES-a!!

((offtopic: navsezadnje je Nexus7 star že skoraj 1 leto in glede na to, da Apple napoveduje vgradnjo Retina displey-a v mini-ja bo Google moral posodobiti N7 (recimo: HDMI port, USB OTG, miracast, 5GHZ WiFi, (microSD vem da ne bo), ITD). Jaz pa upam, da bomo že januarja zvedeli za kakšen namig)).

damjan1980 ::

Ja saj kitajci na papirju obvladajo zadevo, v praksi pa cisto vedno zaskripa. In to ne velja samo pri tablicah

Nexus pa je star pol leta in ne eno leto. Google svoje izdelke apdejta na eno leto, tako da na novi nexus 7 bomo pomoje se malo pocakali. Google pa si definitivno ne rabi zgled jemat po japki, ker tam po novem stancajo hw brez repa in glave, kar kaze na veliko zmedenost in dejanja v paniki in obupu, ker jim vsi ostali pridno kolac papajo

popo985 ::

Ok hvala, bom še počakal na CES, se spet ne mudi tako :).

nurmaln ::

Ne bo updata na N7 zaenkrat, tisti 172V ki je omenjen na zgornjem linku pa tudi ne bo $99 ampak med 150 in 190€, odvisno od trga. Tudi ne bo tako zmogljiva tablica kot Nexus
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

harvey ::

chercc je izjavil:

No js pa sem tole naročil: http://www.amazon.co.uk/Swees%C2%AE-Goo...


Si morda že dobil omenjeni ovitek,če da, kako si zadovoljen?
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

sulaco ::

http://www.engadget.com/2013/01/03/efun...

Tole je samo prvi od 198739, ki bodo "napadle" Nexusa...HDMI out, 2x kamera, nadgradljiv spomin - za 130$

(damjan1980: Kitajci bodo predstavili boljse alternative ? Verjetno si mislil leta 2023) I told you so... ;)

kmetek ::

in kaj nam pove teh 130$...prav za 130$ dobimo brez ddvja in vseh stroškov pttja morda?

MultiPad 7.0 PRO DUO Kaj manjka?

chercc ::

harvey je izjavil:

chercc je izjavil:

No js pa sem tole naročil: http://www.amazon.co.uk/Swees%C2%AE-Goo...


Si morda že dobil omenjeni ovitek,če da, kako si zadovoljen?

nažalost še ne, naročili smo en kup opreme iz anglije in še ni prišla do nas

Goody ::

sulaco je izjavil:

http://www.engadget.com/2013/01/03/efun...

Tole je samo prvi od 198739, ki bodo "napadle" Nexusa...HDMI out, 2x kamera, nadgradljiv spomin - za 130$

(damjan1980: Kitajci bodo predstavili boljse alternative ? Verjetno si mislil leta 2023) I told you so... ;)


;)) lepo te prosim, sem primerjal recimo tegale http://www.bigbang.si/tablicni-racunaln... s še boljšimi karakteristikami kot tvoj zgoraj naveden (razen takta proca) pa N7 ne seže niti do kolen (stane sicer res 200€)..

damjan1980 ::

sulaco je izjavil:

http://www.engadget.com/2013/01/03/efun...

Tole je samo prvi od 198739, ki bodo "napadle" Nexusa...HDMI out, 2x kamera, nadgradljiv spomin - za 130$

(damjan1980: Kitajci bodo predstavili boljse alternative ? Verjetno si mislil leta 2023) I told you so... ;)


oprosti, jaz se vedno ne vidim v tem konkurnce nexusu. ja saj na papirju zgleda oh in ah, v praksi pa bo polomija, tako kot cisto vse kitajske tablice do zdaj. poglej si aktualne kitajske polizdelke. hw kao najjaci, dela pa tak da te srat prime. da se o podpori sploh ne pogovarjamo.
Saj noben ne brani da jih kupite, samo ne to prosim primerjat z nexusom, ker tu ni primerjave. Odprite si svojo temo in tam fantazirajte o teh jajcah.
In teh 130 dolarjev se po slovenskem uvozniskem srednjem tecaju preracuna na tam nekje 190 eurov. Za malo vec pa ze dobis nexusa. no brainer. Polek tega, tudi ce pride blizu nexusa v tem letu, zacetek poletja bo na policah novi nexus 7, ki bo kitajce spet poslal nazaj v srednji vek

Gionni ::

A je že kupil kdo Nexus 7 3G na tejle strani?
http://www.sestavi.si/index.php/item/di...
Malo sem skeptičen, ker verzijo 3G naj še ne bi bilo mogoče dobiti v SLO in je še tudi nikjer drugje ne prodajajo razen na sestavim.si.

delfinus ::

harvey je izjavil:

chercc je izjavil:

No js pa sem tole naročil: http://www.amazon.co.uk/Swees%C2%AE-Goo...


Si morda že dobil omenjeni ovitek,če da, kako si zadovoljen?



Sem vceraj dobil slednji ovitek in je soliden za svoj denar. Opravlja svojo funkcijo tocno tako kot sem pricakoval. Nexus se tudi avtomaticno aktivira ali ugasne ko ga odpres oz. zapres. Zraven je se zascita za ekran + stylus. Kupil preko eBaya in je prislo tudi hitro. klik.

lp, d.

floyd1 ::

Gionni je izjavil:

A je že kupil kdo Nexus 7 3G na tejle strani?
http://www.sestavi.si/index.php/item/di...
Malo sem skeptičen, ker verzijo 3G naj še ne bi bilo mogoče dobiti v SLO in je še tudi nikjer drugje ne prodajajo razen na sestavim.si.


S Sestavi.si imam dobre izkušnje. Sicer nisem kupil ravno Nexusa pri njih, a vseeno. Mogoče so nabavljali kje drugje in ne pri uradnem uvozniku za SLO?
Pokličeš, pa vprašaš. Najbolj enostavno.

13itan ::

Kako vklopit Nexus 7 16g če je zablokiral (ali pa nehal delat)?
Hčerki sem inštaliral update za eno igrico in ko je zablokiral sem ga ugasnil. Od takrat ga ne morem vklopit. Sem poskusil vse možne varijante z gumbi (power, power+volume down, power+volume up, power+volume up&down).

Prosim za pomoč!
Hvala, Dejan

JayKay ::

drzis power gumb en cas. en pravijo da tudi do 20 sec

Okapi ::

Power tiščiš nekaj sekund.

Na evo - pa sem prepozen;)
O.

13itan ::

JayKay je izjavil:

drzis power gumb en cas. en pravijo da tudi do 20 sec


vse kombinacije z gumbi (več kot 30 sec) sem poskusil in ne gre. Ko ga prek USB povežem z računalnikom se po kakšnih 5-10 sec sliši zvuk (ta dam) in mi računalnik sporoči da je neznana naprava priklopljena ampak N7 ne začne delat.

JayKay ::

Nexus 7 won't start up, no display after press power button.

Solution
1. Disconnect the Micro USB cable (if connected) from your Nexus 7 then press and hold the power button for 15 seconds.
2. If your device doesn't start up, charge your Nexus 7 battery:
a. Connect the bundled AC adapter to your Nexus 7 then charge your device for at least an hour.
b. Press the power button again. If your Nexus 7 still won't start up, please contact ASUS customer support.
Note: Ensure that you use only the bundled Micro USB cable and AC adapter to charge your device.

in se alternativna opcija:
1. Plug-in your dead N7 to a wall charger. (Jump immediately to step 2.)
2. Immediately after plugging it in, press Volume Down and Power at the same time.
3. Once in the bootloader menu, use Volume Down until you see "Power Off Device."
4. Choose that option with the Power button.
5. Once your device is off, unplug the charger and then plug it back into the device.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

klemen23 ::

Na mojem Nexusu sem opazil eno napako in me zanima ce je to napaka v updateu ali jo imam samo jaz. Ko spreminjam glasnost predstavnosti (z gumbi ali na touch) se tista pika po drsniku ne premika, spremeni pa se glasnost kot je treba (pri glasnosti opozoril pa lepo deluje). Nic hujsega, ampak vseeno preverjam.

13itan ::

JayKay je izjavil:

Nexus 7 won't start up, no display after press power button.

Solution
1. Disconnect the Micro USB cable (if connected) from your Nexus 7 then press and hold the power button for 15 seconds.
2. If your device doesn't start up, charge your Nexus 7 battery:
a. Connect the bundled AC adapter to your Nexus 7 then charge your device for at least an hour.
b. Press the power button again. If your Nexus 7 still won't start up, please contact ASUS customer support.
Note: Ensure that you use only the bundled Micro USB cable and AC adapter to charge your device.

in se alternativna opcija:
1. Plug-in your dead N7 to a wall charger. (Jump immediately to step 2.)
2. Immediately after plugging it in, press Volume Down and Power at the same time.
3. Once in the bootloader menu, use Volume Down until you see "Power Off Device."
4. Choose that option with the Power button.
5. Once your device is off, unplug the charger and then plug it back into the device.


Hvala JayKay! Nič ne dela tak da bom kontaktiral ASUS customer support. Sem najdel številko za SI in jih bom poklical v ponedeljek.

JayKay ::

@klemen ne updejt je ok. se to zgodi s kako 3rd party aplikacijo ali vedno? verjetno si ga probal restartat?

klemen23 ::

JayKay je izjavil:

@klemen ne updejt je ok. se to zgodi s kako 3rd party aplikacijo ali vedno? verjetno si ga probal restartat?

Ha ne moreš verjet:)restartal sem ga takoj ko sem to pred časom opazil (celo dvakrat) pa ni bilo nič bolje, zdaj ko si me spomnil sem pa za hec še enkrat in glej - vse v redu. Zgleda da gre res v tretje rado :D

Omnian ::

A se lahko Nexus 7 direktno priključi, za polnjenje baterije, tudi na 24V (npr. v tovornjaku) ali samo 12V (avto in podobno)?

damjanll ::

Jaz bi rekel da je to bolj odvisno od polnilca, torej mora big tak usb polnilec da sprejme 24V in zazeljeno je da zmore vsaj 2A. Ugibam da nekaj takega:
http://www.picocanada.com/en/product/39...

Okapi ::

Direktno se lahko priključi samo na 5 V. Ostalo je pa odvisno od tega, kakšen polnilnik imaš - dobijo se za vse mogoče napetosti.

O.

Omnian ::

Tu je polnilec, ki se uporablja tudi v tovornjaku (24V) za navigacijo Navon N560:

http://en.puro.com/en/store/mobile-phon...

"Car charger with cigarette lighter socket and charging cable included.
Car Charger with cigarette lighter socket compatible with Micro-Mini USB devices. Plug the Car Charger into your 12-24 V accessory outlet and connect the coiled cable to your device. While it's charging you can open the cap to reveal another 12-24 V outlet built right in and plug an extra Car Charger into it. It features a charging LED indicator and is designed to keep your device charged when you're on the go. Available in black colour and personalized thanks to the PURO logo printed on the surface."


Torej če navigacija deluje s tem polnilnikom se lahko pol tudi Nexusa 7 proba če bo deloval, ali lahko kaj skuri?

Bor H ::

Sam da gre micro USB ven pa 24V notr, to je to. Tko da ja, to bi mogl delat.

Okapi ::

S tem da če je na izhodu za USB standardnih 0,5 A, se bo Nexus precej dolgo polnil.

O.

harvey ::

delfinus je izjavil:


Sem vceraj dobil slednji ovitek in je soliden za svoj denar. Opravlja svojo funkcijo tocno tako kot sem pricakoval. Nexus se tudi avtomaticno aktivira ali ugasne ko ga odpres oz. zapres. Zraven je se zascita za ekran + stylus. Kupil preko eBaya in je prislo tudi hitro. klik.

lp, d.


Hvala za odgovor, bom naročil.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------
««
23 / 32
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LG G pad 8.3 ali Nexus 7 (2013)?

Oddelek: Kaj kupiti
263024 (2754) amacar
»

Nexus 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7516466 (7353) AvtoR
»

Katero tablico? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11024990 (21028) abyssus
»

Google predstavil Android 4.3, sveža Nexus 7, Q (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
8929351 (15719) Bluzer13

Več podobnih tem