» »

Google Nexus 7 (2012)

Google Nexus 7 (2012)

Temo vidijo: vsi
««
24 / 32
»»

Gionni ::

floyd1 je izjavil:


S Sestavi.si imam dobre izkušnje. Sicer nisem kupil ravno Nexusa pri njih, a vseeno. Mogoče so nabavljali kje drugje in ne pri uradnem uvozniku za SLO?
Pokličeš, pa vprašaš. Najbolj enostavno.

Sem se pozanimal in res imajo dobavitelja iz tujine. Uradno pride baje mobilna verzija v SLO šele februarja.

Imam pa še dve vprašanji in prosim za pomoč:

1. Kakšen kabel rabim in kje ga lahko nabavim, da lahko USB ključek priključim na Nexusa?
A je ta pravi? http://www.enaa.com/oddelki/conrad/izd_...

2. Pa še ena butasta: Na strani enaa piše, da ima nexus android 4.2, na mimovrste pa 4.1. A če ga vzamem na mimovrste se mi bo android avtomatično posodobil na zadnjo verzijo oz. na 4.2, ko bo povezan z netom? Ali je treba naredit večji poseg, ki zna biti zamuden?

MacGyver141 ::

Kabel je pravi, sam da se bo usb ključ povezal z nexusom, rabiš še tole https://play.google.com/store/apps/deta.....

Nexus se ti bo sam posodobil.

matonson ::

Kabel ni pravi. Rabiš micro usb, na linku je mini usb.

matija_g ::

Razmišljam da bi en Nexus kupil mami (ki je starejša, ampak svoje čase je bila še kar dojemljiva za moderno tehnologijo).
Problem je, da ne razume angleško. Kaj se, po vaših izkušnjah od slovenskega SW (ali SW ki ima vmesnik v slovenščini) dobro obnese na nexusu?

MacGyver141 ::

Malo sem se zmotil gor :)

damjanll ::

Okapi ::

Kaj se, po vaših izkušnjah od slovenskega SW (ali SW ki ima vmesnik v slovenščini) dobro obnese na nexusu?
Kaj bi pa pravzaprav rad imel? Igre? Spletni brskalnik? Facebook? Office? Vse sorte stvari imaš in kakšne Angry Birdse ali pasjansko lahko igraš tudi če ne razumeš besede angleško.;)

O.

nurmaln ::

"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Jerry000 ::

nurmaln je izjavil:

S 3G je sedaj na voljo tudi pri Si.Mobilu.



Prosta prodaja 350€ :O :O. Omg kok cene nabivajo. Ko sem bral novico da pride Nexus 7 je bila rečena cena tam okoli 200€, pol je blo 250€, to še legit, ampak 350€...hah...kr naj majo

BlazV ::

3g verzija ko so prvič govoril o cenah (za ameriko) sploh še ni bila najavljena.

Infinity ::

3g je mela ceno ob najavi 300$ v US v EU pa 300€, za slovenijo pa je nažalost mal več tko k za 16gb in 32gb verziji.

Jerry000 ::

Kaj pa verzija brez 3g, je kaj cenejša že? Al je cena še vedno ista? Se 8gb še prodaja sploh? Na začetku vem da se je

Infinity ::

8gb je šel iz prodaje in ga je za enako ceno zamenjal 16gb, to je200€ (samo na Play store), za 32gb je po evropi cena 250€ pri nas od 265€ dalje. Nažalost so cene pri nas višje, zakaj pa so take pa raje nebi ker se lahko prepiramo kakor čmo pa še zmer bojo cene višje.

Jerry000 ::

A je kaka možnost da bi v tujini naročil to zadevo? Brez zamere, sam v sloveniji tega ne bom kupoval, za isto zadevo nočem plačati višjo ceno kot pa je

PINki ::

Za 15 eur te ne bo konec, če tukaj kupiš. Drugače pa izvoli na ebay.

Bor H ::

Lahk ti prpeljem iz nemčije sam bom računal še prevoz 10€...

Jerry000 ::

PINki je izjavil:

Za 15 eur te ne bo konec, če tukaj kupiš. Drugače pa izvoli na ebay.


Ne za 15€, nabavu bi nekje v tujini da plačam 200€ tko kot je...sam to pomoje ni mogoče. Edino na ebay res, to je še najbolša varjanta

Bor H ::

Zapel se čez mejo pa bo.

Infinity ::

Trgovine v avstriji in italiji jih majo tolk d jih prodajajo, samo morš poiskat tiste k majo 16gb na zalogi, pa potem imaš 1 leto garancije za razliko od 2 pri nas.

kmetek ::

Kok enga stokanja za 60€ višjo ceno za duplo diska in 1 leto ekstra garancije. Saj je to tudi nekaj vredno, mar ne?

Infinity ::

problem je k ni 60€ ampak je ponavadi 80€, če ni glih akcija al pa res dobr deal. Vsak zase ve koliko mu je to vredno, men se ni dal ukvarjat za 30€ razlike ker sm tako ali tako hotu 32GB tko da sem ga vzel kar pri nas.

Bor H ::

Ja, 32GB je na Enaa 30€ dražji kot v tujini. Če pa res hočeš 16GB greš pa v Graz al pa Trst pa maš.

boolsheat ::

Tukaj imaš N7 za 261€ z dvoletno garancijo, v tujini ima samo 1 letno, kaj bi še rad?
http://www.nakupovanje.net/izdelki/racu...

Cene v tujini (samo 1 leto garancije):
http://geizhals.at/?fs=nexus+7&in=

Jerry000 ::

kmetek je izjavil:

Kok enga stokanja za 60€ višjo ceno za duplo diska in 1 leto ekstra garancije. Saj je to tudi nekaj vredno, mar ne?



60€ ni malo ravno. Raj dam manj pa teh 60€ drugje porabim. Pa tut fora je da ne rabim 32gb, nimam kej tok nucat. 16 je zame več ko preveč...že 8Gb bi blo dost. Pa še to je da poštnina ponekod iz tujine ni tok zlo draga, tko da se mi ni treba nikamor zapelat naprimer da bi porabil čas in benz:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

suhi ::

Pol pa dobiš defektnega (in pri N7 ta možnost sploh ni zanemarljiva), pa lahko veselo nazaj pošiljaš in plačuješ stroške še za to. Ti kar izvoli, ampak IMO tvegaš preveč za tistih par desetakov.

M-XXXX ::

suhi je izjavil:

Pol pa dobiš defektnega (in pri N7 ta možnost sploh ni zanemarljiva), pa lahko veselo nazaj pošiljaš in plačuješ stroške še za to. Ti kar izvoli, ampak IMO tvegaš preveč za tistih par desetakov.

Saj je international garancija, pač odaš na Slo servis, kot da ga bi kupil v Sloveniji. Kje je problem?

kmetek ::

Vsakemu svoje.

Kekec ::

Če na hitro poguglam sem opazil da N7 naj nebi podporal hdmi output, ali obstaja kakšna alternativa?

JayKay ::

ja, samsung tab.

Kekec ::

V mislih sem imel če obstaja kakšen software ali rom tweek, ki bi to omogočal.
lp

Mavrik ::

Software težko pričara neobstoječo podporo v strojni opremi.
The truth is rarely pure and never simple.

mihco ::

Zakaj bi pa kupljeni v sloveniji imeli 2 leti garancije? Asus daje na napravo 1 leto? Slovenski trgovci pa dobrosrcno sami financirajo dodatno leto?

Kekec ::

Kakor sem jaz seznanjen je tudi asus tisti ki za slovenijo ni dal isto ceno kot drugod, tako da ... čisto možno da gre za nekakšen kompromis.
lp

boolsheat ::

mihco je izjavil:

Zakaj bi pa kupljeni v sloveniji imeli 2 leti garancije? Asus daje na napravo 1 leto? Slovenski trgovci pa dobrosrcno sami financirajo dodatno leto?


Ni fora v trgovcih, to dvoletno garancijo daje Asus. Zakaj je pa v Sloveniji daljša kot drugod pa ne vem, mogoče res kompenzacija za višjo ceno...

nurmaln ::

boolsheat je izjavil:

mihco je izjavil:

Zakaj bi pa kupljeni v sloveniji imeli 2 leti garancije? Asus daje na napravo 1 leto? Slovenski trgovci pa dobrosrcno sami financirajo dodatno leto?


Ni fora v trgovcih, to dvoletno garancijo daje Asus. Zakaj je pa v Sloveniji daljša kot drugod pa ne vem, mogoče res kompenzacija za višjo ceno...


Zato daje ker to zahteva zakon. Ker pa to seveda stane, rezultira v rahlo višji ceni.

Del razlike v ceni je tudi zelo visok strošek za razgradnjo WEEE, del razlike je uredbi za avtorske pravice, del pa tudi v rahlo višjih bruto maržah v Sloveniji (ki so na majhnem trgu neizogibne).

Že če dobiš pošiljko in zadeva ne dela (8 dni), greš in zamenjaš za novo. V takih primerih menjave ne opravi servis ampak prodajalec (iz za njega distributer). Če si kupil v tujini je že res da lahko servisiraš v Sloveniji, ampak samo SERVISIRAŠ (rok 45 dni), ne MENJAŠ. Ali pa pošiljaš nazaj v državo nakupa če omogočajo menjavo, pa imaš spet stroške, pa zajebancijo....

End of day, meni se ne bi dalo za 15€ zajebavat v tujini, ampak vsak pač po svoje.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

first_line ::

Meni dol visi za to slovensko garancijo, čez 2 tedna mi bo crknil, bom dal (minimalno) 5€ za poštnino na servis in bom nazaj dobil slike kako je bil v stiku s tekočino: plati sine 250€ minimalno, ali ti ga pa boš tepen. Mi smo težki profesionalci, smo našli okside pa prah v napravi.

Kupim iz tujine, prišparam €, mi crkne, ptt bo isto v UK, DE, čez 2 tedna dobim nazaj in zadeva laufa.

Naš CiganStan ni primeren za nakupe.

nurmaln ::

ma s to tekočino pa zdej že preveč nabijate
nekje na enmu forumu ste prebral da so nekomu zavrnil garancijo zarad vode in zdej ste usi brihtni, kako se servisi zgovarjajo na to

V resnici pooblaščeni servisi ne dobivajo pavšalnih zneskov vsak mesec od proizvajalca ampak so plačani glede na dejansko opravljeno delo. To pomeni, da če je le mogoče, bo servis poizkusil popraviti v okviru garancije, ker proizvajalec bo zagotovo plačal popravilo (saj ga mora), stranka pa se za tako popravilo verjetno ne bi odločila, kar bi pomenilo izgubo za servisno podjetje.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Gionni ::

boolsheat je izjavil:

Tukaj imaš N7 za 261€ z dvoletno garancijo, v tujini ima samo 1 letno, kaj bi še rad?
http://www.nakupovanje.net/izdelki/racu...

Kaj je pa fora tega, da je na isti spletni trgovini druga cena?
http://www.nakupovanje.net/izdelki/racu...

Kekec ::

No nebi bil prvi primer ko jim je aparat res padel v vodo in so se na servisu delali neumne.

Bor H ::

Stranka da je kej kriva? Nezaslišano

floyd1 ::

Kekec je izjavil:

Če na hitro poguglam sem opazil da N7 naj nebi podporal hdmi output, ali obstaja kakšna alternativa?

Miracast. Trenutno ga N7 še ne podpira, je pa povsem mogoče, da se bo to spremenilo pri eni od naslednjih nadgradenj.
Nekatere naprave (Nexus 4, SGS3) so postale podprte z Androidom 4.2, N7 pa žal ne - nekaj je bilo pisanja na netu o tem, da Nvidia za Tegro 3 takrat (ob prihodu nadgradnje N7 na 4.2) še ni imela Miracast certifikata. Google je zelo skop z informacijami glede podpore. Niso je ne potrdili, ne zanikali.
Sicer pa so sprejemniki za to čudo menda šele na pohodu v trgovine (in precej dragi), tako da bomo videli.

Kekec ::

Ker tudi telefon mi tega ne podpira več (Galaxy nexus i9250), pa vem da sem še takrat pred JB to probaval in je delalo, tako da sem mislil da se je to kaj v JB pokvarilo.
lp

Mavrik ::

Fantje, vaše zabavanje s servisi nima veze z Nexusom 7. O tem so druge teme namenjene prav temu. Stopit.
The truth is rarely pure and never simple.

boolsheat ::

Gionni je izjavil:

boolsheat je izjavil:

Tukaj imaš N7 za 261€ z dvoletno garancijo, v tujini ima samo 1 letno, kaj bi še rad?
http://www.nakupovanje.net/izdelki/racu...

Kaj je pa fora tega, da je na isti spletni trgovini druga cena?
http://www.nakupovanje.net/izdelki/racu...


Verjetno različen dobavitelj.

nurmaln ::

Verjetneje nepazljivost s strani upravitelja spletne trgovine.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

damjanll ::

Mogoce razlicno velik storage? 16/32gb?

boolsheat ::

Ne, oba sta 32GB. Pomoje je fora v dobaviteljih. Ena izmed trgovin ima recimo 32GB verzijo 265€, 16GB verzijo pa 290€ in so dejali, da je fora pač v različnih dobaviteljih in njihovih cenah.

Gionni ::

Meni ta poceni variante ne odpre več. Se pa spomnim, da je bil pri cenejšem nexusu Android 4.1, pri ta dragem pa 4.2. Sklepam, da je bila nekaj stara zaloga, nekaj pa nova. Ampak poleg novejšega software-a najbrž ni bilo med tablicami nobenih drugih razlik (recimo v dizajnu, strojni opremi...), ali pač?

nurmaln ::

Ne, sigurno jih ni blo. Med Nexusi je razlika samo v kapaciteti pomnilnika (no obstaja še 3G verzija sam to ni to). Software je isti, če je še 4.1 se bo sam updatal na 4.2 takoj ko pride do interneta.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

boolsheat ::

««
24 / 32
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LG G pad 8.3 ali Nexus 7 (2013)?

Oddelek: Kaj kupiti
263031 (2761) amacar
»

Nexus 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7516489 (7376) AvtoR
»

Katero tablico? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11025022 (21060) abyssus
»

Google predstavil Android 4.3, sveža Nexus 7, Q (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
8929402 (15770) Bluzer13

Več podobnih tem