» »

Google Nexus 7 (2012)

Google Nexus 7 (2012)

Temo vidijo: vsi
««
22 / 32
»»

boolsheat ::

Predenj kupim stvar, ima mogoče kakšne posebne hibe Nexus? Torej nima Gorilla Glassa in zato mora biti v etuiju, še kaj posebnega? Nekaj sem bral, da se polni samo na priloženem polnilcu, je to res?

Mavrik ::

Kaj pa je po tvoje "posebna hiba"? (Recimo meni je tole z Gorilla Glass smešno, saj stvari ne prenašam okoli s kamenjem). Meni se polni brez težav z računalnika, če daje USB dovolj energije.
The truth is rarely pure and never simple.

Magic1 ::

Dddd, itak da ga bo dal v žep zraven ključev.
Noben gorilla glass ne pomaga, če pridejo ostri ključi zraven displeja.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Kekec ::

Gorilla glass mogoče ne ampak so še drugi poleg gorlla glass poglej si novo nokio

Magic1 ::

Itak... tudi jaz sem videl posnetke na tubu, ko je folk s ključi drajsal po S2 ter iPhonu in ni blo nič. V realnosti mi pa lahko katerikoli telefon prineseš in se ne bom rabil trudit, da ga zdrajsam s svojimi ključi.
Magic

Mavrik ::

In nekak vam je kompletno s svojim nakladanjem uspelo zluftati moj point: boolsheat se mora najprej zjasniti kaj so njegove prioritete pri lasti naprave preden mu lahko svetujemo.
The truth is rarely pure and never simple.

boolsheat ::

Pač načeloma gre N7 v žep, tam se ponavadi znajdjo kakšni ključi, kovanci,... :))

Glede tega stekla sem pač prebral na nekaj tujih straneh kjer so se lastniki n7 pritoževali, da se jim je zaslon zelo hitro opraskal, zato me je zanimalo, če napihujejo ali je res tako občutljiv zaslon...

Zgodovina sprememb…

yayo ::

Bah, jaz ga imam od začetka septembra v temle ovitku, pa je kot nov. In gre tudi v žep, ovitek je minimalno debel. Če si ga mislil polnit na polnilcu od telefona je pa vprašanje, če bo šlo, priporočena je uporaba original polnilca in kabla.

borutz ::

jaz polnim nexus 7 s polnilcem od svojega telefona google nexus.
naceloma ni problema, vendar polnjenje traja vec casa ker ni toliko zmogljiv kot originalen polnilec.

damjanll ::

Glede polnilca mogoce tole:

http://forum.xda-developers.com/showthr...

Zakljucek je da z vsemi polnilci in kabli se polni, samo razlika je v hitrosti polnitve in pa da pri nekaterih polnilcih ne napise na zaslonu ac charging, ceprav se vseeno polni. Dobro je imet polnilec ki zmore 2A ali pa vsaj 1A.

MacGyver141 ::

boolsheat je izjavil:

Pač načeloma gre N7 v žep, tam se ponavadi znajdjo kakšni ključi, kovanci,... :))

Glede tega stekla sem pač prebral na nekaj tujih straneh kjer so se lastniki n7 pritoževali, da se jim je zaslon zelo hitro opraskal, zato me je zanimalo, če napihujejo ali je res tako občutljiv zaslon...


Je kar občutljiv. Imam nekaj majhnih praskic, sam če je zaslon umazan se jih sploh ne vidi. Pa tudi če je lep zaslon, jih ne opazim.

Alamar ::

Očitno še niste slišali za folijo, ki preprečuje praske na ekranu?

boolsheat ::

Ok hvala, takšne odgovore sem pričakoval.

MacGyver141 ::

Da ne bo kdo mojega odgovora narobe razumel. Praskice vidim pod lučjo :)

emilo ::

Lahko potrdim da je zaslon zelo občutljiv, saj sem z brisanjem v majico (čohanje po trebuhu) naredil res ogaben ris. Najhuje pa je da zdaj izgleda kot bi imel defekten zaslon, saj se v dveh centimetrih kolikor je praske predvsem na beli podlagi poznajo rdečkaste barve. Telefon že približno leto dni nosim v žepu in ga v večini brišem v majico ko je umazan pa nima niti praske...

damjanll ::

Hmm, jaz pa se nisem opazil prask, pa nimam folije. V majico ga pravtako brisem, okoli ga pa nosim v etuiju. Ce je res tako obcutljiv si bom morda tudi jaz omislil folijo...

yayo ::

Očitno se je na majico prilepilo nekaj...

floyd1 ::

Ste me pripravili do tega, da sem naredil "close inspection" svojega. Sicer je šele 14 dni star, a dnevno ga (večkrat) brišem tudi v majico, okrog ga nosim v nahrbtniku - v svojem, ločenem predalu, brez ovitka. Niti ene drobne praske. Sem ščistil ekran kot pri novem, potem sem tako dolgo gledal pod vsemi možnimi koti - opazil sem celo droben karo vzorec čez ves ekran (najverjetneje "touch screen digitizer"?) a prask nisem našel.
Imajo pa še vedno zgleda manjše probleme pri izdelavi. Tisti rob, ki sicer povsod gleda malenkost preko stekla - nekje na sredini daljše stranice steklo gleda čisto malo čez rob. Me ne moti in ga ne mislim vračati zaradi bedarij, opazil pa sem takoj.
Mimogrede - touch ekran je prav fantastično občutljiv. Tako hitro, kot lahko tipkam na tem strojčku, ni šlo še nikjer, pa sem kar nekaj kitajčkov sprobal. Prime res vsak dotik. Je potem s folijo še vedno tako dober?

listje123 ::

Ok končno sem se odločil da si bom kupil tablico ki je cenovno ugodna in zmogljiva.
Nexusa bom kupil na mimovrste in me zanima kako je s ceno in če bi še kje v sloveniji dobil to tablico kaj ceneje.
Ali se mi bolj splača kupiti iPad 2?
http://www.mimovrste.com/artikel/272000...

Alamar ::

Imam tale etui za prodat, ker sem dobil napačno barvo in se mi ne ljubi oziroma splača tole nazaj pošiljat. Lahko je kot stojalo v dveh položajih, pokončen ali ležeč. Zraven je touch pen, folija za ekran in krpica. Cena 10 EUR in prevzem v Lj.

boolsheat ::

Ja VIP člani pri mimovrste lahko dobijo Nexusa za 259€ tako, da najdi nekoga (v temi Katero tablico izbrati se ne nekdo našel...) pa dobiš ceneje.

JerryP ::

floyd1 je izjavil:

Mimogrede - touch ekran je prav fantastično občutljiv. Tako hitro, kot lahko tipkam na tem strojčku, ni šlo še nikjer, pa sem kar nekaj kitajčkov sprobal. Prime res vsak dotik. Je potem s folijo še vedno tako dober?


Js mam na svojem sgp ultra fine folijo in se preko nje tipka super brez kakršnih koli zamikov;-) Btw danes je prišla beta swiftkey flow tipkovnica, ki zdaj deluje tudi na swype način. Prilagojena je tako za telefone kot za tablice dobi pa se jo zastonj za testirat kar na njihovi strani 8-)

kmetek ::

listje123 je izjavil:

Ok končno sem se odločil da si bom kupil tablico ki je cenovno ugodna in zmogljiva.
Nexusa bom kupil na mimovrste in me zanima kako je s ceno in če bi še kje v sloveniji dobil to tablico kaj ceneje.
Ali se mi bolj splača kupiti iPad 2?
http://www.mimovrste.com/artikel/272000...


11€ ceneje

Tablični računalnik Asus Nexus 7 32GB

popo985 ::

Mene pa zanima kako je z branjem pdf (knjig, dokumentov) oz. nasplošno z branjem (knjig,dokumetov)? Prikaz slike? Utrujenost oči po 3-4 urah branja?

Hvala in lp.

avani ::

Tudi sam nimam nobenih prask whatsoever, pa prav nič kaj preveč ne pazim nanj.

Glede branja gre meni BP, nobene utrujenosti oči.

Jerry000 ::

kaj je res tok občutliu zaslon na praske? Nvem zakaj niso gorillo dali...sej pa ja vejo kaj se bo dogajalo

PINki ::

Kmetek, zdaj ste dražji od mimovrste za 90 centov. Hitro spustit ceno >:D

BlazV ::

za branje PDFjev je stock reader neuporaben...je pa Kindle za Android super zadeva.

chercc ::

damjanll je izjavil:

Hehe bravo chercc :)

No jaz sem pa vesel da smo dobili multiuser, uporabna stvarca.

Raje povej kako se ti kaj obnese na splosno, po moznosti v primerjavi s kitajci ce si jih imel priloznost stestirat? Kako se obnese velikost, hitrost, baterija, lahkost...? Zadovoljen? Razocaran?

Evo mene opet, se mi zdi da je treba na tole odgovorit. Meni recimo multi use ni napačna zadeva ampak spet po drugi strani, tablica je za mene zasebna zadeva kot telefon in je ravno ne razdajam okol=).

Nisem mev priložnosti dalj časa sprobat nobene druge tablice, da bi lahko ravno neko primerjavo delal, razen ipada 2, tko da ravno ne vem kako se obnese v primerjavi s kitajci.

Razen problema z vžigom, ki se je zgodil enkrat, nimam nekih pripomb čez tablico. Sem eden izmed tistih, ki je razmišljal ali je 7" dovolj velik ekran in se je iskazal, da je u nulo za moje potrebe. Ravno dovolj velik za normalno pregledovanje spletnih strani in še vedno dovolj majhen, da gre v "pedr tašno" al pa mal večji žep. Baterija je bomba, res zdrži toliko kot je navedeno v specifikacijah, cca 9 ur stalne uporabe. Še pomanjkanje card slota ni zame takšna ovira kot sem mislil, se mi je pa že zgodilo, da bi mi prav prišel hdmi out. Frustrira me pomanjkanje dodatkov za tablico na slovenskem trgu, nisem ravno nek vešč uporabnik ebaya(dejansko nisem sploh uporabnik) in mi je prav zanimivo, da se ne da najt nobenega poštenga etuia.

Redkvica ::

Jaz sem pa začetnica uporabnica tele tablice in imam par čisto uporabniških vprašanj. Če se komu da na takšno odgovarjati.

1. Kako si lahko izklopim zvok klikanja, ko tipkam po tipkovnici. V nastavitvah tablice sem odznačila zvok klikov, pa mi tipkovnica še vedno glasno klika.

2. Kaj naj si naložim, katero aplikacijo ali kar že, da bo uporabno za urejanje na tablici zloženih datotek. Biti mora enostavno za uporabo, ne kaj blazno kompliciranega.

3. Kakšno antivirusno zaščito naj si naložim, da bo zastonj ali vsaj poceni in da ne bo preveč žrla resursov?

4. Ali si je že kdo uspešno naložil sigenca digitalno potrdilo in ga uspešno uporablja preko brskalnika - katerega? Jaz bi to rabila za vpogled na moj bančni račun, pa me zanima, če to že deluje.

Hvala že vnaprej.

DuleKrtola ::


1. Kako si lahko izklopim zvok klikanja, ko tipkam po tipkovnici. V nastavitvah tablice sem odznačila zvok klikov, pa mi tipkovnica še vedno glasno klika.

Poglej še v nastavitve tipkovnice

3. Kakšno antivirusno zaščito naj si naložim, da bo zastonj ali vsaj poceni in da ne bo preveč žrla resursov?

ne rabiš

4. Ali si je že kdo uspešno naložil sigenca digitalno potrdilo in ga uspešno uporablja preko brskalnika - katerega? Jaz bi to rabila za vpogled na moj bančni račun, pa me zanima, če to že deluje.

js sm pred letom uporabljal SandroB browser

damjanll ::

Redkvica je izjavil:

2. Kaj naj si naložim, katero aplikacijo ali kar že, da bo uporabno za urejanje na tablici zloženih datotek. Biti mora enostavno za uporabo, ne kaj blazno kompliciranega.

ES File Explorer

damjan1980 ::

dodatkov pri nas ni na voljo ker vecinoma folk to kupuje preko ebaya. ce nisi registriran, sigurno poznas 5 ljudi ki so. pri nas so cene vseh teh dodatkov od 3x vec kot na ebayu. moras bit nor da to pri nas kupujes

Alamar ::

Težko je dobiti pošten ovitek za svoje potrebe. Imel sem že enega s štirimi elastikami na notranji strani, ki mi je bil čisto mimo, nato tistega zgoraj omenjenega 360 stopinj rotirajočega, ki je bil napačne barve poslan. Načeloma vredu zaščita in uporaben, a predebel. Sedaj sem naročil že tretjega, pa bom videl, kako se bo tale obnesel. Na slikah deluje eleganten.

http://www.ebay.co.uk/itm/BLACK-LUXURY-...

andrej02 ::

Jaz sem ravnokar dobil tale ovitek http://www.ebay.com/itm/Nillkin-PU-Leat...
Zelo dober ovitek za to ceno.

chercc ::

No js pa sem tole naročil: http://www.amazon.co.uk/Swees%C2%AE-Goo...

Davidoff ::

A mi lahko kdo pove če je kje zasledil Nexusa v kakšni akciji. Rad bi kupil zadevo za božično darilo, pa bi rad kak rabat =). Je že mogoče kje v kakšni božični ponudbi oz. se da v kakšni štacuni dogovorit za popust?
Pivo Laško vsak dan eno flaško!

boolsheat ::

Mimovrste VIP člani -> 259€
Demise-pc 264€ (samo 1 leto garancije)

Davidoff ::

A je kakšen VIP member, ki bi naročil to zadevo za mene?
Pivo Laško vsak dan eno flaško!

medenko ::

comshop 268€ cca.

k3k3tz ::

boolsheat je izjavil:

Mimovrste VIP člani -> 259€


Je bilo samo do 9.12.

Jaaaka ::

Če bo slučajno kdo naročal tale ovitek, bi se pridružil, če obstaja opcija. Mislm da je celo zastonj poštnina.

http://www.ebay.co.uk/itm/Smart-Magneti...

Alamar ::

Alamar je izjavil:

Težko je dobiti pošten ovitek za svoje potrebe. Imel sem že enega s štirimi elastikami na notranji strani, ki mi je bil čisto mimo, nato tistega zgoraj omenjenega 360 stopinj rotirajočega, ki je bil napačne barve poslan. Načeloma vredu zaščita in uporaben, a predebel. Sedaj sem naročil že tretjega, pa bom videl, kako se bo tale obnesel. Na slikah deluje eleganten.

http://www.ebay.co.uk/itm/BLACK-LUXURY-...
Evo sem ga dobil in mi je top. Tanek, eleganten, ne smrdi po cenenem PU materialu, ima antibakterijski premaz, nudi dovolj zaščite in ima tudi wake funkcijo (čeprav ne piše v oglasu). V glavnem priporočam za 9 funtov s poštnino vred iz UK, pa še hitro pride na dom. Na voljo imate tudi ostale barve, če vam črna ni pogodu.

Kaj_ti_mar ::

N7 bi uporabljal kot navigacijo v avtu. Iščem ustrezen nosilec. Zaradi ohranjanja prostega pogleda bi bil primernejši tak, ki se ga pritrdi na armaturo in ne na vetrobransko steklo. Je že kdo našel kaj primernega? Povezava do izdelka?
Kateri program za navigacijo priporočate?

D-monLord ::

Nosilec:

Navigacija: Sygic https://play.google.com/store/apps/deta...

Brez heca. Najbolj se mi je obnesel duct tape za nosilec. Ne pušča sledi lepila za sabo.

Kaj_ti_mar je izjavil:

N7 bi uporabljal kot navigacijo v avtu. Iščem ustrezen nosilec. Zaradi ohranjanja prostega pogleda bi bil primernejši tak, ki se ga pritrdi na armaturo in ne na vetrobransko steklo. Je že kdo našel kaj primernega? Povezava do izdelka?
Kateri program za navigacijo priporočate?

rdr1000 ::

Kaj_ti_mar je izjavil:

N7 bi uporabljal kot navigacijo v avtu. Iščem ustrezen nosilec. Zaradi ohranjanja prostega pogleda bi bil primernejši tak, ki se ga pritrdi na armaturo in ne na vetrobransko steklo. Je že kdo našel kaj primernega? Povezava do izdelka?
Kateri program za navigacijo priporočate?


Amazon.co.uk, in sicer:"Archos 7 70 Dell Streak HTC Flyer Samsung Galaxy Tab Blackberry Playbook, Asus Google Nexus 7 Arkon Windscreen Car cradle"
Electronics; £14.95

Sam ga pripopam na kao leseno okrasno letev na armaturi. Deluje.

Za navigacijo priporočam Sygic. Ena licenca za več naprav, torej tudi za telefon poleg tablice pa za ženo ... Zemljevidi Tomtom.

Alamar ::

Zdaj je še dva dni akcija za sygic navigacijske pakete 1+1. Torej, če vzameš enega, dobiš še eno licenco gratis. Bi si kdo delil stroške? Ciljam na Central Europe paket (15 EUR), lahko pa tudi za celotno Evropo (25 EUR).
http://www.sygic.com/en

Kaj_ti_mar ::

Hvala D-monLord :). V Big Bangu v BTC (Lj.) sem videl (nekoliko manj) univerzalen nosilec za 40€: http://www.cellularline.com/catalog/en/...
A kdo pozna nosilce Cellular line z vakumskim pritrjevanjem na armaturo, držijo naprave na svojem mestu?

JayKay ::

Alamar ::

Kateri tip nosilca se bi najbolj obnesel, kaj mislite? Hočem, da je čim bolj minimalističen, a vseeno dovolj robusten, da zadostno varuje tablico

za na šipo
http://www.ebay.com/itm/Windscreen-Car-...
za armaturo na nezdrsljivi podlagi
http://www.ebay.com/itm/Dashboard-Non-S...
za ogledalo
http://www.ebay.com/itm/Car-Rearview-Mi...
««
22 / 32
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LG G pad 8.3 ali Nexus 7 (2013)?

Oddelek: Kaj kupiti
263009 (2739) amacar
»

Nexus 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7516432 (7319) AvtoR
»

Katero tablico? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11024920 (20958) abyssus
»

Google predstavil Android 4.3, sveža Nexus 7, Q (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
8929234 (15602) Bluzer13

Več podobnih tem