» »

Google Nexus 7 (2012)

Google Nexus 7 (2012)

Temo vidijo: vsi
««
10 / 32
»»

Kiki1984 ::

uros13 ::

Včeraj bil prijatelj v Italiji. Montedoro, Torri d'Europa, Marko Polo NI na zalogi.

knife ::

Evo danes dobil Nexus 7 z e-tec.at po pošti :) zaenkrat je špica

damjan1980 ::

koliko je bilo poštnine?

maxy ::

jaz sem ga tudi naročil v e-tecu. Danes sem dobil sporočilo da ga lahko pridem iskat. Čakal sem 1 teden.

damjanll ::

gjack je izjavil:

Je komu uspelo aktivirati 20€ kredit oz. bonus za Google Play? Meni ga nikakor noče pokazat na Google Wallet? Ima kdo kakšno rešitev oz. nasvet?

Si probal z proxy-em? Poglej tukaj:
https://slo-tech.com/forum/t529452/p372...
Meni tudi ni ratalo, baje moras account na novo narest preko proxya, za obstojece ze ve kje so bli kreirani, ampak pol se mi ni dalo vec zajebavat s tem.

gjack ::

damjanll je izjavil:

gjack je izjavil:

Je komu uspelo aktivirati 20€ kredit oz. bonus za Google Play? Meni ga nikakor noče pokazat na Google Wallet? Ima kdo kakšno rešitev oz. nasvet?

Si probal z proxy-em? Poglej tukaj:
https://slo-tech.com/forum/t529452/p372...
Meni tudi ni ratalo, baje moras account na novo narest preko proxya, za obstojece ze ve kje so bli kreirani, ampak pol se mi ni dalo vec zajebavat s tem.


Sicer mi ni problem to nardit preko proxya, ampak je pa neumno, da moreš account na novo narest zaradi tega.

damjanll ::

gjack je izjavil:

Sicer mi ni problem to nardit preko proxya, ampak je pa neumno, da moreš account na novo narest zaradi tega.

Ja uradno je ta bonus samo za US, UK, Canada in Australia, tako da ce hoces zaobit to omejitev se je treba pac zajebavat. Se pa strinjam da je neumno od googla da ne omogoci vse play storitve v vseh drzavah in pa dajo ta bonus vsem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: damjanll ()

gjack ::

damjanll je izjavil:

gjack je izjavil:

Sicer mi ni problem to nardit preko proxya, ampak je pa neumno, da moreš account na novo narest zaradi tega.

Ja uradno je ta bonus samo za US, UK, Canada in Australia, tako da ce hoces zaobit to omejitev se je treba pac zajebavat. Se pa strinjam da je neumno od googla da ne omogoci vse play storitve v vseh drzavah in pa dajo ta bonus vsem.


Ne ne, ni res. Jst sem ga kupil v Nemčiji v Mediamakrt-u in sem dobil 20€ bonusa. Sem ravnokarl pisal na Google Wallet support in sporočim kako pa kaj. Drugače pa imam v mislih kupit PRO VPN - Hidemyass za 1 mesec in vzet nemški IP ter aktivirat. Uglavnem imam več opcij v glavi in še 9 dni časa.. do 30.9. je mogoče aktivirat bonus.

primozkoco ::

gjack je izjavil:

damjanll je izjavil:

gjack je izjavil:

Sicer mi ni problem to nardit preko proxya, ampak je pa neumno, da moreš account na novo narest zaradi tega.

Ja uradno je ta bonus samo za US, UK, Canada in Australia, tako da ce hoces zaobit to omejitev se je treba pac zajebavat. Se pa strinjam da je neumno od googla da ne omogoci vse play storitve v vseh drzavah in pa dajo ta bonus vsem.


Ne ne, ni res. Jst sem ga kupil v Nemčiji v Mediamakrt-u in sem dobil 20€ bonusa. Sem ravnokarl pisal na Google Wallet support in sporočim kako pa kaj. Drugače pa imam v mislih kupit PRO VPN - Hidemyass za 1 mesec in vzet nemški IP ter aktivirat. Uglavnem imam več opcij v glavi in še 9 dni časa.. do 30.9. je mogoče aktivirat bonus.


Pa so ti poslali iz mediamarkt-a ali si ga sou iskat ?

damjanll ::

gjack je izjavil:

Ne ne, ni res. Jst sem ga kupil v Nemčiji v Mediamakrt-u in sem dobil 20€ bonusa. Sem ravnokarl pisal na Google Wallet support in sporočim kako pa kaj. Drugače pa imam v mislih kupit PRO VPN - Hidemyass za 1 mesec in vzet nemški IP ter aktivirat. Uglavnem imam več opcij v glavi in še 9 dni časa.. do 30.9. je mogoče aktivirat bonus.

Aha, torej v nemciji tudi imajo, kul. Jaz sem kupil v italiji, mogoce pa tam ne dobijo bonusa.

kpkp ::

Ne me držat za besedo samo se mi zdi, da sem na enem italijanskem forumu zasledil, da so uspeli dobiti ta bonus s postopkom, ki je opisan na XDA.

Edit: lahko potrdim, da so nekateri uspeli dobiti 25$ na google play na italijanskem N7.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kpkp ()

McNato ::

Za tiste ki ste kupili N7 pri e-tec.at ;
Katero verzijo imate (prve 3 znaki serijske številke)? Pri C9O so baje izbolščali kontrolo kvalitete.

rio972 ::

uros13 je izjavil:

Včeraj bil prijatelj v Italiji. Montedoro, Torri d'Europa, Marko Polo NI na zalogi.


Heh, hvala. Sem ravno hotel skočit "čez".

BTW, kakšne izkušnje imate z dvignjenim ekrančkom na eni strani? Je kdo naletel na to težavo?

Jerry000 ::

nurmaln je izjavil:

drgač pa za info 6-7.10 bodo v SLO



Kr naj bojo, če še nisi bral zgoraj postov bodo seveda (pričakovano) dražji pri nas. Tko da raje kar v tujini nabavi, se ti bolj splača

yayo ::

rio972 je izjavil:


BTW, kakšne izkušnje imate z dvignjenim ekrančkom na eni strani? Je kdo naletel na to težavo?


Po mojem so to tiste bavbav zgodbice katere interntni mediji širijo ob izidu novih nstrpno pričakovanih izdelkov samo zato, da bi privabili bralce. Moj display zgeda brezhibno, sploh pa so imeli na razpolago par mesecev za testirat quality control na ameriškem tržišču, verjetno je kar prihaja sedaj v Evropo že poštelano.

Bor H ::

Jerry000 je izjavil:

nurmaln je izjavil:

drgač pa za info 6-7.10 bodo v SLO



Kr naj bojo, če še nisi bral zgoraj postov bodo seveda (pričakovano) dražji pri nas. Tko da raje kar v tujini nabavi, se ti bolj splača


Ceno mamo sam od Comshopa, ki pa itak praviloma ni najcenejši trgovc. Dejmo s črnimi mislimi počakat da vidmo kolk bojo kej druge firme to prodajale.

medenko ::

Jerry000 je izjavil:

nurmaln je izjavil:

drgač pa za info 6-7.10 bodo v SLO


Kr naj bojo, če še nisi bral zgoraj postov bodo seveda (pričakovano) dražji pri nas. Tko da raje kar v tujini nabavi, se ti bolj splača


pejt še v tujino živet? ;)

emilo ::

Tolk za info, na spletni strani od Comshopa je cena 279,90 ko pa vpišeš svoje podatke je klubska cena 267 eur pa še poštnina je zastonj... Je pa vprašanje gdaj bo zaloga. Jaz jutri pičim v Celovec v e-tec.at, ker ga rabim nujno.

Maxl ::

Si prepričan, da ga imajo tam na zalogi, da ne boš hodil za brezveze?
Drugače pa tudi sam mislim, da na evropskem trgu ni več toliko defektnih tablic - moja npr. je ok.

aljazp ::

M-XXXX je izjavil:

Ima kdo praktične izkušnje kako je z davkom pri nakupu v tuji državi (recimo Kanadi)? Kje se zaprosi za vračilo, dobi obrazec, odda obrazec? Vem, da sem že v večih državah na letališčih videl razne "pisarnice", nimam pa pojma kje...


Ja, na letališču greš do okenca za Tax refund. Pokažeš račun, passport in letalsko karto, pa ti potem dajo davek nazaj. Vsaj tako je bilo 10 let nazaj v Vancouvru. :)

emilo ::

Maxl je izjavil:

Si prepričan, da ga imajo tam na zalogi, da ne boš hodil za brezveze?
Drugače pa tudi sam mislim, da na evropskem trgu ni več toliko defektnih tablic - moja npr. je ok.

Ravno včeraj sem jo naročil in na srečo sem ravno danes dobil mail, da jo lahko pridem iskat. Vsaj kolikor razumem nemško :)

yayo ::

Zgleda, da je kar nekaj serij Nexusev že na tržišču, generacijo se da najlaže ugotoviti po seriski številki na škatli (SSN:xxxx) ali nalepki na zdanji strani ohišja. Pomembne so prve tri cifre, moj je npr C80 (SSN: C80Kxxxxxxxxxxx), po mojih informacijah je najnovejša trenutno C90, najstarejša baje C60. Kaj imate vi?

Okapi ::

C80

JayKay ::

c60, brez problemov

emilo ::

Včeraj sem v e-techu v Celovcu kupil tablico serijo c80 a sem na žalost šele doma ugotovil da del zaslona ni dobro prilepljen na ohišje;( Zadeva je precej moteča saj ob pritisku v bližini robu kjer zaslon odstopa slišim tudi pokajoč zvok. Zanima me če mogoče gdo ve če lahko kje v Sloveniji uveljalvjam garancijo ali bo potreben obisk trgovine kjer sem teblico kupil?

aliali ::

c80, prav tako prez problemov

JayKay ::

lahko diy popravis, drugace pa neses tja kjer si kupil

emilo ::

JayKay je izjavil:

lahko diy popravis, drugace pa neses tja kjer si kupil

Hvala sem poguglal in težava je bila v enem vijaku ki sem ga odvil in ponovno privil. Upam da bo držalo, ker se je nakaterim težava ponovila. Ugotovil sem tudi da mi manjkata dva vijaka, sicer ne na mestu kjer mi je odtopal enkran, a mi je vseeno dalo misliti o sami kvaliti izdelave... Drugače pa je tablica super!

yayo ::

Relativno offtopic ampak vseeno: Sem malce gledal kako inštalirati Adobe Flash čeprav ga uradno Nexus 7 ne podpira pa sem našel en vodič in zadeva deluje Firefoxu. V vodiču pisec predlaga uporabo browserja xScope ker je kao naj naj. Grem v trgovino Google Play in ugotovim, da je plačljiv. Si rečem dajmo ga sprobat, valjda bo par dni deloval kot trial različica in tapnem na Buy gumb. In tukaj sledi moje presenečenje: na naslednjem screenu se prikaže moj account (moj gmail) in način plačanja Mastercard pa zadnje tri številke moje Mastercard kartice. Glede na to, da številko moje kartice hranita le Paypal in Amazon se sedaj sprašujem kje za vraga jo je Google Play dobil? Nikoli nisem nič kupoval preko njihove spletne trgovine in nikoli kartice nisem registriral. A je možno, da finančne transakcije za njih opravlja ista firma kot za Amazon? Ve kdo več o temu kako te zadeve delujejo?

RockyS ::

No kje ste se sedaj ti zagovorniki "oh in sploh" priznanih firm, ki ste tako na veliko kritizirali kitajske tablice?

Niste govorilo o tem, da se ravno take napake in pomankljivosti pojavljajo pri cheap robi iz kitajske, pri teh brandname zadevah pa ne?

Ekran ni pritrjen, manjkajoči vijaki, DIY popravila... :D

JayKay ::

se vedno raje tak nexus kot pa nek ariol flame al kaj je ze.

RockyS ::

Ni bil moj point v tem, kaj je boljše ali ne, itak je GN7 trenutno top (med 7" 16:9) top, ampak da nekdo venomer trdi da je "firma" oh in oh... ko sem že sprva pisal o napakah pri GN7 so bili izgovori da je pač začetna serija, sedaj ko se zgodi pri zadnji seriji pa so tisti veliko zagovorniki firm poniknili.

Bor H ::

Asus, enough said.

BTW, bil sem ful zagret za Nexusa 7 ampak ta teden sem imel možnost primerjat velikosti 7 vs 10 inčev in morem rečt da se mi zdi 7" premejhno za kej bolj resnega, se mi zdi res sam kot povečan telefon. Trenutno upam na Nexus 9 ali 10...

Okapi ::

Hebiga, 10 je pa prevelik, da bi ga povsod s seboj nosil. Pa za udobno branje v postelji je tudi v bistvu prevelik - oziroma pretežak. Vsak se mora sam odločit, kateri kompromis mu bolj odgovarja. Če imaš dober telefon s 4-4,5" zaslonom, je Nexus 7 verjetno res premajhna razlika, v kombinaciji s kakšnim majhnim telefonom, ki deluje kot hotspot, se pa odlično obnese (tudi cenovno).

O.

Magic1 ::

Bor H je izjavil:


BTW, bil sem ful zagret za Nexusa 7 ampak ta teden sem imel možnost primerjat velikosti 7 vs 10 inčev in morem rečt da se mi zdi 7" premejhno za kej bolj resnega, se mi zdi res sam kot povečan telefon. Trenutno upam na Nexus 9 ali 10...

Sem bil na istem, potem pa sem dobil priliko in naročil: http://www.bestbuy.com/site/Asus+-+Tran...
Magic

yayo ::

yayo je izjavil:

Relativno offtopic ampak vseeno: Sem malce gledal kako inštalirati Adobe Flash čeprav ga uradno Nexus 7 ne podpira pa sem našel en vodič in zadeva deluje Firefoxu. V vodiču pisec predlaga uporabo browserja xScope ker je kao naj naj. Grem v trgovino Google Play in ugotovim, da je plačljiv. Si rečem dajmo ga sprobat, valjda bo par dni deloval kot trial različica in tapnem na Buy gumb. In tukaj sledi moje presenečenje: na naslednjem screenu se prikaže moj account (moj gmail) in način plačanja Mastercard pa zadnje tri številke moje Mastercard kartice. Glede na to, da številko moje kartice hranita le Paypal in Amazon se sedaj sprašujem kje za vraga jo je Google Play dobil? Nikoli nisem nič kupoval preko njihove spletne trgovine in nikoli kartice nisem registriral. A je možno, da finančne transakcije za njih opravlja ista firma kot za Amazon? Ve kdo več o temu kako te zadeve delujejo?



update

Vse razjasnjeno, pred tremi leti sem naredil majhno donacijo v dobrodelne namene skozi Google in so obdržali moje podatke. Pazite, veliki brat vse ve o vas! ;((

Okapi ::

Popravek - ne ve sicer vsega, nikoli pa ne pozabi ničesar, kar mu kdaj povemo.;)

Mimogrede - a to si se sam spomnil, ali si jih vprašal?

O.

yayo ::

Ne, sem le pocekiral Google wallet in nasel arhivirano transakcijo. Neaktiviran wallet sicer, ampak nisem imel pojma, da ga sploh imam.8-O

aliali ::

Sam imam nexusa iz anglije, kako je sedaj s temi 20 e bonusa v googlovi denarnici, kako pridem do njih?

jnovak ::

Zanimam se za nakup 7" tablet pc-ja.
Kar sem prebral reviewev Nexus 7, zgleda super. Moti me le, da nima microSD slota.

V tem cenovnem razredu se ponujata še:
- Samsung Galaxy Tab 2 7.0 ter
- Samsung Galaxy Tab 7.0 Plus.

Vprašanja:
1) Koliko je še prostega prostora na Nexus 7 (16 GB)?

2) Kako je z razliko v CPU-jih pri sami uporabi? Ste zadovoljni z dual-core procesorjem pri Samsungu? Je že kdo naložil Jelly Bean?

Kakršnikoli drugi komentarji za/proti so tudi dobrodošli!

Hvala =)

Magic1 ::

1) 12GB
Magic

chercc ::

nisem še 100% prepričan, ali bom vzel nexus 7 ali ne, pač še čakam, da bodo dosegljivi v sloveniji in ga vzamem v roko, pa bom videl ali je to to. Moram pa napisat, da mi je zelo zanimivo, da se ljudje zmrdujejo nad ceno v sloveniji, torej 270€ in se raje vozijo v italijo in avstrijo po tablico. razumem tiste, ki so dom blizu meje, ampak recimo, v čem je poanta, da se nekdo iz maribora pelje v gradec po tablico, ki je 20€ ceneje kot bo pri nas, sj pa pot do gradca tudi nekaj stane(gorivo, vinjeta) pa si na koncu praktično na isti cifri. razen če ste res neučakani, potem še nekak gre skozi ampak osebno se pač za dva, tri eure nebi vozil 50 in več kilometrov v eno smer. seveda pa 100 ljudi, 100 čudi.

zanima me, če si je kdo, ki ima sedaj nexusa 7 prej lastil samsung galaxy tab 2 7.0 in če je velika razlika v odzivnosti.

kuglvinkl ::

Slovenci mamo genetsko napako, da ne razumemo pojma Total cost of ownership. In zaradi te genetske napake še vedno živijo Mlacom, AGT... Sam da je 2 centa cenej, jebeš garancijo.

damjanll ::

chercc je izjavil:

zanima me, če si je kdo, ki ima sedaj nexusa 7 prej lastil samsung galaxy tab 2 7.0 in če je velika razlika v odzivnosti.

Jaz sem imel s. g. tab 2 7" pred tem in ja nexus 7 je ful bolj odziven. Preklapljanje med appsi je hitreje, chrome hitreje nalozi strani... Mogoce se bo tab 2 kaj popravil ko dobi jelly bean, kar naj bi bilo kmalu.

medenko ::

chercc: jebi ga hlapci za vedno, če tudi naročiš preko spleta je še vedno 249,90 + cca 15€ ptt, nad 260 v vsakem primeru. Comshop bo imel 279,90 trgovina, spletna kao na klubsko 267€ brez PTT....še to je fora, da se nakupi na klubsko seštevajo in imaš še tam potem bonus....več kolegov recimo kupi na isto kartico pa je :)

druga stvar je, če se naroča še ostala roba v tujini in še zraven pač vzameš nexus 7 itd...kako je garancija v slo, je kdo klical SISTEM 1?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: medenko ()

emilo ::

Ravno danes sem klical v Sistem ena, kjer so mi povedali da garancijo lahko uveljavljam pri njih (kupljena v Avstiji).

floyd1 ::

damjanll je izjavil:

Mogoce se bo tab 2 kaj popravil ko dobi jelly bean, kar naj bi bilo kmalu.

Kot "stari" Samsung (android) uporabnik lahko rečem le - don't count on it.
Tako kot so za SGS pacali stvari skupaj, toliko (uradnih) napovedi in potem umiki nadgradenj in ponovno odpravljanje bugov...

damjan1980 ::

za one 3 brihte ki jim ni jasno zakaj se nekdo v avstrijo vozi: ste slucajno opazli da je v avstriji dejansko na voljo ze kaki mesec, pri nas pa bo z 2 mesecno zakasnitvijo?

jnovak ::

floyd1 je izjavil:

damjanll je izjavil:

Mogoce se bo tab 2 kaj popravil ko dobi jelly bean, kar naj bi bilo kmalu.

Kot "stari" Samsung (android) uporabnik lahko rečem le - don't count on it.
Tako kot so za SGS pacali stvari skupaj, toliko (uradnih) napovedi in potem umiki nadgradenj in ponovno odpravljanje bugov...

Tab 2 so začeli prodajat letos aprila z ICS, right? Vsaj na JB ga bodo pa ja spravili.
««
10 / 32
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LG G pad 8.3 ali Nexus 7 (2013)?

Oddelek: Kaj kupiti
263039 (2769) amacar
»

Nexus 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7516495 (7382) AvtoR
»

Katero tablico? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11025034 (21072) abyssus
»

Google predstavil Android 4.3, sveža Nexus 7, Q (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
8929456 (15824) Bluzer13

Več podobnih tem