» »

Google Nexus 7 (2012)

Google Nexus 7 (2012)

Temo vidijo: vsi
««
8 / 32
»»

kmetek ::

scorpio20: vzemi še za nas :D

SloTech123 ::

koliko pride poštnina če kupiš tole prek tega e-teca.at ?

McNato ::

Okoli 9 EUR če plačaš po predračunu.

sebamatko ::

Meni je Nexus ne-rootan, vzpešno prebral en ključek. Uporabil sem pa Nexus Media Importer. Poskusil sem še dva druga, pa mi ni hotelo prebrat. Mislim, da je za to kriv usb konektor(od mini na normal), ki sem ga dobil zraven tipkovnice. Pomojem ni OTG. Tudi Xbox 360 controller mi neprebere.

carota ::

scorpio28 ::

Verjetno ima vsaka tablica kakšne težave... vseeno pa je dobro, da lastniki nexusa 7 vemo, da če pride do čega podobnega, da vemo kaj je vzrok... hvala carota :D

Okapi ::

Evo,tole pišem na nexusa, pred par urami kupljenega v Strasbourgu.:-)
:-)

ferewuz ::

Ima kdo kakšne nove informacije, kje se ga da dobiti? Kolega je bil v Celovcu pa so rekli da zdaj čakajo na novo pošiljko, e-tec tudi trenutno razprodan...
Kako je v Italiji, se ga dobi v Trstu?

gjack ::

V Unieuro-u ga zagotovo ni na zalogi, v Mediaworld v Torri-ju pa ga vsaj po njihovi strani sodeč tudi ni več. Jaz že čakam DHL na vratih. Prihaja Nexus 7 po pošti iz Nemčije, tk da upam da bo uspešno prispel do konca tedna.

floyd1 ::

sebamatko je izjavil:

Meni je Nexus ne-rootan, vzpešno prebral en ključek. Uporabil sem pa Nexus Media Importer. Poskusil sem še dva druga, pa mi ni hotelo prebrat. Mislim, da je za to kriv usb konektor(od mini na normal), ki sem ga dobil zraven tipkovnice. Pomojem ni OTG. Tudi Xbox 360 controller mi neprebere.

Hvala za info, zdaj se moram le še odločit (do takrat pa bo verjetno že tudi kaka zaloga v sosednji Avstriji).

SloTech123 ::

gjack je izjavil:

V Unieuro-u ga zagotovo ni na zalogi, v Mediaworld v Torri-ju pa ga vsaj po njihovi strani sodeč tudi ni več. Jaz že čakam DHL na vratih. Prihaja Nexus 7 po pošti iz Nemčije, tk da upam da bo uspešno prispel do konca tedna.


koliko si plačal vse skupaj s stroški?

scorpio28 ::

Jaz sem dobil prej obvestilo, da me (rezerviran) Nexus 7 čaka v e-tec.at v Grazu, tako da popoldne grem gor. Upam, da me bo res čakal. Vam javim. Btw: kot sem napisal nekaj postov višje sem ga rezerviral preko njihove spletne strani v torek - torej je trajalo dva dni, da so dobili...

scorpio28 ::

Evo sporočam vam, da sem prevzel rezerviran Nexus 7. Zaenkrat rečem samo SUPER!
Več info kmalu!

kmetek ::

da bi pa komu zrihtal to pa ne.

scorpio28 ::

Nič jih niso imeli več na zalogi, samo pač tak so dajali ven tiste ki so bili prednaročeni....

SloTech123 ::

preko tega e-tec.at se ne da v SLO naročiti ne? če sm tole prav razumel...

Bei Auftragseingängen bis 17:00 Uhr (außer Sa/So/ Feiertag) wird damit Ihr Auftrag noch am Tag Ihrer Bestellung mit DPD-Primetime versendet und am nächsten Werktag (außer Sa) zugestellt. Gilt nur für Sendungen in Österreich!

carota ::

SloTech123 je izjavil:

preko tega e-tec.at se ne da v SLO naročiti ne? če sm tole prav razumel...

Nekdo je napisal, da je 9 eur poštnine v SLO ...

SloTech123 ::

vem da je to napisal..samo tale stavek em je mal zmedo..je kdo že naročil nexusa iz tege e teca in dobu na naslov, da vem :)

in plačilo po prevzetju ali kako..sem sedaj naročil, pa ni bilo treba nič prej plačat, bo to prišlo v Slo :P

Zgodovina sprememb…

knife ::

Jaz sem naročil s plačilom po povzetju, samo so mi pol poslali mail da gre plačilo po povzetju samo če prideš iskat. Če hočeš na dom moreš plačat po predračunu, sem plačal in naj bi dobil začetek tedna.

SloTech123 ::

Aha, potem bom pač plačal prej. Torej pošilajo tudi v Slovenijo zagotovo.

Kakšne možnosti plačila imajo po predračunu?

Zgodovina sprememb…

knife ::

Meni so poslali podatke na mail, pa sem potem nakazal na bančni račun.

SloTech123 ::

pa imaš to kako zagotovilo, da bo ziher prišlo do tebe :P

scorpio28 ::

Zato sem jaz raje reskiral dizel pa se odpeljal gor do njih in ko sem imel škatlo v roki, potem sem plačal... Trgovina drugače deluje čudno, namreč nikjer nobene reklame za nexusa in mi je zato že bilo na začetku malo čudno.... Vendar ko sem jim pokazal natisnjen njihov mail o rezervaciji, je vtipkali nekaj v računalnik in dal nexusa z omare.

sulaco ::

Jaz se odločam med Kindle Fire HD in Nexusom, ker pa ima slednji GPS, Kindle pa ne, je Nexus nekoliko v vodstvu :) A vseeno me zanima, ali je kakkšna možnost, da bi e-knjigo iz Amazona prebral na Nexusu, oziroma kako je s to opcijo??

Hvala za odgovor

McNato ::

Magic1 ::

Jaz imam to aplikacijo na telefonu. Dela čist ok, takoj imaš dostop do brezplačnih knjig, nakup pa je tudi enostaven, če si že kaj kupoval preko Amazona.
Magic

Bor H ::

Če si prebereš kakšen review Fireja, boš vidu da zna bit problem da je skor da treba custom rom gor vržt, če nočeš skos met občutka da ti Fire neki prodaja. Je pa fajn ker ima več spomina za isti denar. Lahko pa na Nexusa daš USB ključek po potrebi (verjetno tudi na Fire, nism 100%).

yayo ::

Kot je napisal McNato imaš Amazonovo aplikacijo za branje DRM zaščitenih Kindle datotek, za nezaščitene (.mobi) in vse ostale ebook formate lahko uporabiš Cool Reader in FB Reader, oba odlična in oba zastonj. Nimam izkušenj z Fire ampak po temu kar berem je operacijski sistem predelan po meri Amazona, če ti to odgovarja pač ni problema.

branmikl ::

Kdor je neučakan, lahko Nexusa kupi v trgovini Marco Polo v Tržiču (Monfalcone -IT), odprta je tudi v nedeljo. Njihova spletna stran je:
http://www.marcopoloshop.it/vendita/nos...

Imajo tudi trgovino v bližini Vidma oz. Udin, če je komu bližje. Če vtipkate naslov v https://maps.google.com/, boste dobili tudi precej dober "street view" trgovine, s plakatom, da je trgovina odprta v nedeljo, v ospredju.
Danes kupil pri njih in imajo jih še kar nekaj na zalogi. Cena 249 eur, lahko plačaš s plastiko.

lp

gjack ::

Definitivno priporočam nakup. Jaz sem ga dobil v petek iz Nemčije in morem priznat, da je odlična zadeva! Vsa čast Google-u.

Aja.. a je že kdo aktiviru Google Wallet? Gre brez problema? Meni nikakor ne zagrabi Vise Electron?!?

avani ::

meni tudi noče zagrabit vise elektron...

je pa res krasna mašina. ko jo držiš v roki imaš res občutek da je to tista prava stvar.

btw, ne se bat rjave variante, ker je ista kot črna.

Magic1 ::

Zakon, potem pač ne bomo uporabljali google wallet. Google in njegove fore, paypal tudi še ne podpira.
Magic

Okapi ::

Akumulator bi lahko zdrzal malo vec.

gjack ::

Magic1 je izjavil:

Zakon, potem pač ne bomo uporabljali google wallet. Google in njegove fore, paypal tudi še ne podpira.


Rabiš Google Wallet, če hočes dobit 20€ bonus na račun ;)

yayo ::

Hej, če kdo od imetnikov nijno potrebuje etui, naj pogleda pod oglase. Imam namreč enega viška. Drugače je Nexus moj prvi tablet in šele spoznavam kaj se vse z njim da narediti (nisem nikoli imel niti Android telefona). Edino kar mi ni všeč, je, da je premajhen za uživanje v stripih, sem pač navajen na 24' monitor v portrait mode... Ampak relativno nizka cena in "portabilnost" oddtehtata tudi to. Pa za branje še vedno preferiram Kindle, no saj gresta oba komod v naramno torbico 8-)

sulaco ::

yajo: A lahko dodatno pokomentiraš:" Pa za branje še vedno preferiram Kindle," ZAKAJ??

yayo ::

Navada verjetno, pa to, da sem pred računalniškim monitorjem preveč ur na dan, v služni in potem še doma kot gamer. Kindle zaradi e-inka nudi nekako drugačno izkušnjo, podzavestno imaš občutek, da res bereš knjigo in ne, da buljiš v osvetljen display, in pri mojih skoraj letih to kar relaksira, neglede na zgodbo o fotonih ipd. Mislim, lahko bi še nakladal o trajanju kindlove baterije kjer res nisi v skrbeh, da boš ostal brez elektrike ipd. ampak meni je najbolj pomembno to, da je e-ink za buljenje nekaj povsem drugačnega od lcd displaya. Bom navdušen, ko bosta Apple ali Amazon uporabila svoja patenta in naredila hibridno napravo lcd tablet/e-ink redaer. Kot sem zgoraj omenil, pa imam Nexus šele dva tedna, skušam obdržati "open mind", morda si bom še premislil, ker sta Cool Reader in FB Reader res odlična softverja.

Magic1 ::

Tudi sam imam dilomo glede velikosti zaslona. Sem ravnokar gledal od Amazona fire HD 8.9. To pa je fajn beštja, moti me pa da google market ne dela na njem(res da imaš večino stvari tudi na amazonu).
http://www.amazon.com/gp/product/B008GF...
Magic

Okapi ::

Glede velikosti je vedno nek kompromis, ampak iPad je za udobno branje v postelji v bistvu prevelik in pretežak. Imam zdaj nekaj dni oba, iPad2 in Nexusa, in je za večino reči priročnejši Nexus. Nekaj več povečevanja in obračanje je, ampak če bi se moral odločiti za enega, bi izbral Nexusa. Kako bi se obnesla neka vmesna velikost, pa težko rečem:-)

Se pa da tudi stripe kar v redu brati na Nexusu. Pač moraš malo bolj od blizu gledati.;)

O.

Magic1 ::

Jaz bolj kupujem za nadomestek laptopu, tako da mi je 9" min. Za knjige bo pa kindle ink.
Magic

damjanll ::

Ha! Koncno uspel dobit pod roke nexusa in je mega! :-) \o/
Kupil v marco polo udine, v monfalcone je blo razprodano.
Takoj se vidi da je hitrejsi od galaxy tab 2 7.0 in display je lepsi, visja resolucija naredi svoje.

Okapi ::

Samo škoda, ker nekaj zanimivih orodij (Google Play, navigacija) pri nas (vsaj za zdaj) še ne dela. Saj se da vse narediti tudi drugače, z drugimi programi, pa vseeno.

Zdaj moram samo še kakšen primeren dock za na nočno omarico dobiti;)

O.

Bor H ::


Original od Asusa, 50$ baje

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Okapi ::

50$ za kos plastike je rahlo too much;)

O.

JayKay ::

Okapi ::

Tu se pa že primernejše zadeve najdejo.;)

O.

damjanll ::

Kako je kaj z 25$ bonusom v google play?
Jaz ga nisem dobil, sem pa nasel tole:

http://forum.xda-developers.com/showthr...

Bom probal kasneje. Ima ze kdo izkusnje s tem?

Related:

http://support.google.com/googleplay/bi...

http://play.google.com/intl/en_us/about...

Zoidberg ::

Zivjo. Mi lahko kdo pomaga, ki je je kupoval preko http://www.e-tec.at. Sem probal oddati narocilo pa me na koncu vrze na neko nemsko stran za spletno placevanje. Edina druga moznost med narocilom pa je kao placilo po povzetju (vsaj tako prevede chrome :) ). Katere moznosti moram izbrati, da mi bodo poslali email z podatki za placilo preko spletne banke?

Hvala
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

kmetek ::

10.10 pridejo v slo, malo počakajte mpc nekje 269-279 pa lepo doma garancijo in podpirate DDV ;((

Maxl ::

Itak, cene spet prirejene za slovenske plače...
««
8 / 32
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LG G pad 8.3 ali Nexus 7 (2013)?

Oddelek: Kaj kupiti
263050 (2780) amacar
»

Nexus 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7516521 (7408) AvtoR
»

Katero tablico? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11025088 (21126) abyssus
»

Google predstavil Android 4.3, sveža Nexus 7, Q (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
8929558 (15926) Bluzer13

Več podobnih tem