» »

Ali je Physx tehnologija vredna?

Ali je Physx tehnologija vredna?

Panics ::

Torej nemorem se odločiti med AMD in Nvidia. Žal mi je da AMD ne podpira Physx, ampak konec koncev ali se physx res splača kupiti, glede na to koliko iger podbira to tehnologijo.
Zanima me ali se splača dati 50-100€ več za Nvidia ki ima Physx, ali je to prihodnjost?

Looooooka ::

Ne glej na prihodnost. Naslednje leto bos mel ze zastarelo kartico. Vprasaj se kaj te zanima trenutno in ali imas namen igrati igre, ki podpirajo Physx. Ce ja...potem kupis.
Drugace pa lahko baje vtaknes zraven eno cheap Nvidia graficno(ki podpira physx) in patchane driverje.

http://www.overclock.net/t/591872/how-t...

RejZoR ::

Kupovat kartic o zarad PhysX je bedarija, ker je vse skupaj en velik gimmick in nič drugega. Če pa se že odločiš za NVIDIA kartico pa je fajn addon. Ampak kot sem rekel, osebno nebi baziral nakupa na podlagi tega...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Invictus ::

PhysX je out ...

Zdaj je aktualen OpenCL ali pa CUDA. AMD je popušil s svojo verzijo, oz. so se navezali na OpenCL.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Senitel ::

To je nekak tko kot, da bi rekel, da je Direct3D out, ker imaš Unreal Engine. :)

RejZoR ::

PhysX je out samo zato ker:
a) ga podpira samo ena firma
b) ker je samo grafični gimmick nič ne posega v gameplay
c) ker nič ne posega v gameplay pa se mi zdi totalna bedarija

Če bi bil PhysX standard dostopen vsem sem prepričan, da bi praktično vse igre uporabljale tud na gameplay nivoju, ker bi delovalo na vseh sistemih. Če pa ne, pa zadeve ne moreš dat v gameplay, ker pol na pol sistemih ne bi deloval.

Ne vem, predstavljajte si, da bi bila destrukcija okolja kot je bila v Red Faction (2001) defacto standard v vseh igrah. To bi bila ena največjih revolucij v igrah. Tako pa imamo 11 let kasneje še vedno povsem statična okolja kjer mečeš C4 in streljaš RPG rakete pa se niti najtanjše lesene stene ne premaknejo nikamor. Mega fail. PhysX kot tak bi definitivno omogočal kaj takega s pomočjo izračunov na GPU-ju. Ampak ne, očitno raje delajo samo fancy shaderje in sence kot pa da bi nam servirali nekaj dejansko otipljivega in ne samo eye candy... Tud multiplayer ne bi bil več tisto kar smo vajeni, ker bi se v vseh igrah nivoji dejansko deformirali iz runde v rundo in povsem spreminjali pristop in taktike.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

TechBeats ::

Pa ker je neoptimiziran do konca.. Sploh physx 2.x.x


Physx 3.1 je nekak surov približek OpenCL bullet physics, samo še zmeraj ima preveč drawback calls oz ni čisto sposoben izključiti dolečene "particle" in prihraniti na performancu, je skoraj 100% preobrat v primerjavi z physx 2 samo še meraj ni to to.


@Panics
Če misliš samo zaradi physx potem se ti ne splača, je samo par iger pa še te so večina časa ali čisto bedne ali pa nezoptimizirane.
No če ti bo slučajno žal, potem lahko še zmeraj dokupiš kakšno low budget nv kartico in je stvar rešena (recimo 550Ti oz GTX560SE za ~ 100€).

Ambient Occlusion je kar kul zadeva, samo se zna zgoditi, da je bolj buggy kot ne. COD4,5 včasih je zgledala boljše, samo potem so pa spremenili algoritem in sedaj se vidi v daljavi kot neke oblakaste packe heh.. Zgleda pa kul pri TES5 - Skyrim, samo je pa treba spremeniti privzeto AO od druge igre..

Reicmo, če je buggy..





AciD TriP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TechBeats ()

Panics ::

TechBeats je izjavil:

Pa ker je neoptimiziran do konca.. Sploh physx 2.x.x


Physx 3.1 je nekak surov približek OpenCL bullet physics, samo še zmeraj ima preveč drawback calls oz ni čisto sposoben izključiti dolečene "particle" in prihraniti na performancu, je skoraj 100% preobrat v primerjavi z physx 2 samo še meraj ni to to.


@Panics
Če misliš samo zaradi physx potem se ti ne splača, je samo par iger pa še te so večina časa ali čisto bedne ali pa nezoptimizirane.
No če ti bo slučajno žal, potem lahko še zmeraj dokupiš kakšno low budget nv kartico in je stvar rešena (recimo 550Ti oz GTX560SE za ~ 100€).

Ambient Occlusion je kar kul zadeva, samo se zna zgoditi, da je bolj buggy kot ne. COD4,5 včasih je zgledala boljše, samo potem so pa spremenili algoritem in sedaj se vidi v daljavi kot neke oblakaste packe heh.. Zgleda pa kul pri TES5 - Skyrim, samo je pa treba spremeniti privzeto AO od druge igre..

Reicmo, če je buggy..







Kaj pa GT 440 katero imam trenutno notri, ali bo dovolj za Physx (tudi če ni, drugih ne bom kupoval)?

Kakorkoli imate pa prav in vidim da se res ne splača zaradi tega kupovat, ker so Radeon-i bolj poceni in isto zmogljivi. Čudno mi je bilo ker so po drugih forumih pisal da se splača, kar se mi je zdelo malo bedno zarad ene CUDE/Physx ^^

Hvala usem za vašo pomoč! :)

TechBeats ::

440Gt bo tudi še nekako vredu z 96cuda cores..

Samo boš rabil physx hack,
http://www.techpowerup.com/105329/Hack_...

In kero AMD grafično si pa mislil? Jaz bi ti priporočal vsaj 7870 :)
AciD TriP

Orbit89 ::

Bolj se splača kupit nvidia grafo zardi adaptive vsynca, kot za physx.

Panics ::

TechBeats je izjavil:

440Gt bo tudi še nekako vredu z 96cuda cores..

Samo boš rabil physx hack,
http://www.techpowerup.com/105329/Hack_...

In kero AMD grafično si pa mislil? Jaz bi ti priporočal vsaj 7870 :)


Drugače imam v mislih HD 7850, HD 7870 je predraga :( mam budget 250€ max. Zdaj razen če ne bodo prišle novejše serije v roku 3 mesecev za približno isto ceno, bom verjetno kar HD 7850 :)

Panics ::

Orbit89 je izjavil:

Bolj se splača kupit nvidia grafo zardi adaptive vsynca, kot za physx.


Adaptive Vsync se mi zdi malo ne potreben oz. potrata energije, ker bom že tako ali tako imel matično ki mi bo delala nekaj podobnega (Asrock Extreme4). Adaptive vsync je samo za une hiperaktivce ki opazijo razliko med 60 in 50 FPS, v kolikor jaz lahko špilam 25 FPS popolnoma gladko :)

Ampak moram reči, da povsem kar sem videl Nvidia gladko malo pretirava z njihovimi kiči kot sta Ad. Vsync in pa Physx, kar je videti povsem nepotrebno vključevati v GPU. Ampak to je bussines, gre se jim samo za DENAR! to prosim upoštevajte :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Panics ()

JanezH ::

No, če pogledaš tale VIDEO potem očitno vidiš, da Physx ni brezvezna zadeva in doda še delček doživetosti pri igranju iger. Tistim, ki gledajo samo na surove fps, je verjetno res brezveze, tistim, ki pa uživajo v igranju iger s kombinacijo občudovanja grafike je pa to samo še dodaten bonbonček za katerega se je sodeč po zgornjem videu kar vredno stegniti :)

Panics ::

PhysX @ Wikipedia spodaj imaš list useh igric ki podpirajo Physx. Sedaj mi pa povej, ali se res splača stegniti za dodaten bonbonček, glede na to da ma ta bonbonček peščica igrc in 3/4 od teh ljudje sploh ne vejo da obstajajo? :)

Ne rečem če bi bil Physx podprt v večini kot so Battlefield 3, Modern Warfare 3, Prototype 2 (čisto nova), Bad Company 2, Assassin's Creed itd itd. Dvomim da bi večina ljudi dala za za en bonbonček več v vrečki ki jo kupi še enkrat dražji. :)

TechBeats ::

^
Tebi bo dovolj dobro poganjala tista 440GT, 96 shaderjev je kul, se spomnim 9600gt je bil nekako tisti sweetspoot z samo 64 shaderji.

@Smukec

Zgleda kul, samo kaj ti bo če ti šteka, sploh Unreal3 Engine igre.. Takrat ko se največ physx dogaja gpu namesto da je obremenjen do max, pade na 50% isto fps pa še zatika se na povrhu tega (vsaj na Fermi, 1gpu), recimo; Cryostasis, Alice Madness, oba Batmana, no to je tudi že skoraj vse od boljših HW špilk..
Ok so ene 2-3 izjeme, Metro2033, TomClancy's warfighter2, Mirrors Edge.. Čeprav metro2033 ima minimalno samo za meglico, pa kakšna iskirca sem pa tja :)

Panics je izjavil:



Drugače imam v mislih HD 7850, HD 7870 je predraga :( mam budget 250€ max. Zdaj razen če ne bodo prišle novejše serije v roku 3 mesecev za približno isto ceno, bom verjetno kar HD 7850 :)


Evo če se stegneš (sposodiš) še +26€ potem imaš lahko 7870

XFX Radeon HD 7870 Double D Edition @ 1050mhz (276€), počakaš 1 teden pa je :)
http://www.demise-pc.si/product_info.ph...
AciD TriP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TechBeats ()

BaToCarx ::



Samo tako da vidite kaj je delalo na švoh karticah leta nazaj z CPU.

Zato tudi pFAILx ni uspel nikoli.

BaToCarx ::

Ah ne morem popravit posta.

Program http://bayfiles.com/file/iv2x/JXyKpv/No...
Če hoče kdo testirat in če sploh dela. Na win XP je.

Tilen ::



413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

TechBeats ::

^
Saj res še ta buggy špil. :D

Evo en zelo lep primer; Razbiješ avto (v eni začetni misiji), fps pade iz 60fps na 45, ok nej jim bo, ker je že physx buggy, pa to..
Potem se odfuraš na drugo stran mesta in lej kaj se zgodi, gpu še zmeraj na 45fps in renderira tisti avto 2km stran xD, wau ker polom.. Sem jo zbirsal po 45min igranja, brez HW pa zgleda čist povprečna, skoraj podhranjena z nekimi bogimi SW physx efekti.
AciD TriP

Senitel ::

BaToCarx je izjavil:



Samo tako da vidite kaj je delalo na švoh karticah leta nazaj z CPU.

Zato tudi pFAILx ni uspel nikoli.

Novodex = Physx. >:D Najprej je bil Novodex, potem je to kupila Ageia in potem je to kupila NVidia. Je pa isti API.

BaToCarx ::

Sentinel, sej zato sem pa prilepil ;)
Kako kaj lajf, še vedno na wi-fi "magic" al so vam potegelni kable? Ups Senitel vsa ta leta sem narobe bral tvoj nick :D

RejZoR ::

Orbit89 je izjavil:

Bolj se splača kupit nvidia grafo zardi adaptive vsynca, kot za physx.


Ki pa je nažalost še vedno precej bugast. Je pa vsekakor fajn ideja.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Panics ::

TechBeats je izjavil:

^
Tebi bo dovolj dobro poganjala tista 440GT, 96 shaderjev je kul, se spomnim 9600gt je bil nekako tisti sweetspoot z samo 64 shaderji.

@Smukec

Zgleda kul, samo kaj ti bo če ti šteka, sploh Unreal3 Engine igre.. Takrat ko se največ physx dogaja gpu namesto da je obremenjen do max, pade na 50% isto fps pa še zatika se na povrhu tega (vsaj na Fermi, 1gpu), recimo; Cryostasis, Alice Madness, oba Batmana, no to je tudi že skoraj vse od boljših HW špilk..
Ok so ene 2-3 izjeme, Metro2033, TomClancy's warfighter2, Mirrors Edge.. Čeprav metro2033 ima minimalno samo za meglico, pa kakšna iskirca sem pa tja :)

Panics je izjavil:



Drugače imam v mislih HD 7850, HD 7870 je predraga :( mam budget 250€ max. Zdaj razen če ne bodo prišle novejše serije v roku 3 mesecev za približno isto ceno, bom verjetno kar HD 7850 :)


Evo če se stegneš (sposodiš) še +26€ potem imaš lahko 7870

XFX Radeon HD 7870 Double D Edition @ 1050mhz (276€), počakaš 1 teden pa je :)
http://www.demise-pc.si/product_info.ph...


Tole je odlična cena, baje XFX ni toliko slab :) Mogoče bi se res splačalo stegniti še mal, ker razlika je precejšna :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Panics ()

JanezH ::

Panics je izjavil:

PhysX @ Wikipedia spodaj imaš list useh igric ki podpirajo Physx. Sedaj mi pa povej, ali se res splača stegniti za dodaten bonbonček, glede na to da ma ta bonbonček peščica igrc in 3/4 od teh ljudje sploh ne vejo da obstajajo? :)

Ne rečem če bi bil Physx podprt v večini kot so Battlefield 3, Modern Warfare 3, Prototype 2 (čisto nova), Bad Company 2, Assassin's Creed itd itd. Dvomim da bi večina ljudi dala za za en bonbonček več v vrečki ki jo kupi še enkrat dražji. :)


Saj ne vem koliko te pride samo Physx, če kupuješ novo grafično. Jaz sem se odločal med hd7950/70 in gtx670, pa sem pol vzel gtx670 ampak na podlagi performans in če je zraven še Physx pa še toliko boljše.
Drugače pa gledam ta seznam iz wikipedie in vidim, da so vmes ravno ti špili, ki jih mislim igrat: Batman Arkham City, Borderlands 2, Metro 2033 in Last Light. Pol pa upam, da bo že kaj novega še prišlo :)

TechBeats ::

Panics je izjavil:


Tole je odlična cena, baje XFX ni toliko slab :) Mogoče bi se res splačalo stegniti še mal, ker razlika je precejšna :)


Jp probaj dobiti še un ekstra ostanek, za moje pojme je to odličen nakup.. :)

In XFX je kar ok, nism opazil nekih negativnih feedbackov.
AciD TriP

JanezH ::

Dve težko pričakovani igri s podporo za physx. Zaradi tega, dodatno, mi ni žal, da sem vzel nvidio namesto radeona :)
Že Metro 2033 je bil poezija lepote na gtx670, komaj čakam na Last Light :)

Borderlands 2
Metro: Last Light

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JanezH ()

Predator ^^ ::

Ne kupit te HD 7870 je predraga...
Na hoh.de za 250e dobis ASUSOVO HD 7850 z Diablom 3 ki te pride z postnino 270
http://www.hoh.de/hardware/grafikkarten...
Gnmstle


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Performans računalnikov v videoigrah - FPS debata a.k.a benchmark (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Strojna oprema
772163436 (13702) Sssaga
»

AMD TressFX

Oddelek: Strojna oprema
323257 (2438) filip007
»

Katero grafo kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
141148 (952) Boky
»

Primarna grafična kartica Radeon 5850 + Nvidia 8800GT samo za PhysX, rešitev? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
609322 (8202) Meizu
»

Cene, slike novih GeForcov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
10027051 (23623) Jst

Več podobnih tem