» »

Tablica ali netbook

Tablica ali netbook

Temo vidijo: vsi

barbara2 ::

Pozdravljeni!

Sem pred težko odločitvijo kaj kupiti. Za potrebe šolanja bi si rada omislila nekaj, kar bi mi olajšalo delo z zapiski in podobnimi stvarmi na faksu. Zato se odločam med nakupom tablice in netbooka. Imam pa par pogojev, ki jih mora stvar zdržati:

1. ker imam na faksu predavanja čez cel dan, je pomembno da baterija zdrži kar se da veliko časa
2. naprava mi skorajda mora omogočati delo z zapiski v slogu microsoft worda (vstavljanje slik, izdelava grafov in podobno), obenem pa morajo biti zapiski shrajneni v takem formatu da mi jih word prepozna na domačem računalniku
3. zaželjeno je da ima stvar vsaj kakšen usb ali micro sd vhod (ni pa to ravno stvar nuje), oziroma da ima karseda lahek prenos datotek (vem da se da stvar poslati tudi preko maila, vendar to za velike datoteke ni ravno najboljša rešitev)
4. zadeva mora imeti dobro povezovanje z internetom (različini stili, ki vklučujejo internet preko mobilnih operaterjev pri meni ne pridejo v poštev)
5. priporočljiva je tudi velika pestrost programov, ki bi jih lahko uporabljala na tablici ali netbooku
6. in navsezadnje kako je s pregrevanjem tablice in netbooka (sem lastnica acerjevega prenosnika in zadeva se rada kar dobro segreje kljub hladilni plošči, ki je pod njo)


Če ima kdo kakšne izkušnje s tem bi bile tudi te zelo priporočljive. :)

mirancar ::

vzami netbook lenovo x121e

bluefish ::

Sicer odvisno od faksa in potreb, vendar sta svinčnik in papir še vedno odlična kombinacija za delanje zapiskov tekom predavanj.

Kakorkoli, če že izbiraš, potem priporočam nekaj s tipkovnico. Slednjo imaš lahko tudi pri tablicah (recimo Asus Transformer Prime), nekaj malega pa zgubiš na prenosljivosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

IceIceBaby ::

Tablica + stylus je kul, ampak ne pričakuj, da boš pisala po nareku, kot na papir. Zadeva je uporabna, če že imaš npr. powerpoint od predavanja pa zraven samo dodajaš opombe, kakšno skico, krajše kose teksta...

Netbook je po drugi strani kul, ker imaš gor zaresen OS in solidno tipkovnico.

1. ker imam na faksu predavanja čez cel dan, je pomembno da baterija zdrži kar se da veliko časa


Tukaj so tablice v prednosti. Moj iPad po dobrih 2 letih še vedno drži kakšnih 8 ur.

2. naprava mi skorajda mora omogočati delo z zapiski v slogu microsoft worda (vstavljanje slik, izdelava grafov in podobno), obenem pa morajo biti zapiski shrajneni v takem formatu da mi jih word prepozna na domačem računalniku


To ni problem ne na tablici ne na netbooku. Na iPadu imaš kul nadomestek MS offica (Numbers, Pages, Keynote). Sicer so manjše težave s kompatibilnostjo, ampak nič kritičnega. Sigurno tudi Android prebavlja ms office formate.

3. zaželjeno je da ima stvar vsaj kakšen usb ali micro sd vhod (ni pa to ravno stvar nuje), oziroma da ima karseda lahek prenos datotek (vem da se da stvar poslati tudi preko maila, vendar to za velike datoteke ni ravno najboljša rešitev)


Dropbox v vsakem primeru. Sicer so tukaj netbooki v prednosti.

4. zadeva mora imeti dobro povezovanje z internetom (različini stili, ki vklučujejo internet preko mobilnih operaterjev pri meni ne pridejo v poštev)


Danes ima že vsak drugi toaster wifi, tako, da tole ne bi smel biti problem.

5. priporočljiva je tudi velika pestrost programov, ki bi jih lahko uporabljala na tablici ali netbooku


Za iOS imaš na voljo nekih 600k aplikacij. Za android baje še več. Če nimaš kakšnega specifičnega softvera boš sigurno našla pravo aplikacijo tudi na tablici.

6. in navsezadnje kako je s pregrevanjem tablice in netbooka (sem lastnica acerjevega prenosnika in zadeva se rada kar dobro segreje kljub hladilni plošči, ki je pod njo)


Kupi kvalitetno zadevo, pa se ne bo pregrevala. Tudi taveliki prenosniki se ne pregrevajo, če so malo višjega ranga. Pri tablicah pa to načeloma sploh ni problem.

Zgoraj omenjeni x121e je pomoje odlična izbira za netbook. Če boš kupovala tablico pa priporočam iPad 2, ki se ga trenutno dobi precej ugodno.

Zheegec ::

Asus Transformer Prime s svojimi 14 urami avtonomije je kar zmagovalna kombinacija. Ima vse, deluje super, ne greje se, tanek in lahek. Baterija najboljša na trgu. Sam sem noro zadovoljen z njim. Lahko tudi kakšen iPad, če ti je Apple logo na zadnji strani pomemben, je tudi kul napravica, čeprav inferiorna, ampak še vedno brez težav 10 ur avtonomije za pisarniško uporabo. Edino povezljivost trpi (ni USB, micro-SD, SD, mikro-HDMI, kot pri Transformerju).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

hauser84 ::

Jaz imam tablico, netbook in računalnik (razmišljam pa da bi kupil še notesnik). In ne preseravam se, vendar vsaka od naprav ima svojo vrednost in svojo uporabo... odvisno pač kaj delaš...

na tvojem mestu bi vzel majhen notebook ali netbook. Tablice še niso dorasle svoji vlogi.
Ko boš pripravljala kakšen resen dokument v Wordu/powerpointu itd. boš videla kaj mislim :-) če pa si odločena za tablico pa vsekakor transformerja ali slider (daleč najbolj uporabni tablici vsaj zaenkrat) ...

Zheegec ::

No ja, slider je že malenkost zastarel... Sploh baterija in ekran nista na nivoju transformerja Prime/infinity.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

HighBane ::

Na tablici lažje preberaš kak pdf oziroma za branje poskeniranih zapiskov.

barbara2 ::

Najprej hvala vsem za tako hitre odgovore.

IceIceBaby: zavedam se, da po nareku nebi mogla pisati, pa vendar me zanima ali bi se stvar obnesla kaj bolje skupaj s tipkovnico, ki zgleda nekako takole: http://www.amazon.com/Apple-iPad-Keyboa...

Zanima me samo še nekaj. Pri različnih prodajalcih Applove tablice sem se nekliko pozanimala glede ustvarjanja dokumentov, pa sem dobila dokaj različne odgovore. Nekateri so mi povedali da stvar s pomočjo nadomestka za Ms office sicer deluje kar solidno in da ni večjih problemov, kljub temu pa se pojavijo problemi če želim izvesti kaj kar bi bilo večopravilno oziroma bolj zahtevno. Vendar pa so mi povečini svetovali naj z nakupom še malo počakam, saj naj bi na trg prišla tudi nekakšna os za apple, ki naj bi delovala po principu windowsov in inmela tudi takšne programe že prednaložene.

Ker se pač totalen laik me zanima, ali so te informacije točne.

manniac ::

barbara2 je izjavil:

Pozdravljeni!

Sem pred težko odločitvijo kaj kupiti. Za potrebe šolanja bi si rada omislila nekaj, kar bi mi olajšalo delo z zapiski in podobnimi stvarmi na faksu. Zato se odločam med nakupom tablice in netbooka. Imam pa par pogojev, ki jih mora stvar zdržati:

1. ker imam na faksu predavanja čez cel dan, je pomembno da baterija zdrži kar se da veliko časa
2. naprava mi skorajda mora omogočati delo z zapiski v slogu microsoft worda (vstavljanje slik, izdelava grafov in podobno), obenem pa morajo biti zapiski shrajneni v takem formatu da mi jih word prepozna na domačem računalniku
3. zaželjeno je da ima stvar vsaj kakšen usb ali micro sd vhod (ni pa to ravno stvar nuje), oziroma da ima karseda lahek prenos datotek (vem da se da stvar poslati tudi preko maila, vendar to za velike datoteke ni ravno najboljša rešitev)
4. zadeva mora imeti dobro povezovanje z internetom (različini stili, ki vklučujejo internet preko mobilnih operaterjev pri meni ne pridejo v poštev)
5. priporočljiva je tudi velika pestrost programov, ki bi jih lahko uporabljala na tablici ali netbooku
6. in navsezadnje kako je s pregrevanjem tablice in netbooka (sem lastnica acerjevega prenosnika in zadeva se rada kar dobro segreje kljub hladilni plošči, ki je pod njo)



Če ima kdo kakšne izkušnje s tem bi bile tudi te zelo priporočljive. :)



počakaj na windows surface

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: manniac ()

kmetek ::

ki bo svinjsko drag.

SLO_Matej ::

Ali pa vzameš katerega izmed Asusovih Transformerjev in imaš tablico s tipkovnico in dobiš netbook ter ima tudi USB priključek in režo za SD kartico, kot ti je že omenil ALIEn3001.

Prednameščen pa je že Polaris Office ter aplikacija za delanje zapiskov SuperNote (podobno kot OneNote - idealna zadeva za delanje zvezkov in zapisovanje oz. kracanje po njih, ki je na voljo tudi za Android). Kako se kaj Polaris Office obnese v povezavi z Microsoft Office, pa ti bo moral povedati kdo, ki ga na Androidu uporablja. Verjetno pa se obnese kar dobro, glede na napis High Microsoft Office Compatibility na njihovi strani.

bluefish ::

barbara2 je izjavil:

Najprej hvala vsem za tako hitre odgovore.

IceIceBaby: zavedam se, da po nareku nebi mogla pisati, pa vendar me zanima ali bi se stvar obnesla kaj bolje skupaj s tipkovnico, ki zgleda nekako takole: http://www.amazon.com/Apple-iPad-Keyboa...
S fizično tipkovnico gre vsekakor hitreje od tapkanja po zaslonu, pa še povraten odziv o pritisku na tipko imaš.

IceIceBaby ::

Tipkovnica na zaslonu ni za hitro pisanje. Je pa odvisno od zapiskov. Kot že omenjeno. Če samo dopolnjuješ obstoječe zapiske in delaš kakšne skice, miselne vzorce in podobno je stylus zelo priročna zadeva.

Če veliko pišeš, zapisuješ po cele stavke in podobno potem je v prednosti tipkovnica.

knesz ::

IceIceBaby je izjavil:

Tipkovnica na zaslonu ni za hitro pisanje. Je pa odvisno od zapiskov. Kot že omenjeno. Če samo dopolnjuješ obstoječe zapiske in delaš kakšne skice, miselne vzorce in podobno je stylus zelo priročna zadeva.

Če veliko pišeš, zapisuješ po cele stavke in podobno potem je v prednosti tipkovnica.

Če obvladaš desetprstno tipkanje, potem je res v prednosti tipkovnica. Če pa prakticiraš dvoprstno, kot večina uporabnikov računalnikov, potem si pa na (kvalitetni, gorila glass tablici, okoli 10"), enako hiter kot na netbooku ali računalniku. Je pa definitivno slabost tablic že pri normalnem urejanju ali ustvarjanju kakih word dokumentov in ostale grafike. Za android imaš razne Documents to go in podobne programe, osebno pa za enostavne stvari vedno bolj uporabljam google docs (pač imam google apps for buisness). Sam imam tablico kot dopolnitev računalniški opremi in ko se enkrat navadiš, bi se dala ponucati tudi na faksu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft razprodaja še Surface Pro (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
15548439 (43449) HunterMan
»

nettbok_tablica z windowsi

Oddelek: Pomoč in nasveti
193197 (2849) Lonsarg
»

Nova anketa: tablico že imate? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ankete
13921375 (15747) roCkY
»

Prenosnik za faks - Kateri? - do 350 eur

Oddelek: Kaj kupiti
254163 (3654) lmorgh
»

Alternative iPadu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7218011 (15573) Stark

Več podobnih tem