» »

nettbok_tablica z windowsi

nettbok_tablica z windowsi

Ramon dekers ::

Zanima me ali obstaja na trgu oziroma bo prišlo kaj podobnega kot je tole z boljšo prilagodljivostjo windowsow pri zaslonu na dotik:




ASUS Eee PC T101MT


Zgleda super pa še poceni

Tero ::

Vem da sem v grazu v mediamarktu videl več teh razstavlejnih. Pojma nimam sicer kaka firma je bila. Koliko vem je problem teh tablic, da baterija drži zelo kratek čas. Mislim da tista ko jaz gledal je uradni podatek samo 2,5 uri.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

lmorgh ::

to je trenutno bedarija, počaki do jeseni na win8 tablice, kjer bo zaradi arm procesorjev stvar dejansko zdržala več kot on/off.

VelikiTun ::

Pri touch zadevah je trenutno največji problem ravno W7. Nekje proti koncu leta si lahko obetamo izid W8 in temu prilagojene naprave.

SLO_Matej ::

Kaj pa kaj v stilu Eee Pad Transformer Prima?
Npr. Eee Slate: http://www.asus.com/Eee/Eee_Pad/Eee_Sla... (samo niso poceni - okoli 1000€, raje malo več)

VelikiTun ::

On bi rad poceni. Navaden Transformer je tam okoli 500€, vendar poganja Android.

Ramon dekers ::

Poceni ali ne pač mi paše microsoftovo programje. Sicer pa nove tablete z win 8 naj bi bile okoli 500 usd.

SLO_Matej je izjavil:

Kaj pa kaj v stilu Eee Pad Transformer Prima?
Npr. Eee Slate: http://www.asus.com/Eee/Eee_Pad/Eee_Sla... (samo niso poceni - okoli 1000€, raje malo več)



ma ta ima win 7 gor. Da dam pa jurja evrov zato da potem ni tablica prilagojena touch-u je pa tudi smešno. Eh vsega kar si želim je netbok v tablici ali obratno. Vsekakor je lažje branje dokumentov iz tablice kot netbooka.

aja pa kakšni programi aka asp32 so neprecenljivi so pa sam za winse, no razen če se hebeš z winom....nemščina, angleščina, italjanščina all in all.

Zgodovina sprememb…

SLO_Matej ::

Ne vem no, če je res vse tako neprilagojeno. Poglej si spodnji review:

Ramon dekers ::

ja nekaj takšnega ja. Itak če delaš kaj bolj strokovnega je potreben kuli, za igrat se s tablico je pa vseeno:Dbom vsseno počakal do jeseni da se izmota win 8. Ipad poleg je pa obup.

SLO_Matej ::

No, saj tega sem ti tudi prej predlagal. Asus Eee Slate EP121. Če se mudi, potem tole pa potem upgrade na Windows 8, sicer pa počakat na tablice, ki bodo že prišle s tem OS. Upam, da cena ne bo tako zasoljena, kot je pri tehle Slatih. Namreč tudi jaz bi bil vesel česa takega kot je npr. Eee Transformer Prime (sicer ima tudi trenutni Slate dodatno tipkovnico, samo se ga ne da preobraziti v čistokrven prenosnik, kot Transformerja), ampak z Windows 8 - tablica ali prenosnik (za resno delo ali pa za zabavo). :) Pa morda tudi pisalo še za zraven.

Ramon dekers ::

ja cene pa so zasoljene to pa je. Samo nevem zakaj je ta ASUS Eee PC T101MT tako neodziven. V čem je point? Hardware? Sploh ko browsa.

Sicer sam še vedno malce razmišljam o netbooku ampak bom še malo počakal.

Sicer so pa po mojem mnenju tako drage tablice ravno zaradi winsow, medtem ko je droid praktično zastonj. Če bi bila tablica brez winsow in bi jih snel s travnika bi bila cena garant 100€ nižja.

Lonsarg ::

Sam Ramon, poceni Win8 tablica z zelo dolgo baterijo ne bo poganjala Windows programov, ker bo ARM. Kar je ravno tvoj razlog zakaj sploh windows tablica.

Po drugi strani pa morda tudi x86 tablice z Windows ne bodo tako zelo drage, kot so eni pesimistični. Imaš namreč recimo WeePad 2, ki ima dvojedrni Atom notri in stane 500€ pa lahko inštaliraš gor Windows 8 Consumer/Windows 7, čeprav pride zadeva z MeeGo prednaloženim. Sam pa baterija trpi zaradi tega Atoma, mende je max 6. Aktivna uporaba pa je nekje 1.5ur, aktivna uporaba mojega SGS2 je dobrih 5ur. Torej bi morali battery life izbolšat za faktor 4, če hoče zadeva zdržat vel dan.

Torej se zelo splača počakat na naslednje generacije Intel/AMD procesorjev, ki bodo 3W Intel in 4.5W AMD in bojo na prvih Windows 8 tablicah uporableni po trenutnih ugibanjih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

VelikiTun ::

Ramon dekers je izjavil:

Sicer so pa po mojem mnenju tako drage tablice ravno zaradi winsow, medtem ko je droid praktično zastonj. Če bi bila tablica brez winsow in bi jih snel s travnika bi bila cena garant 100€ nižja.
Ne. Pri mnogih prenosnikih je licenca za Windows tam okoli 35€.

Ramon dekers ::

http://www.cyberport.de/notebook-und-ta...

Zanima me če je tale zadeva best buy? Glede na to da nek hibrid med tablico in netbookom še nekaj časa ne bo imel 4 gb rama ali pa bo vsaj zelo drag, me zanima če je tole ok zadeva.
Pa še utocad bi mi poganjalo...
Torej naj počakam na win 8 in boljše spcifikacije tablic (kot je npr asus transformer vendar z winsi) ali vzamem tole?

ombre ::

Tale Lenovo izgleda kar fajno, glede na specifikacije in ceno. Sam imam s10-3t (hibrid), ki ima touchscreen, 8 celično baterijo, ki drži cca 6ur in win7, pa je tako presneto počasen (atom n450), če ga primerjam z ipadom2 od moje punce. Edina prednost je card reader in pa "odprtost" sistema.
Pri vseh drugih stvareh ga recimo ipad ali kaka druga android tablica pusti svetlobna leta za seboj.
OmbreMan - Galaxy of knowledge

Ramon dekers ::

Poslovni indeks SYSmark 2007 (Productivity): 47.
Večpredstavni indeks SYSmark 2007 (VideoCreation): 39.
Trajanje delovanja: 5 ur 53 minut.
Zgradba in oprema: 7,5.
Velikost in teža: 9.
Mere: 26,8 × 16,8 × 2,7 cm, 1,3 kg.
Značilnosti: Intel Atom N450, 1,67 GHz, 1 GB RAM, 160 GB disk, WLAN 802.11 a/g.
Zaslon: 10,1-palčni, 1024 × 600 pik.
Operacijski sistem: Windows 7 Starter.
Prodaja: Alterna, www.alterna-i.si, DISS, www.diss.si, Mikropis, www.mikropis.si.
Cena: 349 EUR.
Za: Trajanje delovanja. Tipkovnica.
Proti: Ločljivost zaslona.

tvoj hibrid je iz leta 2010, pa samo 1 gb rama...Sicer pa ravno zaradi tega kar si ti naštel si ne upam vzeti tablice. Tablica mi za resno delo ne koristi nič, sploh ker še niso prilagojene za winse.

DragonHeart ::

počakaj pol leta na win8. Metro je povsem prilagojen in zato odličen za tablice. Sklepam da ko pride win8 na trg, se bo osvežil tudi trg tabličnih računalnikov..

Lonsarg ::

Microsoft je izjavil, da bo do konca leta 2012 32 Windows 8 tabletov/hibridov/laptopov. Ugibam da bodo tabolši najverjetneje imeli novi Intelov 22nm procesor. Jaz mam že v košarici za jeseni en nakup hibrida ali pa tablice.

Če bi moral pa nujno zdele en tablet kupiti bi vzel WeTad 2 za 500EUR z Intel Atom in gor naložil Win 8 beto:
http://www.mimovrste.com/artikel/275036...

Ni pa nobenega pametnega hibrida z x86 na trgu trenutno..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Ramon dekers ::

hja pa zopet ima omenjena tablica samo 1 gb rama.

Lonsarg ::

Ja saj so res neumni, da pri tako poceni RAMu dajo samo 1GB notri, no so tudi 2GB verzije:
http://www.mimovrste.com/artikel/275041...
http://www.mimovrste.com/artikel/275040...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tablični računalniki - so za kaj ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13962231 (29207) Opkow
»

windows 8 tablica

Oddelek: Mobilne tehnologije
234972 (3506) Egidij88

Android tablica? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9016428 (11385) Mavrik
»

iPad 2 ali Transformer (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6317287 (14179) Mavrik
»

Asusovi transformerji ne kršijo blagovne znamke igrač

Oddelek: Novice / Tožbe
338679 (6763) MrStein

Več podobnih tem