» »

AC3

AC3

phoenix(tm) ::

A mi lahko eden prosim razlozi kaksna je razlika med Divx AC3 zvokom in navadnim Dvix-om...A je AC3 surround?Ce mas 5.1 sistem a ga z AC3 lahko koristis?

Rambo ::

Ja AC3 je lahko surround ali pa samo stereo. Za predvajanja AC3 zvoka rabis AC3 kodek, ki ti ga lahko poslem ce mi poves tvoj mail in ce je film posnet v AC3 zvoku (5.1)---to ti kodek tocno pokaze kateri kanali delajo.........je zvok kot na DVD-ju.:D
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rambo ()

mato22 ::

Ja tako kot je reku Rambo, je AC3 zvokov več vrst, pomeni pa da je dolby digital, vendar je lahko 2/0, 2/1, 3/1, 4/1, 5/1...
Najboljš je seveda če je 5.1 kanalni zvok sploh če imaš zvočno, ki ti podpira AC3 zvok, da v njem lahko resnično uživaš.
Drugače pa jest uporabljam tale filter za AC3.
Seveda pa lahko izkoristiš AC3 zvok vendar moraš imeti tud tako zvočno kartico ki podpira AC3 zvok.
V kakšnem načinu zvoka pa je film posnet pa lahko pogledaš kar v BS playerju (klikneš na sliko filma ki se predvaja z desnim gubom miške in izbereš "Video info" pa na desni strani zgoraj vidiš način v katerem je posnet zvok, lahko ti piše mpeg layer 3 ali pa AC3)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mato22 ()

phoenix(tm) ::

jA, sam kako pa pogledas a je ac3 v 5.1 ali ni?

BlackHole ::

Datoteka -> lastnosti pri meni deluje.

phoenix(tm) ::

OK.Potegnem iz AC3GURU dol film...npr:matrix, ki je v ac3 zvoku, v BSplayerju dam propertis-->interVideoAudioDecoder, in tam mi pise 16bit/48k/5.1c, a to pomeni ce bi imel 5.1 sistem da dela suround pravilno?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

DTS Audio

Oddelek: Zvok in slika
296267 (3788) gregyk
»

AC3filter for dummies - nedelujoči center zvočnik

Oddelek: Zvok in slika
3511209 (5017) Sarimner
»

AC3 glasnost

Oddelek: Zvok in slika
142140 (1925) TallCezar
»

AC3 težave

Oddelek: Zvok in slika
422477 (1415) franc3e
»

Min. PC za gledanje DivX-ov!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
91162 (982) mato22

Več podobnih tem