» »

Jogurti "Na planincah"

Jogurti "Na planincah"

1
2
»

GoodSatanist ::

Ta je najbolji:

(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Meizu ::

Meni so najboljši jogurti vaniljini, ali pa zdej tanova fora od danone, se mi zdi, ko imaš noter jagodo na dnu in čez debelo plast vanilije in premešaš. Meni je to dbest.

neboben ::

btw tudi meni gre njihova reklama na živce, vedno preklopim na drug kanal.

GoodSatanist ::

Meizu je izjavil:

Meni so najboljši jogurti vaniljini, ali pa zdej tanova fora od danone, se mi zdi, ko imaš noter jagodo na dnu in čez debelo plast vanilije in premešaš. Meni je to dbest.


Probi še Dukat Mousse, sicer je čokoladni ampak the best.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Meizu ::

Čokolada mi sicer ni preveč všeč, ampak je dobra alternativa, če vanilije ni v hladilniku, hehe.

Martin Krpan ::

Danone je samo poimenoval proizvod v domačem jeziku trga.
Verjetno bi se nekateri bunili kakšno koli ime v slovenščini bi mu dali.
So pač skapirali , da gre povprečnemu Slovencu neprimerno bolj v uho Na planincah kot pa Fruchtzweerge ali Kundermilchshnitte, kot se tudi imenujejo drugi njihovi izdelki.
Me kar strese ob teh imenih , ne pa da bi kaj kupil.

Tudi naši v tujini prodajajo izdelke ki imajo ime privlačno in izgovorljivo potencijalnim kupcem.

Bananovec ::

In kje ima Danone najbližjo tovarno?
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Furbo ::

Nekateri tepčki bi pač radi Danone kaznovali za lastno neumnost. Slišijo na planincah in že jim pred očmi plapola slovenska zastava. Verjetno mislijo, da gre za našo himno.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

crazyLIKEme ::

Alamar je izjavil:

Tile jogurti so res močno predragi. Pač treba je plačat promocijo in lepo embalažo. Ostajam pri Milfina iz SLO mleka za 0.49 EUR pol litra.


Kako pa veš, da so iz slovenskega mleka? Ali ni fora samo, da jih polni Ljubljanske mlekarne?
http://crazyl1keme.deviantart.com/

Meizu ::

Ne vem kaj toliko povdarjate ta "na planincah". Drugič predlagajmo Danone, naj na embalažo napiše zdravljico, da bo končno mir. Še vseeno velja dejstvo, da je njihova reklama skrajno annoying in da jogurta v tej embalaži manjka za debel palec.

crazyLIKEme je izjavil:

Alamar je izjavil:

Tile jogurti so res močno predragi. Pač treba je plačat promocijo in lepo embalažo. Ostajam pri Milfina iz SLO mleka za 0.49 EUR pol litra.


Kako pa veš, da so iz slovenskega mleka? Ali ni fora samo, da jih polni Ljubljanske mlekarne?


A je to v končni fazi važno? Ja, za slovenske mlekarje je, za ostale pa ne. A je kvaliteta mleka avstrijskih krav slabša od naše kvalitete?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

fosil ::

A je kvaliteta mleka avstrijskih krav slabša od naše kvalitete?

Tisto mleko, ki je namenjeno v Slovenijo brez dvoma.
Prvo klaso obdržijo doma, za vzhodno evropo in balkan pa...
Za multinacionalke je slovenija v paketu skupaj z romunijo, albanijo in podobnimi.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Meizu ::

fosil je izjavil:

A je kvaliteta mleka avstrijskih krav slabša od naše kvalitete?

Tisto mleko, ki je namenjeno v Slovenijo brez dvoma.
Prvo klaso obdržijo doma, za vzhodno evropo in balkan pa...


Mogoče je to res, ampak prosim link.

Dostikrat slišim to stvar, da so izdelki za vzhodne trge slabše kvalitete. Čemu to? V takem primeru bi morala država prepovedati oz. ukiniti uvoz vse njihove robe, pa bi se hitro zresnili. Vzhod ni majhen.

jinzo ::

@Meizu
To si zdaj tako rekel kot da ni bil Danone pred leti kaznovan zaradi tega ker je slovensko zastavo uporabljal na pakiranju (produkta ki ni bil narejen pri nas) z reči in piši 600€. Jaz osebno mislim da se odgovorni na Danone že dolgo (in se še dolgo ne bodo) niso tako dobro nasmejali.

Tudi ta reklama Na planincah je bila (če me spomin ne vara) pod drobnogledom. Vsekakor Danone pri nas potiska meje kaj je dovoljeno - bi rekel da zaradi tega ker pač so kazni tako smešno nizke da se splača tud prek na drugo stran zakona past.

Meizu ::

Seveda... Jaz že dolgo pravim, da en soliden nemški bogataš komot kupi Slovenijo in jo spravi v garažo. Jebiga, smo pa res poceni. Vsak nas lahko malce mečka.

fosil ::

Meizu je izjavil:

fosil je izjavil:

A je kvaliteta mleka avstrijskih krav slabša od naše kvalitete?

Tisto mleko, ki je namenjeno v Slovenijo brez dvoma.
Prvo klaso obdržijo doma, za vzhodno evropo in balkan pa...


Mogoče je to res, ampak prosim link.
Dostikrat slišim to stvar, da so izdelki za vzhodne trge slabše kvalitete. Čemu to? V takem primeru bi morala država prepovedati oz. ukiniti uvoz vse njihove robe, pa bi se hitro zresnili. Vzhod ni majhen.

Zadevo lahko zelo preprosto sam testiraš.
Kupi v mullerju recimo persil ali ariel, ali pa nutelo. Nato isti izdelek kupi v "lokalni" trgovini in primerjaj.
Ugotovil boš da se izdelki močno razlikujejo.
Država tega ne more prepovedat, ker ne gre za nevarne zadeve, gre enostavno za drugo klaso, ki jo plačaš po polni ceni.
Tukaj je od potrošnika odvisno ali bo to požrl ali ne.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Meizu ::

fosil je izjavil:

Meizu je izjavil:

fosil je izjavil:

A je kvaliteta mleka avstrijskih krav slabša od naše kvalitete?

Tisto mleko, ki je namenjeno v Slovenijo brez dvoma.
Prvo klaso obdržijo doma, za vzhodno evropo in balkan pa...


Mogoče je to res, ampak prosim link.
Dostikrat slišim to stvar, da so izdelki za vzhodne trge slabše kvalitete. Čemu to? V takem primeru bi morala država prepovedati oz. ukiniti uvoz vse njihove robe, pa bi se hitro zresnili. Vzhod ni majhen.

Zadevo lahko zelo preprosto sam testiraš.
Kupi v mullerju recimo persil ali ariel, ali pa nutelo. Nato isti izdelek kupi v "lokalni" trgovini in primerjaj.
Ugotovil boš da se izdelki močno razlikujejo.
Država tega ne more prepovedat, ker ne gre za nevarne zadeve, gre enostavno za drugo klaso, ki jo plačaš po polni ceni.
Tukaj je od potrošnika odvisno ali bo to požrl ali ne.



Da nisi mogoče le tako močno placebiran, da v to preprosto verjameš. Placebo dela svašta.

GoodSatanist ::

Tudi jaz sem slišal, da naj bi v Sloveniji večinoma dobivali izdelke Ž kvalitete. Vse, kar se da na ta način rangirat, vse dobimo slabše kvalitete.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Meizu ::

Slišati ali dokazano trditi, to je velika razlika.

dr.Akula ::

Sploh ni problem dokazati. Kot je fosil rekel; kupi v Millerju Nutelo in potem še eno v Mercatorju. Različni sta že na pogled, potem je še gostota (tista iz Millerja je veliko manj tekoča), pa okus tiste iz Millerja je nekoliko manj sladek. Niso nobeni placebo efekti.
ni podatka

Meizu ::

Zanima me, ali to velja tudi pri drugih stvareh, ne samo živilih. Npr. glasbeni inštrumenti. A je možno, da če naročam iz anglije ali nemčije npr., da bom dobil bolj kvalitetno kitaro kot, če jo kupim pri nas v sloveniji?

Sicer pa nikdar nisem razmišljal o tem. Konec koncev tisto poješ in je mir.

TechBeats ::

^
To se že skoraj smarta kot ponaredek, tako da IMO ne.

Potem bi bilo isto z avtomobili (stvar mora bit 100% zanesljiva).

dr.Akula je izjavil:

Sploh ni problem dokazati. Kot je fosil rekel; kupi v Millerju Nutelo in potem še eno v Mercatorju. Različni sta že na pogled, potem je še gostota (tista iz Millerja je veliko manj tekoča), pa okus tiste iz Millerja je nekoliko manj sladek. Niso nobeni placebo efekti.

Isto z recimo Kinder čokolado..

V muller, Lidl in podobnih štacunah je iz Kinder Nemčije, v merkatorju pa iz Poljske.. In se občuti razlika na kvaliteti.

Pač škrta država naredi škrte trgovce, vsak hoče čim bolj zaslužt pa čim več pršparat, zato pa kopujejo "krš robo"..



Kar se pa same teme tiče, ta reklama je čist v K. tolk težaških glasov pa še ne.. Mislm k eni, pardon prispodobi, debili se oglašajo. Produkcija nima pojma, dizaster..;((
AciD TriP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TechBeats ()

alexa-lol ::

TechBeats je izjavil:

...
Potem bi bilo isto z avtomobili (stvar mora bit 100% zanesljiva).


od avtokleparjev sem slišal, da se "pleh" istih modelov avtomobila (npr. peugot 206) razlikuje glede na trg na katerega je namenjen. Bojda je pleh slovenskih avtomobilov bolj tanek kot pa npr. nemških. Če delajo s plehom cel life bodo vrjetn že vedl.

reeves ::

Meizu, ne verjamem, da dobiš kaj manj jogurta, kot piše na embalaži ne glede na to kolikšna je ta. Kvaliteto cigaret iz Bosne ali iz SLO pa ni problem ločiti, tako da neke razlike zagotovo obstajajo.

Brias ::

Meizu je izjavil:

Slišati ali dokazano trditi, to je velika razlika.


nutela IT, DE in Pl ...
test tukaj ZPS tukaj ...
http://www.zps.si/images/stories/hranap...


recimo paradontax je vsepovsod made in poland razen muler, DE made ...
polski ( brez floura - klasicni RDEC ) je blag u uber ....
nemski ( brez floura - klasicni RDEC ) je tapravi, mocan ...


je pa res da se zna A klasa da dobiti ceneje kot B, ker B ima manjso populacijo in je classic cena, A je delana za motherland ... in potem se velik trgovec iz motherlanda ki ima po evropi trgovine raje odloci za boljsi in hkrati cenejsi izdelek .,..

ponavadi ima A klassa deklaracijo NALIMANO, in je gor motherland jezik .... B klasa ali C ... je deklaracija ze NATISKANA ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

fosil ::

Druga klasa iz poljske/romunije je precej cenejša za proizvodnjo in se v nekaterih vzhodnih evropskih državah tudi prodaja po nižji ceni zaradi nižjega standarda.
Ekstra dobiček pa si pri nas razdelijo uvoznik in trgovci.
Zakaj pa misliš da so trgovci pri nas tiho?
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Janac ::

Ne bom kupil jogurta "na planincah", ni šans!

Unknown_001 ::

Meizu je izjavil:

Kaj je to za ena politika zavajanja kupcev...

Kupiš zgoraj navedeni jogurt (sedaj imam pred sabo jagodnega) in zgleda velik, ko pa ga odpreš, ga pa instantno za en debel palec manjka. To ni fer.


Luft prodajajo:D

sweeti ::

@meizu to veš da piše na embalaži 450g in ne 500g ?

Meizu ::

sweeti je izjavil:

@meizu to veš da piše na embalaži 450g in ne 500g ?


Sem se potem zavedel. Potem naj ne smetijo okolja po nepotrebnem in zmanjšajo dimenzije embalaže.

ahac ::

To je zato, da ga težje poliješ. :P
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Meizu ::

ahac je izjavil:

To je zato, da ga težje poliješ. :P



Ah ja, saj res. :) Le zakaj nisem prej na to pomislil. :))

Mr.B ::

No pa ste dobili K.O. Še sreža da MU ni Slovenski oziroma niso več Ljubljanske Mlekarne : avstrijski jogurt v slovenski preobleki.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

trgovinske znamke in kvaliteta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5911818 (10081) mulc007
»

Uvožena hrana po trgovinah (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28463170 (57244) ...:TOMI:...
»

"Alpsko mleko" predvsem iz Madžarske? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28947714 (39159) globalna80

Več podobnih tem