» »

Ne morem se povezat na svoj FTP server!

Ne morem se povezat na svoj FTP server!

l-note ::

Takole je, uporabljam program BulletProof FTP server in No-IP (za "vzdrževanje" domene).
Problem je pa takšen. Programa delujeta brezhibno, nikjer nobenega sporočila o napaki, težava pa se pojavi, ko se hočem iz DRUGEGA računalnika connectat na ta server. In program (CuteFTP) se NIKAKOR noče povezat, sploh ne najde računalnika.
Če se pa konektam sam na sebe (na istem compu) pa to deluje brezhibno.
Pa še to, vse firewalle imam izklopljene, uporabljam Win XP in imam ADSL z dinamičnim IP-jem.

Težava je zgleda v tem, da drugi računalniki sploh ne morejo dostopati do mojega IP-ja (tudi pingat ga ne morem).
Pa še to: No-IP mi pravilno prevaja numeričen naslov v "črkovnega".

Kaj bi bilo lahko še narobe.

Zahvaljujem se za vse morebitne odgovore.

dr.J ::

Subnet mask?

l-note ::

Kako si nej z njim pomagam??
Imam ga nastavljenega pri TCP/IP nastavitvah in sicer zaradi mreže s še enim računalnikom. Kaj zdaj?

Hvala

l-note ::

Hmmm, se mi zdi, da sem rešil problem. Kot sem še le zdajle ugotovil, je bil pri Internet connection-u še vedno nastavljen firewall (od XP-jev), včeraj sem ga pa jaz izklopil le pri Local Area Network.
Ali bi tale firewall (od XP-jev) lahko povzročal to težavo??

Hvala še enkrat.

pivmik ::

to je glavna napaka
to je blo sigurno

prva stvar ki jo pogledam ko se nekaj v zvezi z internetom zatakne je Firewall od WinXP, ki se vsake toliko ko kaš stimaš ponovno vklopi.
LP, Gregor GRE^

BaRtMaN ::

Jst mam tud en problem glede FTP serverja. Uporabnik lahko do njega dostopa normalno, deluje uporabnikov prenos do mene (uporabnik -> server), ne deluje pa FXP do mene (server -> server). Imam BulletProofov FTP in sem že spreminjal nastavitvi, ki ti o(ne)mogoči FXP. Ideas?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FTP programi

Oddelek: Programska oprema
353492 (2432) kmetek
»

ftp server

Oddelek: Programska oprema
81647 (1344) SimplTech
»

Tezave z postavitvijo FTP streznika na WINXP ...

Oddelek: Pomoč in nasveti
91146 (916) refosk
»

Kater program za FTP strežnik

Oddelek: Programska oprema
121401 (1227) Poldi112
»

Del mojega diska na razpolago vsem, ki imajo internet; kako to narediti?

Oddelek: Omrežja in internet
131144 (886) Kaboom

Več podobnih tem