» »

Celeron 2 600@900

Celeron 2 600@900

Jeri ::

Imam plato Abit BH6 s flashanim biosom, cel 600 z adapterjem MS6905 MASTER in hladilnik Majesty
Ker mi FSB karkoli drugega kot 66 al 100 zateži "CPU is unworkable or has been changed" pa morm spet u bios in sem moral dat kar na 100 in dobil 901Mhz

Windowsi se mi naložijo šele ko dam napetost na 1.9 Škoda da se neda več, kajti zdi se mi da tudi to ni odvolj.
Igrce mi namreč zmeraj zatežijo da je špil naredil napako. A bi se dalo z jumreji pričarat še za 0,5 višjo napetost in ali bi pol delalo stabilno ? Kaj mislte o ventilatorju Majesty (goldorba se pr nas ne dobi)

Kaj mislte je to kriv moj primerek procesorja, ki enostavno ne prenese te hitrosti. A bi blo mogoče boljš če bi kupil box verzijo ? Drugim se celeroni 600 lepo navijajo na 900 na isti plati. V čem je fora ?

Na splošno vas vprašam kašna je pr vas orig hitrost cel 600 ? Men je še počasnejši od 300@450 !!! Sisioft Sandra res pokaže nekaj več ampak v igrah je celo za malenkost slabši od mojega prdhodnjega. Edino 900 je res hiter(dokler mi igrica še dela)

Dalmatinc ::

Logika8-O

Dalmatinc ::

hec......

1. prčari napestost
2. umiri se
3. kupi DOBER VENTILATOR (jah tud tvojga sam je boljš orb)

Čao:8)

Jeri ::

Dalmatinka, kokr jst vem je to forum v katerem folk pomaga eden drugemu, ne pa zajebava.





Če pa ne znaš/nočeš pomagat se pa ne oglašaj



... zgleda, da je res kar pravijo o dalmatincih (lenoba) :)

Jeri ::

Napetosti pa neznam spremenit, ker nisem dobil škatle od adapterja in nevem kaj pomeni kater jumper zato prosim, če mi nekdo pove

boko34 ::

Sicer ne vem kako ima tvoj adapter narejeno za voltazo (ce ima sploh jumperje za dviganje in spuscanje napetosti),vendar ce ti ni tezko odsteti dodatnih 3.500 sit,ti priporocam da si kupis Slotket III,ki je za moje pojme eden najboljsih in ti omogoca malo morje nastavitev.Poklici v MegaHit.

Jeri ::

Moj adapter je Microstar MS6905, vsi pravijo da je dober in ima jumperje za voltazo, samo nevem kateri so kateri.

Prav tako sem ga kupil v Megahitu

Če ima kdo mogoče isti adaper bi ga prosil naj mi pove samo kam premaknem kateri jumper da dobil napetost 1,8V

MadMax ::

Jeri: check email!!!

twosocks ::

Ahoj Jeri.
Imam BH6 zadnji ss BIOS
Imam C600@900 BOX (SL4NX.
Ima MSI 6905 (tudi škatlo in navodila)

Navijem na 901 dela bp VSE. Stabilen že 2 meseca.
Navijem mal več, CPU unworkable.
Dam na 1,8 V, nič ne pomaga....

Imam Kingmax 128/133 RAM

Če te zanima kaj več, piši.

lp


P.s.: Imam oa ISA omrežno in ISA zvočno...mogoče ne zmmorejo več kot 100 MHz? A je možno,,,pa ti imaš kaj podobnega?
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*

Jeri ::

In še več bi rad imel ? Bodi vesel da ti na 100 dela stabilno. :)



No na koliko si si nastavil napetost da ti je delalo na 901 ? Pravš, da ti na orig. stabilno dela ?? Meni na 1.7 še windowsov aložit nemore. Ali misliš da pri meni ne dela ker nimam box verzije ??



Baje naj bi bli procesorji, ki jih prodajajo v škatli kvalitetnejši in tako tudi bolj stabilni.



Kaj pa RAM jaz imam 128 pc100 7ns. kupil sedaj že pred 2 leti


Jaz imam PCI zvočno (sblive value), na ISA modem. Ob FSB 100 si dam AGP/CPU 1/3. Pol je še tam en signal nevemkva "High" pa "Low" ?



No ravno zdej mam 749Mhz(83) in mi dela noralno, sam sm mogu dat na 1.85V



MadMax, tenks za slikico. Bom videl če mi bo na 1.95 delelo kaj bolj stabilno in če se mi nebo skurlo

MadMax ::

Skuru ga ne bos tak hitro. Moj 600@900 dela pri 1.5V@1.75V, bil pa je tut na 1.9V z orig. BOX hladilnikom, tvoj je pa najbrz defolt 1.65V. Ce pa je tvoj tut 1.5V, je pa 1.95 res ze mal huda (razen ce mas Gorba).

Sicer je bil topel (50 pod obrem., 40 idle), ampak ni nic jamrau:D

Edino glede RAMa: ne forsiraj ga na CAS2, ker ne bo delal...(skor zihr)

boko34 ::

Jeri: ce imas zunanjo frekvenco na 100Mhz mora biti delilnik AGP na 2/3,tako da gre na vodilu 66.67.
Glede funkcije Low in High: ce imas na 100Mhz daj na Low in stvar ti bi morala delat.Vsaj tako imam nastavljeno jaz na moji BE6-II plati,na kateri dela C566@901Mhz pri 1.90V.

Jeri ::

Men je na default 1.7V. Kako to da je pr teb orig. toliko nižje ?

No zdej mi povejte ali bi se kako dalo popravt tole:

Navijem na 900 ...

1. Na orig.(1.7) se mi na zaslonu največkrat sploh nič ne pokaže.

2. Na malo večji napetosti se mi pokaže, vendar se mi Windowsi nehajo nalagat

3. Na 1.9 se mi pa noramalno naložijo in dela OK na prvi pogled. Ko zaženem kako igro mi ene že ob zagonu, druge malo kasneje zatežijio, da je program naredil napako. Ponavadi mi tudi drugi programi delajo napake (explorer.exe, mediaplayer) itd.

Nekdo je rekel da če dam na adapterju jumperje na 1.8, da bo tudi v biosu pol možno več kt. 1.9 No sm dal pa je še kr največ 1.9. Ko pritisnem naprej mi da nazaj 1.3 ...

Jeri ::

boko34: Bom probal z "Low" sam mislm da sm že dal pa ni blo. Za AGP/CPU razmerje sem narobe napisu. Ja, dam vedno na 2/3.

boko34 ::

Na mojem Slotket III adapterju moram dat jumperje za napetost vse na auto in sele takrat mi omogoca bios vec kot 1.75V.Probaj se ti dat na auto(seveda ce ves kako) in pol poglej v bios kaj ti omogoca.
Tudi meni so tezili programi in igre in sem samo voltazo zvisal pa je blo.Pa rama ne forsiraj na CAS 2!

Jeri ::

Jst sm meu ves čas na auto jumperje in imam v biosu možnost napetosti od 1.30 do 1.90V. To me je že takoj začudilo, kajti na cel 300 sem imel lahko več kot 2.2V

Vglavnem karkoli spremenim na adapterju se mi nč ne pozna niti v biosu ostane isto kot je blo prej. Zdej sem dal jumprerje na 1.95, bios pa kot da sploh ne opazi.

Še nekaj, MadMax. Kaj pomeni "NC" v razpredelnici na škatli od MSIja. Jaz sem to razumel kot da mora biti prazno.

Uno sm dal na "Low" pa mi je isto kot prej.
btw: kaj sploh to pomeni ?
Pa kaj misliš da ne dam na CAS2, a misliš na 133Mhz zunanje ?

MadMax ::

Ja, res je. NC=Not Connected->pustis prazno (jumper das samo na en pin, tolk, da ga ne izgubis). Ce imas moznost (v BIOSu) nastavljati CAS2 oz. CAS3, daj na 3. Ce nimas, je pa itak nepomembna pripomba...

Jeri ::


Samo kako nastavim napetost na 1.95V oziroma več kot 1.9 ????

V BIOSu se mi nič ne pozna neglede kaj nastavim na adapterju

MadMax ::

Preostane ti se to:
1. Probas z drugacnim adapterjem (Abit)
2. Odnehas od navijanja8-)

(Ceprav mislim, da se z drugim ne strinjas:D)

jetam ::

V BIOSu v CMOS Setup nastavi funkcijo Speed ERROR hold na DISABLE pa probaj še enkrat...
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

Jeri ::

Kaj pa je če nemorm dat večje napetosti ker mi je (tanov) bios ne podpira ?

matevzm ::

Klasicen trik je, da nastavis prehodnik na vec, nato pa flashnes BIOS. Jaz sem imel tudi s slotketom hece, po druge flashanju je pa delalo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naviti CII566 na ? problem!

Oddelek: Pomoč in nasveti
131048 (937) ABX
»

Cel 600 na BH6 preko slotketa HELP !!

Oddelek: Pomoč in nasveti
131175 (981) Jeri
»

Abit BE6-II

Oddelek: Navijanje
141157 (967) zizi
»

Celeron II 560@850

Oddelek: Navijanje
101208 (1003) EASYdoor
»

OC celeronov II

Oddelek: Navijanje
261819 (1368) V-i-p

Več podobnih tem