» »

Iz sesalca prihaja neprijeten vonj

Iz sesalca prihaja neprijeten vonj

cen1 ::

Imamo sesalec brez vrečke, deluje na filter (dvojni filter ki ga sam obrneš ko se en zabije s prahom in ga v drugi komori očistiš s sesanjem). Pred nekaj tedni je izpuh iz sesalca dobil neprijeten vonj in po enem mesecu še ni izginil. Če se je kaj posebnega zgodilo pred tem na žalost ne vem, mogoče je bila neka zadeva da je potegnilo nekaj vode.

Oba filtra sem sčistil v kompresorjem, skupaj z vsemi cevmi, tudi hepa filter od zadaj tako da filtri so zagotovo vsi čisti. Pogledal sem tudi če bi kak filter imel podoben vonj vendar ga nima. Vonj se pojavi samo ko je sesalec prižgan, pojavi se na izpuhu. Sesalec drugače deluje normalno.

Ima kdo kako idejo kaj bi lahko bilo narobe? Je skurilo kaj v motorju?

flipflop ::

Po čem pa ima duh? Drugače pa lahko kupiš tiste kroglice, jih posesaš in pol diši iz sesalca, ko sesaš.

pi pawr ::

Verjetno je na motorju umazanija in se te žge.

cen1 ::

Vonj ne vem točno kako bi opisal ampak ja, recimo da se nekaj žge, pomešano s plastiko in prahom recimo.

Mipe ::

Pogrešaš kakšnega hrčka ali papagaja?

Zgodovina sprememb…

Venomus ::

Pri meni je bilo isto pred časom, ko je nekako prišla voda v filter, mislim da kondenz. In potem ko sem prižgal in se je vse segrelo, je bil zanimiv vonj po stanovanju, po nekakšni plesni.

Takrat sem izpraznil sesalnik in ga pustil odprtega razstavljenega na soncu par dni, da se je vse presušilo in to je to.

zuz3k ::

Morda je kakšen družinski član počel kaj nenavadnega z sesalcem :D
Life is a psychological game.

alexa-lol ::

zuz3k je izjavil:

Morda je kakšen družinski član počel kaj nenavadnega z sesalcem :D


V OŠ na katero sem hodil, je dejansko obstjal tak osebek, in to je celo odkrito delil z nami, kot nek simbol njegove drugačnosti, edinstvenosti, prebrisanosti in hedonistične naslade, če hočemo, kot statusni simbol, češ, ne veš kaj zamujaš, drkadžija.

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

Mipe je izjavil:

Pogrešaš kakšnega hrčka ali papagaja?


Hehe, epic komentar.

Drugače je pa tko, filtri so porozni material v katerih se nabere umazanija. Tisti samočistilni sistem ne bo nikoli povsem očistil filtrov (to imaš Electroluxa ane, barvast pokrov s posodo na vrhu). Mislim da so filtri pralni pod tekočo vodo. Oz jih moraš vsake toliko časa enostavno zamenjat.

Probaš lahko, da snameš vse filtre in laufaš sesalnik v prazno (samo ne sesat z njim, samo zaženi ga). Sicer ne vem če se da sprobat brez filtrov, ker ima ziher varovalo ampak vseeno. Pač probaš, če brez filtrov tud smrdi.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

alexa-lol ::

Na Electroluxu se da... samo pazi, ko boš filtre dal stran, bo tist prah, ki je v "ceveh" ven butnil.

cen1 ::

Ok bom proval brez filtrov zagnati. Drugače vem da tisti samočistilni sistem dela bolj tako na tri in pol ampak ravno zato sem ga lastnoročno spihal pod kompresorjem.

Pyr0Beast ::

Filtre se menja in ne čisti.

Sesalec bo smrdel če bo kdo z njim sesal hrano ali tekočine
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

bluefish ::

Pyr0Beast je izjavil:

Filtre se menja in ne čisti.
Pravzaprav se HEPA filtre lahko opere. Če imaš pa denar, pa itak ni problema.

Pyr0Beast ::

Z vsako pakungo vrečk dobiš noter nov filter
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

RejZoR ::

bluefish je izjavil:

Pyr0Beast je izjavil:

Filtre se menja in ne čisti.
Pravzaprav se HEPA filtre lahko opere. Če imaš pa denar, pa itak ni problema.


Ne vse. Samo tiste, ki so predvideni za to. Če boš opral nepralnega se bo vse skupaj samo zapacalo in sesedlo in ne bo nobenega pretoka zraka.

@Pyr0Beast
Dobiš samo predmotorni filter, HEPA kaset nikoli ne prilagajo vrečkam...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Pyr0Beast ::

Je res. HEPA je treba posebej kupit

Veliko pobere že predmotorni ven - brez njega pa ni dobro lavfat (popravil sesalec in ga nato isto minuto zružil ker sem pozabil vijak ki ga je povleklo noter) Mašina dela, turbino pa tako pobralo da se je za zjokat.

(Prebilo triac (zgorel) ker je od nekje prišla voda)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup sesalca (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24095259 (10487) Zstiller

Kateri sesalnik kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
309143642 (63324) perci
»

vodni sesalniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9020393 (10514) AnjaNja
»

Kaj dejansko pomaga proti prahu ??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6113049 (10971) m0LN4r
»

Sesalniki z najvišjo stopnjo filtracije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14567457 (32323) LordPero

Več podobnih tem