» »

Predogled Officea 2013, omejen na Windows 7 in novejše

Predogled Officea 2013, omejen na Windows 7 in novejše

Microsoft - Ta teden je Microsoft pokazal predogledno verzijo svojega pisarniškega paketa, ki se bo v 15. inkarnaciji imenoval Office 2013. Zadnja verzija je izšla pred tremi leti in s prihajajočim Windows 8 je bil čas, da v Redmondu pokažejo, kaj so novega pripravili.

Na spletu se kar tare opisov, primerjav in recenzij, zato se ne bo težko poučiti o novostih. Kdor bi Office 2013 rad poizkusil sam, to lahko stori. Novosti je cel kup, glavna pa je sprememba filozofije dostopa do podatkov. Ti bodo sedaj povezani z Microsoft ID-jem, tako da boste lahko do njih pristopili z več naprav, ki bodo priključene na internet. To ni novo, bo pa Office 2013 datoteke privzeto - če se vanj prijavite - shranjeval v SkyDrive. Podobno bo deloval tudi Windows 8, ki bo prav tako veliko uporabljal oblak.

Videz ni pretirano drugačen, saj se še vedno naslanja na trakove iz leta 2007, je pa nekoliko predrugačen za večjo podporo tablicam. Ne pozabimo, da bo imel Windows 8 RT (verzija za ARM) že vgrajen osnoven Office 2013. Tam si Microsoft to lahko privošči, ker nima monopola.

So pa znane tudi specifikacije. Za poganjanje Office 2013 bo potrebno namestiti vsaj Windows 7 (oziroma novejšo strežniško verzijo Windows). Procesor bo moral tiktakati vsaj z 1 GHz, pomnilnika bo treba imeti 1 GB (ali 2 GB za 64-bitno verzijo), prostora na disku pa 3 GB. Za grafično pospeševanje je zaželena kartica s podporo DirectX 10.

42 komentarjev

guest #44 ::

Wait, what?

Zakaj pa želi Microsoft shranjevati v svoj oblak. Zakaj pa imam disk? Kaj pa bo Win 8 shranjeval na oblak?

Upam, da bo zadeva opt-in in ne obratno oz. celo compulsory.

Rotty ::

Točno to: WAT!?!?! A se hecate?

darkolord ::

Je seveda opt-in.



Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

opeter ::

To pa je zato, ker vas hočejo priklenit nase.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

trnvpeti ::

Pojdite rajsi na libre.

Vlada spara.
Kaj pa pri licencah za office?
Koliksen bi bil prihranek?

Icematxyz ::

To pa je zato, ker vas hočejo priklenit nase.


Z Office je njihova taktika takšna že tako do nekdaj, ampak menim, da dan danes to dejstvo že nekoliko precenjujejo in da to nima več takšnega vpliva. Se mi zdi načeloma zanimiva ideja in izvedba za tiste uporabnike, kateri ŽELIJO uporabljati On Line Microsoft Office in Windows 7+.

Elysium ::

Preden se razburjate o SkyDrivu, se raje bolje pozanimajte ali pa sami preizkusite, ker to kar pišete so res neumnosti. Sorry. Jaz sem to že par dni nazaj temeljito pretestiral.

harvey ::

Par novih featurjev je zanimivih, npr guides in pa reflow text.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

mtosev ::

efektivno to pomeni konec viste. XP je že tak in tak mrtev OS
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

darkolord ::

Odpiranje in editiranje PDFjev je awsum.

Cold1 ::

Odpiranje in editiranje PDFjev je awsum.

Prav res.

smash ::

torej neke vrste dropbox

Mr.B ::

sese12 , kaj je alternativa, da domači uporabnik, dela od kjerkoli na istih dokumentih, ter ima hkrati nek "varen" backup.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Icematxyz ::

sese12 , kaj je alternativa, da domači uporabnik, dela od kjerkoli na istih dokumentih, ter ima hkrati nek "varen" backup.


Alternativa je pogosto FOSS in White Box in pa tudi druga podjetja, ki torej ni nujno, da se ukvarjajo s FOSS, ki takšne izdelke nudijo. Nenazadnje a Microsoft ne bo nudil strankam kaj takšnega z možnostjo, da Microsoft ni posrednik? Nisem nič glede tega še preverjal, ampak dvomim, da bodo ignorirali takšne potrebe svojih strank?

Matic1 ::

Meni se zdi čisto kul. 25 GB placa, dostopnost po vseh mašinah in na telefonu, na bodočem surfacu :D:D. Odkar so naredili desktop klienta, mal ga še naj popeglajo, razmišljam, da bi se znebil dropboxa.
Včasih me samo matra ko sem tako razklan na google in ms storitve. Eni so mi bili nekje boljši eni pa drugje. Meni bi bilo najboljše če bi lahko vse imel na enemu.

Icematxyz ::

Meni bi bilo najboljše če bi lahko vse imel na enemu.


Kako boš pa vedel, da je najboljši in da ga ne uporabljaš le za to, ker je to tudi edina opcija? Raje kot uporabnik zagovarjaj dobro interoperabilnost med storitvami, ki ti jih nudita in torej uporabljaj oba. Se pravi kakšen dan enega potem pa spet malo drugega, tako kot verjetno tudi pri izbiri rezine, ki predstavlja osrednji del v sendviču ne izbereš vsak dan enake!

darkolord ::

Raje kot uporabnik zagovarjaj dobro interoperabilnost med storitvami, ki ti jih nudita in torej uporabljaj oba.
To je potem nerodno. Samo ena je pač "native".

Icematxyz ::

Da saj z vidika interoperabilnosti v širšem smislu ta Office spet ne ponuja nič novega, nenazadnje LibreOffice podpira vse različice Windows OS, ki so še vzdrževane. Upam vsaj, da bo vsaj na področju formatov stanje kaj boljše, da si ne bomo potem kje res pošiljali sem ter tja PDF dokumente, ki jih bo vsak po svoji presoji nekoliko prikrojil, ker je za kaj takšnega bolj primeren izvirnik, ampak OK.

Vsako podjetje ima pač svojo strategijo in na področju pisarniških paketov je strategija podjetja Microsoft tako bolj ali manj podobna/enaka vsem prejšnjim, kvečjemu razmere na tržišču so nekoliko drugačne. Bomo videli.

Markoff ::

Matic1 je izjavil:

Meni se zdi čisto kul. 25 GB placa, dostopnost po vseh mašinah in na telefonu, na bodočem surfacu :D:D. Odkar so naredili desktop klienta, mal ga še naj popeglajo, razmišljam, da bi se znebil dropboxa.

Ja, dostopnost že, a nikoli ne veš, s kom vse deliš svoje dokumente. Sicer pa, iskreno, koliko dokumentov pa potrebuješ več kot par dni? Jaz sicer svoje več let backupiram, ampak bolj iz sentimentalnih razlogov. Žal bi mi bilo kvečjemu zadnje verzije CV-ja in kolekcije XXX-ov, ki jo gradim že vrsto let, ostalo je zastarelo in praktično neuporabno.

Ne, hvala, eno so oblačne storitve, drugo pa filanje osebnih/poslovnih podatkov/dokumentov v črno skrinjico. Za občasen prenos dokumentov iz ene mašine na drugo še vedno prav lepo deluje fe-mail ali USB ključek - za tistih 3x letno...
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

spirit ::

k to da se končno poslavljamo od XP in pa seveda slabe viste ni nič slabega, bi bilo fino če bo lahko še kater sistem živel toliko časa kot XP, je pa tako da jih veliko uporabljajo po podjetjih, kjer ne potrebujejo novih računalnikov, pa se nadgradnja na Win7 ne zdi smiselna in racionalna odločitev. Ni mi čisto jasno zakaj potrebuješ za office directx10 :D ampak ok, to da bo v oblakih ni slabo ker omogoča dostop in delo od povsod 25 Gb je pa itk čez glav prostora.

Me pa veseli kako je avtor zaradi dogajanja v temi glede kazni za okoriščanje z monopolom tukaj poudaril, da si M$ to lahko privošči ker nima monopola :D hehe

Mr.B ::

Icematxyz, hoč izpasti nevtralno, kar pa ni res. Z Office 2013, je samo build in opcija shranjevanja v storitve, ki jih nudi MS. In že vidim, kako bo prišel nekdo na idejo da mora MS implementirti še druge ponudnike, tako kot za IE, zaradi telebajskov od uporabnikov...

1. problem so uporabniki, ki itak ne delajo backupa. SkyDirve si lahko uporabljal tudi v Office 2010, in tudi s starejšo verzijo. Sedaj se bo uporabniki "neukemu" samo privzeto ponudilo backup v oblak.
2. Integracija obstoječih uporabnikov, ki že uporabljajo Cloud office 365. Še sploh, ker bo MS verjetno dvignil limite na velikosti SharPoint-a, na proporconalno velikot kot poštni predal v oblaku, zaradi implementacije SQL 2012 replikacijskega modela.
3. Podjetja bodo pa lahko s politikami definirala ali je stvar sploh omogočena itd... Tako da tu ni nikakršne fobije glede varnosti. Ok, razen neukih uporabnikov, ki so jim te stvari itak ZF....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

sirotka ::

Icematxyz je izjavil:

sese12 , kaj je alternativa, da domači uporabnik, dela od kjerkoli na istih dokumentih, ter ima hkrati nek "varen" backup.


Alternativa je pogosto FOSS in White Box in pa tudi druga podjetja, ki torej ni nujno, da se ukvarjajo s FOSS, ki takšne izdelke nudijo. Nenazadnje a Microsoft ne bo nudil strankam kaj takšnega z možnostjo, da Microsoft ni posrednik? Nisem nič glede tega še preverjal, ampak dvomim, da bodo ignorirali takšne potrebe svojih strank?

Ostali ponudniki so kul, MS je avtomatsko zloben?

[D]emon ::

Procesor bo moral tiktakati vsaj z 1 GHz, pomnilnika bo treba imeti 1 GB (ali 2 GB za 64-bitno verzijo), prostora na disku pa 3 GB. Za grafično pospeševanje je zaželena kartica s podporo DirectX 10.


Aha... za urejanje dokumentov se kar naenkrat potrebuje DX10 itd itd itd ... So nori ti Microsoftovci? :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

TheRiddle ::

[D]emon je izjavil:

Procesor bo moral tiktakati vsaj z 1 GHz, pomnilnika bo treba imeti 1 GB (ali 2 GB za 64-bitno verzijo), prostora na disku pa 3 GB. Za grafično pospeševanje je zaželena kartica s podporo DirectX 10.


Aha... za urejanje dokumentov se kar naenkrat potrebuje DX10 itd itd itd ... So nori ti Microsoftovci? :))


Sklepam da gre za retorično vprašnje. :P

3GB diska, 2GB RAM-a, DX10 ... Am ... Kaj za vraga se tu izvaja v ozadju? Zajem zaslona in pošiljanje dirktno na M$?
Tale office je vedno bolj požrešen :/
zakaj bi poenostavil, če lahko zakompliciram :D

darkolord ::

Od kje za vraga ti ideja, da se karkoli izvaja v ozadju?

A graphics processor helps increase the performance of certain features, such as drawing tables in Excel 2013 Preview or transitions, animations, and video integration in PowerPoint 2013 Preview. Use of a graphics processor with Office 2013 Preview requires a Microsoft DirectX 10-compliant graphics processor that has 64 MB of video memory. These processors were widely available in 2007. Most computers that are available today include a graphics processor that meets or exceeds this standard. However, if you or your users do not have a graphics processor, you can still run Office 2013 Preview.

sirotka ::

TheRiddle je izjavil:

[D]emon je izjavil:

Procesor bo moral tiktakati vsaj z 1 GHz, pomnilnika bo treba imeti 1 GB (ali 2 GB za 64-bitno verzijo), prostora na disku pa 3 GB. Za grafično pospeševanje je zaželena kartica s podporo DirectX 10.


Aha... za urejanje dokumentov se kar naenkrat potrebuje DX10 itd itd itd ... So nori ti Microsoftovci? :))


Sklepam da gre za retorično vprašnje. :P

3GB diska, 2GB RAM-a, DX10 ... Am ... Kaj za vraga se tu izvaja v ozadju? Zajem zaslona in pošiljanje dirktno na M$?
Tale office je vedno bolj požrešen :/


Sej ne, da bi si lahko prej dejansko pogledal in kaj prebrali o novem officu. Treba nabijat:)

TheRiddle ::

Pri Aplikacijah se mora vedno izvajat še kakšen proces v ozadju da zadeva funkcionira.

Sej ne, da bi si lahko prej dejansko pogledal in kaj prebrali o novem officu. Treba nabijat:)


Bi si človek mislil da je že avtor članka kaj pogledal in prebral da potem meni ni treba iskati dodatnih informacij ... Glede teorije zarote; A res noben več ne prepozna sarkazma ...
zakaj bi poenostavil, če lahko zakompliciram :D

Mr.B ::

Recimo GPU pospeševanje. A ni to nek fesi šmensi nekaj, za kar potrebujemo GPU in ne CPU. Ali pa AERO, čisto nič ne obremenuje CPU, ker se več ali manj nahaja v obdelavi GPU-ja..
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Icematxyz ::

Ostali ponudniki so kul, MS je avtomatsko zloben?


Pri White Box si sam svoj ponudnik na to sem ciljal na vprašanje višje, če bo Microsoft takšno možnost ponujaj svojim strankam pa nisem dobil odgovora.

Icematxyz, hoč izpasti nevtralno, kar pa ni res. Z Office 2013, je samo build in opcija shranjevanja v storitve, ki jih nudi MS. In že vidim, kako bo prišel nekdo na idejo da mora MS implementirti še druge ponudnike, tako kot za IE, zaradi telebajskov od uporabnikov...

1. problem so uporabniki, ki itak ne delajo backupa. SkyDirve si lahko uporabljal tudi v Office 2010, in tudi s starejšo verzijo. Sedaj se bo uporabniki "neukemu" samo privzeto ponudilo backup v oblak.
2. Integracija obstoječih uporabnikov, ki že uporabljajo Cloud office 365. Še sploh, ker bo MS verjetno dvignil limite na velikosti SharPoint-a, na proporconalno velikot kot poštni predal v oblaku, zaradi implementacije SQL 2012 replikacijskega modela.
3. Podjetja bodo pa lahko s politikami definirala ali je stvar sploh omogočena itd... Tako da tu ni nikakršne fobije glede varnosti. Ok, razen neukih uporabnikov, ki so jim te stvari itak ZF....


Očitka ne sprejemam, ker sem se temu področju v tej temi izognil in prepustil torej odločitev uporabnikom, kvečjemu zastavil sem vprašanje, če Microsoft razmišlja v smer, da bi svojim strankam omogočil White Box s temi tehnologijami, če si na to torej ciljal in na to nisem dobil odgovora.

sese12 ::

Sem samo zapisal"Ne hvala, ne rabim" in pri tem stojim.

Večina znancev, ki jih poznam, verjetno o uporabi office paketov ve še nekaj majnj kot jaz in ne vem zakaj bi rabili novi Office.

Če rabiš office zgolj kot pisalni stroj(večina navadnih uporabnikov), ne rabiš tega novega.

Iatromantis ::

Samo pazite, da ne boste dajali na SkyDrive kakšnih delnih nagcev..

Watch what you store on SkyDrive-you may lose your Microsoft life

Spc ::

To je Office 2013 ?
8-O

To so ja 2D kvadrati.
Kdo bo to kupil je norec.
:))
 

gruntfürmich ::

tale metro pa še office zraven spominja na eno veliko nočno moro, kot neka morasta flash igrica...folk po pisarnah bo dobil travme zaradi tega
;((
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

darkolord ::

Zakaj bi? Prej dobi travme od vseh mavric...

Phantomeye ::

A nima SkyDrive 7GB?

Matic1 ::

Icematxyz je izjavil:

Meni bi bilo najboljše če bi lahko vse imel na enemu.


Kako boš pa vedel, da je najboljši in da ga ne uporabljaš le za to, ker je to tudi edina opcija? Raje kot uporabnik zagovarjaj dobro interoperabilnost med storitvami, ki ti jih nudita in torej uporabljaj oba. Se pravi kakšen dan enega potem pa spet malo drugega, tako kot verjetno tudi pri izbiri rezine, ki predstavlja osrednji del v sendviču ne izbereš vsak dan enake!

Sej kul. Jih zagovarjam, samo praktično pa vseeno ni. Sej potrebščine za un moj sendvič tudi ponavadi kupim vse v eni trgovini, in ne grem nekam po salamo, drugam po sir, v tretjo pa po žemljo a ne? Je pa fajn, da se lahko odločim če bom šel v mečkator ali šper.
Verjetno skoraj nikoli ne bo edina opcija in še vedno bi imel možnost kaj drugega poskusiti, ampak vseeno zdaj kombiniram s svojim majhnim timom Office + dropbox + Googleapps, če bi mi to ponujali prej kar sedaj nekako konsolidirajo bi vzel to.
Veš kako bom rekel, fajn je da imaš opcije na izbiro. Mi pa že malo gre na qrc ko moraš vedno neke workarounde delat, pa googlat da zadeve delajo pa sodelujejo med sabo. In to govorim za ne preveč zahtevne uporabnike/firmice, kjer je mail, koledar, dokumenti v skupni rabi dejansko vse kar rabiš. Po možnosti s čim nižjimi stroški.

25 GB je bilo včasih in za stare uporabnike je ostalo oz. si se moral v določenem obdobju (zdaj ko se osvežili izgled in funkcije) logirat in potrdit, da še vedno želiš 25 GB.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matic1 ()

Icematxyz ::

Mi pa že malo gre na qrc ko moraš vedno neke workarounde delat, pa googlat da zadeve delajo pa sodelujejo med sabo.


Interoperabilnost torej!

Matic1 ::

Sej, sej. A pa so se kdaj "tavelki" že zmenili v dobrobit uporabnika?

Icematxyz ::

Se občasno in tiste napore se torej splača tako ali drugače podpreti.

Matic1 ::

Sej ne verjamem kar bom rekel, pa dobro. "Prestar" sem, ne da se mi več obremenjevati. Pa jim ploskati ko uspejo narediti kar bi morali že zdavnaj. Vedno bolj se oziram za outofthebox delujočimi rešitvami/stvarmi. V bistvu kar mi prinese čim manj problemov kar pomeni čim manj porabljenega časa. Te pa moralno podpiram :D!

Spc ::

 

jure_jure ::

Ni čudno, da je omejeno na Win 7 ker Vista se mi ni zdela taka polomija ampak ker so vsi tako začeli misliti sem že sam začel misliti tako. Vsak bi moral imeti vsaj Win 7/8 če pa računalnik ne podpira pa vsaj XP.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Office 2007 Home & Student SLO medij

Oddelek: Programska oprema
254171 (3430) Han
»

Težave pri namestitvi Office 2016

Oddelek: Programska oprema
357519 (7040) dunda
»

Office 2013

Oddelek: Programska oprema
256239 (3408) MisoBer
»

MS Office 4 free

Oddelek: Programska oprema
296050 (5381) 111111111111
»

Predogled Officea 2013, omejen na Windows 7 in novejše

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
428538 (5772) jure_jure

Več podobnih tem