» »

velikost monitorja + laptop

velikost monitorja + laptop

turist1 ::

je pomembna velikost zunanjega monitorja pri prenosniku, kot dodatnemu zunanjemu zaslonu? nekje sem zasledil da je "sprejemljiv" do 19" za podaljšan zaslon?? če kupiš 24" ga imaš lahko normalno priključenega na prenosniku, kot podaljšan zaslon?... priklop bi moral biti verjetno hdmi in ne VGA, ker baje "upočasnuje" prenosnik... je večji zaslon=večji obremenjenosti prenosnika?
kake izkušnje?
hvala

BullDozer ::

Pri dodatnem monitorju velikost niti ni pomembna - izbereš tako velikega kot ti ustreza. Pri tem je dobro upoštevati razdaljo med monitorjem in tabo. Sicer ne vem kaj misliš s podaljšanim zaslonom ampak se mi dozdeva da ga nameravaš postaviti zraven zaslona prenosnika in tako "povečati" namizje? No v tem primeru bi moral biti monitor enake velikosti kot zaslon prenosnika. Kar pa se tiče kablov, kolikor vem VGA ne upočasnjuje računalnika pač pa posreduje nižjo ločljivost. Veliko bolje bi bilo uporabiti HDMI, DVI ali pa DisplayPort - odvisno od izhodov na prenosniku.

blackbfm ::

Tak setup, laptop + monitor, je pomoje neroden..razen če nujno rabiš dva namizja.

Bolj pametno je kupit malo večji full hd monitor, ter brezžični komplet miško in tipkovnico..pa je to to recimo.

turist1 ::

da povečati namizje. oba bi rad uporabljal prenosnikov zaslon+monitor. nameravam kupiti HDMI 24"lcd.(prenosnik nima DVI porta)...
mislil sem če upočasnuje laptop, ker je večja resolucija, večji zaslon, čez večji zaslon se razpršijo pixli in več energije potrebuje, rama itd... da prikaže sliko čez velik zaslon...verjetno ni isto ali prikazuje sliko na 15" ali na 24" monitorju?! :) sploh ker je HDMI, več "podatkov" se mora pretakati za boljso kakovost slike...

blackbfm, ja saj to pravim večji monoitor, na obeh bi delal..

Assass1n ::

24" z hdmi vhodom ali pa hdmi to dvi konektor pa si nared.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

blackbfm ::

mislil sem če upočasnuje laptop, ker je večja resolucija, večji zaslon, čez večji zaslon se razpršijo pixli in več energije potrebuje, rama itd..


Danes ni to več noben problem oz. je precej zanemarljiva izguba moči.

Je bil pa to včasih problem, ko grafe niso imele tok rama kot danes...no čeprav, takrat pa nihče ni imel dveh monitorjev, niti grafe tega niso podpirale tako da...:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

turist1 ::

če bom kupoval da ima HDMI vhod ne bom kupoval adapterja za dvi. logično! :)
hmm 24" je mogoče prevelik.. :/

BullDozer ::

Torej bi tvoja postavitev zgledala nekako tako

Pri izbiri velikosti monitorja ti bo mogoče pomagal tale vodič.

Kakorkoli paziti boš moral na to, da z očmi zajameš celoten zaslon, da ne bo težav pri delu.

Zgodovina sprememb…

Assass1n ::

Če so finance ne šparaj na velikosti. Sam sem šel iz 19 katode na 24 lcd sem tud debelo gledal pa si mislu da je prevelik. Po parih dneh mi je bil normalen, isto je bilo iz 55cm na 37" pri tv-ju :) .
Razen če te bo zajebavalo razmerje laptop/monitor da bo tok večji, ne vem sam se odloči.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

turist1 ::

bulldozer, ja tako bi izgledala, le da bi bil monitor na levi :) trenutno imam 19" vga.
ja "finance"... najcenejšo opcijo iščem... razmišljam med 23-24"... mogoče 22"? majverjetneje se bom odločil za kakega 23" hdmi priklop. nisem pa prepričan glede hdmi 1.3 ipd priklopov itd?.. ne vem kaj ima laptop1.3 ali 1.4 ali 1.1?... da se bo ujemalo vse..in na LCDju in laptopu, da bo isti priklop.

jurre ::

jaz sem imel prej 15,6" laptop + 24" monitor, zdaj pa imam 17" laptop + isti monitor pa mi je cisto OK. Na desni lepo kaksen film, browser, word, na laptopu pa kakšne manjse zadeve urejam..

BullDozer ::

nisem pa prepričan glede hdmi 1.3 ipd priklopov itd?.. ne vem kaj ima laptop1.3 ali 1.4 ali 1.1?...


Verzije HDMI

Tvoj prenosnik ima najbrž 1.4 HDMI - odvisno kdaj si ga kupil. Sicer pa je debata na podobno temo tukaj.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HDMI (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5110785 (3350) acookook
»

4K monitorji (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
29271030 (20872) Yenk
»

Velik monitor - slabosti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
576906 (4972) Han
»

Laptop brez display porta

Oddelek: Pomoč in nasveti
101448 (960) lovro535v2
»

Samsungov zaslon prehiteva Apple in Google (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
5819125 (16526) PrimozR

Več podobnih tem