» »

Kazen za prometno nesreco

Kazen za prometno nesreco

«
1
2

furion ::

Padel sm z motorjem in si zlomil nogo,

Policist mi je dal za pihat, napihal 0.0. Odpeljali so me v bolnico, nisem pa dobil nobene kazni za podpisat. Zapisnik nevem kdaj je nastal, neke izjave tudi nisem dal, samo da padu sm. Policist bil zaposlen z dobavo alkotesta mene so pa po hitrem spakiral s tal.
Glede na to da se je nesreca zgodila na gladkem asfaltu pri 30kmh, in da ni blo drugih udelezencev, me zanima ce me caka kaksna kazen?

Klicali me niso, na dom tudi ni nobene poste.

Me pa skrbi, ker lani ko sm padu (pa mi nic ni blo) je nekdo klical policijo pa sem 5 tock in 250e dobil. Pa ata ko je mel nesreco z motorjem tudi dobil kazen.

LP
  • spremenil: furion ()

fr4nc ::

Ja kdo je pa policijo klical, ali kako?

A si poškodval kakšno ograjo, ali kaj podobnega?

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

bajsibajsi ::

Ne vem zakaj bi dobil tocke in kazen, ce si zgolj padel in nisi bil vinjen ali kogarkoli poskodoval; vkljucno s kaksnih predmetom.

Meizu ::

Seveda boš dobil. Kazen za neprilagojeno hitrost. To zgleda itak dobiš v vsakem primeru.

furion ::

Ne nobene skode ni blo razen 2 praske na motorju, klical pa je nekdo random.

bajsibajsi ::

Dvomim da bi moral iti se pocasneje od 30 kmh. :)

Meizu ::

Po njihovo bi moral itak vedno predvidevat tvojo varno hitrost in jo prilagoditi svojim sposobnostim ne glede na hitrostno omejitev ceste.

furion ::

Motor mi je na nogo padu, in 230 kil je dovolj da ti zdrobi te male koscice na nartu. Se dobro da sm mel skornje, da so ostale v dobri poziciji tk da sm sam gips dobu za 1 mesec.

c0dehunter ::

Če je zadeva taka kot si opisal potem nimaš za kaj dobivat kazen.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

broken/link ::

ko pride policija na lokacijo in ko izpolnijo zapisnik te avtomatsko čaka kazen.
Meni se je podobno zgodilo: zletel s ceste z avtom, napihal 0.0, vse kul blo, hitrost po omejitvah, nobenga udeleženca v nesreči, poškodovana samo "državna drevesa", vendar ker je ena gospa, ki jo je "toliko skrbelo, da se niti ustavila ni in so jo morali policisti nazaj klicat" poklicala policijo, dobil kazen. 500eur (polovička če plačaš takoj). tako da kazen te čaka, tako ali drugače.

šernk ::

Kazen za neprilagojeno hitrost lahko vsekakor dobiš, če je treba pa zraven še kakšno ogrožanje varnosti. Je pa to odvisno od dobre volje sodnika, vem za primer izpred več kot 5 let, ko sta bila 2 avta totalka, polovično zaprta cesta kar kakšni 2 uri pa je šlo brez kazni skozi.

neprilagojena hitrost je pa hitrost, ki je višja od najvišje varne...zdej če je to 20km/h je 25km/h neprilagojena hitrost, oni bodo itak vedno to napisal, drugega nimajo kaj...če je kamen na cesti...hja neprilagojena hitrost
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

francek1 ::

Kazen boš vsekakor dobil, saj glede na to, da si padel, nisi bil sposoben obvladovat mopeda.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: solatko ()

Assass1n ::

Nisi mel sreče, pa si kasiral, sam sem se isto stresu v križišču 1x sam sem na srečo ostal na nogah, samo motor sem pa položu na tla :) pa hitro osramočen "zbežal" :D
Drugič ko sem ga iz kopriv vlekel je bla ista zgodba, neverjetno kaj adrenalin nardi sm 230 kil vrgu za šalo pokonc.

Hitro okrevaj ;) Lp
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

draciel ::

Me pa skrbi, ker lani ko sm padu (pa mi nic ni blo) je nekdo klical policijo pa sem 5 tock in 250e dobil. Pa ata ko je mel nesreco z motorjem tudi dobil kazen.


Dragi moj. Če hočeš umreti od starosti znižaj hitrost ali pa prodaj moped. Če si že 2X padel se zamisli sam nad sabo. Nočem, brati novic da se je spet kdo ubil z motorjem.

furion ::

Ce dobim kazen za neprilagojeno hitrost (ki je v tem primeru smesna, ker je vzrok nesrece drugje, recimo neprimeren gib), zgubim izpit za avto ker sm voznik zacetnik in imam 5 tock od prejsnje nesrece. Kaj v tem primeru?

francek1 ::

Greš ponovno opravljat izpit?
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

ABX ::

Ponavadi vedno kasiraš kazen za neprilagojeno hitrost. Ampak če si res vozil tako počasi in to so policaji razumeli, upam da boš imel nekaj sreče.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

furion ::

francek1 je izjavil:

Greš ponovno opravljat izpit?

Bi blo grdo...

Isotropic ::

furion je izjavil:

Ce dobim kazen za neprilagojeno hitrost (ki je v tem primeru smesna, ker je vzrok nesrece drugje, recimo neprimeren gib), zgubim izpit za avto ker sm voznik zacetnik in imam 5 tock od prejsnje nesrece. Kaj v tem primeru?

verjetno jo bos dobil ja

furion ::

Kako izrocijo kazni, a po posti al kako?

Ker policaju sm reku ce mi lahko ne da kazni, pa ko mi je dal za pihat je reku ca de bo 0.0 da bo v redu. Sam postopek pa ponavadi da kazen...nevem kaj da pricakujem. Pa kolko casa ponavadi traja postopek?

Sem naredu varno voznjo za avto, ki kao izbrise 4 tocke, samo nisem se uveljvaljal tega. Kdo mogoce ve kako je kej s tem, ker zakoni so rahlo nejasni. Baje da se tocke vezujejo na kategorijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

ABX ::

Nam boš ti razložil ko bo zadeva dobila epilog. :)

Drugače, kazen lahko dobiš tudi po 3-4 mesecih.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Groove ::

Praktično vedno dobiš kazen za neprilagojeno hitrost. Če imaš srečo, še sodnika za prekrške (ni polovičke). :D

Gregor__ ::

Zakona o pravilih cestnega prometa

Aktualna sta 109. in 110. člen.

Kazen bi lahko dobil npr. zaradi neobveščanja policije.

Drugače pa tudi zdravniki, v primeru poškodbe v prometni nesreči, obvestijo policiste. Tako, da tudi če padeš s kolesom ter greš k zdravniku, obstaja velika verjetnost, da dobiš kazen. Jaz sem padel v tujini (na dirki) in potem slovenski policisti niso mogli obravnavati prometne nesreče. Izgovor s tujino zna priti še kdaj prav...

MadMicka ::

Gregor13, to pač ne drži. Če ti med vožnjo po cesti padeš s kolesom in se telesno poškoduješ, zaradi tega seveda nisi dolžan obvestiti policije. Namreč, gre za načelo, da nihče ni dolžan izpovedati zoper sebe.

francek1 ::

MadMicka je izjavil:

Gregor13, to pač ne drži. Če ti med vožnjo po cesti padeš s kolesom in se telesno poškoduješ, zaradi tega seveda nisi dolžan obvestiti policije. Namreč, gre za načelo, da nihče ni dolžan izpovedati zoper sebe.

Ne kvasi neumnosti. Vsako prometno nesrečo, ki je višja od prve kategorije, je OBVEZNO potrebno prijaviti.


110. člen
(dolžnostna ravnanja ob prometni nesreči)

(1) Vsakdo mora pomagati pri prometni nesreči, če je treba:
- rešiti človeška življenja;
- preprečiti ogrožanje drugih udeležencev cestnega prometa;
- preprečiti ali omiliti ekološko nesrečo.

(2) Po prometni nesreči mora udeleženec prometne nesreče:
1. ustaviti vozilo;
2. zavarovati in označiti kraj nesreče, pri prometni nesreči I. kategorije pa vozilo čimprej odstraniti z vozišča;
3. pomagati poškodovanim;
4. obvestiti policijo, center za obveščanje ali koga drugega, ki lahko obvesti policijo, razen pri prometni nesreči I. kategorije;
5. soudeleženim ali poškodovanim v prometni nesreči posredovati ime in priimek ter naslov, posredovati podatke iz vozniškega dovoljenja in prometnega dovoljenja ter posredovati podatke o obveznem zavarovanju ali izpolniti Evropsko poročilo o prometni nesreči;
6. osebi, ki ji je povzročena škoda, pa je ni na kraju nesreče, posredovati svoje osebne podatke;
7. ostati na kraju prometne nesreče, dokler ni končan ogled, razen če tisti, ki vodi ogled, ne odloči drugače. Če je treba rešiti človeško življenje, lahko udeleženec prometne nesreče začasno zapusti kraj prometne nesreče, vendar se mora takoj, ko je to mogoče, vrniti.

(3) Neposredni udeleženec prometne nesreče, ki je zapustil mesto prometne nesreče, mora nemudoma obvestiti upravičenca do podatkov iz prejšnjega odstavka ali policijo, da je bil udeležen v prometni nesreči, posredovati podatke o kraju in ostalih okoliščinah nesreče, svoje podatke, registrsko številko vozila in navesti kraj, kjer se nahaja, ter omogočiti naknadno ugotavljanje dejstev.

(4) Neposredni udeleženci prometne nesreče od trenutka nesreče do zaključka ogleda ne smejo uživati alkoholnih pijač, prepovedanih drog, psihoaktivnih zdravil ali drugih psihoaktivnih snovi, ki zmanjšujejo njihovo sposobnost za varno udeležbo v cestnem prometu.

(5) Z globo najmanj 200 eurov se kaznuje za prekršek udeleženec cestnega prometa, ki ravna v nasprotju z določbo prvega odstavka ali 1., 2., 3., 4., 5. ali 6. točke drugega odstavka tega člena.

(6) Z globo 300 eurov se kaznuje za prekršek drug neposredni udeleženec prometne nesreče, ki ravna v nasprotju z določbo četrtega odstavka tega člena.

(7) Z globo 500 eurov se kaznuje za prekršek neposredni udeleženec prometne nesreče, ki ravna v nasprotju z določbo tretjega odstavka tega člena.

(8) Z globo 500 eurov se kaznuje za prekršek v prometni nesreči udeleženi voznik motornega vozila iz prvega odstavka 105. člena tega zakona, učitelj vožnje ali spremljevalec, ki ravna v nasprotju z določbo četrtega odstavka tega člena, če ima v organizmu:
1. alkohol ali
2. prepovedane droge, psihoaktivna zdravila ali druge psihoaktivne snovi, ki zmanjšujejo njegovo sposobnost za varno udeležbo v cestnem prometu.

(9) Z globo 500 eurov se kaznuje za prekršek v prometni nesreči udeleženi voznik iz drugega odstavka 105. člena tega zakona, ki ravna v nasprotju z določbo četrtega odstavka tega člena, če ima v organizmu:
1. več kot 0,20 grama alkohola na kilogram krvi ali več kot 0,10 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka ali
2. prepovedane droge, psihoaktivna zdravila ali druge psihoaktivne snovi, ki zmanjšujejo njegovo sposobnost za varno udeležbo v cestnem prometu.

(10) Z globo 1.200 eurov se kaznuje za prekršek neposredni udeleženec prometne nesreče, ki ravna v nasprotju z določbo 7. točke drugega odstavka tega člena. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 18 kazenskih točk.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

JesusChrist ::

Če bi ti mislili napisati kazen bi ti jo že. Nimaš se kaj bati. Razen če bo država začela pobirat še denar za nerodnost državljanov. Če je nekdo poklical pač morajo popisati in je to to.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

zenith1 ::

Imamo pa super sodržavljane, namesto pomoči poškodovancu, gredo raje klicat policijo.

MadMicka ::

franecek1, sej tudi npr. umor se mora obvezno prijaviti policiji, če ga ne, je to kaznivo dejanje. Ampak, sej veš, da to velja za vsakega, razen za morilca :D

Glede prekrška, če sam padeš s kolesom in se poškoduješ poglej še 55. in 114. člen Zakona o prekrških. Tam pač piše, da se nisi dolžan izpovedati zoper sebe ali svoje bližnje...

RejZoR ::

Dobr no, umor je ena stvar, če pa padeš z motorjem in si nogo mal polomiš (in ne poškoduješ ničesar drugega oz druge lastnine) je pa druga stvar imo. A če ti doma pred hišo pade motor na nogo in te sosed prijavi dobiš kazen za prepočasno vožnjo ker se nisi niti peljal, ko ti je padel na nogo?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Bura ::

In kako je možno, da si se normalno peljal, 30km/h, gladek asfalt, vse ok, kak je možno da padeš iz nič od nič?
Si pa zanimiv tič, da si že tudi lani padel, upam pa da ne z istim motorjem. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bura ()

win64 ::

@RejZor: doma na dvorišču se lahko načeloma tudi brez izpita voziš, pa nevem če ti lahko policist kaj napiše.

šernk ::

@win64: policist na domačem dvorišču ne more nič.

@marsovchek: pri cca 30-40km/h sem z avtom skoraj zletel s ceste, naslednjič ko bo mokro grem tam 20.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Bura ::

šernk je izjavil:

@win64: policist na domačem dvorišču ne more nič.

@marsovchek: pri cca 30-40km/h sem z avtom skoraj zletel s ceste, naslednjič ko bo mokro grem tam 20.




V ovinku?Gume?Kakšen asfalt?

AndrejS ::

Policaji itak znajo samo kazni pisat. Sam sem tudi padel z motorjem , šel drugi dan k zdravniku ,ker me je bolela noga. Dobil sem kazen za neprilagojeno hitrost, ker je zdravnik klical policijo. Drugič raje rečem da sem padel po stopnicah !

RejZoR ::

Boš isto dobil kazen za neprilagojeno hitrost po stopnicah pa še na socialo bojo prijavli če si še pod 18 let, ker bojo mislili, da te je kdo drug pahnil :P
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

erunno ::

Definitivno mora Policist npisat eno kazen, če mora posredovati zaradi prometne nesreče, pol pa samo upaj da bo dobre volje in ti napisal čim manjšo kazen.

"Neprilagojena hitrost" je tisti splošni izraz (in kazen), ki se uporablja za vse primere, ko ne morejo ti kakšne druge kazni dat. - Pač sproti moraš hitrost prilagajat hitrost razmeram na cesti, pa če je to poledica, kamnje ali paj drugega, zmanjšat moraš hitrost, da izgubiš kontrole nad vozilom.

St235 ::

Kazen boš po vsej verjetnosti dobil po pošti. Mislim,da je v zadnji spremembi zakona definirano, da če policija začne obravnavat prometno nesrečo potem več ne sme odstopid od tega. Včasih je blo tako, da je policija prišlja na kraj dogodka in če so se udeleženci sami zmenili potem so lahko odstopili od obravnave.

drugače pa ja, če si spadel z motorja med vožnjo je to prometna nesreča in da se je to zgodilo si moral naredit nekaj narobe.

llc ::

Se ustavu ob robu ceste. Šel scat. Hotu nazaj zajahat motor, zapel z nogo, se zvrnu skupaj z motorjem in zlomu nogo. A to je tud neprilagojena hitrost al kaj?

šernk ::

Bura je izjavil:

šernk je izjavil:

@win64: policist na domačem dvorišču ne more nič.

@marsovchek: pri cca 30-40km/h sem z avtom skoraj zletel s ceste, naslednjič ko bo mokro grem tam 20.




V ovinku?Gume?Kakšen asfalt?


ja v ovinku (v suhem ga komot zvoziš z 60-70), poznana cesta, asvalt umazan in izjemno spolzek ko je mokro, vsaj že 1000x se peljal po njej, gume 1 leto stare z 6-7mm profila po ADAC testih druge v dežnih razmerah. sprednji konec je enostavno zdrsnil, kljub počasnosti in sem bil sam enako presenečen nad zdrsom.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Mehmed ::

Se pravi, ce se poskodujes s kolesom pa moras dohtarju, si padel v tujini, da ti ne pisejo se za neprilagojeno voznjo.
Good to know.

marvin42 ::

šernk je izjavil:


ja v ovinku (v suhem ga komot zvoziš z 60-70), poznana cesta, asvalt umazan in izjemno spolzek ko je mokro, vsaj že 1000x se peljal po njej, gume 1 leto stare z 6-7mm profila po ADAC testih druge v dežnih razmerah. sprednji konec je enostavno zdrsnil, kljub počasnosti in sem bil sam enako presenečen nad zdrsom.


Taka situacija je bila še par let nazaj na izvozu za Ig, ko si s Primorske smeri zavil proti Leclercu. Če je bilo mokro, te je zaneslo tudi pri minimalni hitrosti.
Mostly Harmless

ABX ::

llc je izjavil:

Se ustavu ob robu ceste. Šel scat. Hotu nazaj zajahat motor, zapel z nogo, se zvrnu skupaj z motorjem in zlomu nogo. A to je tud neprilagojena hitrost al kaj?


Definitivno, prehitro si se vrnil do motorja. :)

Drugače pa je itak vsem jasno da se jim gre ekskluzivno za denar. Pa še lepo zgledajo statistike za naslednje volitve, 80% nesreč je zaradi neprilagojene hitrosti.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

erunno ::

Krivdo za to stanje gre pa vse do vlade, ker so razne vlade po osamosvojitvi dale policistom take zadolžitve in dolžnosti (kot npr, kvote prometnih prekrškov in pa to da morajo, kadar pišejo zapisnik o prometni nesreči ti pač morajo napisati eno kazen.

Sicer pa ABX nisem še nikogar slišal se hvaliti z statistikami nesreč, razen če jim jih je uspelo zmanjšati število nesreč za več kot je pa statistična napaka.

Sicer če pa je kdo umazal sesto z zemljo ali čim spolskim je pravimo kazensko odgovoren, če tega takoj ne počisti. Tega sicer nihče ne izvaja, kakor tudi kaznovanja govedi ki zabaše križišče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: erunno ()

Malcolm_Y ::

erunno je izjavil:

Definitivno mora Policist npisat eno kazen, če mora posredovati zaradi prometne nesreče, pol pa samo upaj da bo dobre volje in ti napisal čim manjšo kazen.

"Neprilagojena hitrost" je tisti splošni izraz (in kazen), ki se uporablja za vse primere, ko ne morejo ti kakšne druge kazni dat. - Pač sproti moraš hitrost prilagajat hitrost razmeram na cesti, pa če je to poledica, kamnje ali paj drugega, zmanjšat moraš hitrost, da izgubiš kontrole nad vozilom.


Ne drži - sam sem na glavni cesti rikvercal, trčil v eno teto in ji zvil havbo. Poklicala sva policijo, ki pa so rekli naj se sama zmenima. Naredili so zaznamek (če jaz recimo ne bi hotel plačati njej popravila, bi lahko ona s tem zaznamkom dokazala, da je nesreča bila in da sem bil kriv jaz) in to je to, potem so se odpeljali. Brez kazni, brez alkotesta, brez vsega. Ful fajn fantje (mislim da s PU Domžale, ne me pa za besedo držat).

strup121 ::

Malcolm_Y je izjavil:


Ne drži - sam sem na glavni cesti rikvercal, trčil v eno teto in ji zvil havbo. Poklicala sva policijo, ki pa so rekli naj se sama zmenima. Naredili so zaznamek (če jaz recimo ne bi hotel plačati njej popravila, bi lahko ona s tem zaznamkom dokazala, da je nesreča bila in da sem bil kriv jaz) in to je to, potem so se odpeljali. Brez kazni, brez alkotesta, brez vsega. Ful fajn fantje (mislim da s PU Domžale, ne me pa za besedo držat).


kar drži kar je predhodnik povedal. Me pa zanima koliko časa nazaj se je zgodil ta tvoj primer, ker sedaj to ni več mogoče.

shadeX ::

Malcolm_Y je izjavil:

erunno je izjavil:

Definitivno mora Policist npisat eno kazen, če mora posredovati zaradi prometne nesreče, pol pa samo upaj da bo dobre volje in ti napisal čim manjšo kazen.

"Neprilagojena hitrost" je tisti splošni izraz (in kazen), ki se uporablja za vse primere, ko ne morejo ti kakšne druge kazni dat. - Pač sproti moraš hitrost prilagajat hitrost razmeram na cesti, pa če je to poledica, kamnje ali paj drugega, zmanjšat moraš hitrost, da izgubiš kontrole nad vozilom.


Ne drži - sam sem na glavni cesti rikvercal, trčil v eno teto in ji zvil havbo. Poklicala sva policijo, ki pa so rekli naj se sama zmenima. Naredili so zaznamek (če jaz recimo ne bi hotel plačati njej popravila, bi lahko ona s tem zaznamkom dokazala, da je nesreča bila in da sem bil kriv jaz) in to je to, potem so se odpeljali. Brez kazni, brez alkotesta, brez vsega. Ful fajn fantje (mislim da s PU Domžale, ne me pa za besedo držat).


Če je to res si pa potem osamljen primer...

St235 ::

Malcolm_Y je izjavil:

erunno je izjavil:

Definitivno mora Policist npisat eno kazen, če mora posredovati zaradi prometne nesreče, pol pa samo upaj da bo dobre volje in ti napisal čim manjšo kazen.

"Neprilagojena hitrost" je tisti splošni izraz (in kazen), ki se uporablja za vse primere, ko ne morejo ti kakšne druge kazni dat. - Pač sproti moraš hitrost prilagajat hitrost razmeram na cesti, pa če je to poledica, kamnje ali paj drugega, zmanjšat moraš hitrost, da izgubiš kontrole nad vozilom.


Ne drži - sam sem na glavni cesti rikvercal, trčil v eno teto in ji zvil havbo. Poklicala sva policijo, ki pa so rekli naj se sama zmenima. Naredili so zaznamek (če jaz recimo ne bi hotel plačati njej popravila, bi lahko ona s tem zaznamkom dokazala, da je nesreča bila in da sem bil kriv jaz) in to je to, potem so se odpeljali. Brez kazni, brez alkotesta, brez vsega. Ful fajn fantje (mislim da s PU Domžale, ne me pa za besedo držat).


Samo če se je zogilo red več kot enim letom.

BALAST ::

Ko slišiš lokalce v bifeju med razlago, da jim je policaj za prekoračenih 50km/h v naselju dal samo opozorilo, se nasmehnem temu nakladanju.

Sem bil pa priča, ko je policijska patrulja ustavila hkrati 3 vozila zaradi prehitre vožnje in so po 2-3 minutnem pregledu dokumentov samo peljali naprej.

Pa še en primer, ko so ustavili sodelavca za prekoračitev 20km/h in mu napisali kazen samo za 10 km/h.

Torej policisti niso samo "bad guys".
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Malcolm_Y ::

St235 je izjavil:



Samo če se je zogilo red več kot enim letom.


Ja, par let je že tega, kake 4, če ne 5.

strup121 ::

vmes smo imeli spremebo zakonodaje...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Takojšen odvzem motorja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14123433 (17752) solatko

Letos smrtnih žrtev že več kot lani (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15421219 (18572) Mavrik
»

Policija - kazen (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
20131650 (24817) St235
»

Prometna nesreča zaradi cestarske malomarnosti... Kako ukrepati?

Oddelek: Na cesti
345262 (3492) MadMax
»

Prometna nesreča,kolikšna je kazen? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
549596 (8016) Ziga Dolhar

Več podobnih tem