» »

Kako odčitati Rx hitrost na WiFi-ju

Kako odčitati Rx hitrost na WiFi-ju

Oldi ::

Na kratko: kako odčitati sprejemno in oddajno hitrost na USB WiFi adapterju, ko je povezan na nek AP.
Že lep čas se mučim, da bi našel metodo za preverjanje sprejemne občutljivosti WiFi adapterjev. Ugotovil sem, da Winsi7 ne kažejo Rx hitrosti, kvečjemu Tx, večidel aplikacij, ki jih dobiš pri adapterju pa kažejo samo en podatek in kdo ve kaj to je.
Imam pa adapter, pri katerem se v original aplikaciji vidita obe hitrosti, Winsi pa v tem primeru pokažejo Tx hitrost, ki pa je lahko 10 x višja od Rx hitrosti, v praksi je pa važna predvsem Rx hitrost.
Od vseh mogočih aplikacij za Winse (Network Stumber, NetSurveyor, WirelessMon in inSSIDer), mi le ena kaže hitrost povezave, pa še ta povsem drugačno kot omenjena aplikacija, ki kaže obe hitrosti. NetSurveyor kaže beacon quality (v ločeni koloni pa nivo signala) ampak kdo ve, ali je to to.

blackbfm ::

en komp žično povežeš in narediš skupno rabo datotek, not daš recimo 100mb veliko datoteko

na drugem kjer je wireless naložiš total commander in probaš prenest datoteko v oz. iz skupne rabe, zraven ti pa piše trenutna hitrost

Oldi ::

Kako naj probam občutljivost, če je signala čez glavo ??
Ideja je, da se povežem na kak odprt AP v sosedstvu in vidim s kako hitrostjo se poveže posamezen adapter.
Sploh me pa zanima kako dela pri najšibkejših signalih pri b načinu (do 11Mb/s)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

blackbfm ::

Hitrost v osnovi ni fiksna, to je malo olepšano zgolj za laike..tako da dejanske hitrosti ne moreš "odčitat". Je odvisna od antene, motenj/šuma, zasičenosti signalov, ovir, samega čipovja itd..se pravi vsaka wifi povezava je primer zase.

Za ziher rezultat bi moral testirat na tak način kot sem napisal zgoraj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Oldi ::

Mene zanima s kakšno hitrostjo se je povezal adapter na AP, torej fizični nivo oziroma teoretična maksimalna hitrost, ki je na voljo brez naklučnih motenj drugih postaj - samo šum okolja in sprejemnika.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Router za običajnega uporabnika na optiki (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
539532 (7768) XS!D3
»

Problem z wirelessom/brezžično anteno (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
588360 (7452) Jst
»

Posodobitev wi-fi omrežja

Oddelek: Pomoč in nasveti
122085 (1867) BlaY0
»

TP-LINK-TL-WN722N Wi-fi Adapter - Mnenje?

Oddelek: Omrežja in internet
122279 (2105) fujtajksel
»

Imam povezavo 100/10mb, preko routarja dobim samo 20mb downlada (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
585783 (4995) novuporabnik

Več podobnih tem