» »

Posodobitev wi-fi omrežja

Posodobitev wi-fi omrežja

Matevz96 ::

Pozdravljeni,

zamina me kaj je najboljša rešitev za povečanje dosega wi-fi omrežja. Sedaj imam wifi preko siolovega sinope r2, ki pa nima dosega po celotni hiši (velika hiša, debele stene...) zanima me kako naj ga nadgradim, zaenkrat sem razmišljal o teh možnostih:
-nakup routerja, ki ga bi postavil v drug del hiše
-internet preko el. omrežja (nekaj v tem stilu: http://www.mimovrste.com/artikel/249000...
-močnejša antena za sinope r2 (če je to sploh možno)

Že vnaprej se zahvaljujem za vašo pomoč.

popster ::

js mam powerline in dela zelo lepo, pa še nobenega radiskega sevanja ni.

Matevz96 ::

Še kakšno mnenje?

BlaY0 ::

Prek powerline-a privlečeš WiFi AP v nek del hiše, kjer bo bolje pokrival vse skupaj.

Ne vem kaj imaš v mislih z močnejšo anteno? Močnejše antene v bistvu ni, če le te ne usmeriš nekam. Torej bolj kot je antena usmerjena tem "močnejša" je.

Zadeva za katero si podal link na Mimovrste ni powerline adapter! Gre za običajen WiFi repeater. Te zadeve so bolj kot ne zasilne rešitve, nekaj v stilu da ti recimo browsing dela na tablici ali pa da lahko e-mail sinhroniziraš. Tukaj ne pričakuj neke blazne zanesljivosti ali hitrosti.

broken/link ::

-nakup routerja, ki ga bi postavil v drug del hiše
mal več dela bo tisti kabel potegnit, ampak boš pa potem imel mir za nadaljnih n let.

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

js mam powerline in dela zelo lepo, pa še nobenega radiskega sevanja ni.


od stotih stvari ki seva vse okoli tebe je čist vseeno če zraven še tvoj wifi

Ne vem kaj imaš v mislih z močnejšo anteno? Močnejše antene v bistvu ni, če le te ne usmeriš nekam. Torej bolj kot je antena usmerjena tem "močnejša" je.


Občutljivost antene in usmerjenost sta dve različni stvari. Lohk daš na router boljšo anteno sam ni nujno da bo boljši signal, če je na drugi strani še vedno crap antena v velikosti nohta recimo.

Najboljša rešitev je dodaten wifi router, povezan s kablom na internet

Hayabusa ::

Sinope r2 imaš namesto wifi routerja.
Naredi si uslugo in prestavi to isp-jevo igračko v bridge mode.

black ice ::

popster je izjavil:

js mam powerline in dela zelo lepo, pa še nobenega radiskega sevanja ni.

Za popolno zaščito pred sevanjem priporočajo alufolijo, najbolj kritičen je predel glave.

BlaY0 ::

blackbfm je izjavil:


Občutljivost antene in usmerjenost sta dve različni stvari.

Ja. In kje je bila omenjena občutljivost?

Matevz96 ::

Mi lahko predlagate kateri router naj kupim, iščem nekaj z dobrim razmerjem med ceno in dometom, sama hitrost ni tako pomembna ker je moja povezava le 4/1. Kot ste verjetno že opazili nimam nekih izkušenj z routerji in iščem nekaj primernega za nepoznavalce scene.

black ice ::

Poišči temo "Kateri router?".

blackbfm ::

Ja. In kje je bila omenjena občutljivost?


kot "moč" antene se smatra pribitek/dbi/občutljivost, ne pa usmerjenost signala:)

BlaY0 ::

Ja in kako dobiš pribitek??? Tako da jo usmeriš in nič drugače. Vsako valovanje je "močnejše" če je usmerjeno. Tukaj potem pomagajo razni reflektorji, s katerimi dosežeš da omni antena ne seva več v vse smeri, seveda če to ni potrebno.

Kar se tiče moči oddajanja... Jaz predpostavljam vedno, da je TX moč AP-ja pod 20 dBm in se s tem ne obremenjujem, ker je itak na drugi strani nek WiFi adapter s TX močjo 15 dBm in manj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako se povezati na javni WiFi

Oddelek: Omrežja in internet
213284 (2165) Racunalnik
»

Postavitev domačega omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
155989 (5634) SeMiNeSanja
»

Poceni Wi-Fi antena za razdaljo tudi do 10 km

Oddelek: Omrežja in internet
2016682 (8411) Jao13
»

Wireless od soseda

Oddelek: Omrežja in internet
173606 (3163) mat xxl
»

Wireless teorija

Oddelek: Omrežja in internet
92908 (2508) BCSman

Več podobnih tem