» »

Povečanje dosega wi-fija

Povečanje dosega wi-fija

mirko53 ::

ADSL modem in router imam v kabinetu, ki se nahaja v nadstropju stanovanjske hiše.Dnevno sobo imam v pritličju in do nekaterih naprav imam povezavo preko powerline adapterja in switcha(do AV receiverja in SAT sprejemnika) in tu problemov ni.
Nekatere naprave pa se povezujejo preko wi-fija(handy, tablica, televizor, multimedija player)in tu imam signal dosti slaboten in ne vedno stabilen.Ravno tako je signal dokaj kritičen na klopci v vrtu, kjer je sicer sedaj poleti dosti prijetno.
Signal sem hotel pojačati z zunanjo anteno, ki bi jo speljal na balkon, toda od štirih wi-fi routerjev nima nobeden snemljive antene(2 imata notranje, 2 pa fiksne zunanje).
Moje vprašanje (preden bi kupil 5. router) pa je, ali bi bilo možno brezžično povezati 2 routerja tako, da bi eden, ki bi se nahajal v stopnišču deloval kot most?Kako bi to izvedel(nastavitve)?
Poudariti moram, da so routerji različnih proizvajalcev:
-Belkin N+
-Linksys E3200
-Asus RT-N10
-Netgear WPN 824
Ali pa je morda bolje, da naredim razprodajo in si kupim kak rabljen router za 30-40€, ki ima zamenljive antene?
Hvala za nasvete!
  • spremenil: mirko53 ()

videc ::

Za vsak router preberi dokumentacijo. Sem 100%, da povsod piše, kako ga nastavit kot bridge ali access point.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: videc ()

floyd1 ::

Linksys E3200 pri meni dobro dela v WL bridge povezavi z wrt160n. Na prvem originalni firmware, na drugem DDWRT. Če ne bi šlo drugače, poglej, če gre na katerega od preostalih routerjev (razen na 3200) DDWRT naložit, potem pa za nastavljanje "bridge" routerja sledi tem navodilom:
http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Wi...
5 minut, pa dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

mirko53 ::

Lepa hvala za link, kjer res vse piše!
Kar pa se tiče dokumentacije pri routerjih, pa je ta pogosto zelo pomanjkljiva in potem res moraš naokrog spraševati!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linksys WRT54GL (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
516318 (2673) Senitel
»

kateri zunanji wi-fi USB adapter?

Oddelek: Kaj kupiti
234519 (3302) Spajky
»

Kateri "n" router kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7112531 (8975) Jackass
»

Kateri router do 40-50 eur? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10117286 (14462) BlaY0

Več podobnih tem