» »

Dinamičen ip

Dinamičen ip

Dajarra ::

Lp.
Sem uporabnik T-2 interneta in imam statičen IP. Ali kdo ve če se da urediti, da bi imel dinamičnega?

Hvala

NoBody- ::

Zraven statičnega, imaš zraven še 2 dinamična, tako da samo nastavi na dhcp v routerju oz. mrežni in bo zadeva rešena. Lahko pa tudi posšlješ dopis da ti odstranijo statiko "da je ne boš po nepotrebnem zasedal" saj so IP-ji dragoceni :P

lp

amigo_no1 ::

Nimaš privzeto dinamični ip (lease time 24 ur @ t2) in na željo statični ?

Dajarra ::

Kako pa pogledam recimo na računalniku ali imam statičnega ali dinamičnega brez da počakam 24 ur?

steev ::

Ne moreš.
:|

amigo_no1 ::

Seveda lahko, spremeniš mac.

ender ::

Kolikor vem, na T-2 ni zagotovila, da se ti bo dinamičen IP spreminjal vsakih 24 ur - lahko imaš več mesecev istega.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

stb ::

T-2 DHCP strežnik lahko napravi dodeli drug dinamičen IP, če napravo za 24 ur (ali več) odklopiš, a garancije za to ni (lahko ti tudi po "naključju" dodeli istega).

Če nočeš čakati zamenjaj mac naslov in dodelilo ti bo drug IP, ker bo stari še rezerviran za stari mac naslov - hakeljc je, da ti lahko ne dodeli nobenega naslova, če si v zadnjih 24 urah že imel priklopljene 3 druge naprave (1 statičen + 2 dinamična IPja).

Dajarra ::

A mi lahko kdo pomaga kako zamenjati mac naslov in kaj to sploh je? Pa je to povsem legalno?

Hvala in se opravičujem za, za vas, trivialna vprašanja. Nisem ravno podkovan na tem področju. Hvala

an0nimen ::

Butasto vprašanje ampak kaj bi sploh lahko bil benefit dinamičnega IPja?

Mipe ::

Anonimnost. Sicer pa bi v tem primeru bilo bolje uporabiti Tor ali kaj takega.

amigo_no1 ::

an0nimen je izjavil:

Butasto vprašanje ampak kaj bi sploh lahko bil benefit dinamičnega IPja?

DL za leechanje iz RS in podobnih strani :D.

an0nimen ::

An kje jest delam na ISPju in tu ni nobene anonimnosti vsak IP, ki ti je bil kdajkoli dodeljen je lahko timestampan nazaj na narožnika tak, da to odpade razen če govorimo o remote anonimnosti za kar se da razne programčke ponucat kot je že omenil Mipe, ki so bol efektivni kot 3 različni ipji od T-2 :) Resetiranje modema dok ti ne da novega IPja je kr neroden postopek, da neki podljaš 30min hitreje kot bi drugače ne vidim pointa v tem hehe ampak ok je pa to "valid reason" zakaj bi mel dinamičen ip čez statičnga.

amigo_no1 ::

Anonimnost s strani www strani je verjetno mislil Mipe.


Za koliko časa nazaj se shranjuje ip loge ?

Dajarra ::

Ma sj to, zakaj bi js rad dinamičnega niti ni važno..nič prepovedanega, če koga zanima.
Rad bi samo, da bi se mi recimo vsaj enkrat na dan ip spremenil oziroma enkrat na 24 ur. Ve kdo kako to storiti in kako naj preverim ali imam statičen ip?

Hvala

amigo_no1 ::

Če nisi v router vpisoval nobenih številk imaš dinamičnega.

stb ::

amigo_no1 je izjavil:

Za koliko časa nazaj se shranjuje ip loge ?

Obvezna hramba prometnih podatkov pri nas je 2 leti se mi zdi.

BlueRunner ::

stb je izjavil:

amigo_no1 je izjavil:

Za koliko časa nazaj se shranjuje ip loge ?

Obvezna hramba prometnih podatkov pri nas je 2 leti se mi zdi.

Pravilen odgovor je 14 mesecev za podatke v zvezi z javno dostopnimi telefonskimi storitvami in 8 mesecev za ostale podatke.

Torej IP naslov, ce ni povezan z "javno dostopno telefonsko storivijo", 8 mesecev.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

t2 trdi dinamični IP 2 meseca isti IP (strani: 1 2 )

Oddelek: Informacijska varnost
7014753 (13068) AndrejO
»

Dinamični IP problem!

Oddelek: Pomoč in nasveti
334399 (3832) NeMeTko
»

RIPE razdeljuje zadnje evropske naslove IPv4

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
3812083 (9798) JesusChrist
»

Internet problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
152728 (2501) theBill
»

Dinamični in statični ip

Oddelek: Omrežja in internet
164758 (4165) Pimoz

Več podobnih tem