» »

Dinamični in statični ip

Dinamični in statični ip

buick ::

Zanima me nekaj: sem na t2 in tam piše, da vsak uporabnik dobi 2 dinamična ip-ja. Zdaj pa me zanima kolikokrat oz kdaj se torej ip spremeni in ali to pomeni, da se spreminjata le ta dva med seboj!?
Pa zakaj je sploh dobro imeti dinamični in zakaj statični ip?
Hvala.

Bakunin ::

to pomeni da preko istega dsl modema lahko z istim uporabniskim imenom/geslom delata dva hkrati in dobita vsak svoj IP....in si seveda delita prepustnost....


glede staticnih/dinamicnih IP je bilo dovolj napisano....poisci po forumu.

;-) ::

Kura** imam T-2 paket 1/1 z dinamičnim IP-jem in se mi nikoli ne menja;(( 8-O Pa lahk restartam modem, vlečem kable ven itd. pa se mi ne. Menjal se mi je le 1x pa še to takrat ko so mi spremenili paket varnosti na nizek.

Nevem...ima kdo kako idejo?

#000000 ::

Menja se ampak ne vsak dan, recimo tkole enkrat na mesec, kokr sem jest opazil, kr zapiši si današnji IP in ga primerjaj čez cca 1 mesec.

Mi pa je enkrat nekdo na T-2 helpu rekel da če hočem zamenjat IP naslov lahko to naredim tako da za 24 ur izklopim internet. Zdej kaj kako ne mene sprašavat, ampak tko so mi rekl. LP

edit: temu bi se lahko reklo statično-dinamični IP-naslov
sad ga ima - sad ga nema :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

HAM ::

Vcasih siol ni znal zamenjati ip enkrat na dan, ceprav je poizkusal. Zamenjal si ga lahko, ce si za par minut prekinil dsl povezavo. No, po dobrem letu jim je tudi to uspelo.
Dobra stvar tega je, da ne rabite raznih dyndns clientov >:D
Mogoce poizkusiti ce uporabljas linux z 'echo 1 >/proc/sys/ne/ipv4/ip_dynaddr

;-) ::

Hehe da bom 1 mesec čakal da me odbanajo :P

Sej ne bom poklical še jaz pa vprašal.

jerneju ::

Je možno imeti dva IPja hkratni na Siol ADSL? En bi bil dinamični, drugi statični?

amigo_no1 ::

Ne.

Celeborn ::

Kaj pa na T2?
If air travel is so safe, why do they call it a "terminal"?

Tr0n ::

IP se ti recimo spremeni tudi pri zamenjavi MAC adrese. Se pravi ce zamenjas mrezno, priklopis ruter ali kaj podobnega.

steev ::

Ne.
:|

Keyser Soze ::

Kolikor razumem tele "spletke" ti ISP "lease-a" IP oziroma ti posodi IP za določen čas(po želji). Če v tem času tega ne obnoviš, se IP sprosti in čaka na naslednjo stranko. Na hitro bi ga pa pomoje lahko zamenjal z menjavo MAC naslova.

Če ima T2 "lease time" nastavljen 24ur, boš ti dobil nov IP (če se obnavlja, ko si povezan) samo v primeru, da se odklopiš oz. odjaviš za več kot 24 ur.

IMO.
OM, F, G!

Matheeew ::

Preverjeno deluje, če si zamenjaš MAC naslov naprave, ki je priklopljena na modem (mrežna, router...).

Infinity ::

in za t2 in za siol je tko d če se ti reconnectaš dobiš isti IP nazaj, če ti ga tacajt noben ne zasede, kukr pa vem majo pa še nastavlen da ti IPja ne more nihče zasest 30s po disconnectu.

Pimoz ::

tako je...30s po disconnectu ti nobeden ne bo zasedel ipja (govorim za siol za t-2 nevem)
se pravi če se v 30s nazaj povežeš dobiš isti ip če pa počakaš cca 1 min in se potem rekonektaš pa dobiš drug ip
vse to je povezano z dhcp strežniki ( beri)
dhcp strežnik vsebuje tudi vsak spodoben ruter...se pravi ko se povežem na net prek ruterja mi le-ta dodeli ip številko-in to vsakič drugo (odvisno od nastavitev npr pri meni 192.168.1.xxx (xxx je pač določen interval v nastavitvah npr od 20 do 40-se pravi se lahko na ta ruter poveže 20 računalnikov))
seveda pa lahko na ruterju nastaviš tudi da za določen mac naslov (ki je določen na adapterju za internet-wireles ali mrežna ali modem ali kaj tretjega (?) ( beri) ( tu lahko iščete kdo je zakupil mac naslove ( primer))) dodeli zmeraj isti ip (Static Leases) to pa je že poglavje statičnih ipjev >:D

upam da sem vse prav povedal če nisem se opravičujem (kar popravite me):D

edit: typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pimoz ()

steev ::

Pri t-2 res tezko zamenjas ip, ce ne menjas mac-a. Tam se moras odklopit za 24h, in če je ip zaseden dobis drugega. Če ni zaseden dobis istega.
:|

Pimoz ::

no še tole sem pozabil omeniti...pri dhcp strežnikih vsak računalnik za nekaj časa zakupi svoj ip (za identifikacijo se uporablja mac naslov)
se pravi je pri siolu zakupljen za 24 ur in 30s...potem pa pride do izbrisa povezave tega ipja in mac naslova in tako postane ip spet dostopen vsem


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

t2 trdi dinamični IP 2 meseca isti IP (strani: 1 2 )

Oddelek: Informacijska varnost
7014826 (13141) AndrejO
»

Kako spremeniti IP naslov

Oddelek: Pomoč in nasveti
383532 (2728) MrStein
»

Dinamični IP problem!

Oddelek: Pomoč in nasveti
334409 (3842) NeMeTko
»

Dinamičen ip

Oddelek: Omrežja in internet
172685 (2255) BlueRunner
»

Velik problem z internetom

Oddelek: Omrežja in internet
182048 (1804) #000000

Več podobnih tem