» »

Problem z dvema monitorjema

Problem z dvema monitorjema

stilrca ::

Pozdravljeni.

Imam problem z monitorjem (enim od dveh). Oba sta 22" (SyncMaster 2243NW in SyncMaster 226BW). Prvi je primarni in drugi je nastavljen kot sekundarni. Pripopana sta na GeForce GT 230. Prvi je priklopljen na analogni izhod drugi pa preko konverterja na digitalni izhod. Vse pa teče na Win7. Sedaj pa do problema. Pri zagonu se mi primarni monitor normalno vklopi, sekundarni pa rabi tudi 4-5ur. Ko pa se vklopi dela normalno. Zadeva je zelo moteča, ker se programi odprejo na drugem monitorju in potem jih slepo iščeš ali pa je potreben odklop monitorja. Naložil sem zadnje gonilnike za grafično. Monitorja, če sta priklopljena samostojno delujeta normalno. Edini problem vidim še v dvi konverterju (moram še preveriti)???? Ali je lahko še kaj drugega. Ta problem je že od začetka ni, da bi se pojavil kar naenkrat.

LP

amigo_no1 ::

Če zamenjaš vrstni red monitorjev se kaj drugače ?
Ali ko priklopiš samo problematični monitor, se prižge ?

stilrca ::

Sem vse ze probal, vendar sem pozabil tocno kaj se zgodi. Bom probal še enkrat jutri zjutraj in povem kaj se zgodi, ker sedaj moram iti. Konec sluzbe sedaj je druzba na vrsti..... :)

stilrca ::

Če zamenjam vhoda na grafični še zmeraj deluje samo primarni monitor. To verjetno izkjuci moznost, da gre za konverter. Če probam vsakega posebej se se prav tako drugi monitor ne uklopi.

zvery1 ::

Se mi je začelo dogajati isto sranje kot tebi... imam 2x 226BW in eden se od včeraj noče več prižgati. Prižge se šele, ko parkrat pritisnem source. Bo treba odpret pa pogledat, kaj se z kondenzatorji dogaja.
AMD X6 1090T, 16GB DDR3, GF 750Ti, Gigabyte 890XA-UD3,
1 x SSD, 4 x HDD, running Ubuntu 14.04 x64

stilrca ::

Ki to misliš na grafični al misliš da je problem za monitorjem.

mgermo ::

Kondanzatorji na monitorju

zvery1 ::

AMD X6 1090T, 16GB DDR3, GF 750Ti, Gigabyte 890XA-UD3,
1 x SSD, 4 x HDD, running Ubuntu 14.04 x64

stilrca ::

Torej je problem u monitorju. Če potegnem kabl iz grafične in nazaj se načeloma prižge. Če se odločim za popravilo, mi znate svetovat kam to nesti in za koliko €. Morm pa pogledat ce je se u garanciji.

zvery1 ::

Jest sm popravu kar sam, zna ti pa to narest vsak hobi elektronik za kakšnen sixpack.
AMD X6 1090T, 16GB DDR3, GF 750Ti, Gigabyte 890XA-UD3,
1 x SSD, 4 x HDD, running Ubuntu 14.04 x64

stilrca ::

Bom dal monitor se na drug racunalnik in ce bo tam isto je pole to ta problem. Hobi elektronika bom pa ze dobil kje... Hvala za pomoc

stilrca ::

No koncna diagnoza je monitor. Probal sem ga na drugem racunalniku in je isti problem. Torej kdo pozna koga ki je sposoben to popraviti na v Novi Gorici oz. okolici (proti Tolminu).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ko gre monitor v "spanje" se ne "zbudi" več

Oddelek: Zvok in slika
243546 (1210) neocodexx
»

Dva različna monitorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
91381 (1190) Janac
»

Težava z priklučitvijo drugega monitorja

Oddelek: Zvok in slika
51541 (1488) Rokomah
»

Dodatni 24" monitor zraven laptopa

Oddelek: Zvok in slika
72036 (1710) ender
»

DVI KVM preklopnik na VGA monitor

Oddelek: Zvok in slika
114410 (4259) Saladin

Več podobnih tem