» »

photoshop

photoshop

boss-tech ::

kok naj nardim na se ena slika zlije z drugo al pa je prozorna

iration ::

ah, to so osnove. lahko bi si prebral manual al pa kaj podobnega. Odpreš prvo sliko; odpreš drugo, jo kopiraš, nato pa "paste as new layer" na prvo. potem se igraš z nastavitvami, predvsem "opacity".
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

BlackHole ::

Jaz imam pa malo težje vprašanje. Predstavljajte si neko ozadje, pred njim pa je nek objekt (recimo moder kvadrat), ki sem ga prilepil iz druge slike (je na svoji ravnini). Kako zdaj ta objekt naredim, da samo na določenem mestu, recimo na levem robu transparentno (postopoma) izgine v ozadju. Ne vem ali mora masko tako na mehko pobarvat ali se da to bolj enostavno naredit. S tem mislim efekt, ki se ga da lepo naredit v Coreldraw-ju z orodjem Interactive transparency tool. Sprašujem pa za Photoshop.

Zgodovina sprememb…

City ::

Označi del objekta pojdi v Quick mask mode izberi motion blur malo se poigraj, se vrneš v standard mode in pritisneš del.

BlackHole ::

Sem poskusil zdajle, zanimiv efekt, vendar meni naredi obratno od tega kar bi rabil. Jaz rabim, da mi objekt izginja od znotraj navzven proti robom, tvoj opis postopka pa mi naredi ravno obratno, od robov navznoter. Saj verjetno obstaja kak postopek, ki bi to naredil, samo zaenkrat ga še nisem pogruntal.

update... ja, če se ne motim, je treba dat samo "invert selection", samo se mi zdi, da rezultat ni točno takšen kot si želim, je pa blizu.

Zgodovina sprememb…

BlackHole ::

Ve kdo za kakšno stran, kjer bi lahko d/l posnete "akcije" za npr. izdelovanje okvirjev za slike in podobne dobrote?

City ::

Ja potem pal lahko tako narediš vzemi Marquee tool naredi na sredini krog ali kvadrat kar pač hočeš, pod select naredi invezijo (označeno vse ostalo razen sredine) nadaljni postopek je isti samo da sedaj vzameš Gaussian blur. Upam da sem te prav zastopil. A seveda podlaga mora biti transparentna na kateri delaš zaradi tipke del in efekta. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: City ()

Cokolesnik ::

Kako naj iz odložišča zvabim označen del slike in jo pajstam kot novo sliko? V PSPju to gre z CTRL+C (kopiraj) ter nato CTRL+V (prilepi kot novo sliko), tukaj pa?
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

CaqKa ::

em.. pri meni je do zdaj še vedno delovala kombinacija ctrl+c/x/v :\

freserovski ::

nekje v nastavitvah morš met nastavljeno export clipboard ali nekaj podobnega, da upošteva še tisti del "spomina" izven programa
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

mlamat ::

Ne ... bolj enostavno je... tam ko imaš RGB filtre določene slike ... določenemu layerju samo nastaviš ALPHA vrednost....

pivmik ::

Cokolesnik:
Najprej moreš ustvarit novo sliko, ps ti bo sam ponudil vleikost, ki je enaka tisti od slike v odložišču. Glupo, ja. Ne vem zakaj ni treba samo CTRL+V
LP, Gregor GRE^

freserovski ::

aha, tako si mislil:D nisem najbolj razumel vprašanja :)
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

BlackHole ::

Zakaj bi bilo glupo?! Najprej je treba odpret prazen (lahko tudi obstoječ) dokumet, šele nato prilepiš sliko. A ni čist logično? :D Kako pa naj PS ve, kam ti hočeš prilepit kopirano?

pivmik ::

Če nimaš nobenega 'dokumenta' oz. slike odprte je normalno in intuitivno da se ob pritisku CTRL+V ustvari nova slika.
Tukaj PS nima kaj vedet.

A v Raziskovalcu moreš ustvariti najprej prazno datoteko, da lahko prilepiš datoteko iz odložišča?
LP, Gregor GRE^


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako združiti 2 sliki v 1?

Oddelek: Pomoč in nasveti
284341 (3640) Vice
»

Photoshop problem - "slika nestandardne oblike"

Oddelek: Programska oprema
71155 (942) axee
»

iz dveh slik v eno

Oddelek: Pomoč in nasveti
71489 (1404) anika87
»

Združevanje slik

Oddelek: Pomoč in nasveti
65298 (5037) eva
»

Kako naredim Screenshot?

Oddelek: Pomoč in nasveti
185000 (4533) R33D3M33R

Več podobnih tem