» »

Format sistema?

Format sistema?

dynr la ::

Pozdravljeni,
na računalniku sm meu naloženih in odstranjenih že velik programov in igrc in ponavad za usakim ostane še pouhn sranja. Pa me zanima, če se mi splača narest en format sistema pa na novo naložit, da se znebim nesnage brez matranja pa iskanja datotek....
A format ne škoduje nobeni komponenti, recimo disku ne?

amigo_no1 ::

Ne škoduje.

pi pawr ::

Kar se tiče čiščenja se splača. Quick format ne naredi nič škode. Sploh.

dynr la ::

Eh nč Quick format, bo kr ornk format :D Lepo butnem CD od Windows 7 notr pa sformateram C: disk pa na novo naložim pa je.... Mislm da se bo kr poznal ker je ob nakupu računalnika kr mal bl sproščeno use delal. Kaj mislte? :PP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dynr la ()

pi pawr ::

Ornk formatiraš lahko z XP cdjem, sem malo prej bral. Z win7 ne bo šlo, nima te možnosti, ko klikneš 'formatiraj', to pomeni quick format.
Ali pa s kakim Linux live CDjem

overlord_tm ::

Skoduje minimalno. Ti kar formatiraj (quick format), znebis se nesnage, diska pa ne obremenjujes.

Edit: Vidm da sm ful cajta pisal odgovor :)

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Pri w7 ni prav nobene potrebe po formatiranju. Počistiš zadeve, ki jih ne rabiš, izključiš nepotrebne servis-e, pošlihtaš mape, odstraniš nepotrebne programe in sistem bo zopet lepo odziven. Za dobre pol ure dela. To ni XP, v katrem se je nabiralo sranje, do momenta, ko sistem sploh ni več zagnalo.
S spremembami OS, je včasih potrebno spremeniti tudi navade.
Delo krepa človeka

dynr la ::

Zgleda se ne razumemo. 8-O Jst sm mislu s tem formatom narest popoln format sistema, se pravi da bootam iz cdja in potem formatiram diask C: in popolnoma na novo naložim celoten sistem, le d: bo ostal nespremenjen.

amigo_no1 ::

solatko je izjavil:

Pri w7 ni prav nobene potrebe po formatiranju. Počistiš zadeve, ki jih ne rabiš, izključiš nepotrebne servis-e, pošlihtaš mape, odstraniš nepotrebne programe in sistem bo zopet lepo odziven. Za dobre pol ure dela. To ni XP, v katrem se je nabiralo sranje, do momenta, ko sistem sploh ni več zagnalo.
S spremembami OS, je včasih potrebno spremeniti tudi navade.

Hahaha, programi še vedno puščajo svoj šaro kjer lahko.Po tvoje so torej w7 nekaj najboljšega, takoj po Nuteli na kruhu namazani ?
Očitno še nisi videl win7 s 30 toolbari :D.

Kar ostani v svojem Wonderlandu.

Zgodovina sprememb…

dynr la ::

Kolk časa prbližn bi mi vzel use to skupi?

Rias Gremory ::

Nalaganje sistema na novo? Nalaganje kakšnih 30 min + še nekaj časa, da naložiš vse gonilnike.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

solatko ::

amigo_no1 - ti pa še nisi videl nobenga programa, za odstranjevanje prav vseh teh nepotrebnih stvari, ki v w7 dejansko, tudi delujejo. Večina programov s svojimi uninstali, pustijo register poln, skrite mape polne, že en free revo uninstaler ali free advanced system care, pa ti s svojimi orodji večinoma počistijo vso to nesnago in sistem postane popolnoma odziven, z vsemi programi, ki jih potrebuješ.

Na mojem službenem sistemu, je bilo v treh, štirih letih, kar teče gor w7, najmanj 1000 različnih programov in programčkov, večina teh, samo testirana, pa je sistem odziven kot na začetku, brez formatiranja in ponovnega inštaliranja.
Če zaide gor namerno ali nehote, zlobna koda, odlično deluje restore point, če se sesuje kaj v sistemu, deluje repair - vse to v xp niti slučajno ni delovalo, zato smo imeli vedno posnetih nekaj slik sistema, da ni bilo potrebe po ponovnem instalu in izgubi časa.

W7 je, kar se tiče možnih reševanj sistema, skoraj Wonderland, če poznaš še kaj drugega kot FB, torrent in COD4.

S časom je pa približno takole -
predvidevam, da imaš original OS -

Instal - 15-30 min.
Update na sp1 in vsi ostali popravki - 5-6 ur, vsake toliko časa reset, potrditev tega ali onega.....,
instalacija ostalega, kar rabiš par dni občasnega nameščanja, urejanja računov, digitalno potrdilo (če ga pred instalacijo ne izvoziš, boš potreboval novega), iskanje in instalacija optimalnih gonilnikov, optimizacija dokončno postavljenega sistema, na koncu boš pa prenesel še osebno mapo z dokumenti in nastavitvami, pa boš ugotovil, da je sistem ravno tako počasen, saj se glavni zaviralci ne nahajajo v programskih datotekah, temveč v registru in v AppData (skrita mapa v uporabniku).
Delo krepa človeka

amigo_no1 ::

Testira je na virtualcu, popolnoma si zgrešil point testiranja.

Videl sem že veliko "uninstalerjev", ki so zabili zadnji žebelj v krsto prenapihnjenega sistema.

Če zaide gor namerno ali nehote, zlobna koda, odlično deluje restore point, če se sesuje kaj v sistemu, deluje repair

Ja, zlobna koda se tako boji w7 RP, da se enako kot na win xp namesti not.
Zelo me spominjaš na uporabnika Slo_Matej v temi windows phone 7 ;((.

Update na sp1 in vsi ostali popravki - 5-6 ur, vsake toliko časa reset, potrditev tega ali onega.....,

Ja, na c64 (underclockanem), lociranem v črni luknji na meji singularnosti, kjer teče čas rahlo počasneje 8-).Omfg odkod vleče take številke ?

OP
V tem času ko visiš na ST bi že 25x namestil kot se šika !

Zgodovina sprememb…

solatko ::

amigo_no1 - kdor zna uporabljati večino orodij, ki jih nudi w7, za testiranje česarkoli, ne rabi virtualca (so tudi še drugi načini). Govor je o tem, da ponovna instalacija w7, po prvem instalu ni nikoli več potrebna - pri xp je bila to edina možnost.

Zlobno kodo namestim namerno, da potem ugotovim, kako najhitreje in neboleče za okužene datoteke, zadevo odstranit. Do sedaj, še nisem uspel instalirat nekaj, kar bi zahtevalo ponovni instal.

Govorim o edinem 100%-nem instalu, čiste verzije OS, brez integriranih popravkov. Če si integriran medij narediš sam, takoj ob instalu, potem je to v redu, vse verzije na mreži, pa vsebujejo tudi druge dodatke, tako da čistega instala ne pridobiš, z namestitvijo neoriginalnega w7.
Update z najnovejšimi dodatki pa traja 5 ur in več - govorim o čistem instalu, z update-om željenih popravkov, na originalnem w7. S travniškimi variantami se ne ukvarjam, že posnet sp1 z MS strani, pa ni tisto, kar želim.

Lahko pa greš v podružnico MS-ja, kjer ti bodo z veseljem dali medij z vsemi popravki, na podlagi računa. Potem imaš sistem inštaliran v dobrih 20-ih minutah.

Tako pač to gre, če si doma, hočeš instalirat originalno verzijo w7 (brez sp1) in potem nadgraditi vse kar je potrebno. Seveda imamo na servisih druge načine, ki pa doma ne pridejo v poštev (pač ni dostopa do medijev), razen, če si to narediš sam (potrebno več časa, kot pa čisti instal + popravki).
Delo krepa človeka

dynr la ::

Evo prejle sm naložu še enkrat, use je lepo potekal, na koncu mi je napisal eno napakco, sam nism uspeu prebrt do konca neki: ''Failed logon....'' Pol se je takoj reseteral in lepo normalno dela sm pršu lepo notr u windowse, nalagam gonilnike, posodobitve, tko da brez problema, .... Zanima me, kaj bi tista napakca bla, če mogoče kdo ve.
Sej vrjetn če mi zdle use lepo dela kukr more pa to vrjetn ni nč narobe, ali pač?

amigo_no1 ::

Get a woman, preveč kompliraš.

solatko ::

dynr la - zacvilil ti je, zaradi neinstaliranih gonilnikov.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadgradnja Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8726010 (21130) R1710
»

težave pri nameščanju windows 10 na ASUS-a (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5611703 (10230) solatko
»

Starejši PC, čudno, počasno delovanje.

Oddelek: Strojna oprema
261609 (1217) billy
»

Windows 7, težava

Oddelek: Pomoč in nasveti
281668 (1213) solatko
»

ntldr is missing, kaj storiti?

Oddelek: Pomoč in nasveti
162140 (1691) solatko

Več podobnih tem