» »

mkdir in šumniki

mkdir in šumniki

icurk ::

Zdravo, mene pa zanima kako lahko v php-ju naredim mapo ki bo v imenu vsebovala šumnike.
Primer: mkdir('šumniki') naredi mapo z imenom -> Ĺ umniki. Jaz pa hočem da je ime mape šumniki.

keworkian ::

Tako da nastaviš file encoding v PHPju UTF-8.

icurk ::

Kako pa to naredim? Spletno stran delam pa na WAMPu in sm pogledal v datoteki php.ini če je tam kaj za spremenit, vendar nisem nič našel.

revvs ::

Tako kot je keworkian povedal ali pa na začetek vpišeš, PHP lahko vsak jezik predela. Jaz sem imel kombinacijo jezikov in je delovalo.

icurk ::

Ja kako pa to naredim? Kako to mislis da na zacetku vpisem?

KoMar- ::

Govora je o encodingu .php datoteke, kjer kličeš mkdir(). Pa uporabljat šumnike ali presledke v imenih map in datotek je izjemno slaba praksa.

technolog ::

Utemelji, zakaj po tvoje je slaba praksa?

icurk ::

@KoMar-
A to misliš encoding pri shranjevanju datoteke? Ker meni še vedno ni uspelo to narediti...

keworkian ::

Nehi se potem ukvarjat s tem, če si nesposobn najdt kako se v editorju nastavi "file encoding".

Cold1 ::

@KoMar-
Pa uporabljat šumnike ali presledke v imenih map in datotek je izjemno slaba praksa.

Zanimivo mnenje, morda pa ga lahko tudi podkrepiš?

Baja ::

Cold1 je izjavil:

@KoMar-
Pa uporabljat šumnike ali presledke v imenih map in datotek je izjemno slaba praksa.

Zanimivo mnenje, morda pa ga lahko tudi podkrepiš?


Po moje je tudi slaba praksa. Lahko naletiš na najrazličnejše težave. recimo pri kopiranju med različnimi FS, pri vpisih/branju/operiranju v bazah podatkov, pa še kaj bi se verjetno našlo. če res ne rabiš šumnikov in presledkov se jih izogibaj.

revvs ::

Ne vem kakšne težave bi naj to bile, jaz sem imel bazo kjer sem imel od kitajščine, do slovenščine, arabščine do....itd. brez problemov (saj pa obstajajo tudi kitajske strani na internetu).

KoMar- ::

Zelo slabo bereš.

Baja ::

KoMar- je izjavil:

Zelo slabo bereš.


nimam s čim podkrepit, oz. verjetno bi se na googlu naslo kaj za podprepit, samo se mi ne da iskat.

povedal sem sam moje mnenje. jaz se šumnikom v datotekah in mapah izogibam tudi na domači mašini. je pa verjetno podpora za take zadeve dosti boljsa kot recimo 10-15let nazaj.

je pa ocitno treba pri uporabi upoštevat nekaj stvari. drugače te teme nebi bilo :) cez leto dni pa bo spet mel problem ker bo skripta naenkrat zbluzla, in to zato, ker jo bo popravjo z obskurnim editorjem, ki mu bo brez njegove vednosti shranilo fajl v ansi. in spet bo sel en dan za iskanje napake in popravljanje kupa map/filov/podatkov.

KoMar- ::

Baja, to kar citiraš, sem napisal revvsu.

vojko20 ::

Odpreš notepad, odpreš php file, pregledaš kodo in popraviš čudne znake znotraj stringov (ni nujno), daš save as, spodaj izbereš encoding/kodiranje utf-8.

MrBrdo ::

KoMar- je izjavil:

Govora je o encodingu .php datoteke, kjer kličeš mkdir(). Pa uporabljat šumnike ali presledke v imenih map in datotek je izjemno slaba praksa.

Mogoče ne lih izjemno slaba, ampak za razliko od nekaterih tukaj se strinjam da se splača ognit uporabi šumnikov v filename-ih, če se le da. Itak pa skoraj ne vidim primera kjer se temu ne bi moral ognit. To je približno tako kot da bi hotel imet šumnike v imenih spremenljivk - brez potrebe.
MrBrdo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CMS stran - cena?

Oddelek: Izdelava spletišč
498331 (6996) technolog
»

Pomoč

Oddelek: Izdelava spletišč
131418 (1319) fant20
»

Zakaj ne morem videti slike

Oddelek: Izdelava spletišč
171766 (1507) bluefish
»

Adobe Reader 7.0 tudi za Linux

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
325133 (4196) Jst
»

Šumniki in Nero?

Oddelek: Programska oprema
101340 (1136) Brilko

Več podobnih tem