» »

Po zagonu HD Tach-a ni sistema na disku?!

Po zagonu HD Tach-a ni sistema na disku?!

mm ::

V WinXP Pro, na disku WD 800JB, razdeljenim z fdisk-on na več particij, sem zagnal HD Tach 2.61 test diska (vsi testi). Po javljenih rezultatih sem ponovno zagnal računalnik in mi je javilo, da ni sistema na disku. Bios disk zazna, boot disketa, javi kot da ne bi bil disk niti formatiran. Kaj se dogaja?
Prosim, za čimprejšno pomoč.
  • spremenil: V-i-p ()

V-i-p ::

Dobro, dobro, saj ne gori voda no, naslov teme le napiši vsaj malo po tehle pravilih:

Naslovi tem v forumu morajo odsevati njihovo vsebino. Naslovi podobni "???", "na pomoc", "ne dela" so nezaželeni.

Tokrat ti bom popravil, v bodoče pa se prosim drži pravil! Pa upam, da dobiš odgovor...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

mm ::

A res nihče ne ve kaj bi to lahko bilo?

Ob zagonu HD Tach-a je neko opozorilo, ki ga nažalost nisem v celoti prebral, preden sem program zagnal. Po testu sem še brez težav brskal po netu. Po ponovnem zagonu pa ne zazna več diska. Če zaženem z boot disketo diska sploh ne zazna, fdisk javi stanje kot pri novem disku.

A je možno, da še dobim podatke iz diska, iz drugih particij, saj nimam backupa za vse podatke.

Kaj lahko še storim, preden ponovno formatiram disk in zagotovo vse izgubim? Je možno da Hd Tach povzroči kaj takega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mm ()

BigHugo ::

Naredi repair z Win XP CDjem.
LP BigHugo

mm ::

Imam Win XP up, tako, da ne morem zagnati računalnika s tem cd-jem. Priključil sem drug disk, kjer je win 98, od koder lahko zaženem XP cd, vendar ne najdem restore funkcije?

Bios zazna disk, v win 98 pa o njem ni sledi. A je možno, da z restore pridem do podatkov, kljub temu, da diska win98 sploh ne zaznajo?

Obstaja še kak drug program?

misso ::

probej z zagonsko disketo od WIN98 potlej pa z fdiskom (ki ga mas verjeten na disketi) aktiveras particije :)) Tud jest s dav celi disk pogledat(2x) potlej sem pa mogu aktiveraj paticijo (preden to naredis jo moraš spet particije narediti;) )

Cveto ::

Če si dal tudi write test, pol ti ni pomoči. Zgleda, da je program po restartu začel pisat in verjetno povozil fat tabelo al pa kaj kar cel disk.Jest sem zagnal HD tach in mi je lepo javil, da za write test piše po celem disku in potem da povprečno brzino. Seveda mora bit disk prazen in preogram na drugem disku ali disketi. Če je na drugi particiji, ne pomaga, ker program meri cel disk. Sicer ne vem, kako si ti še brskal po intenetu. Verjetno se kakšen test izvede šele po zagonu. Pri takih programih je dobro brat opozorila, ker to so resni programi, ki ne opozarjajo 10x tako kot windows itd

Gandalfar ::

z winxp upgr. lahko bootas rac., preizkuseno.

Spajky ::

mm, GetDataBack, FreeWare z registracijo vidi disk tudi če ga win98 ne vidi...8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

mm ::

Najprej bi poizkusil z Windowsi.

Zdaj boot-am z win cd in zaženem Recovery console, tukaj imam polno ukazov in ne vem kateri je pravi? Je to FIXMBR (Fix master boot record) ali kateri drug (po ukazu fixboot napiše: Fixboot cannot find the system drive, or the drive specified in no valid. Drugih nisem preizkušal.)?

Res ne bi rad zgubil podatkov, zato ponovno preverjam.

mm ::

Z GetDataBack se rešil veliko večino pomembnih podatkov:)) , nato format pa Win install znova. Ja, bo treba delat rescue disc pa backup... pa dobro brat opozorila. Hvala za pomoč.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Saj se ne more zgoditi meni - izbris particije wtf? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
784741 (3723) Dejk0
»

A je to normalno al je disk prepočasen?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
443059 (2112) strictom
»

Težave z preenosnikom.

Oddelek: Strojna oprema
221239 (995) Scorpia
»

Postavitev sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
452336 (1707) BlackHole
»

recovery particije NUJO!

Oddelek: Pomoč in nasveti
121383 (1232) tec

Več podobnih tem