» »

Prenosnik Presario 723 vsake toliko časa malce "zabremza"?

Prenosnik Presario 723 vsake toliko časa malce "zabremza"?

igaiga ::

WinXP mi na vsake nekaj časa, npr. ko srfam, zaštekajo za 1.do 2. sekundi in potem je spet vse v redu. To se opazi tako da se kazalec (od miške ali touchpada vseeno)ta čas nikamor ne premakne.
Opazil sem tudi da mi prenosnik stalno spreminja frekvenco procesorja, je mogoče to vzrok?
Če kdo ve za rešitev mojega problema, ali pa kako fiksno nastaviti frekvenco procesorja (ko je prenosnik na napajalcu), ga lepo prosim naj mi pomaga, saj mi gre vse že pošteno na živce.:'(

Se specifikacije:
Compaq presario 723ea, WinXp, 265MB, GK SIS-16MB, Toshiba 20GB...

Tomi ::

Pritisni F10 ob zagonu, potem pa pojdi na Advanced ali nekaj podobnega, tam pa imaš opcijo Speedstep. Daj na disabled, ker imaš sedaj na Automatic.
metrodusa.blogspot.com

IceIceBaby ::

Jah sam pol bo verjetno tudi na baterijah delovalo na polni hitrosti pa bo čas delovanja dosti skrajšan a ne ? Al bo pa treba rebootat zavsak ko bo hotu ga na baterije dat in znižat frekvenco.

Tko po logik se mi zdi da bi XPji moral met opcijo na kakšni frekvenci bo deloval procesor. Samo nevem pa kje :)

Tomi ::

Ja, to je pa res, kst.
Samo po moje to ni razlog tega, da bi se procesor frekvenčno spreminjal.
metrodusa.blogspot.com

igaiga ::

Ko stisnem F10 pridem v PhoenixBIOS, vendar tam ni ne duha ne sluha o kakšnem Advanced ali speedstepingu, v bistvu je tako okrnjen BIOS, da lahko nastavljam samo LPT port, vrstni red bootanja in še par malenkosti.

Aha rad bi vprašal, kaj je v tem BIOS-u PXE Function (enable/disable) in Frame buffer size (16MB/32MB).
Za Frame buffer size, je to mogoče koliko rama naj sistem odstopi grafični kartici?

Pat_MaGroin ::

Js mam isti comp. Js sm tezavo s speedstepom resil tako, da sem dal power options na HME/OFFICE. Tako dela baje proc skozi na max. AMpak "brezmza" pa se vedno tu in tam. Mislim da ima to zveze s trdim diskom. Verjetno kaka bedna opcija izklapljanja diska in varcevanje. Nisem sure.
LP

igaiga ::

Sem preklopil na Home/Office v Power nastavitvah, hvala sedaj dela bolje.

Ker sem tudi sam sumil, da je nekaj narobe s HD, sem prenosnik testiral s PC Markom 2002:
CPU Score: 2590
Memory score: 1250
HDD score: SAMO 290 mamu jim!
Tako da je ta 20Gb TOSHIBA MK2018GAP zelo slaba izbira.

Prosil bi, če še kdo objavi PC Mark za Presario ali za ta HDD.

igaiga ::

Še ena fora, ki se mi je zgodila na COMPAQ Presario 723. Kmalu po nakupu mi je šel en piksel direkt na sredi LCD-ja. Prodajalec mi je rekel, da menjajo samo če so 3. nedelujoči piksli na kupu ali pa 5 na celotnem ekranu.:'(

OK se sprijaznim z usodo, potem pa enkrat moja dečva hoče premaknit prenosnik z mize in tako z ihto prime in potegne ročaj od torbice, sam fak torba ni bila zaprta in moj kos silicija in plastike tako lepo poleti skozi zrak in pade po tleh tako z enega metra in pol!;((
Baje sem se tako drl, da si sedaj računalnika še dotaknt več ne upa več.>:D

Prenosnik pretestiram po dolgem in počez in vse dela (na srečo je bil ugasnjen), ampak pazi sedaj to PIKSEL je začel spet delat JUPI!:D

To ti je pravi "crash test", Gericom požri se.

Duhec ::

Zdej k' ti je piksel začel delat se pa dečvi opravič ! :D

bedanc ::

Tud sam imam ta toplotni stroj in je tudi štekal, dokler nisem priključil miške na USB (ps2 se ni obnesla). Sposod si nekje USB glodalca in poročaj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kupljen rabljen računalnik - KATASTROFA!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6816176 (12559) anelis nim
»

Visoka temperatura prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
337083 (6359) Stupo
»

Notebook kupljen v italiji

Oddelek: Pomoč in nasveti
341984 (1485) Gutjerez
»

Kakšen prenosnik?

Oddelek: Kaj kupiti
322647 (2333) andrej
»

Notebooki

Oddelek: Kaj kupiti
261352 (1102) Tomi

Več podobnih tem