» »

Računalnik ne najde diska

Računalnik ne najde diska

alese ::

Imam nov računalnik, notri je bil nov disk in instaliral sem windows ultimate.Potem ko sem vse naredil sem računalnik ugasnil in dal notri še en disk iz prejšnjega računalnika in ko odprem windows explorer tega diska ni nikjer.Disk manager ga pa najde , vendar ko grem v properties in kliknem volumes in potem populate, ker je vse prazno, mi napiše volume information for this disk cannot be found. Prevril sem driverje vse ok in tudi device is enabled. Kaj je narobe.hvala

bluefish ::

Je disk particioniran oz. formatiran?
Morda mu moraš le dodeliti črko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

nightbird ::

se opravičujem, da se mešam v to temo, ampak jaz mam podoben problem :/ sem preselil disk iz enega računalnika v drugega in v drugem ga kar ne zazna normalno. v disk managerju piše da je disk dinamičen in če ga želim spremeniti v osnovnega ga moram formatirati :/ v prejšnjem kompu je normalno deloval in bil samo za nek rezerven storage. črke pa mu ne morem dodeliti. mi še ostane kaj drugega kot formatiranje?

lp

alese ::

formatiran ni, v prejšnjem računalniku s eje lepo prikazal,kako pa mu dodelim črko,kaj moram narediti.

v prejšnjem računalniku mi je služil za shranjevanje podatkov fileov itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alese ()

Kron ::

Pod Change drive letter or paths.

Pa mogoče kakšen screenshot iz drive managerja.
=**=C64=**=

alese ::

ko grem pod device manager in kliknem na ta disk pa properties tam ni nič takega kar si ti napisal torej change drive, kje se to nahaja.

kako se pa prilepi screen shot tukaj gor

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alese ()

alese ::

imam pa ga priklopljenega na sata 3 na plošči asrock z77 pro 4

alese ::

šel sem po navodilih na computer management kjer je disk viden in piše G simple dynamic healthy in potem sem kliknil desno miškino in se odpre meni in sem kliknil SHRINK volume, še sam ne vem zakaj sem to naredil, potem je začelo nekaj ružiti,kaj sem naredil.Kdo ve kaj pomeni shrink, upam da nisem kaj zbrisal.Potem grem nazaj v windows explorer in se mi prikaže ta disk, vendar ko kliknem dvoklik da bi našel vsebino, piše this folder is empty lastnosti diska pa velik je 250 giga in used space 37.6 giga in free space 195 gb.KJE SO podatki, ki sem jih imel in upam da so še na disku.hvala

amigo_no1 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

alese ::

upam da tole dela

šel sem tudi na change drive letter in tam nekaj klikal in sem videl da je vsebina na disku torej nisem nič zbrisal, samo ta vsebina se ne pokaže ko odprem windows explorer a je treba kje kakšne nastavitve spremeniti v vindows xp pro je bilo da si moral tam nekaj klikniti da so se videli tudi skriti fajli oz sistemske datoteke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alese ()

LedStorm+++ ::

Alese js bi samo povedal, glede na sliko.

Modra črta pove da se bo disk videl.
Črna pa ne. Ker jo moraš še formatirat.
Za zlato pa ne vem.

Kot sem razumel, si samo priklopil s podatki, pa ga ne vidi (predvidevam da je to ta, z zlato črto).
Tu je bol tška zdej.

Js bi prej prenesu podatke na usb prenosni disk prej, ko si vzel iz unga pcja.
In ga tle formatiral, pa nazaj prenesu iz prenosnega diska. :)
Pingvin :-)

alese ::

stari pc se mi je pokvaril tako da ni možnosti prenosa podatkov, kaj če meni windows ki ne pokaže fajlov , če ne znajo boljše nardit naj gredo krampat

alese ::

problem rešen, zelo preprosto saj sem vedel da je ta zadev, toda v windows 7 se ne znajdem in nisem našel, torej šel sem v folder options pod view in tam oznašil show hidden folders in vse dela.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nov disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
5703 (559) killa bee
»

Zunanji disk

Oddelek: Loža
91418 (1207) MIHAc27
»

SATA disk mrknu - kot da ni formatiran (RAW)

Oddelek: Strojna oprema
165442 (5135) LeQuack
»

Windows XP boot problem

Oddelek: Operacijski sistemi
151198 (1043) m@nt@
»

skrivanje diska in kako videt celotni disk

Oddelek: Operacijski sistemi
81456 (1272) jvolk

Več podobnih tem